صفحه 102 از 149 نخستنخست ... 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 105 106 112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان

من دنبال فیلتر ND64 هستم برای ۶ استاپ کاهش نوری. (دهنه ۶۷) بودجه ام هم خیلی محدوده. ترجیحا زیر ۱۲۰ تومان. پیشنهاد شما چیست؟ میدونم در این رنج قیمت شاید فیلتر شاهکاری نشه پیدا کرد. اما اگه کیفیت نسبتا مناسبی هم داشته باشه خوبه. بخصوص اینکه برای ویدئو میخوام و نه عکاسی.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzin7s نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دنبال فیلتر ND64 هستم برای ۶ استاپ کاهش نوری. (دهنه ۶۷) بودجه ام هم خیلی محدوده. ترجیحا زیر ۱۲۰ تومان. پیشنهاد شما چیست؟ میدونم در این رنج قیمت شاید فیلتر شاهکاری نشه پیدا کرد. اما اگه کیفیت نسبتا مناسبی هم داشته باشه خوبه. بخصوص اینکه برای ویدئو میخوام و نه عکاسی.
    متاسفانه بازار ایران در مورد وسایل جانبی خوب نیست
    خیلی سواستفاده میشه
    دو مورد قیمت و اصل نبودن برای عکاسان مهمترین فاکتورها هستند
    در ایران هیچ کدام را باهم نمیتوانید یک جا ببینید
    obsidiyan و Farzin7s تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

سلام فیلتر کوکین مربعی سری P از این مجموعه 3 تایی ND دار و بهمراه قاب ارزان قیمت ها اگه از دوستان استفاده کرده بگه راضی بوده ازش -کیفیت تصویر خوب بوده که ما هم تهیه کنیم یا نه؟ قیمتشم 256هزار تومانه
    آخه سری Z اون خیلی قیمتش بالاست دلم نمی یاد 900 هزار تومان بدم برا فیلتر!
    rebwar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    سلام فیلتر کوکین مربعی سری P از این مجموعه 3 تایی ND دار و بهمراه قاب ارزان قیمت ها اگه از دوستان استفاده کرده بگه راضی بوده ازش -کیفیت تصویر خوب بوده که ما هم تهیه کنیم یا نه؟ قیمتشم 256هزار تومانه
    آخه سری Z اون خیلی قیمتش بالاست دلم نمی یاد 900 هزار تومان بدم برا فیلتر!
    درود
    سری P یا Z از نظر کیفیت ساخت فرقی با هم ندارند! تفاوت در ابعاده!
    شما باید ببینید برای چه دهنه ای قصد تهیه فیلتر کوکین را دارید و بعد متناسب با آن هزینه کنید!
    سری P تا دهنه 82 را جواب می ده! البته توجه داشته باشید در حالت سوپر واید گزارشاتی از ایجاد مشکل قرار گرفتن هولدر فیلتر در تصویر (برای دهنه لنز های 77) وجود داره!
    بنابراین شما باید اول از همه ببینید برای چهش رایط و لنزی این فیلتر را قصد دارید تهیه کنید و بعد اقدام به خرید کنید.
    اما از نظر کیفیت، کیفیت خروجی تصاویر این فیلترهای بسیار خوبه (استفاده شخصی) و بر خلال بحث ارزان قیمتی که فرمودید پک مورد نظر و مطرح شده هم کاملا فرانسوی هست! حتی قاب نگه دارنده یا همان هولدر!
    هولدر چینی این فیلتر ها با قیمت حدود 40 هزار تومان از ناصرخسرو قابل تهیه است در حالی که هولدر اورجینالشون قیمتی حدود 70 الی 100 هزار تومان در سریP دارند.
    به این مجموعه باید قیمت یک رینگ برای دهنه لنزتون را هم اضافه کنید که در سری چینی قیمتش بین 30 الی 50 و در سری فرانسوی 75 هزار تومانه!
    اگر هم تعداد لنزهاتون بیشتر از دو الی سه مورد هست به فکر تهیه رینگ عمومی (Universal) باشید که قیمتش حدود 150 هزار تومان خواهد بود و البته اون هم فرانسوریه و چینی آن موجود نیست
    اراتمند
    M.Kazemi، I.Givili، mack1 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

با سلام
    دوستان توی سایت مارومی نمایندگی داخل ایرانو همون داخل پاساژ جوانرد...دوست معروفمون رو معرفی کرده...دیگه بنظرم با اطمینان میشه فیلتر های مارومی مخصوصا فیلتر عالی پلورایز super dhg از ایشون خریداری کرد
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

کیت فیلتر ND H250A Cokin شامل : P121l ND2، P121S ND4 و P121M ND4 بهتره برای خرید یا کیت Full ND H270A Cokin شامل : Cokin P152 Neutral Grey (ND2

Cokin P153 Neutral Grey (ND4
    Cokin P154 Neutral Grey (ND8
    ممنونم از دوستان عزیز
    rebwar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان توی سایت مارومی نمایندگی داخل ایرانو همون داخل پاساژ جوانرد...دوست معروفمون رو معرفی کرده...دیگه بنظرم با اطمینان میشه فیلتر های مارومی مخصوصا فیلتر عالی پلورایز super dhg از ایشون خریداری کرد
    درود
    دوست خوبمون (جناب عزیز زاده) که البته چند وقتی هست در فروم ازشون خبری نیست قبلا از ایشان فیلتر مارومی تهیه کرده بودند و در چند ماه پیش به همین موضوع نمایندگی بودن این بنده خدا اشاره کرده اند و از کیفیت ساخت فیلتر هم راضی بودند.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 8 July 2015 در ساعت 21:05
    alpacinohs تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    کیت فیلتر ND H250A Cokin شامل : P121l ND2، P121S ND4 و P121M ND4 بهتره برای خرید یا کیت Full ND H270A Cokin شامل : Cokin P152 Neutral Grey (ND2

Cokin P153 Neutral Grey (ND4
    Cokin P154 Neutral Grey (ND8
    ممنونم از دوستان عزیز

درود
    بستگی به کاربرد شما داره!
    این دو مورد فیلتر کاربردهای کاملا مجزایی دارند و هر کدام در زمان خاصی کاربرد داره!
    باید ببینید چه انتظاری از فیلتر و برای چه کاری به آن نیاز دارید؟!
    اثر فیلتر های Full را می شود با استفاده از دو فیلتر پلاریزه ایجاد کرد و یا یک فیلتر Vario ND تهیه کرد و برای تیرگی بالاتر هم از یک فیلتر ND1000 استفاده کرد!
    ولی GND با استفاده از PostProccess قابل تولید هست و البته فیلتر چیز دیگه ایه!
    mack1 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

Question

سلام دوستان.
    بنده یه فیلتر ND متغیر hama به قیمت 230 تومن خریداری کردم. این هم عکسش هستش.

20150727_101146.jpg

ولی وقتی روی استوپ 400 و از روی خود فیلتر توی حالت max میبرم این طوری عکس میگیره. میخواستم ببینم این مشکل فیلتر هستش یا احتمالا فیک هستش یا نه کلا طبیعیه؟
    یه سوال دیگه چه جوری بفهمم که واقعا استوپ 2 تا 400 هستش. و آیا قیمتش همینه واقعا؟
    ممنون

xo4z_dsc_0058.jpg

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadipour نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    بنده یه فیلتر ND متغیر hama به قیمت 230 تومن خریداری کردم. این هم عکسش هستش.

ولی وقتی روی استوپ 400 و از روی خود فیلتر توی حالت max میبرم این طوری عکس میگیره. میخواستم ببینم این مشکل فیلتر هستش یا احتمالا فیک هستش یا نه کلا طبیعیه؟
    یه سوال دیگه چه جوری بفهمم که واقعا استوپ 2 تا 400 هستش. و آیا قیمتش همینه واقعا؟
    ممنون
    درود

در مورد اثر X در فیلترهای متغیر باید خدمتتون عرض کنم به کرات در این تاپیک در این خصوص صحبت شده و اینکه فیلترهای Vnd بدلیل استفاده از فیلتر پلاریزه و خاصیت پلاریزاسیون دچار در انتهای تیرگی دچار این مشکل می شوند.
    البته برخی دوستان اعلام کردند مثلا در B+W و فلان مدل این اثر بصورت قابل توجهی کنترل شده ولی تاکنون تصویری از طریق دوستان برای اثبات این ادعا روی تاپیک قرار نگرفته.

یه سوال دیگه چه جوری بفهمم که واقعا استوپ 2 تا 400 هستش.
    فیلترهای VND یا Varo ND در روی رینگشان دارای درجه بندی نمایش میزان تاریکی و یا افزایش علظت ND هستند!
    این لینک هم VND های هویاست! که دارای این قابلیت هست
    این درجه بندی در فیلتر خریداری شده توسط شما وجود داره؟
    amir.komeily و ebadipour تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 102 از 149 نخستنخست ... 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 105 106 112 ... آخرینآخرین