صفحه 141 از 149 نخستنخست ... 41 91 131 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amjad2 نمایش پست ها
    سلام

با کمک و راهنمایی دوستان به خصوص آقا مصطفی عزیز , بنده یک فیلتر مربعی نیسی همراه با فولدر v5 تهیه کردم.
    دیروز برای تست در حیاط اقدام به عکاسی کردم و از خرید فیلتر خیل راضی هستم.
    فیلتری که تهیه کردم ND1000 هست و بعد از اینکه در فتوشاپ دو تصویر بدون فیلتر و با فیلتر رو با هم مقایسه میکنم میشه گفت اصلا تغییر محسوسی بین اونها دیده نمیشه.
    از نظر شارپنس که میشه گفت اصلا هیچ تغییری ایجاد نشده و از نظر تغییر رنگ خیلی خیلی جزیی تغییر میکنه.

فیلتر رو روی دو لنز نیکون 18-140 و توکینا 11-20 امتحان کردم و در هر دو همینطور بود.

درود
    مبارکتون باشه
    فقط دقت کنید فیلتر بصورت صحیح در داخل هولدر قرار بگیره تا باعث کاهش افت پد فیلتر نشود.
    amjad2 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود..

قصد خرید فیلتر GND از برند COKIN رو دارم... ولیکن سریهای مختلفی داره که من گیج شدم چون نفهمیدم تفاوتشون چیه دقیقا .. سری S-N-Z-P اینا رو داشتن اگه اشتباه نکنم... من واسه کم کردن نور آسمان میخوام و بنظرتون سری رنگیش رو بگیرم و یا فقط خاکستریش رو؟ حقیقتش هنوز با این فیلترها کار نکردم و نمیدونم چه نتیجه ای میدن
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..

قصد خرید فیلتر GND از برند COKIN رو دارم... ولیکن سریهای مختلفی داره که من گیج شدم چون نفهمیدم تفاوتشون چیه دقیقا .. سری S-N-Z-P اینا رو داشتن اگه اشتباه نکنم... من واسه کم کردن نور آسمان میخوام و بنظرتون سری رنگیش رو بگیرم و یا فقط خاکستریش رو؟ حقیقتش هنوز با این فیلترها کار نکردم و نمیدونم چه نتیجه ای میدن
    رود
    این علائم شامل دو دسته هستند
    1- عبارت Z,P,X مربوط به ابعاد فیلتر است
    2- F,S مربوط به نوع تدریجی رنگ
    برای انتخاب ابعاد باید به دو نکته بزرگترین دهانه لنز و واید ترین فوکال دقت کنید. مثلا برای لنزی مثل 35-16 شما باید از دهانه Z استفاده کنید درحالی که طبق استاندارد شرکت کوکین سری P تا دهانه 82 را جواب می دهد ولی بدلیل واید بودن لنز حالت ویگنت در تصویر خواهید داشت.
    برای لنزهای دارای عدسی کروی مثل 12-24 مجبور هستید از دهانه بزرگتر مثل x استفاده کنید .
    برای انتخاب نوع فیلتر سری S حالت تدریج رنگ بصورت نرم تغییر می کند به گونه ای که در حین مشاهده فیلتر حالت تدریجی به تدریج از رنگی به بدون رنگ تغییر می کند.
    ولی در سری F تغییر به صورت شدید تر انجام می شود به گونه ای که تفاوت را کاملا احساس می کنید.
    در خصوص فیلتر، نگاهی هم به Nisi داشته باشید. البته اگر گیر بیاد این برند در محلی که شما هستید.
    این برند از نظر کیفیت ساخت هولدر به مراتب جایگاه بهتری نسبت به هولدر های Cokin داره
    باز اگر نیاز به اطلاعاتی دارید در خدمتم
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 10 May 2017 در ساعت 12:54
    Fereidoon، Afshin.Prt، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    رود
    این علائم شامل دو دسته هستند
    1- عبارت Z,P,X مربوط به ابعاد فیلتر است
    2- F,S مربوط به نوع تدریجی رنگ
    برای انتخاب ابعاد باید به دو نکته بزرگترین دهانه لنز و واید ترین فوکال دقت کنید. مثلا برای لنزی مثل 35-16 شما باید از دهانه Z استفاده کنید درحالی که طبق استاندارد شرکت کوکین سری P تا دهانه 82 را جواب می دهد ولی بدلیل واید بودن لنز حالت ویگنت در تصویر خواهید داشت.
    برای لنزهای دارای عدسی کروی مثل 12-24 مجبور هستید از دهانه بزرگتر مثل x استفاده کنید .
    برای انتخاب نوع فیلتر سری S حالت تدریج رنگ بصورت نرم تغییر می کند به گونه ای که در حین مشاهده فیلتر حالت تدریجی به تدریج از رنگی به بدون رنگ تغییر می کند.
    ولی در سری F تغییر به صورت شدید تر انجام می شود به گونه ای که تفاوت را کاملا احساس می کنید.
    در خصوص فیلتر، نگاهی هم به Nisi داشته باشید. البته اگر گیر بیاد این برند در محلی که شما هستید.
    این برند از نظر کیفیت ساخت هولدر به مراتب جایگاه بهتری نسبت به هولدر های Cokin داره
    باز اگر نیاز به اطلاعاتی دارید در خدمتم
    ارادتمند
    الحمدالله که شما توی این سایت حضور داری مصطفی جان.. دیشب که پست رو مینوشتم به این فکر میکردم که تنها کسی که جوابم رو خواهد داد قطعا مصطفی هست ! واقعا ممنون از اطلاعات کاملت..
    خب لنز من 16_35 هست .. ولیکن بعید نیست که در آینده برم سراغ 11-24 کانن و یا12-24 سیگما... از طرفی به همون سری تدریجی نیاز دارم. ..همون سری s... و از طرف دیگه فیلترهای نیسی هم گیر میاد حتما هر چند توی بازار ندیدم ولیکن شنیدم حدود یکماه دیگه در برج مرکز تجاری نمایشگاه محصولات عکاسی میخواد برپا بشه و اونجا قراره فیلترهای نیسی رو با قیمت خیلی مناسب بفروشن... حالا با توجه به این مسائل نظر نهاییت روی کدوم سری و کدوم برند هست؟؟
    البته قیمت فیلترهای کوکین ظاهرن از فیلترهای نیسی بیشتره ! در ضمن فیلترهای LEE رو هم یافتم هرچند همشون بالای هزار درهم قیمت داشتن .. فقط هولدر خالی Lee رو دیدم که زده بودن 1200 درهم.!!!
    msh2200 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    "حامد "

تشکر کرده
    4653

الحمدالله که شما توی این سایت حضور داری مصطفی جان.. دیشب که پست رو مینوشتم به این فکر میکردم که تنها کسی که جوابم رو خواهد داد قطعا مصطفی هست ! واقعا ممنون از اطلاعات کاملت..
    خب لنز من 16_35 هست .. ولیکن بعید نیست که در آینده برم سراغ 11-24 کانن و یا12-24 سیگما... از طرفی به همون سری تدریجی نیاز دارم. ..همون سری s... و از طرف دیگه فیلترهای نیسی هم گیر میاد حتما هر چند توی بازار ندیدم ولیکن شنیدم حدود یکماه دیگه در برج مرکز تجاری نمایشگاه محصولات عکاسی میخواد برپا بشه و اونجا قراره فیلترهای نیسی رو با قیمت خیلی مناسب بفروشن... حالا با توجه به این مسائل نظر نهاییت روی کدوم سری و کدوم برند هست؟؟
    درود
    بابت تاخیر در پاسخ عذرخواهی می کنم
    ببیند کوکین هولدرهاش معمولا پلاستیکی هستند و برای اتصال به لنز، بخصوص لنزهایی مثل 12-24 یا 11-24 نیاز دارند شما از رینگ Universal استفاده کنید که باید مثل یک رینگ مهار دور لنز بسته شوند.
    بنده شخصا تصویر این هولدر را وقتی می بینم حس خوبی بهم دست نمی ده
    steve-fines-filters-for-nikon-14-24-picture-02.jpg
    در این تصویر مشخصه که اطراف هولدر خالی هست و این خودش ممکنه موجب بروز مشکلاتی برای تصویر بشه.
    از طرفی شما در سری X ابعاد فیلتر 13 در 13 دارید. این بزرگترین ابعاد فیلترهای کوکین هست.
    با این اوصاف، برای لنزهایی مثل 24-11 مجبورید از این ترکیب استفاده کنید که ترکیب گرانقیمتی هم هست چرا که قیمت هولدر و رینگ Universal نباید کمتر از 500 هزار تومان بشه . حالا قیمت فیلتر جای خود!
    در نیسی برای لنزهایی مثل 24-11 و 24-12 و خیلی لنزهای دیگه مثل 30-15 هولدر اختصاصی وجود داره. شما با خرید اون هولدر بدون نیاز به رینگ و بطور مستقیم هولدر را به لنز متصل می کنید. برای لنزهای غیر هم با رینگ تبدیل این اتصال شدنی خواهد بود. بنابراین در این خصوص مشکل خاصی وجود نداره.
    nisi-180mm-square-filter-holder-for-canon-11-24-eab.jpg
    جنس هولدر آلومینیم و خوش ساخت تر از هولدر کوکین هست. از طرفی هولدری مثل V5 دارای قابللیت استفاده از فیلتر پلاریزه هم هست که یک قابلیت اختصاصی در این سری فیلتر به شمار می آید.
    در همین تاپیک قبلا تست فیلترهای Nisi و Cokin را برای دوستان بصورت PDF قرار دادم که می توانید به آن مراجعه کنید.
    از نظر ابعاد فیلتر، نیسی در 3 اندازه 10x10, 15x15,18x18 فیلتر تولید می کنه و قیمت ها هم در مقام مقایسه با کوکین یا یکسان هستند و یا اختلاف کمی دارند که خرید این برند را منطقی تر می کنه.
    بزرگترین معضل در فیلترهای مربعی در هنگام استفاده از فیلتر ND1000 هست که این فیلتر را در دو سری کوکین و نیسی تست کردیم و تقریبا می توانم بگویم اختلافی ندارند. در مواردی از نظر رنگی نیسی و از نظری فردی ممکن است کوکین بهتر بوده باشد ولی در حفظ شارپنس تصویر با هم برابر هستند.
    اگر بخواهم نتیجه گیری کلی کنم، برای لنزی مثل 35-16 ابعاد 10x10 فیلتر مناسبه و اگر صرفا برای این لنز خرید قراره بود انجام بشه، می گفتم هولدر را نیسی بخرید و اگر احساس می کنید فیلتر ها در این برند چشم شما را نگرفته آنها را از کوکین بخرید.
    اما در خصوص شما فرق می کنه. اول باید ببنیم برای لنز های 24-11 چه هولدر و چه ابعادی ساخته شده است. مثلا اگر 15x15 یا 18x18 باشد شما مجبور هستید فیلتر و هولدر را از نیسی خرید کنید و با یک تبدیل فعلا آن را در لنز 35-16 استفاده نمایید.
    فکر کنم لیست قیمت 2017 نیسی را داشته باشم که اگر لازم شد بفرمایید از روی آن قیمت محصولات و نوع هولدر را بررسی کنم. تا جایی که خاطرم هست هولدر مناسب برای لنز 24-11 برای ابعاد 18در 18 موجود هست که قیمت هولدر و فیلتر را بطور چشمگیری افزایش می دهد.
    البته قیمت فیلترهای کوکین ظاهرن از فیلترهای نیسی بیشتره ! در ضمن فیلترهای LEE رو هم یافتم هرچند همشون بالای هزار درهم قیمت داشتن .. فقط هولدر خالی Lee رو دیدم که زده بودن 1200 درهم.!!!
    Lee یکی از برند های مطرح در این رده هست و قیمتش هم بالاست. مطمئن نیستم اما بعید می دونم هولدرهای به کیفیت Nisi را داشته باشه و فکر کنم بالاترین ابعاد فیلترهاش 15x15 هستند.
    در سایت کوکین تست جالبی از انواع فیلتر ها دیدم که بنظرم برای شما هم دوستان در انتخاب محصولا خالی از لطف نیست.
    لینک تست از یک تصویر در دوحالت با/بدون استفاده از فیلتر
    ارادتمند
    Fereidoon، Afshin.Prt، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    1887

درود فراوان مصطفی جان...خدا خیرت بده برادر...

پس با این اوصاف من باید برم سراغ همون نیسی و فعلا برای لنز فعلیم یعنی 16-35 فیلتر و هولدر خریداری کنم تا ببینم بعدا چی میشه.. بعبارتی باید فیلتر 10×10 نیسی بخرم از سری S که بصورت نرم تری روشن میشه..اگه یه روزی 11-24 خریدم هم براش فیلتر و هولدر جداگانه میخرم ان شاء الله..
    فقط یه سئوال.. فرق نمیکنه که هولدر و فیلتر از دو برند متفاوت باشن ..درسته؟؟ چون فیلترها همشون یک شکل هستن ..مگه اینکه ضخامتشون فرق داشته باشه !

خب الان با نمایندگی فیلتر کوکین تماس گرفتم و جالب اینه که ایرانی هستن.. گفتن یکماه دیگه سری جدید فیلتر کوکین با هولدرهای فلزی و خیلی با کیفیت میرسه ..اگه عجله نداری صبر کن !
    ویرایش توسط Hamed Ziyaei : Thursday 11 May 2017 در ساعت 13:11
    "حامد "

تشکر کرده
    4653

درود فراوان مصطفی جان...خدا خیرت بده برادر...

پس با این اوصاف من باید برم سراغ همون نیسی و فعلا برای لنز فعلیم یعنی 16-35 فیلتر و هولدر خریداری کنم تا ببینم بعدا چی میشه..
    درود
    خوب برای لنز شما بنظرم ابعاد 10x10 خوبه ولی اگر ممکنه براتون باز هم تست بگیرید که در فوکال 16 مشکل ثبت هولدر در کادر را نداشته باشید. بخصوص اگر 35-16 دیافراگم F/2.8 داره

بعبارتی باید فیلتر 10×10 نیسی بخرم از سری S که بصورت نرم تری روشن میشه..اگه یه روزی 11-24 خریدم هم براش فیلتر و هولدر جداگانه میخرم ان شاء الله..
    فقط یه سئوال.. فرق نمیکنه که هولدر و فیلتر از دو برند متفاوت باشن ..درسته؟؟ چون فیلترها همشون یک شکل هستن ..مگه اینکه ضخامتشون فرق داشته باشه !
    تا جایی که بنده اطلاع دارم تفاوتی نداره!
    ما در تستی که گرفتیم فیلتر نیسی 10x10 را با فیلترها سری p تست کردیم اختلاف ضخامت نداشتند.
    در خصوص کیفیت ساخت هولدر، فقط مسئله جنس هولدر نیست!!
    خب الان با نمایندگی فیلتر کوکین تماس گرفتم و جالب اینه که ایرانی هستن.. گفتن یکماه دیگه سری جدید فیلتر کوکین با هولدرهای فلزی و خیلی با کیفیت میرسه ..اگه عجله نداری صبر کن !
    از قول ما به این دوستان نمایندگی بگید با هموطنان داخلی هم بیشتر همکاری کنند.
    ببینید هولدرهای نیسی سری V5 قابلیت استفاده همزمان از فیلترهای پلایزه را بدون دستکاری هولدر و با چرخاندن یک پیچ تنظیم دارند. حالا اگر شما این قابلیت را در هولدر کوکین داشته باشید این مسئله خوبه ولی بعید می دونم چنین چیزی در کوکین موجود باشه.
    در مورد هولدر های خاص مثل 24-11 که دیگه قضیه کاملا تخصصیه و در حال حاضر که با هم صحبت می کنیم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم برای این لنز از هولدر کوکین با رینگ Universal استفاده بشه.
    در خصوص صبر هم بنده هم موافقم فعلا عجله نکنید ولی اگر براتون امکان داره حضوری سری بزنید و از نزدیک تستی روی محصلات داشته باشید و بعد با اطمینان خرید را انجام دهید.

پ.ن: دوستانی که الان احتمالا نسبت به تکرار فیلتر نیسی توسط بنده قراره خرده گیری کنند و یا نقدی به آن دارند باید خدمتشون عرض کنم که بنده در حال حاضر از فیلترهای کوکین استفاده می کنم و اتفاقا بعنوان یکی از آغازگران ساخت این سبک فیلتر احترام خاصی هم براش قائلم و ازشون هم خیلی راضی هستم. دیدگاه بنده بر اساس واقعیات و تست هایی بود که انجام شده و هیچ گونه نفع شخصی از این قضیه برای بنده ایجاد نمی شود.
    ارادتمند
    DELL و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

سلام
    دوستان برای لنزی مثل توکینا 16-11 میشه فیلتر ND1000 دایره ای انداخت؟
    کنارای عکس به هم نمیریزه و سایه نمیفته؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای لنزی مثل توکینا 16-11 میشه فیلتر ND1000 دایره ای انداخت؟
    کنارای عکس به هم نمیریزه و سایه نمیفته؟
    درود
    اگر دهانه بزرگتر خریداری کنید (مثلا 82) بعیده
    ولی در دهانه 77 باید هر فیلتر را تست کنید
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام برای لنز توکینا ۱۱-۱۶ فیلتر nd 8 میخواستم ، لطفا راهنماییم کنید فیلتر دایره ای که مناسب این لنز باشه و باعث خراب شدن گوشه تصویر نشه چی هستش . ممنون‌