صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43
Like Tree66تشکر

موضوع: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    100

پیش فرض پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    مگر یك فتوسل چقدر قیمت دارد كه دردسر ساخت آن را بكشیم؟

بهتر نیست به بازار برویم و یك عدد فتوسل نو و تر و تمیز چینی بخریم و قید ساخت و ساز را بزنیم؟
    برای دوستانی كه تهران تشریف دارن نظر شما درسته. و بیشتر وسایل مورد نیاز دم دستتون هست وراحت میتونین خرید كنین.
    ولی ما كه شهرستان هستیم واین چیزا اینجاها گی نمیادو حتی قطعات بقول شما ساخت و ساز رو هم باید از شاسی های معیوب گیر بیاریم نه.
    یعنی این همون میشه كه میگن نیاز انسان رو ....
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    CANON 40D + 17-85 KIT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    379

این روح سازندگی بد جور در ایرانی ها جریان دارد!از بمب اتم تا فتوسل را دوست دارند بسازند!
    كاوه عزیز گاهی اوقات از خوندن پست های شما خیلی متعجب میشم. یه جوری با استهزا راجع ایران مینویسین كه فكر میكنم مثلا تبعه ایالات متحده هستین و قرابت كمی با ایران دارین. البته واقعا شایدم باشین ولی فكر میكنم یكم متعادل تر و واقعی تر اظهار نظر كنین بهتر باشه.

(عذر میخوام از دوستان به خاطر Off Topic )

ارادتمند
    مانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط Stalker نمایش پست ها
    كاوه عزیز گاهی اوقات از خوندن پست های شما خیلی متعجب میشم. یه جوری با استهزا راجع ایران مینویسین كه فكر میكنم مثلا تبعه ایالات متحده هستین و قرابت كمی با ایران دارین. البته واقعا شایدم باشین ولی فكر میكنم یكم متعادل تر و واقعی تر اظهار نظر كنین بهتر باشه.

(عذر میخوام از دوستان به خاطر Off Topic )

ارادتمند
    ببخشید دوست عزیز
    بنده موافق نظر شما نیستم . اینكه هركسی درباره موضوعی نظر خودش رو بگه كه نمیشه گفت فلان و فلان
    CANON 40D + 17-85 KIT

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نه به خدا اینجوری نگاه نكنید...

خوشبختانه و یا متاسفانه ایرانی هستم از نوع اصلی و ساكن كرج!

اما!

با خیلی از ایده آل ها و تفكرات و اهداف و زندگی و روزمرگی و ... ایرانی ها بشدت مخالفم...

و نظرم بر این كه اگر خودی انتقاد كنه بهتر تا غیر خودی استهزا!اگر بنده ایرانی بگم بهتره به جای اینكه وقت و انرژی و ... را صرف مثلا ساختن فتوسل كنیم برویم و یك چیزی كه هم بدرد دنیا و هم آخرتمان می خورد بسازیم.البته منظورم مثلا كفش ملی و یا خودرو ملی و یا بمب ملی نیست.چیزهایی كه باعث شده كره بعد از 30 سال كه با ایران در یك سطح قرار داشت در حال حاضر بزرگترین تولید كننده تجهیزات الكترونیك باشه و ما مجبور باشیم این در و آن در بدنبال نقشه دست چندم یك فتوسل چینی باشیم...

هرچند این پست بنده به تاپیك معلوم الحالان انتقال پیدا می كند ( چون خودم هم موافقم ) اما كلا بهتر نیست قدری افكارمان را فرا مرزی و به قول استاد نوبخت گلوبال كنیم؟

بنده اعتقاد به دنیای بشر دارم و ملیت و قومیت و نژاد و اصلیت و ریشه و فرهنگ گذشتگان ! زیاد برایم ملاك نیست.كلا آدم ناسیونالیستی نیستم.همان قدر از پیشرفت آن ژاپنی زحمت كش خوشحال می شوم كه از پیرفت یك جوان ایرانی در طبس و همان قدر از كشته شدن یك نفر در سیل و یا انفجار انتحاری ناراحت می شوم كه از كشته شدن یك نفر در همدان به علت نشت گاز منو اكسید كربن از لوله بخاری ارج اش!زمان و دنیا باید به سمت جهانی شدن و هدف متعالی بشر كه همانا زندگی در حد كمال بشری است هدایت شود.

همان قدر ایرانی ام كه آمریكایی...

راستی این آمریكایی ها بنده گان خدا آدم های خوبی هستند ها!اینجوری جا افتاده كه خیلی خون آشام هستند.باور كنید با چند تایشان در نزدیك برخورد داشتم و مثل ما نفس می كشیدند و مثل ما غذا می خوردند و مثل ما گریه می كردند و می خندیدند.فقط مثل ما حرف نمیزدند و مقداری بهتر از ما فكر می كردند!

اما كلا چشم نصیحت شما را با جان دل می پذیرم و آن را وارد می دانم و اگر جسارتی بوده باور كنید از روی عمد نبوده و امیدوارم از این به بعد بهتر فكر كنم.قدری ایرانی تر بیاندیشم...
    Amir Mohebi، babakdin543، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

شاید خرید این مدار هم از نظز اقتصادی و هم از نظر شكل و اندازه به صرفه تر باشد. البته شاید!!!
    ولی
    باور كنید هیچ چیز به اندازه درست كردن و لذت بردن از كاركرد مدار به آدم لذت نمیده!!!

شاید یك مثال خوراكی بزنم بهتر باشد شما فرض كنید پیتزا را در منزل با ذوق و وسواس خاصی برای طبع آماده

میكنید و آن را درون فر قرار میدهد و ثانیه شماری میكنید و زمانی كه پیتزای شما حاظر شد و آن را روی میز قرار

دادید شاید حاظر به معاوضه آن با هیچ نوع پیتزایی نباشید هر چند كه بدانید پیتزای بیرون ممكن است طعم بهتری

داشته باشد. البته ممكن است!! اما طعم پیتزای شما همان عشق به درست كردن آن است و وقتی آن پیتزا را میل میكنید بسیار احساس خوبی خواهید داشت.

یادم می آید زمانی كه حدود 13 یا 14 سالم بود هر روز یه الكتریكی محل سر میزدم تاببینم آیا كیت الكترونیكی

جدیدی آورده است پولهایی كه كه در قلكم جمع میكردم به سرعت بر میداشتم و آن كیت را میخریدم و مونتاز

میكردم و وقتی مدار راه می افتاد بسیار خوشحال میشدم:laughs: به قدر توصیف نا شدنی البته تا حدودی آن هم

كالای نیمه آماده محسوب میشد .

بعد ها كم كم برد ها را هم خودم اسید كاری و سوراخكاری میكردم در زمان دانشگاه مداراتی را طراحی و میساختم و در

آخر بر روی میكروكنترلرها برنامه مینوشتیم و وقتی مدار جواب میداد واقعا لذت بخش بود و این همان لذت

(++افزون) است!!!!!!

بقدری كه شاید اگر 5D را به من هدیه میدادند آنقدر خوشحال نمیشدم دروغ!!!

و اما در مورد بهتر بودن جنس های آماده هیچ بایدی وجود ندارد حتی میشود با كمی تغییر در بایوسینگ و تغییر

تریستور در همین مدار آن را چنان پر قدرت ساخت كه شما بتوانید فلاش های دیسكو ها را با آن تریگ كنید....

نتیجه : شاید دوستانی خرید به صورت اماده را ترجیح بدهند و اما دوستانی كه مثل من علاقه به ساخت دارند پس از

ساخت لذتی افزون را تجربه میكنند.:cool:
    ویرایش توسط pouya1 : Saturday 15 March 2008 در ساعت 16:53
    shabab، Stalker، DELL و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

با سلام
    راجع به صرفه اقتصادی داشتن ساختن چشمی می خواستم بگم كه قرار نیست در كار های تفننی همیشه فقط صرفه اقتصادی رو در نظر داشته باشیم مگر وقتی ما میریم 500 تومان پول دوربین یا پول لنز می دهیم این كار صرفه اقتصادی دارد یا این كه به عكاسی سر كوچه مراجعه كنیم و عكس های مورد نیاز را تهیه كنیم و یك دوربین 100 تومانی برای مواقع مورد نیاز داشته باشیم(البته این بحث برای كسانی است كه درآمدی از عكاسی ندارند).
    الان به اون چیزی می رسیم كه ما آدمها قاعدتا برای لذت بردن كار های خود را انجام می دهیم مثل موقعی كه عكاسی می كنیم یا این سایت را می خوانیم یا دنبال پول می رویم كه بعدا با آن پول مثلا غذا بخوریم و لذت ببریم یا با آن پول بچه بزرگ كنیم و لذت ببریم یعنی در واقع لذت بردن شامل محدوده نیاز های ما نیز می شود.
    راجع به نظر كاوه هم تا حدودی موافقم یعنی لذت و رنج یك انسان در هر جای دنیا فرقی ندارد و ایرانی و هندی ندارد. ولی راجع به اقتصاد تولید می خوام بگم كه ما هر چیزی كه صرفه اقتصادی و یا به عبارتی مزیت تولیدی داره باید تولید كنیم و چیزی كه مزیت نداره وارد كنیم خوب اینو قبول داریم ولی درست كردن یك چشمی و لذت بردن از آن كه تولید نیست چیزی مثل عكاسی كردن است یعنی یه جور تفنن كه از آن لذت می بریم و هزینه هم می كنیم.
    حالا جان من اگه كسی مدار عنوان تاپیكو با قطعات مشخص داره بذاره و اگه نیست كه همین بحث تولید و صرفه و لذت و ابرانی خارجی رو دنبال كنیم!!
    با تشكر
    matthew تشکر می‌کند.

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام
    راجع به صرفه اقتصادی داشتن ساختن چشمی می خواستم بگم كه قرار نیست در كار های تفننی همیشه فقط صرفه اقتصادی رو در نظر داشته باشیم مگر وقتی ما میریم 500 تومان پول دوربین یا پول لنز می دهیم این كار صرفه اقتصادی دارد یا این كه به عكاسی سر كوچه مراجعه كنیم و عكس های مورد نیاز را تهیه كنیم و یك دوربین 100 تومانی برای مواقع مورد نیاز داشته باشیم(البته این بحث برای كسانی است كه درآمدی از عكاسی ندارند).
    با تشكر
    دوست من شما احتمالا منظور بنده را بد متوجه شدید منظور بنده به اقتصادی بودن یا نبودن نیست منظور مقدمه و مثالی بود برای ادامه عرایضم.

كمی دقت كنید

شاید خرید این مدار هم از نظز اقتصادی و هم از نظر شكل و اندازه به صرفه تر باشد. البته شاید!!!
    ولی
    باور كنید هیچ چیز به اندازه درست كردن و لذت بردن از كاركرد مدار به آدم لذت نمیده!!!

;)
    shabab تشکر می‌کند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

اجازه بدين من هم چند خط بنويسم.
    اول از همه بگم که با همه دوستان موافقم بعضي مواقع خيلي بصرفه تر هست تا يک چيز رو آماده تهيه کرد و وقت و انرژي براي درست کردن اون نگذاشت و همچنين همينطور که دوستان گفتن ميتونه اينجور کارها لذت بخش باشه و چه بسا که باعث خلاقييت بشه که فکر کنم تو دنياي هنر امروز حرفه اول اون ميزنه نه تکنيک . خب چيزي که مي خواستم مبگم من يک دوربين ساختم با قوطي ابجو چند وقت پيش و باور کنيد انقدر شوق داشت اين کار که حد حساب نداره و من بخاطر ظاهر کردن عکسها و همچنين گذاشتن کاغذ عکاسي داخل قوطي چهار طبقه رو از پله بالا و پايين مي رفتم, باور کنيد تا حالا تو عمرم انقدر از پله بالا و پايين نرفته بودم. و مطمئنن کاوه جان هم نظرشون بخاطر save وقت و انرژي هست که ميتونه در زمينه هاي مفيدتر استفاده بشه.
    شب خوش
    Kaveh Ghobadi و pouya1 تشکر می‌کنند.
    مهرداد

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed8769 نمایش پست ها
    از دوستان كسی این مدار رو عملی ساخته؟
    فلاشهای قدیمی رو میشه راحت گیرآورد و این مدارو روی اون مونتاژكرد
    با تغییرات دلخواه در نحوه عملكرد
    از دوستمون 961 خواهش میكنم كه اگه عكسهای دیگه ای هم از تاثیر این فلاشها بر سوژه دارن آپ كنن كه برای همه قابل استفاده باشه
    سلام دوست عزیز جناب آقای سعید ...
    عکس این چشمی و همچنین عکسهایی از تأثیر فلاش دوم روی سوژه رو می تونین تی این تاپیک ببینید.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...p?t=415&page=4
    DELL و saeed8769 تشکر می‌کنند.
    ------------------------------
    مهدی
    Canon Powershot A510

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

Lightbulb پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

سلام خدمت دوستان عزیز ...

انگار یک اشتباهی رخ داده. بنده عرض کردم که این مدار رو از یک چشمی فلاش مهندسی معکوس کردم و مدار الکترونیکش رو پیاده کردم. چشمی هم کاملاً درست کار می کنه حتی توی شب و چشمی فلاش روی یک ریل در کنار دوربین ( شما فرض کنید روی کفشک نصب شده) درست کار می کند. دلیلش هم این است که اگه توی تاپیک http://www.akkasee.com/forum/showthr...p?t=415&page=4 چشمی فلاش که توی عکس هست رو ببینید دیده می شده که یک تلق نیمه شفاف روی چشمی هست این تلق یه جورایی نور فلاش پراکنده در محیط رو جمع می کنه. از عملکردش مطمئن باشید. ولی برای استفاده بنده توصیه نمی کنم که بسازید این مدار رو چون با قیمت حدود 7-8 هزار می تونین تهیه کنید که حداقل کفشک داره ، سوکت سینک داره و همچنین تلق و پیچ نصب روی سه پایه را دارد و مهمتر از همه شکیل و جمع و جوره و دست و پاگیر هم نیست.
    Amir Mohebi و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    مهدی
    Canon Powershot A510

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین