سلام
هرچقدر جست و جو کردم چنین تاپیکی پیدا نکردم. اگر اشتباه کردم مدیران به بخش مربوطه انتقال دهند.
هدف از این تاپیک انتقال تجارب به یکدیگر برای کاهش هزینه ها و استفاده از وسایل ارزان قیمت قابل تهیه برای عموم جهت یاد گیری و کسب تجربه است.
البته مواردی که در این قسمت پیشنهاد میشود قاعدتا برای کار حرفه ای مناسب نیست اما تا حدود زیادی کار های آماتوری را پیش میبرد و مسیر خوبی برای کسب تجربه است زیرا با هزینه پایین به نوعی تجربه استفاده از وسایل گران قیمت را خواهیم داشت.
با تشکر

به عنوان اولین پست:
میدانیم عکاسی کلوز آپ نیاز به تهیه لنز های گران قیمت و تجهیزات خاص خود دارد اما برای کسانی که قصد تست و امتحان این روش را دارند اولین توصیه استفاده از اکستیشن تیوب یا فیلتر کلوز آپ است که آن هم بسته به نوع و کیفیت قیمتی بالا تر از 70 هزار تومن داشته و در فیلتر ها هم قیمت دو برابر است.
راهی که به ذهن من رسید تهیه همین فیلتر ها با قیمت خیلی کمتر (شاید کیفیت هم اندکی کمتر) از عینک سازی ها بود. چون همان طور که عدسی های آن ها رو چشم جواب میدهد روی دوربین هم کار میکند.
برای عکاسی کلوزآپ باید از عدسی های مثبت استفاده کنید و هرچه این عدد بیشتر باشد ماکرو بیشتری خواهید داشت (کاملا شبیه فیلتر های کلوز آپ). این عدسی ها در دو نوع کارگاهی و کارخانه ای وجود دارند که نمونه کارگاهی کیفیت ساخت و قیمت بیشتری دارد اما نمونه کارخانه ای قیمتی کمتر و کیفیت اندکی کمتر دارد. من نمونه +10 به قیمت 20 هزار تومن تهیه کردم. البته این عدسی ها مدل های پلاستیکی و شیشه ای دارند که پلاستیکی سبک تر است اما شیشه ای مقاومت بیشتری در برابر خش دارد.
ضمنا من این عدسی را با چسب نواری به دوربین وصل کردم اما در صورت این که قاب خالی فیلتر داشته باشید میتوانید به عینک سازی بگویید که عدسی را در اندازه مناسب تراش داده و روی قاب وصل کند تا به راحتی عدسی را به دوربین متصل کنید.
تصاویر عدسی:
uploadfromtaptalk1432191258218.jpg
uploadfromtaptalk1432191275645.jpg

تصویر بدون عدسی:
uploadfromtaptalk1432191313695.jpg
تصویر با استفاده از عدسی:
uploadfromtaptalk1432191344763.jpg