صفحه 3 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 134
Like Tree1351تشکر

موضوع: ویرایش ، قبل و بعد

كاربر فعال davoud maani آواتار ها
    تشکر کرده
    6327

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    مراحل ادیت شامل :
    حذف انعکاس های ناخواسته از روی ساز.
    یکپارچه کردن بک گراند و کمی تغییر رنگ
    بالاتر بردن سچیوریشن و تغییر کرو تا باعث طلایی تر شدن ساز بشه
    دانج اند برن و کنتراست موضعی

فایل پیوست 63604

جناب نوری به نظرم اگر دمای رنگ ساز رو تغییر نمی دادید بهتر بود
    ضمنا داخل پارچه قرمز سایه های تندی وجود داره در حالی که کل پارچه هیچ سایه ای نداره پس بهتر بود سایه ها در داخل نمونه پارچه نرمتر میشدن

فایل پیوست 63605
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چه تاپیک خوبی!

فایل پیوست 63606

جناب دانش پایه مشکلی که البته فقط من خودم با این نوع عکس ها دارم اینه شکل واقعی سوژه فدای بازیابی جزییات آسمون میشه به طوری که در نگاه کلی تر سوژه از آسمون یک جدا شدگی غیر طبیعی پیدا می کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر دوستان

این تاپیک باعث شد اسم ابزارهارو هم یاد بگیرم :دی
    چون معمولا فقط با ایکون میشناختمشون و حالا که میخوام بنویسم مجبور شدم برم سراغشون ببینم اسمشون چیه :))
    به صورت تجربی و با استفاده از اطلاعات همین فروم تا حدی ویرایش رو یاد گرفتم و اگر اشکالی وجود داره ( که حتما داره ) به بزرگواری خودتون ببخشید.

- تهیه سه نسخه از عکس اصلی با دو استاپ نوردهی کمتر و بیشتر از نسخه RAW در DPP

- انتقال به فتوماتیکس و ساختن HDR

- تنظیم و رنگ و نور و کنتراست در فتوشاپ

- حذف اشخاص و کابل برق با استفاده از ابزار clone stamp tool

- افزایش کنتراست در نواحی midtones با استفاده از فیلتر tonal contrast از مجموعه nik software color efex

- کاهش نویز توسط فیلتر Topaz DeNoise

- افزایش شارپنس کانال Lightness در مود Lab color

فایل پیوست 63615
    به نظرم ساعت نامناسب عکاسی باعث شده پس از ادیت نیز تناسبی میان برایتنس کانالهای رنگی و کنتراست هر یک از کانال ها و نیز کنتراست کلی عکس وجود نداشته باشد
    به هیستوگرام عکس توجه کنید منظورم رو بهتر می فهمید
    Niaz، suzanfire، kiavash و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

تشکر کرده
    6327

نکته ای که منو هنگام ادیت و ویرایش عکس درگیر میکنه اینه که اون خشت اول ( شناسایی بهترین ادیت مناسب برای یک عکس ) ، تجربیه ، با آزمون و خطا به دست می یاد یا واقعا ارتباط صد در صدی با پتانسیل عکس دارد. در این مورد هم لطفا اساتید و دوستان بحث بفرمایند به ویژه پاسخ جناب دکتر روشن برایم واقعا ارزشمند خواهد بود .
    سپاس
    Niaz، Amir Abdolpanah، mSafdel و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8199

جناب نوری به نظرم اگر دمای رنگ ساز رو تغییر نمی دادید بهتر بود
    ضمنا داخل پارچه قرمز سایه های تندی وجود داره در حالی که کل پارچه هیچ سایه ای نداره پس بهتر بود سایه ها در داخل نمونه پارچه نرمتر میشدن
    درود جناب معانی.ممنون از گوشزد کردن مشکلات.
    نه به عنوان حق طرفداری از کار خود بلکه به عنوان نوع دید شخصی فکر میکنم وجود مناطق روشن اوراکسپور شده (به خاطر براق بودن ساز) و همین طور تشدید بافت عکس طوری که مناطق کاملا" تیره و کاملا" روشن وجود داشته باشه و صد البته شدت و نوع رنگ قرمز سایه های مشکی پارچه تطابق خوبی با عکس داره.یعنی این کنتراست رو میطلبه.صد البته که کسی منکر نقص های هر چند کوچک در یک عکس نیست.و من قبول دارم که عکسم چه از نظر ویرایش و چه از نظر نورپردازی و کادر مشکلاتی رو داره.
    davoud maani، a.g g.a و hugart تشکر می‌کنند.
    Canon 60D + 15-85 USM + Benro A1980T Tripod + HD2 Head + Studio flash kingston 300 J

كاربر فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    8616

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    به نظرم ساعت نامناسب عکاسی باعث شده پس از ادیت نیز تناسبی میان برایتنس کانالهای رنگی و کنتراست هر یک از کانال ها و نیز کنتراست کلی عکس وجود نداشته باشد
    به هیستوگرام عکس توجه کنید منظورم رو بهتر می فهمید
    ممنون جناب معانی.همون طور که عرض کردم ویرایش رو به صورت تجربی و نه علمی٬ یاد گرفتم.منظور شمارو از عدم تناسب بین برایتنس کانالهای رنگی دقیقا متوجه نشدم؟!

اگر ممکنه یه توضیح بفرمایید که از روی هیستوگرام باید چه شرایطی برقرار باشه تا ویرایش صحیح باشه.

سپاس
    davoud maani، a.g g.a، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6327

سلام جناب فرشاد
    ببینید ممکنه ما در یک عکس وقت بگذاریم و جزییات خوبی از اون بیرون بکشیم اما چون از قبل در مورد استراتژی ویرایش آن عکس مطالعه و تفکر لازم را نکرده بودیم چه بسا همین افزایش جزییات عکس ، فضای تاثیرگذار عکس رو نابود کرده و تمام کار ما بی نتیجه باشد.
    پس ویرایش هدفمند ابزاری است برای توانمند کردن عکس چه از نظر زیبایی بصری و چه انتقال پیام و مفهوم عکس
    شما عکسی از ژانر معماری گرفته اید اما در بدترین شرایط نوری
    در عکاسی معماری همان قدر که افزایش جزییات خود سوژه مهم است در محیط اطراف سوژه کاملا شرایط برعکس است.
    اکثر عکس هایی که شما از معماری فضای بیرون می بینید به نوعی از فیلتر برای افزایش زمان نوردهی استفاده میشه
    اینکار علاوه برحذف سوژه های متحرک باعث میشه
    1- سایه ها نرم تر بشه ( چون در فاصله زمان چند دقیقه ای سایه ها حرکت می کنند و لبه تیز ایجاد نمی کنند
    2- ابرهای موجود در آسمان نیز نرم تر میشن تا جزییات بالای سوژه اصلی خودش رو نشون بده
    در غیر این صورت هزینه ویرایش عکس بسیار بالا میره و شاید هم اصلا ارزش وقت گذاشتن نداشته باشه
    به ستون های موجود در عکس نگاه کنید که چه سایه های تندی در اون شکل گرفته و و یا پله های روبرو
    تازه شما به جای سوژه اصلی ، محوطه جلو رو افزایش دیتیل دادید کاری که نباید انجام میدادید

اما در مورد کانل های رنگی هم باید بگم در چنین عکس هایی که اختلاف کنتراست شدیدی میان اجرای عکس وجود داره برید به کانال های rgb و از اون ها یک کپی تهیه کنید و به بالای عکس قرار دهید و مد اون لایه رو در لومانیسیتی قرار دهید سپس موارد لازم از عکس رو فیلتر کنید
    Mehrdad-PL، kiavash، Dariush Chegini و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8199

IMG_3310_1.jpg

_3310.jpg

کراپ 100 درصد از منطقه ی تاریک عکس (در کل نورسنجی خوبی نداشتم برای این عکس)
    IMG_3310.jpg
    vahidshah، nicebluesky، davoud maani و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 60D + 15-85 USM + Benro A1980T Tripod + HD2 Head + Studio flash kingston 300 J

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

با سلام

یه کار ساده ی خونگی

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2618

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1981

من فکر میکنم این تاپیک خیلی خوبی میتواند باشه بشرطی که جنبه آموزشی پیدا کند.
    بصرف قراردادن دو عکس که حداقل ویرایش در حد تصحیح وایت بلنس، اکسپوژر، کنتراست و اشباع رنگ روی آنها انجام شده نتیجه خاصی نمیتوان گرفت.
    امیدوارم دوستانی که در مورد ادیت مطالعه و تجربه های بیشتری دارند در بحث بیشتر شرکت کنند.
    Nima Sadigh، mSafdel، davoud maani و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2618

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    من فکر میکنم این تاپیک خیلی خوبی میتواند باشه بشرطی که جنبه آموزشی پیدا کند.
    بصرف قراردادن دو عکس که حداقل ویرایش در حد تصحیح وایت بلنس، اکسپوژر، کنتراست و اشباع رنگ روی آنها انجام شده نتیجه خاصی نمیتوان گرفت.
    امیدوارم دوستانی که در مورد ادیت مطالعه و تجربه های بیشتری دارند در بحث بیشتر شرکت کنند.
    همینها که شمردید دقیقاً پایه های ویرایش هستند. شما چه انتظاری از این تاپیک دارید؟

صفحه 3 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین