صفحه 62 از 71 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اولا من هم روی این موضوع تاکید می‌کنم که این قبیل کارها اصولا باید با این-دیزاین انجام بشه که مخصوص این کار ساخته و برای خیلی از مشکلاتی که براتون پیش میاد راه حل خیلی ساده ای داره…
    اما روش این کار در فوتوشاپ:
    ابتدا باید یک path برای کادر نوشته خودتون درست بکنید، برای این کار می‌شه از ابزار های انتخاب هم استفاده کرد و بعد اون رو به path تبدیل کرد، ولی معمولا کار با خود ابزار های path راحت‌تر و سریع‌تره و نتیجه بهتر می‌شه.
    برای مثال در شگل بالا، ابزار pen (میانبر p) رو انتخاب کنید (چک کنید که در نوار ابزار بالا (زیر منو ها) اولین گزینه که یه منوی لیستی‌ه، روی path باشه و pixel یا shape نباشه) و بالای حرف دال در کلمه «مقدسی» سطر اول کلیک کنید، بعد کلید شیفت رو نگه دارید و زیر حرف دال در کلمه «انفرادی» کلیک کنید تا یک خط صاف رسم بشه، بعد در همون راستا بیاید پایین تا به گل‌ها برسید و در حالی که شیفت رو نگه داشتید، دوباره کلیک کنید تا خط صاف عمودی رسم بشه. بعد زیر «با» در آخر آخرین سطر شیفت+کلیک کنید تا خط سوم هم رسم بشه و برید بالا تا به گل ها (بالای الف در «خانواده») برسید و دوباره شیفت+کلیک کنید.
    تا اینجا یک مستطیل ناقص باید داشته باشید (توجه کنید که فقط باید کلیک کنید و تا الان درگ نداشتیم)
    حالا با کمی فاصله از شکل بعد از هر انحنا یک بار کلیک و درگ کنید طوری که منحنی با فرم متناسب با شکل کناری رسم بشه، این کار رو ادامه بدید تا به اولین نقطه (بالای حرف دال در کلمه «مقدسی» سطر اول) برسید؛ روی اون نقطه برید تا کنار پوینتر ماوس یه دایره ظاهر بشه، بهد آخرین کلیک و درگ رو هم انجام بدید تا مسیر بسته بشه.
    در نهایت ابزار تایپ رو بردارید و داخل این path کلیک کنید و متن رو توش بنویسید:
    Untitled-1-2.jpg

پ.ن: اگه نقطه ای رو خواستید جابجا کنید کلیک کامند (کنترل در ویندوز) رو نگه دارید و اگه خواستید خطوط مرجع انحنا ها رو برای قبل و بعد از نقطه حرکت بدید کلید آپشن (alt) رو بگیرید
    milad2song تشکر می‌کند.

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    اولا من هم روی این موضوع تاکید می‌کنم که این قبیل کارها اصولا باید با این-دیزاین انجام بشه که مخصوص این کار ساخته و برای خیلی از مشکلاتی که براتون پیش میاد راه حل خیلی ساده ای داره…
    اما روش این کار در فوتوشاپ:
    ابتدا باید یک path برای کادر نوشته خودتون درست بکنید، برای این کار می‌شه از ابزار های انتخاب هم استفاده کرد و بعد اون رو به path تبدیل کرد، ولی معمولا کار با خود ابزار های path راحت‌تر و سریع‌تره و نتیجه بهتر می‌شه.
    برای مثال در شگل بالا، ابزار pen (میانبر p) رو انتخاب کنید (چک کنید که در نوار ابزار بالا (زیر منو ها) اولین گزینه که یه منوی لیستی‌ه، روی path باشه و pixel یا shape نباشه) و بالای حرف دال در کلمه «مقدسی» سطر اول کلیک کنید، بعد کلید شیفت رو نگه دارید و زیر حرف دال در کلمه «انفرادی» کلیک کنید تا یک خط صاف رسم بشه، بعد در همون راستا بیاید پایین تا به گل‌ها برسید و در حالی که شیفت رو نگه داشتید، دوباره کلیک کنید تا خط صاف عمودی رسم بشه. بعد زیر «با» در آخر آخرین سطر شیفت+کلیک کنید تا خط سوم هم رسم بشه و برید بالا تا به گل ها (بالای الف در «خانواده») برسید و دوباره شیفت+کلیک کنید.
    تا اینجا یک مستطیل ناقص باید داشته باشید (توجه کنید که فقط باید کلیک کنید و تا الان درگ نداشتیم)
    حالا با کمی فاصله از شکل بعد از هر انحنا یک بار کلیک و درگ کنید طوری که منحنی با فرم متناسب با شکل کناری رسم بشه، این کار رو ادامه بدید تا به اولین نقطه (بالای حرف دال در کلمه «مقدسی» سطر اول) برسید؛ روی اون نقطه برید تا کنار پوینتر ماوس یه دایره ظاهر بشه، بهد آخرین کلیک و درگ رو هم انجام بدید تا مسیر بسته بشه.
    در نهایت ابزار تایپ رو بردارید و داخل این path کلیک کنید و متن رو توش بنویسید:
    Untitled-1-2.jpg

پ.ن: اگه نقطه ای رو خواستید جابجا کنید کلیک کامند (کنترل در ویندوز) رو نگه دارید و اگه خواستید خطوط مرجع انحنا ها رو برای قبل و بعد از نقطه حرکت بدید کلید آپشن (alt) رو بگیرید
    واقعا ممنون بابت توضیحات کامل و جامعتون

دو تا مطلب
    اول اینکه مگه نمیشه ما این شکل رو که داریم (به صورت png هستش) رو روش همراه با کلید کنترل کلیک کنیم (البته روی لایه مربوطش) که شکل دقیقا select بشه و بعد اونو یه طوری به شیط تبدیل کنیم و بعد با inverse کردن یا ترفندی به shape تبدیلش کنیم؟
    اگه با این روش صورت بگیره فکر میکنم خیلی راحت تر بشه
    چون هرچقدر هم آدم دقت به خرج بده بازم مثل این روش نمیتونه دقیق محل مناسبی رو انتخاب کنم و بالاخره متفاوت از لبه اون گل در میاد..

و دوم اینکه
    میشه منبعی برای آموزش ایندیزاین (در حدی که بشه کارهایی مثل این بنر 120*60 رو انجام داد) قرار بدید؟ البته اگر فیلم باشه بهتره (زبانش مهم نیست)
    چون فکر میکنم به نقل قول از خودتون خیلی ایندیزاین ابزارها و راه های بهتری برای این طور طراحی ها داشته باشه
    که خب ما فقط چسبیدیم به فتوشاپ

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2song نمایش پست ها
    واقعا ممنون بابت توضیحات کامل و جامعتون

دو تا مطلب
    اول اینکه مگه نمیشه ما این شکل رو که داریم (به صورت png هستش) رو روش همراه با کلید کنترل کلیک کنیم (البته روی لایه مربوطش) که شکل دقیقا select بشه و بعد اونو یه طوری به شیط تبدیل کنیم و بعد با inverse کردن یا ترفندی به shape تبدیلش کنیم؟
    اگه با این روش صورت بگیره فکر میکنم خیلی راحت تر بشه
    چون هرچقدر هم آدم دقت به خرج بده بازم مثل این روش نمیتونه دقیق محل مناسبی رو انتخاب کنم و بالاخره متفاوت از لبه اون گل در میاد..

و دوم اینکه
    میشه منبعی برای آموزش ایندیزاین (در حدی که بشه کارهایی مثل این بنر 120*60 رو انجام داد) قرار بدید؟ البته اگر فیلم باشه بهتره (زبانش مهم نیست)
    چون فکر میکنم به نقل قول از خودتون خیلی ایندیزاین ابزارها و راه های بهتری برای این طور طراحی ها داشته باشه
    که خب ما فقط چسبیدیم به فتوشاپ
    برای این-دیزاین من in-design essential training از موسسه لیندا رو پیشنهاد میدم که البته زمان و حجمش زیاده، ولی خیلی کامل و جامع توضیح داده… پیدا کردن‌ش با خودتون.
    اما در مورد کار فوتوشاپ:
    همونطور که گفتم شما می‌تونید به هر طریق این path رو بسازید، اما در این مورد خاص چون تصویر شما قسمت های خالی داخل‌ش داره، بسته به سایز نوشته ها و طول کلمات ممکنه بتونه کلمه ای رو توی اون قسمت ها جا بده.
    اما اگر می‌خواید از این روش برید، اول کادر کلی متن رو با rectangular marquee tool (میانبر m) انتخاب کنید؛ یعنی یه مستطیل مثل چیزی که الان تو فایلی که فرستادید برای متن در نظر گرفته بودید. حالا کامند و آپشن رو با هم نگه دارید و روی لایه کلیک کنید (در این حالت وقتی پوینتر رو روی تصویر لایه می‌برید یه منهای کوچک زیر پوینتر میاد.). اینطوری بجای اینکه لایه بصورت انتخاب در بیاد، سطح اون رو از مستطیل انتخاب قبلی کمش می‌کنه و میشه کادری که شما میخواید. فقط مونده اینکه به path تبدیل‌ش کنید؛ برای این کار روی ناحیه انتخاب کلیک راست کنید و make work path رو بزنید، تو کادری که باز می‌شه عدد مناسب رو وارد کنید (هرچی کمتر باشه خطوط دقیق تر میشه) و تایید کنید تا path رو بسازه.
    بازم می‌گم که این شکل هایی که یک تکه نیستند و قسمت خالی دارند برای این روش می‌تونن دردسر دار بشن، ولی اگه خواستید این کار رو بکنید بسته به دقتی‌ که لازمه، و وقتی که دارید، می‌تونید قبل از تبدیل selection به path، اون حفره ها رو هم با استفاده از ابزارهای مختلف حذف کنید.
    milad2song تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام و وقت همگی بخیر
    سوال: توی روتوش پوست در پرتره با استفاده از Healing Brush و Clone Stamp باید چکار کنیم تا تکسچر و بافت پوست از محلی که نمونه برداری می کنیم به همون صورت روی ناحیه هدف اعمال بشه و حالت سافت پیدا نکنه؟
    ممنون

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام و وقت همگی بخیر
    سوال: توی روتوش پوست در پرتره با استفاده از Healing Brush و Clone Stamp باید چکار کنیم تا تکسچر و بافت پوست از محلی که نمونه برداری می کنیم به همون صورت روی ناحیه هدف اعمال بشه و حالت سافت پیدا نکنه؟
    ممنون
    سلام، اگر منظورتون همینی باشه که نوشتید:
    1. با alt مرجع رو انتخاب کنید.
    2. opacity رو بیشینه قرار بدید(اگر قصدتون تکرار بافت به "عین" باشه)
    3. از چند بار کلیک پشت سر هم بر یک محل حذر کنید که کوچکترین تکان دست تغییر در محل ایجاد نکنه.
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام، اگر منظورتون همینی باشه که نوشتید:
    1. با alt مرجع رو انتخاب کنید.
    2. opacity رو بیشینه قرار بدید(اگر قصدتون تکرار بافت به "عین" باشه)
    3. از چند بار کلیک پشت سر هم بر یک محل حذر کنید که کوچکترین تکان دست تغییر در محل ایجاد نکنه.
    متشکرم
    پس باید دو نکته رو رعایت کنم: 1- Opacity رو روی 100 درصد بذارم. 2- روی یک محل چند بار کلیک نکنم.
    امتحان میکنم و نتیجه رو میگم.

سوال دیگه اینه که توی استفاده از ابزارهای Healing Brush و Clone Stamp چه موقع بایستی از تک کلیک استفاده کنیم و چه موقع میتونیم موس رو روی ناحیه هدف حرکت بدیم و بکشیم؟ (به حالت Drag)
    مرسی

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    متشکرم
    پس باید دو نکته رو رعایت کنم: 1- Opacity رو روی 100 درصد بذارم. 2- روی یک محل چند بار کلیک نکنم.
    امتحان میکنم و نتیجه رو میگم.

سوال دیگه اینه که توی استفاده از ابزارهای Healing Brush و Clone Stamp چه موقع بایستی از تک کلیک استفاده کنیم و چه موقع میتونیم موس رو روی ناحیه هدف حرکت بدیم و بکشیم؟ (به حالت Drag)
    مرسی
    زمانی که شما براشتون(قلم) کوچک باشه و یک ناحیه ی بزرگتر یا یک خط یا curve و ... که به حالت و اندازه ی قلم نباشه و بخواهید منتقل کنید اجباراً باید قلمتون رو تکان بدید تا قسمت بیشتری از مرجع منتقل بشه و تو همون جا هم اگر چند بار از یک محل(مقصد) عبور کنید احتمالاً دچار همین مشکلی سافت شدن یا از بین رفتن تکسچر خواهید شد، این عمل باعث میشه مرجع چند بار بر مقصد شما کپی بشه و به همین خاطر تا جایی که می دونم از کیفیت پیکسل محل مقصد کاسته میشه و تکسچر و ... از بین میره.
    امیدوارم به نتیجه ای که مد نظرتونه اشاره کرده باشم.
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بنده هم مشکلی دارم:
    وقتی سه شات رو برای Merge To HDR فراخوانی میکنم، پس از مرج شدن و هنگام اجرای ACR با ارور کمبود رم مواجه میشم.
    در حالی که لپ تاپم 4 گیگ رم داره و هروقت این ارور رو داده دیدم که حدود 1.5 گیگ رم خالی دارم.
    ( البته CPU Core 2Dual هست )
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بنده هم مشکلی دارم:
    وقتی سه شات رو برای Merge To HDR فراخوانی میکنم، پس از مرج شدن و هنگام اجرای ACR با ارور کمبود رم مواجه میشم.
    در حالی که لپ تاپم 4 گیگ رم داره و هروقت این ارور رو داده دیدم که حدود 1.5 گیگ رم خالی دارم.
    امین جان 4گیگ واقعاً واس این نرم افزارا کمه، من 4 داشتم، چند ماهه 8 ه، کُنده. این نرم افزارای گرافیکی بیش از هر چیزی رم می خورن، اون فرآیند HDR سازی البته علاوه بر رم به دلیل رندرینگ از cpu و gpu هم استفاده می کنه.
    ویرایش توسط Iman.sh : Saturday 1 August 2015 در ساعت 23:20
    Amin.Zallaghi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بنده هم مشکلی دارم:
    البته این مشکل شما شاید از چیز دیگه هم باشه!
    چون من با نت بوک ضعیف ASUS Eee PC 1215 هم ترکیب سه شات RAW رو برای HDR با فوتوشاپ انجام دادم. تازه این لپ تاپ ضعیف فقط دو گیگ رم داره...
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

صفحه 62 از 71 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... آخرینآخرین