صفحه 709 از 735 نخستنخست ... 209 609 659 699 705 706 707 708 709 710 711 712 713 719 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,081 تا 7,090 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام دوستان عزیز , تفاوت سنسور نورسنجی 2016 RGB با سنسور 180.000 RGB در چیه ؟ برای نمونه نیکون 7200 با سنسور 2016 RGB ارائه شده و نیکون D500 با سنسور 180.000 RGB ارائه شده , توی نت هر چی گشتم تفاوت این دو رو پیدا نکردم , ناگفته نماند میدونم نقش تنظیم سرعت شاتر و تنظیم روشنایی رو بعهده داره اما چه تفاوتی با هم دارن ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام خدمت شما دوستان عزیز. دوستان من دوربین Nikon d810 رو خریداری کردم و یک مشکلی باهاش دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    در حالت فوکوس نقطه ای ( m ) {روی بدن دوربین پایین کنار لنز }
    من یک نقطه فوکوس رو انتخاب میکنم با 4 جهت بالا پایین چپ و راست . و روی L هم نیست. و mode هم روی M هست.
    اما این نقطه ای که انتخاب کردم وقتی شاتر رو لمس میکنم فوکوس نمیشه , یعنی کلا هیچ نقطه ای فوکوس نمیشه . چه کاری باید کرد ؟
    وقتی من میخوام فقط یک نقطه خاصی رو انتخاب کنم و زمانی که شاتر رو میزنم روی اون نقطه فقط فوکوس کنه چه کاری باید بکنم ؟
    در حالت AF همون قسمت بدنه پایین 4 نقطه ظاهر میشه و فوکوس میکنه . ولی روی M نمیکنه.
    .
    یه سوال دیگه داشتم میشه چند نقطه که به هم نزدیک نیستن رو هم انتخاب کرد در حالت M که روی اون ها فقط فوکوس کنه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

دوستان کسی نبود راهنمایی بکنه ؟ راجبعه سوال پایین. یک سوال دیگه هم دارم. من امروز میخواستم عکس پرتره با نوردهی طولانی بگیرم در حد ۲-۳ ثانیه. با کیت فلاش. فلاش ها سینک شده بودن. ولی دوربین رو حالت M شاتر اسپیدش بیشتر از ۴۰۰۰ یا ۸۰۰۰ ( یادم نیست ) نمیشد. و نوردهی طولانی نمیشد . خیلی سریع عکس میگرفت. میخواستم اول نوردهی بکنه تواخرین لحظه فلاش بزنه و عکس بگیر . تنظیمات دیگه ای داره ؟ ممنوم میشم جواب بدید. سوال قبل رو هم جواب بدید. مرسییییییی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza2017 نمایش پست ها
    دوستان کسی نبود راهنمایی بکنه ؟ راجبعه سوال پایین. یک سوال دیگه هم دارم. من امروز میخواستم عکس پرتره با نوردهی طولانی بگیرم در حد ۲-۳ ثانیه. با کیت فلاش. فلاش ها سینک شده بودن. ولی دوربین رو حالت M شاتر اسپیدش بیشتر از ۴۰۰۰ یا ۸۰۰۰ ( یادم نیست ) نمیشد. و نوردهی طولانی نمیشد . خیلی سریع عکس میگرفت. میخواستم اول نوردهی بکنه تواخرین لحظه فلاش بزنه و عکس بگیر . تنظیمات دیگه ای داره ؟ ممنوم میشم جواب بدید. سوال قبل رو هم جواب بدید. مرسییییییی
    سوال اول که اون M - Af روی بدنه ربطی به فوکوس نقطه‌ای نداره. وقتی روی M‌ باشه یعنی فوکوس دستی.
    سوال دوم رو که من نفهمیدم اگر طولانی مدت می‌خواهید دیگه سرعت ۸۰۰۰ چیه؟ خب بگذارید روی ۳ ثانیه.
    اما قبل از همه‌ی اینها شما دو کار نیاز دارید. اول آموزش مفاهیم اولیه عکاسی. دوم آموزش تنظیمات دوربین
    peacekeeper، E.K.Studio و ahmadreza2017 تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza2017 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوستان عزیز. دوستان من دوربین Nikon d810 رو خریداری کردم و یک مشکلی باهاش دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    در حالت فوکوس نقطه ای ( m ) {روی بدن دوربین پایین کنار لنز }
    من یک نقطه فوکوس رو انتخاب میکنم با 4 جهت بالا پایین چپ و راست . و روی L هم نیست. و mode هم روی M هست.
    اما این نقطه ای که انتخاب کردم وقتی شاتر رو لمس میکنم فوکوس نمیشه , یعنی کلا هیچ نقطه ای فوکوس نمیشه . چه کاری باید کرد ؟
    وقتی من میخوام فقط یک نقطه خاصی رو انتخاب کنم و زمانی که شاتر رو میزنم روی اون نقطه فقط فوکوس کنه چه کاری باید بکنم ؟
    در حالت AF همون قسمت بدنه پایین 4 نقطه ظاهر میشه و فوکوس میکنه . ولی روی M نمیکنه.
    .
    یه سوال دیگه داشتم میشه چند نقطه که به هم نزدیک نیستن رو هم انتخاب کرد در حالت M که روی اون ها فقط فوکوس کنه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام بیشتر تنظیمات نیکون مشابه هم دیگه هستن , lمن 7100 دارم روی چهار حالت masp فوکوس تک نقطه ای دارم شما روی حالت af-c تست کردید یا رو حالت af-s ؟ یک دکمه کنار بدنه هست af , m باید روی af باشه یک دکمه هم در مرکزش هست فشار بدید و نگه دارید با چرخ دنده جلو انگشت اشاره فوکوس اتوماتیک یا نقطه ای تغییر میکنه و اگر چرخ دنده کنار انگشت شصت را بچرخانید حالات af-c و af-s تیغیر میکنن
    امکان فوکوس روی چند نقطه وجود نداره چند عکس بگیرید با هم ترکیب کنید
    ahmadreza2017 تشکر می‌کند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام. دوستان، در دوربين 70D درهنگام بازبيني عکس ها، تصوير در مانيتور دوربين نمايش داده مي شود اما در هنگام استفاده از حالت لايو، تصوير نمايش داده نمي شود. يا به عبارتي حالت لايو فعال نيست... علت چيست؟
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    سلام. دوستان، در دوربين 70D درهنگام بازبيني عکس ها، تصوير در مانيتور دوربين نمايش داده مي شود اما در هنگام استفاده از حالت لايو، تصوير نمايش داده نمي شود. يا به عبارتي حالت لايو فعال نيست... علت چيست؟
    یعنی وقتی دکمه لایو ویو رو فشار میدید هیچ اتفاقی نمیافته؟

تشکر کرده
    1003

بله. چيزي نمايش نميده...
    .
    محسن سيفي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    بله. چيزي نمايش نميده...
    چک کنید عکاسی با لایو ویو از منو فعال هست؟ ازینجا :

netwalker تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1003

هم لایو ویو فعاله هم اینکه احتمال دادم از قفل آینه باشه که اونم نبود!
    .
    محسن سيفي