صفحه 1 از 14 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 134
Like Tree1351تشکر

موضوع: ویرایش ، قبل و بعد

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6881

پیش فرض ویرایش ، قبل و بعد

عرض سلام و ادب
    جای این تاپیک را شدیدا خالی دیدم
    همانطور که از نام تاپیک پیداست عکس خام در کنار عکس ویرایش شده قرار میگیرد تا تاثیر ویرایش بر عکسها را بیشتر ببینیم و در کنار هم کسب تجربه کنیم
    از دوستان عزیز دعوت میکنم در تاپیک همکاری لازم را داشته باشن و عکس ارسال کنن

با اجازه دوستان خودم شروع میکنم
    این عکس بصورت تک شات گرفته شده و در ACR در سه نور مختلف خروجی 16 بیتی یا همان Tiff گرفته شده سپس در Photomatix تبدیل به HDR شده و بعد از این مرحله ویرایش نهایی در فتوشاپ انجام شده و نتیجه آن را میبینید
    عکس بصورت عمدی در تک شات Underexposure گرفته شده تا در ریکاوری برای HDR قسمت سوخته در عکس نداشته باشم.

DSC_2711.jpg

مدیران عزیز من در چند سال اخیر تا جایی که حافطه ام یاری کند تاپیک مشابهی ندیده ام اگر چنین تاپیکی وجود داشت ممنون میشوم زحمت انتقال را بکشید.
    msh2200، ehssanehs، vahidshah و 65 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه papyruus آواتار ها
    تشکر کرده
    1782

با سلام..

قبل از هرچیز به شخصه از جناب شهبازی عزیز بی نهایت سپاسگزار و متشکرم که همچین تاپیکی رو ایجاد کرده اند.. بنظرم در صورت استقبال دوستان , یکی از مفیدترین تاپیکهای سایت خواهد شد .(لااقل برای کاربرانی مثل بنده که در امر ویرایش ضعیف و کم تجربه هستند )..

امیدوارم دوستان حرفه ای و با تجربه تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار بدن.. چرا که متاسفانه بعضا شاهد هستیم که در زمینه انتقال تجربیات, دوستان گاها کم لطفی میکنن ..
    البته معمولا اینجوریه که بیشتر عکاسان دوست ندارن اون فوت کوزه گری رو افشا کنن !!

به هر حال... حقیر که تجربه ارزشمندی برای انتقال ندارم ولیکن دوتا عکس رو به نمایش میذارم و امید دارم که عزیزان حرفه ای اشکالات کار رو گوشزد کنن تا در دفعات بعدی مرتکب اون خطاها نشم و بتونم ادیت بهتری رو انجام بدم..

_MG_8784A.jpg
    _MG_8784s.jpg

خب.. بعد از تنظیم کنتراست و روشنایی و تنظیمات روتین , تصمیم گرفتم برای اولین بار در طول دوران عکاسی ام !! از ابزار داج و برن استفاده کنم..
    بعد از تنظیم تون رنگها و ویبرانس و سچوریشن و لومینانس در ACR و رسیدن به نتیجه دلخواه , در فتوشاپ با ابزار داج روی گوسفندها رو کمی روشنتر کردم و اطراف اونها رو کمی به اصطلاح با ابزار برن سوزوندم و تیره تر کردم.. اون لک هایی که بخاطر کثیفی لنز ایجاد شده بود و من متوجه نشده بودم رو هم با ابزار اسپات هیلینگ براش پاک کردم.. ودر نهایت کمی کراپ از پایین ..

از اینکه بسیار مبتدیانه و غیر حرفه ای مراحل رو توضیح دادم از محضرتون عذر میخوام.. چرا که عرض کردم .. در امر ویرایش ضعیفم و حتی اسامی بعضی از ابزارها رو هنوز نمیدونم !! دیگه چه برسه به آموزش یک ویرایش سنگین و پیچیده و توضیح چگونگی استفاده از پلاگینهای جورواجور !!! امیدوارم این تاپیک وسیله ای بشه واسه پیشرفت ما در امر مهم ویرایش..

با تشکر
    msh2200، ehssanehs، vahidshah و 44 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11584

جناب شهبازی
    هر چند حکم کلی نمی‌توان داد و خودتان صاحب نظر هستید اما اگر من بودم، در عکس ویرایش شده نهایی، کنتراست کلی و موضعی آسمان را کمتر میکردم و رنگ ابرها را نیز تصحیح می‌کردم تا عکس طبیعی‌تر به نظر برسد.
    msh2200، Mehrdad-PL، M.Mobin و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2618

تشکر کرده
    6881

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    جناب شهبازی
    هر چند حکم کلی نمی‌توان داد و خودتان صاحب نظر هستید اما اگر من بودم، در عکس ویرایش شده نهایی، کنتراست کلی و موضعی آسمان را کمتر میکردم و رنگ ابرها را نیز تصحیح می‌کردم تا عکس طبیعی‌تر به نظر برسد.
    ممنونم از شما ، با نظر شما موافق هستم.

papyruus
    حامد عزیز ویرایش انجام شده روی زمین را خیلی دوست دارم
    nmroshan، papyruus و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

خیلی جالبه اگه میشه عکس های پرتره هم قرار بدید ممنون
    shahbazi و miladn1370 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    2998

ضمن تشکر از جناب شهبازی و همه دوستانی که در این تاپیک حضور فعال دارند این عکس رو اینجا قرار میدم و تنها درباره برخی مراحل ویرایش توضیح میدم...بعضی از مراحل ویرایش با مقایسه دو عکس قابل تشخیص هست و تنها قسمتهایی که فکر میکنم خیلی موثر هستند در خروجی نهایی رو توضیح میدم

عکس پایینی خروجی jpg هست
    ولی عکس نهایی تلفیقی از خروجی "را" و ادیت در فتوشاپ هست
    در "کمرا را" خیلی ادیت خاصی انجام ندادم و بیشتر ویرایش در فتوشاپ بوده
    بعد از روتوش و لکه گیری و یک دست کردن آسمان و بقیه قسمتها یک کپی از کل عکس گرفتم و با استفاده از فیلتر adaptive wide angle شروع به تصحیح اعوجاج و پرسپکتیو کردم که تاثیر بسزایی در زیایی خروجی داشت
    یکی دیگه از نکات که خیلی انجامش مهم بود انتخاب بعضی از قسمتهای ساختمام کامپوزیت (انتخاب جزء به جزء قسمتهای کامپوزیت) و دادن هایلایت بوسیله براش نرم با اپاسیتی 20
    برای دادن حالت براقی و جلا و زرق و برق به ساختمان
    و نکته آخر کشیدن براش نرم با اپاسیتی کم بر روی بکگراند جهت خارج از دید کردنه اون و نمایش بیشتر ساختمان

امیدوارم که استفاده برده باشید

DSC_2866 as Smart Object-1 1.jpg
    nmroshan، Niaz، ehssanehs و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Facebook: Hamid Nia

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

با سلام
    اول از اقای شهبازی تشکر فراوان دارم
    چون واقعا جای خالی این مبحث احساس میشد خصوصا برای افراد اماتوری مثل من تا با روشهای ویرایش اشنا بشم
    و اینکه یه پیشنهاد برای این بخش دارم : امکان ویرایش عکس برای سایر کاربران ازاد باشه تا صاحب اثر با گزینه های متنوعی از اثر خودش روبرو بشه به نظرم خیلی جالب باشه.
    shahbazi، Dariush Chegini، papyruus و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6881

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    با سلام
    اول از اقای شهبازی تشکر فراوان دارم
    چون واقعا جای خالی این مبحث احساس میشد خصوصا برای افراد اماتوری مثل من تا با روشهای ویرایش اشنا بشم
    و اینکه یه پیشنهاد برای این بخش دارم : امکان ویرایش عکس برای سایر کاربران ازاد باشه تا صاحب اثر با گزینه های متنوعی از اثر خودش روبرو بشه به نظرم خیلی جالب باشه.
    ارادت
    در این مورد قبلا تاپیک ایجاد شده با نام ویرایش پیشنهادی شما که امکان ارسال فایل خام و دریافت ویرایش شده آن را خواهید داشت
    ویرایش پیشنهادی شما

از دوستانی که در تاپیک فعالیت دارن بسیار سپاسگزارم
    دیدن عکس به خودی خود بار آموزشی زیادی ایجاد میکند و دیدن ویرایش هم دست کمی از آن ندارد با دیدن عکسهای ویرایش شده در کنار عکسهای خام تاثیر ویرایش در عکس را بهتر از قبل درک خواهیم کرد حال اگر توضیحاتی هم نوشته شود وضعیت بسیار بهتر خواهد بود.
    منتظر پست های بقیه دوستان هستم.
    Fereidoon، Digital Lover، davoud maani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

آیدین جان آیا این خروجی برای یک لایه است؟ یا اینکه از layer و mask و graduated filter هم استفاده کردید؟
    ممنون
    aidin594 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

صفحه 1 از 14 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین