نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: چرا باطریها دشارژ میشوند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض چرا باطریها دشارژ میشوند

با سلام به همه دوستان .
    من دو سری باطری نیکل کادمیوم دارم یکی 1000 میلی ودیگری 800
    وقتی اونها رو شارژ میکنم 2 یا سه روز بعد خالی میشوند . چه استفاده بکنم چه بیرون دوربین باشه
    این اتفاق می افته.
    شارژر از نوع معمولی با جریان ثابت 800 میلی هستش و وقتی باطریها گرم میشوند شارژر رو قطع میکنم .
    باطیهام از نوع نیکل کادمیوم هستش و سعی میکنم قبل از شارژ کاملا خالی باشن
    ممنون از کمک شما
    خدا نگهدار

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: چرا باطریها دشارژ میشوند

نقل قول نوشته اصلی توسط feraidoon_shalian
    با سلام به همه دوستان .
    وقتی اونها رو شارژ میکنم 2 یا سه روز بعد خالی میشوند . چه استفاده بکنم چه بیرون دوربین باشه
    این اتفاق می افته.
    شارژر از نوع معمولی با جریان ثابت 800 میلی هستش و وقتی باطریها گرم میشوند شارژر رو قطع میکنم .
    ممنون از کمک شما
    خدا نگهدار

سلام ...

من تو این مورد خیلی تخصص ندارم، ولی گفتین وقتی که گرم میشن شارژر رو قطع می کنید؟ زمان یه شارژ تقریبا چقدر طول ميکشه؟ چون زمان لازم برای شارژ یه تعداد مشخص باطری با یه جریان مشخص رو معمولا رو شارژر یا تو کاتالوگش می نویسن. باطریها همیشه موقع شارژ گرم میشن. فکر میکنم شما خیلی زود باطریها رو از شارژر بیرون میارین.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Question پاسخ: چرا باطریها دشارژ میشوند

نقل قول نوشته اصلی توسط feraidoon_shalian
    با سلام به همه دوستان .
    این اتفاق می افته.
    ممنون از کمک شما
    خدا نگهدار
    agha in moshkel ro man haam daram,chekar konim

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون که توجه کرديد .
    من نحوه کار شارژر ها رو مطالعه کردم ديدم وقتی يک باطری نيکل کادميوم کاملا شارژ ميشه حرارت اون 10 درجه بیشتر از محيط اطرافش خواهد بود .سعی میکنم وقتی حرارت کمی بالا رفت و به داغ شدن نرسیده بر دارم
    اگر درجه حرارت محیط خونه رو 25 حساب کنیم و بدن رو 37 وقتی که باطری کمی گرم شد بایدشارژ باشه
    البته وقتی داره شارژ ميشه خیلی کم گرم هست ولی به یک جایی که ميرسه شروع میکنه به سريع گرم شدن
    جريان شارژ هم تقريبا 800 ميلی آمپر است
    ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    1- نگفتيد زمان شارژ چقدر است.
    2- اگر شارژرتان واقعاً بتواند جريان 800×2 ميلي‌آمپر از باتريها عبور دهد، بسيار قوي است و مي‌تواند 1 ساعته باتريها را شارژ كند.
    3- ممكن است شارژر يا باتريهايتان خراب باشند. بنابراين بهتر است شارژرتان را با يك سري باتري سالم و باتريهايتان را با يك شارژر سالم و مرغوب آزمايش كنيد. اينها را مي‌توانيد از دوستانتان قرض كنيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

شارژر از نوع معمولی با جریان ثابت 800 میلی هستش و وقتی باطریها گرم میشوند شارژر رو قطع میکنم
    در مورد گرما، معيار خوبي براي قطع شارژ نيست
    من استاندارد خاصي ندارم، اما دماي باطريهاي سوني که همراه پک شارژر رفرش دار هستند مدت زيادي واقعا گرم است و شارژر جريان دادن را قطه نميکند

با يک ولت متر امتحان کنيد که آيا باتري ها را درست شارژ کرده ايد يا نه
    و البته سيکل شارژ ناقص و مصرف هم باطري را خراب ميکند (ظرفيت آن کم ميشود)

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اين را اضافه کنم سنجش ولتاژ مدار باز معيار درستي از انرژي ذخيره شده باطري نميدهد اما اگر از ولتاژ مطلوب پايين باشيد ميفهميد که با ظرفيت آن فاصله داريد
    معيار تست باطري، قابليت جريان دهي آن و مقاومت داخلي است که نشان ميدهد اما ما امکان اعنال رژيم جريان دادن و همچنين منحني تغييرات ولتاژ بر حسب بار باطري را که بسته به هر نوع متفاوت و همچنين غير خطي هست را در اختيار نداريم

يک تست ساده که تا حدودي به صورت حسي امکان جريان دهي باطري را نشان ميدهد اين است که يک لحظه با يک آمپر متر که رنج 10a دارد باتري را اتصال کوتاه کنيم و جريان را بخوانيم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اصولا باطری های شارژی اگر به مدت حدودا یک ماه استفاده نشوند خالی می شوند. (از نظر علمی باید این اتفاق بیفته و نشانه خراب بودن باطری ها نیست) ولی در مورد باتری های شما نمی دونم چرا اینقدر زود خالی می شن. در مورد زمان شارژ من کلی تحقیقات کردم. به این نتیجه رسیدم که یه فرمول ساده برای شارژ هر نوع باتری با هر نوع شارژری وجود داره. اونم اینه: عددی که روی باتری شما با واحد mah نوشته شده نشان دهنده اینه که این باتری چه مقدار انرژی رو می تونه درون خودش ذخیره کنه. حال باید ببینی مقدار برق خروجی شارژر شما چقدره. با یه مثال عددی توضیح می دم: باتری شما از نوع 2100mAh است و شارژر شما توانایی شارژ با 400mA را دارد. عدد2100 را در عدد چهارسوم(4/3)ضرب کنید بعد بر 400 تقسیم کنید. این تعداد ساعتیه که باتری شما باید توی دستگاه بمونه.
    در واقع mAh مخفف میلی آمپر ساعت و mA هم که میلی آمپره. در مورد مثال ما:
    2100 * 4 / 3 = 2800
    2800 / 400 = 7
    اگه شارژر شما توان خیلی بالایی رو در زمان کمی به باتری منتقل کنه (mA بالایی داشته باشه)، باتری رو زود از بین می بره. سرعت شارژ بالاتر از 400mAh توصیه نمی شه. هر چند برای کار های ضروری بعضی وقتها می شه ازش استفاده کرد.
    یه شارژر سونی دیدم که دو باتری 2100 رو در مدت 2 ساعت شارژ می کرد.
    آخرین مطلب: روی همون شارژر نوشته بود 2 باتری 2 ساعت و 4 باتری 4 ساعت. پس به مشخصاتی که روی دستگاه شارژ نوشته باید دقت کنید. با افزایش تعداد باتری ها زمان شارژ می تونه تغییر کنه. (معمولا توی شارژ های بسیار پر سرعت این موضوع صادقه) شارژر خودم که 100mA هست، تعداد باتری براش فرقی نمی کنه.
    آخرین مطلب 2: دو نوع باتری شارژی داریم : 1-ni-cd 2-ni-mh باتری های ni-mh را نباید با شارژر ni-cd شارژ کنید ولی برعکسش ممکنه.
    باتری های ni-mh ظرفیت بیشتری دارن و بعضی شارز های این مدل این توانایی رو دارن که زمانی که باتری ها کاملا شارژ شدند خودشون برق رو قطع کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از همکاری همه دوستان که وقت گذاشتن و من رو راهنمایی کردن ممنون