صفحه 39 از 51 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    به نظر من يک پرده خيلی ضخيم بگيريد که بتونيد از نور پنجره برای عکاسی هم استفاده کنيد
    با پرده ضخيم کنترل بيشتری روی نورتون داريد

برای آتليه و با توجه به بودجه شما خريد 24-70 مقرون به صرفه نيست
    بهتره لنز ارزونتری مثل 24-105 بگيريد و بيشتر روی نور و بک گراند هزينه کنيد
    حقیقتش 24-70 تامرون که تهیه شد ... 24-105 رو خیلی نمی پسندم(نظر شخصی) و با راهنمایی شما و دوستان این لنز تهیه شد. ضمن اینکه 70-200 رو هم داشتم.

دقیقا خودم هم نظرم روی همین بود که پرده رو طوری بگیرم که در صورت لزوم نور محیطی هم داشت باشم .... اما بیشتر سوالم این بود که مثلا از یک پرده مخمل زخیم یا برزنتی میشه به عنوان بک گراند هم استفاده کرد ( دنبال راهی هستم که بشه از چین خوردن پرده جلوگیری کرد و در عین حال بشه پرده رو باز و بسته کرد)
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

برزنت به خاطر انعکاس نور فکر نکنم کاربردی داشته باشه.در کل باید دنبال پارچه ای باشید که حالت براق نداشته باشه و باعث انعکاس نور نشه
    yaray، kindlinessangel و Majix تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    509

با سلام مجدد
    در ادامه مشکلات به یک مشکل جدید برخوردیم.
    سقف آتلیه کلا کاذبه.... وقتی ضربه میزنم به سقف صدای قوطی میده فقط یه لایه نازک گچ داره روش. البته هنوز سوراخ نزدم ببینم چجوریه.
    حالا نمیدونم چطوری پایه فون ببندم.... خوبه برقی نمیخوام بگیرم
    خودم به ذهنم رسید دو تا آهن از دیوار راست به دیوار چپ. وصل کنم بعد پایه رو رو اون دوتا میله ببندم اما فاصله دیوارها چهار متره مجبورم بدم میله ها رو برام درست کنن یا از این نبشی های مربوط به قفسه استفاده کنم و به هم پیچشون کنم. ولی خیلی زشت میشه کسی راهکار قشنگتری سراغ نداره؟!

تشکر کرده
    8205

درود
    من دو سه مدل پایه فونی که دیدم به دیوار نصب میشده.شما نمیتونید به دیوار نصب کنید؟
    kindlinessangel تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    من دو سه مدل پایه فونی که دیدم به دیوار نصب میشده.شما نمیتونید به دیوار نصب کنید؟
    اگر منظور دیوار پشت فون باشده به خاطر وجود پرده کمی سخته ولی شدنیه..... باید پرده رو باز کنم بیارم پایینتر و پایه فون رو بالاتر از پرده ببندم. پرده هم چون کرکره هست میتونم چند ردیف اش رو کم کنم. فکر خوبیه. دردسرش هم کمتر از جوش کاری کلاف فلزی و نصبش روی دیوارهای کناریه. ممنون بابت راهنمایی البته باید بگردم پیدا کنم چون هرچی دیدم سقفی بود.البته فاصله بین دو تا پایه بیشتر از سه متر و 15 سانت باشه که حتی لازم نیست پرده تغییر کنه و کنار پرده نصب میشه.
    طول این میله های فون ثابته؟! چون عرض فون 3 هست گفتم شاید عرض میله متغیر باشه
    hossein137 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    اگر منظور دیوار پشت فون باشده به خاطر وجود پرده کمی سخته ولی شدنیه..... باید پرده رو باز کنم بیارم پایینتر و پایه فون رو بالاتر از پرده ببندم. پرده هم چون کرکره هست میتونم چند ردیف اش رو کم کنم. فکر خوبیه. دردسرش هم کمتر از جوش کاری کلاف فلزی و نصبش روی دیوارهای کناریه. ممنون بابت راهنمایی البته باید بگردم پیدا کنم چون هرچی دیدم سقفی بود.البته فاصله بین دو تا پایه بیشتر از سه متر و 15 سانت باشه که حتی لازم نیست پرده تغییر کنه و کنار پرده نصب میشه.
    طول این میله های فون ثابته؟! چون عرض فون 3 هست گفتم شاید عرض میله متغیر باشه
    میشه یه عکس از اون پایه فون ها بذارید؟ زنجیری هست دیگه؟ و این که چند تاییه؟
    میله ها طولش ثابته.معمولا" فون ها سه متر فیکس نیست.مثلا" 2.9 هست.ولی میله ها 3 متر تا 3 متر و 10 سانت.که با فاصله ی لازم بین پایه ها و میله هم همون 3.15 و همین حدود میشه
    دیوار مطمئن تر از سقف هست.البته حتی لازم نیست فاصله اش تا زمین خیلی باشه.من هم یه دریچه ی کولر بالای پایه فونم هست که مجبورم کرده روی 2 متر و 70 سانت ببندم منتها بعضی اوقات محدودیت دارم.شما حداقل روی 2.9 ببند نسبت به پایین ترین.چون وقتی سوزه از بک گراند فاصله میگیره و پرسپکتیوش تغییر میکنه نیاز هست به این ارتفاع
    kindlinessangel تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

تشکر کرده
    509

خوشبختانه هنوز خریداری نشده
    قصد خرید فون زنجیری 4تایی بود.
    چون پشت فون پنجره هست برای پنجره کرکره گرفته شده. در نتیجه روی همون دیواری که پایه فون نصب میشه باید پرده هم نصب بشه.
    پرده باید پشت فون قرار بگیره در نتیجه یا باید پایه پرده کوتاهتر از فون باشه که داخلش قرار بگیره و یا باید پایینتر ببندم که بتونم پرده رو باز و بسته کنم.
    به خاطر سقف کاذب و نور های توی کار فضا ارتفاع از کف تا سقف کمتر از 3 هست فکر کنم 2.7-2.8باشه ولی اگه پایه قابل نصب روی دیوار پیدا کنم مشکل حل میشه.
    اگر نه که باید دنبال راه حل اول و ساخت کلاف فلزی و یا استفاده از سینی های که برای کابل کشی توی ساختمون ها استفاده میشه برم.
    hossein137 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    509

خوب پایه فون خریداری شد. اما اگه بخوام دیواری نصبش کنم دیگه نمیتونم پنجره رو باز و یا بسته کنم!!
    فعلا دنبال راه جایگزین هستم.
    چیزایی که به ذهن خودم میرسه

روش اول:
    تهیه 4 عدد پایه ال شکل البته نه از جنس تسمه ترجیحا نبشی یا قوطی شماره 3 یا 4.امروز میرم حسن آباد. اگه آماده پیدا کنم که میخرم اگه نه که باید بدم برام بسازن.بعد این پایه ها رو پیچ میکنم روی دیوار های کناری بعد پایه فون رو پیچ کنم روی این پایه ها.

روش دوم :
    تهیه دو شاخه قوطی شماره 4 ، 4 متری (آلمینیومی یا آهنی) اتصال این دو به دیوارهای کناری به صورت موازی از هم و ساخت یک اسکلت فلزی برای زیر سقف و نصب پایه فون روی این دو تا

روش اول هم ارزونتره هم قشنگ تر ولی روش دوم مطمئن تره. البته احتمالا صاحب خونه روش دوم رو ببینه پرتم میکنه بیرون از خونه.
    دوستان اگه پیشنهادی دارند من سرا پا گوشم.

تشکر کرده
    509

ظاهرا قوانین عوض شده و به ملکی که موقعیت اداری باشد هم بعد از بازرسی ممکن است جواز بدهند.
    گفتم شاید دوستان بخوان شرایط رو بدونن
    1-کد رهگیری برای قرارداد اجاره
    2-تمامی ساختمان کاربری اداری داشته باشد
    3-در اجاره نامه قید شود جهت راه اندازی آتلیه عکاسی و یا فیلمبرداری

از اونجا که صاحب خونه ها معمولا به بند سوم تن نمیدن و همچنین اهالی ساختمان برای فرار از مالیات و گیر شهرداری راجع به بند دوم شونه خالی میکنند باید یه جورایی بیخیال شد.
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    509

دوستان اگه براشون امکان داره یه عکس از چپ و راست پایه فون بهم میدن.... میخوام بدونم دقیقا کجا میله روی پایه می افته..... کدوم سمت قرقره؟! ببخشید که سوال انقدر ناشيانه است

صفحه 39 از 51 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین