صفحه 611 از 710 نخستنخست ... 111 511 561 601 607 608 609 610 611 612 613 614 615 621 661 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,101 تا 6,110 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

درود
    نام: landscape-26.jpg نمایش: 720 اندازه: 197.0 کیلو بایت
    shabab، Ali_Nouri، davoud maani و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نام: DSC_0457-66.jpg نمایش: 714 اندازه: 288.8 کیلو بایت
    NASSIRI4080، shabab، Fereidoon و 58 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    درود
    نام: landscape-26.jpg نمایش: 720 اندازه: 197.0 کیلو بایت
    درود بر محمد عزیز
    اگر اجازه بدید چند خطی در مورد عکستون بنویسم
    کادری که بستی رو میپسندم و چون از پتانسیل محل اطلاعی ندارم، این رو بهترین کادر درنظر میگیرم.
    استفاده از فوکال های واید در حد حتی 2-3مم بدلیل نوع دید و پرسپکتیوی که ایجاد میکنه خیلی میتونه در القای حس عمق و وسعت منظره کمک کنه. تجربه این موضوع رو برای من ثابت کرده و همیشه سعی میکنم در عکاسی منظره از وایدترین فوکال ها استفاده کنم، نه صرفاً بخاطر زاویه باز، بخاطر موردی که عرض کردم. البته من محدودیت های تجهیزات شما رو کاملا میدونم ولی مطمئنم این شات اگر 4-5 مم وایدتر بود خیلی زیباتر میشد.
    مورد دوم که در مورد باهات صحبت هم کردم اینکه اصولا وقتی عکس منظره و طبیعت میبینیم، ناخودآگاه ذهنمون بدنبال طبیعی ترین نورها و رنگ ها میگرده تا خودش رو واقعا در اون حال و هوا حس کنه؛ سورئال شدن عکس منظره نه این که بد باشه، ولی حس طبیعی بودن رو از آدم میگیره.
    نکته ای هم که فکر میکنم باید بهش اشاره کنم شادو های افق در سمت چپ عکس هست، بنظرم هیچ ارتباطی با نورپردازی مابقی کادر نداره.

پ ن:
    به قولی هیچی از ارزشهات کم نمیشه
    MohammadH، خزان و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    درود بر محمد عزیز
    اگر اجازه بدید چند خطی در مورد عکستون بنویسم
    کادری که بستی رو میپسندم و چون از پتانسیل محل اطلاعی ندارم، این رو بهترین کادر درنظر میگیرم.
    استفاده از فوکال های واید در حد حتی 2-3مم بدلیل نوع دید و پرسپکتیوی که ایجاد میکنه خیلی میتونه در القای حس عمق و وسعت منظره کمک کنه. تجربه این موضوع رو برای من ثابت کرده و همیشه سعی میکنم در عکاسی منظره از وایدترین فوکال ها استفاده کنم، نه صرفاً بخاطر زاویه باز، بخاطر موردی که عرض کردم. البته من محدودیت های تجهیزات شما رو کاملا میدونم ولی مطمئنم این شات اگر 4-5 مم وایدتر بود خیلی زیباتر میشد.
    مورد دوم که در مورد باهات صحبت هم کردم اینکه اصولا وقتی عکس منظره و طبیعت میبینیم، ناخودآگاه ذهنمون بدنبال طبیعی ترین نورها و رنگ ها میگرده تا خودش رو واقعا در اون حال و هوا حس کنه؛ سورئال شدن عکس منظره نه این که بد باشه، ولی حس طبیعی بودن رو از آدم میگیره.
    نکته ای هم که فکر میکنم باید بهش اشاره کنم شادو های افق در سمت چپ عکس هست، بنظرم هیچ ارتباطی با نورپردازی مابقی کادر نداره.

پ ن:
    به قولی هیچی از ارزشهات کم نمیشه
    درود بر دوست عزیزم آقا امین
    ابتدا تشکر میکنم بابت نظر و نکاتی که در مورد عکس عنوان کردید. چند نکته را توضیح دهم
    محل عکاسی از پتانسیل بسیار بالایی برای عکاسی برخورد دار بود. یک منطقه نسبتا وسیع 10 هکتاری که شامل بیش از 8 دریاچه کوچک دو هکتاری در کنار هم و انبوهی از نیزارها و درختانی در اطراف آنهاست. اما مشکل اینجاست که مربوط به بخش خصوصی است و ورود به آن ممنوع! (ظاهرا جهت عکاسی آوت دور برای عروس و داماد اجاره داده میشود) من نتوانستم بیش از 20 دقیقه در محل عکاسی کنم که نصف آن هم مشغول سر و کله زدن با بچه صاحب ملک بودم. متاسفانه امکان استفاده از سه پایه هم نبود و فقط توانستم یکی از دریاچه ها را دور بزنم. بنابراین تایید میکنم که لوکیشن مورد نظر بسیار جای مناسبی است و قطعا عکسهای زیبایی از آن بیرون خواهد آمد

در مورد لنز. فکر میکنم امین جان به اگزیف عکس با دقت نگاه نکردی. عکس با فوکال 16 روی فول فریم عکاسی شده است و به گفته شما اگر 4 . 5 میلیمتر وایدتر بخواهم عکاسی کنم که باید به فکر 12.24 سیگما با قیمت نزدیک به 4 میلیونی و ابر لنز نازنین 11.24 کنون باشم! و برای اینها نیز قطعا باید بانک بزنم! البته به لطف توفیق اجباری استفاده از توکینا 11.16 روی فولفریم، اگر فیلتر uv را از روی لنز بازکنم و آپرچر را نیز تا حدودی ببندم، تقریبا میتوان از فوکال 14 به بعد نیز استفاده کرد! (البته گوشه های تصویر، اندکی زیادی سافت میشوند!)

در مورد ادیت باید عرض کنم که چندین بار عکس را ادیت کردم و حتی کادربندی های دیگر از همین لوکیشن را نیز امتحان کردم اما باز هم ادیت آنجور که باید به دلم ننشست. نمیدانم چرا هرچه میکنم به آن شفافیت و وضوح تصاویر پراسس شده دوستان و اساتید نمیرسم. خوشحال میشوم اگر دوستان نظری در مورد عکسهایم دارند و اگر ویرایش بهتری از عکس ها مدنظرشان است ارائه کنند. البته قبول دارم که عکس مقداری سچوریشنش بالاست که این هم برمیگردد به استفاده از فتوماتیکس جدید که امکانات جدیدی به آن اضافه شده است و مانیتوری که روی ان ادیت کردم (مانیتور لپتاپ توشیبا که به جد میتوانم بگویم با اینکه تکنولوژی بالایی ندارد اما کیفیت آن خیلی خوب است). در ادامه این عکس با کادربندی اندکی متفاوتتر و ادیتی دیگر ارائه میشود:
    نام: landscape-26-2.jpg نمایش: 685 اندازه: 147.6 کیلو بایت

این شادوهای افق هم موافقم! البته ردپای فتوماتیکس اینجا هم مشهود است!
    M.Nouri، Amin.Zallaghi، خزان و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر جديد Hossein Lotfi آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    نام: DSC_0457-66.jpg نمایش: 714 اندازه: 288.8 کیلو بایت
    سلام . از محل زیبایی عکاسی کردید اما از نظر من کنتراست اونطور که باید باشه نیست و یکم اون اب رو بدکرده همین موضوع . شاید بهتر بود کمی روتوش میشد و اسمون و اب یکم کنتراست بهتری میگرفت
    sarasadegh، Mahdi.A.Tabar و alpacinohs تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Lotfi نمایش پست ها
    سلام . از محل زیبایی عکاسی کردید اما از نظر من کنتراست اونطور که باید باشه نیست و یکم اون اب رو بدکرده همین موضوع . شاید بهتر بود کمی روتوش میشد و اسمون و اب یکم کنتراست بهتری میگرفت
    درود
    ممنون بابت نظرتون
    البته آسمون با كنتراست بالا و ابرهاي خشن به طبع اون انعكاسش تو اب بنظر خودم توي اين موقعيت خيلي زيبايي نداشت چون اونم امتحان كردم
    شايد با پيش زمينه خاص ديگري همينطور كه شما گفتين بهتر ميشد...
    جا داره اينجا از همه دوستاني كه اين مدت منو راهنمايي كردن به خصوص امين و جلال عزيز و جناب معاني تشكر كنم
    مخصوصا الان كه خيلي از اساتيد گذشته فروم نه عكسي به اشتراك ميزارن نه مطالب آموزشي
    Amin.Zallaghi، خزان، Jalal Parsa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

نام: 088A3260.jpg نمایش: 765 اندازه: 292.2 کیلو بایت

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نام: DSC_3367-HDR-R.jpg نمایش: 545 اندازه: 254.5 کیلو بایت
    NASSIRI4080، msh2200، shabab و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    8

نام: Untitled-1.jpg نمایش: 526 اندازه: 267.8 کیلو بایت
    NASSIRI4080، soltaani، M.A.ZEYNALI و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا arianvalipoor آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نام: AVG_4868.jpg نمایش: 375 اندازه: 181.8 کیلو بایت