صفحه 134 از 149 نخستنخست ... 34 84 124 130 131 132 133 134 135 136 137 138 144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

سپاس از شما و توضحیات کاملتون..
    سایز رو 77 خرید می کنم. برای 70-200، 24-120، 16-35 .
    منتها برای 85 f/1.8 که دهانش 67 هست و 50 f/1.8 که 58 هست باید مبدل بگیرم دیگه؟!
    فقط جسارتا" در مورد پلاریزه هم چنانچه لطف کنین بفرمایید، ممنون میشم..
    از مزاحمت های پی در پی عذر خواهی می کنم...

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان شرمنده اگه دارم جای اشتباهی پست میزنم
    با یکی از آشنایان موقعی رفته بودیم عکاسی و فیلتری داشت که ادعا میکرد این فیلتر زوم دوربین رو 2x میکنه expander و همچین چیزی فکر میکنم میگفت
    میخواستم بدونم این دسته فیلتر ها قیمتشون چنده و اصلا روی 18-55 چجور تاثیری دارن؟
    من میخواستم 18-105 بگیرم اما خب، 18-55 سبک تره، شارپ تره و موتور فوکسشم که بهتره ، فوکال بالای 55 رو زیاد استفاده نمیکنم، اما خب گاهی لازم میشه
    یعنی عملکرد 18-55 با این فیلتر، در مقایسه با 18-105 چگونه خواهد بود (با توجه به این موضوع که کار بنده چاپی نیست و عکس هام با رزولیشن دومگ توی اینستا و یک مگ توی تلگرام میرن فقط)

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    .... 18-55 شارپ تره و موتور فوکسشم که بهتره ...
    فکر میکنم اشتباه میکنین.
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

منظور این دوستمون لنز جدید afp هست! بسیار شارپه و فوکوس سریع و کم صدایی داره من خودم استفاده میکنم و خیلی راضی ام .
    msh2200، amir.komeily و Aier تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

با یکی از آشنایان موقعی رفته بودیم عکاسی و فیلتری داشت که ادعا میکرد این فیلتر زوم دوربین رو 2x میکنه expander و همچین چیزی فکر میکنم میگفت
    میخواستم بدونم این دسته فیلتر ها قیمتشون چنده و اصلا روی 18-55 چجور تاثیری دارن؟
    من میخواستم 18-105 بگیرم اما خب، 18-55 سبک تره، شارپ تره و موتور فوکسشم که بهتره ، فوکال بالای 55 رو زیاد استفاده نمیکنم، اما خب گاهی لازم میشه
    یعنی عملکرد 18-55 با این فیلتر، در مقایسه با 18-105 چگونه خواهد بود (با توجه به این موضوع که کار بنده چاپی نیست و عکس هام با رزولیشن دومگ توی اینستا و یک مگ توی تلگرام میرن فقط)
    برای عکاسی 18-105 یا 18-140 بر 15-55 AFP با Teleconverter ارجح هست چه از لحاظ قیمت و چه کیفیت
    ولی برای فیلم برداری 18-55 AFP بهتره
    amir.komeily، Aier و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    فکر میکنم اشتباه میکنین.
    باتوجه به میزان تشکر ها و نوشته های شما قطعا چیزی مد نظرتون هست که این نکته رو گوشزد کردید، من با تجربه ی اندکم نمیتونم اطلاعات جدیدی به شما بدم، با این حال اطلاعات ناقص خودمو میگم که اگه اشتباه فکر میکنم اصلاحش کنم...

اگه AF-P بودن لنز بنده و تاثیرش رو نیز در نظر نگیریم:

طبق اطلاعاتی که بنده از گوشه و کنار این دنیا تاحالا بدست اوردم
    لنز های زوم هرچه بازشون بیشتر باشه از عدسی های بیشتری درشون استفاده شده
    و به همین دلیل هرچی بازه بیشتر باشه شارپنس و سرعت فوکس کمتر میشن
    یعنی 18-55 شارپ تر از 18-140 و و18-140 شارپ تر از 18-200 خواهد بود و همین قضیه درمورد سرعت فوکس هم صادقه
    و خارج از بحث شارپنس و سرعت فوکس، بحثی به اسم وزن هم هست که اینو بنده نمیدونم واقعیت داره یا نه، اما گویا هرچه لنز سنگین تر باشه تاثیر لرزش دست درش بیشتره، پس مجدد برتری با لنز 18-55 خواهد بود نسبت به کیت های دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    برای عکاسی 18-105 یا 18-140 بر 15-55 AFP با Teleconverter ارجح هست چه از لحاظ قیمت و چه کیفیت
    ولی برای فیلم برداری 18-55 AFP بهتره
    با تشکر از پاسخدهیتون
    یعنی میخواین بگین که این کیت های افزایش فوکال قیمتشون بالاست... مدل های ارزونی ندارن که تاثیرشون کم باشه؟ همین که من به فوکال 85 هم برسم شاید برام کافی باشه
    تغییری که توی شارپنس ایجاد میکنه شاید با توجه به استفاده ی اینترنتی بنده زیاد مهم نباشه
    کلا دوست داشتم اطلاعاتی درموردش به دست بیارم
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

باتوجه به میزان تشکر ها و نوشته های شما قطعا چیزی مد نظرتون هست که این نکته رو گوشزد کردید، من با تجربه ی اندکم نمیتونم اطلاعات جدیدی به شما بدم، با این حال اطلاعات ناقص خودمو میگم که اگه اشتباه فکر میکنم اصلاحش کنم...

اگه AF-P بودن لنز بنده و تاثیرش رو نیز در نظر نگیریم:

یعنی 18-55 شارپ تر از 18-140 و و18-140 شارپ تر از 18-200 خواهد بود و همین قضیه درمورد سرعت فوکس هم صادقه
    و خارج از بحث شارپنس و سرعت فوکس، بحثی به اسم وزن هم هست که اینو بنده نمیدونم واقعیت داره یا نه، اما گویا هرچه لنز سنگین تر باشه تاثیر لرزش دست درش بیشتره، پس مجدد برتری با لنز 18-55 خواهد بود نسبت به کیت های دیگر
    ...
    ارادتمند.
    مهدی و رضا عزیز کاملا منظور منو رسوندن. اول اینکه دیدم در صحبت از لنز، afp عنوان نکردین و بعد اینکه مهدی عزیز هم کاملا درست گفتن:
    برای عکاسی 18-105 یا 18-140 بر 18-55 AFP با Teleconverter ارجح هست چه از لحاظ قیمت و چه کیفیت
    با توجه به این جملتون:
    تغییری که توی شارپنس ایجاد میکنه شاید با توجه به استفاده ی اینترنتی بنده زیاد مهم نباشه
    من لنز 105 - 18 خیلی مناسب تر میبینم تا خرید یک تله کانورتر. حتی اگه فکر میکنین شارپنس لنز 105 - 18 کمه.
    گشتی تو اینترنت بزنین نمونه عکسهای این لنز زیاده و من فکر میکنم کاملا جوابگوی کار شما هست.

پ.ن: میزان تشکر ها و نوشته ها، ملاک نیستند و ما همچنان با افتخار در محضر شما و بقیه دوستان و اساتید، یاد میگیریم
    MahBaz و Aier تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط homay نمایش پست ها
    سپاس از شما و توضحیات کاملتون..
    سایز رو 77 خرید می کنم. برای 70-200، 24-120، 16-35 .
    منتها برای 85 f/1.8 که دهانش 67 هست و 50 f/1.8 که 58 هست باید مبدل بگیرم دیگه؟!
    درود

بله یک تبدیل 77 به 67 باید تهیه کنید که یک رینگ با قیمت 30 هزار تومان (چینی) و حدود 80 هزار تومان در برندهای اصلی است.
    فقط جسارتا" در مورد پلاریزه هم چنانچه لطف کنین بفرمایید، ممنون میشم..
    خدمتتون عرض کردم.
    اگر فروشنده مطمئن سراغ دارید Hoya گزینه خوبی هست بخصوص سری Fusion که سال 2015 ظاهرا وارد بازار شده.
    اما اگر این برند رو پیدا نمی کنید مارومی سری Exus هست که قیمتش باید حدود 400 باشه برای پلاریزه و از نظر کیفیت در سطح خوبی قرار داره. باتوجه به اینکه این شرکت نمایندگی فروش رسمی داره گزینه خوبیه.
    از این قیمت مناسب تر هم برند نیسی هست که این برند هم در بازار نمایندگی فروش داره و لذا مشکلی در این خصوص هم نخواهید داشت.
    ارادتمند
    MahBaz، homay و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    اون چیزی که شما دیدید لنز زوم 2X بوده و یا فیلتر های ماکرو در بازار هم یافت می شه
    اگر لنز باشه که اصلا منطقی نیست خریدش چون قیمتش نسبت به یک لنز مثلا 105-18 بالاست.
    اگر فیلتر ماکروگرافی باشه هم برای عکاسی ماکرو مناسبه.
    این بحث ارتباطی به این تاپیک نداره! اما الزاما اینطوری نیست! پیشنهاد می کنم نگاهی به لنزهای 55-18 معمولی و مقایسشون با 105-18 داشته باشید.

یعنی میخواین بگین که این کیت های افزایش فوکال قیمتشون بالاست... مدل های ارزونی ندارن که تاثیرشون کم باشه؟ همین که من به فوکال 85 هم برسم شاید برام کافی باشه
    همانطور که دوستان اشاره کردند بله بالاست!
    حداقل 700 برای تبدیلهای کنکو تا 2 میلیون برای تبدیل های نیکون
    اما نکته مهمتری هم وجود داره! اینکه اصلا این تبدیلها با لنز شما همخوانی داره یا نه؟
    TC ها روی هر لنزی بسته نمی شه و اگر هم بسته بشه معمولا بصورت صحیح کار نمی کنه! ممکن دیافراگم یا موتور فوکوس صحیح کار نکنه.
    بله ایجاد می کنه و باتوجه به کیفیت ساخت و اپتیک لنز تاثیراتش در لنز متغیره. اگر لنز از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشه اثر این افت کمتر خواهد بود.
    کلا دوست داشتم اطلاعاتی درموردش به دست بیارم
    تاپیکی تحت عنوان مبحث شیرین تله کانورتور (اگر اشتباه نکنم) در فروم وجود داره که میتوانید به اونجا مراجعه کنید.
    ارادتمند
    MahBaz، amir.komeily و Aier تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

دوستان واسه لنز 70-200 f2.8 چه مدل فیلتر UV بگیرم بهتره؟قیمت تا 350 تومن
    ویرایش توسط naghli : Monday 26 December 2016 در ساعت 12:19
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way