صفحه 11 از 58 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 576
Like Tree6522تشکر

موضوع: عكس پاییزی

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: عكس پاییزی

من بحثتون رو دنبال میکردم.
    بنظر من پاییز یعنی خزان یعنی مردن و از بین رفتن.یعضی ها زرد میمیرند بعضی ها نارنجی بعضی ها سبز! درضمن هر عکسی رو میشه جزْ عکس پاییزی بحساب آورد که مفهوم پاییز رو برسونه
    الان پاییز توی هر شهری از ایران یک شکلی است فرض مثال از هوای بهاری کیش بگیرید تا زمهریر اردبیل و یا گرمای جانسوز کویر لوت
    ولی عکس پاییزی مختصا باید پاییزی باشد .یعنی نشانه ای از پاییز در عکس مشاهد شود

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

rezakh، ARASH II، GITANE و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

فکر کنم بشه صبح را به بهار , ظهر را به تابستان , غروب را به پاییز و شب را به زمستان (توی 24 ساعت شبانه روز )تشبیه کرد. حتی اگه یه روز تابستونی هم باشه غروبش , پاییز اون روز حساب میشه...
    بر منکرش لعنت بیان شما درست است اما اگر بحث فرضا در مورد "شعر" باشد که خوب می توان از انواع تشبیه ها به صورت بیانی استفاده کرد . . . اما ما در اینجا داریم در مورد عکس صحبت می کنیم و اینکه یک عکس باید به صورت "بصری" نشانه ای از مفهوم مورد نظر عکاس را برساند . شما حقیقتا چطور میتوانید غروب یک روز تابستانی را به عنوان یک عکس پاییزی به "تصویر" بکشید؟ بخصوص که در این مورد داریم از یک مفهوم ملموس که یک مابه ازاء خارجی دارد بحث می کنیم نه یک مفهوم کاملا مجرد و انتزاعی...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

دوستان حق با شماست. من عکسی از یک غروب پاییزی گذاشتم که هیچ نشانی از پاییز نداشت. و در همینجا اعلام می کنم که این عکس با توجه به داستانی که تعریف کردم. یک خاطره شخصی از یک روز پاییزی را برای من (تاکید می کنم صرفا برای من) داشته است و دوستان حق دارند که این عکس را پاییزی ندانند. به نظر من می توان از یک عکس بی نهایت مفهوم برداشت کرد که همگی آنها بر پابه احساسات عواطف و یادآوری خاطرات خوب یا بد ما صرفا در آن لحظه که به عکس نگاه می کنیم است. این عکس برای کسی که روبروی یک شومینه گرم در حال دیدن آن است می تواند عکس غروب یک روز تابستانی و برای کسی که در یک مکان خنک به عکس نگاه می کند تداعی کننده غروب یک روز سرد زمستانی باشد.

نظر شخصی من این است که می توانیم تمرین کنیم که همیشه به عکسهای جدید طوری دیگری نگاه کنیم. یک مسئله ای رو من در یک کارتون دیدم که منو حسابی تکون داد و از اون به بعد فهمیدم که گاهی میشود از یک تصویر دو مفهوم جداگانه را برداشت کرد و نگاه از زاویه مخالف می تواند برداشت ما را بکل عوض کند.

موضوع مربوط می شود به کارتون "خرس برادر" نمی دانم شما دوستان این کارتون را دیده اید یا نه اما داستان از این قرار بود که انسانی پس از کشتن یک خزس به اصطلاح قاتل که برادرش را کشته بود خودش به خرس تبدیل شد..... سرتون رو درد نیارم زمانی که با خرس دیگری در حال نگاه کردن به تصویری بودند که روی یک کوه سنگی توسط انسانها نقاشی شده بود (تصویر شامل یک انسان بود و یک خرس که هر دو در حال حمله به یکدیگر بودند) خرس به شخصیت داستان که حقیقتا یک انسان بود گفت که اونها هیولا هستند. شخصیت داستان بر اساس باور های انسانی اش سریع نگاهش را به سمت نقاشی خرس معطوف کرد و گفت بله اونها واقعا هیولا هستند. که ناگهان متوجه خرس بودن خود شد و وقتی دوباره به عکس نگاه کرد (از دید یک خرس) دید که از نظر خرسها انسان می تواند هیولا باشد. یا بهتر است بگوییم هست.

سرتون رو درد نیارم. منظورم این بود که این صحنه خیلی برای من آموزنده بود و به من یاد داد که همیشه آنچرا که بر اساس باورها و آموخته های خودم به آن می نگرم و نظر می دهم . می تواند طور دیگری باشد. یا اصلا شاید نگاه من تا به حال غلط بوده.

این همه گفتم که نتیجه بگیرم که :

سعی کنید به عکسها از زوایای دید عکاس یا توضیحات او نگاهی بیاندازید شاید اینطوری به نتایج جالبی برسید.

ببخشید که زیادی نوشتم از وقتی که برای خوندن مطلب بالا صرف کردید بی نهایت سپاسگذارم.
    reza_Bahman، smn و KingArash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Red face پاسخ: عكس پاییزی

سلام
    دوست عزيز آقاي وطندوست،
    همت و تلاش شما در عكاسي و در به اشتراك گذاري نتايج كارهايتان كه با صرف وقت
    و هزينه بالا ( بالاخص در مورد عكاسي با فيلم و نگاتيو ) و سپس اسكن كردن تصاوير و
    بعد قرار دادن آنها در سايت ( حداقل چندين مرحله كار بيشتر از مراحلي كه من براي
    قرار دادن تصاوير در سايت انجام مي دهم ) براي من بي نهايت جالب و ستودني است
    اميدوارم در كار خود موفق باشيد و ما هم از ديدن عكس هاي زيبايتان لذت ببريم:)

مرسي - آرش
    M.vatandoost تشکر می‌کند.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

باسلام
    دیدم این صفحه خلوته دوتا عکس بزرگ گذاشتم.
    امروز گرفتم:
    [IMG]http://i19.*******.com/8fb4x3d.jpg[/IMG]

nmroshan، Amir Mohebi، Nader Kohansal و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

آقای زمانی عکسات The Best OF The Best

اما یه کم vignetting داره ACD رو نمیدونم اما تو فوتو شاپ Repair میشه. اما اگه خودت این ایفکت رو دوست داری قطعا این درسته........

یه زحمت هم دارم واست: sigma 500 رو بهتر میبینی یا 100 400 canon یا 70 200 nikor

با تشکر: QashQai
    ویرایش توسط QashQai : Saturday 8 December 2007 در ساعت 01:17
    ARASH II تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

؟
    ویرایش توسط QashQai : Sunday 9 December 2007 در ساعت 19:25
    ARASH II، GITANE، kurosh_1349 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

آقا ارش عکساتون خيلي عالي هست کنتراست و نورسنجي خيلي خوبي دارن فقط 1 سئوال داشتم لنزتون 10 -20 سيگما هست يا کنون?
    ARASH II تشکر می‌کند.
    مهرداد

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

آقای زمانی عکسات The Best OF The Best

اما یه کم vignetting داره ACD رو نمیدونم اما تو فوتو شاپ Repair میشه. اما اگه خودت این ایفکت رو دوست داری قطعا این درسته........
    شما و سایر دوستان خیلی لطف دارید.
    در مورد vignetting عکس اول باید بگم که عکس هیچ گونه vignetting نداشت و من خودم به عکس اضافه کردم , البته از بحث سلیقه ای که بگذریم به نظر من vignetting نیاز داشت.موقعیت درختها در کادر من رو ببینید:
    [IMG]http://i17.*******.com/85e3lh0.jpg[/IMG]

اگه عکس با بگراند کاملا" یکدست آبی بود عمق عکس و ارتفاع درختها گم میشد و با اضافه کردن vignetting این مشکل برطزف شده.

یه زحمت هم دارم واست: sigma 500 رو بهتر میبینی یا 100 400 canon یا 70 200 nikor
    این سئوال بیشتر شبیه تست هوشه .
    فکر کنم بخاطر ef فلاش سیگما اونو با لنز اشتباه گرفتید ولی مقایسه لنز 100-400 کنون با 70-200 نیکون رو دیگه متوجه نمیشم !!!!!!

آقا ارش عکساتون خيلي عالي هست کنتراست و نورسنجي خيلي خوبي دارن فقط 1 سئوال داشتم لنزتون 10 -20 سيگما هست يا کنون?
    لطف دارید.
    لنز 10-20 سیگما هست در 12 مم بقیه اطلاعات هم در اگزیف عکس هست.
    yasin-m، AliMohammadi، kurosh_1349 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 11 از 58 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین