نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: کمک برای خرید دوربین برای فیلم کوتاه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question کمک برای خرید دوربین برای فیلم کوتاه

سلام دوستان من تازه ساخت فیلم کوتاه رو شروع کردم یه هندیکم سونی دارم ولی بعد از کمی فیلم برداری متوجه شدم اصلا به دردم نمی خوره چون حرکات توش سریعه و در نور کم هم نویز زیادی داره و چون وزنش کم و کوچیکه روی پایه استقرار خوبی نداره و با کوچکترین حرکت تکون شدیدی داره خلاصه برای کارای سینمایی به درد نمی خوره .
    بودجه ی من حدود 600 تومنه و دیجیتالی بودنش برام مهم نیست اگه مدل خوب میشناسید که دست دومش همین قیمتها باشه هم مشکلی نیست فقط به درد کارای سینمایی بخوره ممنون.

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: کمک برای خرید دوربین برای فیلم کوتاه

با سلام و آرزوي موفقيت بر شما .
    بنده يك دوربين پاناسونيك مدل Nv-gs75 دارم كه 3ccd هم مي باشد و كيفيت خوبي نيز دارد يك سال آن را دارم و به طور موقت به دوربين فيلم برداري احتياج داشتم . و در كل از فيلم گرفتن براي ثبت خاطرات و هر چيز ديگر زياد علاقه ندارم و الان هم تصميم دارم اين دوربين را بفروشم و به جاي آن يك دوربين عكس برداري ديجيتال با كيفيت عكس بالا بخرم چون علاقه بيشتري به عكس تا فيلم دارم . از اين دوربين كه گفتم فوق العاده راضي هستم و كيفيت و امكانات خوبي دارد در ضمن مورد تائيد دوستان متخصص اين سايت و همچنين سايت معتبري خارجي كه الان نام دقيقش را يادم نيست ولي در انجمن هاي فيلم برداري نام سايت آن را پيدا ميكنيد كه در مورد درجه بندي دوربين و انتخاب آن با توجه به قيمت مي توانيد دوربين خودرا انتخاب كنيد . اين دوربين را الان دارم بسيار تميز نگه داشته و استفاده كمي از آن كرده ام و همه چيز آن از لوازم جانبي تا كارتن دوربين و حتي پلاستيك هاي محافظ دوربين را هم دارم . اگر اين دوربين مورد پسند شما بود در همين فرم با هم در مورد قيمت آن صحبت مي كنيم .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز از پیشنهادت خیلی ممنونم ولی من مشکلم اینکه هندیکم نمی خواهم چون مشکلاتی که گفتم کلا توی هندیکم ها هست و اگه بودجه کافی نداشته باشم باید صبر کنم چون آخر باید یه دوربین حرفه ای بخرم .
    با این حال از پیشنهادت ممنونم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    برادر عزیز .برای کار حرفه ای باید هزینه کنی این یک مسئله معمول در همه حرفه ها است. یه مثال برات میزنم میدانستی قیمت یه دماسنج غیر تماسی که توی جیب جا میشه چقدره؟600،000تومان!توی کار فیلم هم همینطوره با رقمی که گفتی فقط میتونی بری سراغ هندی کم .یه کم بیشتر باید هزینه کنی ،من دوربینهای زیر را که قیمتی بین 2.5 تا 3.5 میلیون نومان دارند بهت پیشنهاد میکنم:
    Sony PD 170
    Sony FX1
    Canon XL2
    Panasonic DVX 100
    موفق باشی
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

این دوربین رو هم یه نگاه بیندازی بد نیست. حدود 1.5 میلیون تومان (حتی کمتر) قیمت داره و انصافا تصویر خیلی خوبی داره . البته از نزدیک ندیدمش. اگر به این آدرس سر زدی ، عکسی از دوربین را می بینی که روی دوربین میکذوفن حرفه ای با جک XLR به دوربین وصل شده. این بخش ضبط صدا و میکروفنش جزو دوربین نیست و جدا باید بخری.

این دوربین کنون هم نباید چیز بدی باشد. دلیل ارزان بودنش به خاطر استفاده از SMOS به جای CCD است. (در مورد تفاوتهایش اگر اطلاعاتی نداری قطعا در مطالب سایت عکاسی یک مطلب خوب پبدا خواهی کرد) دوربین خیلی جمع و جور و در کلاس پاسپورت سایز است. صدای حرفه ای هم در صورت خریدکیت مخصوص ضبط می کند.

این دوربین سونی هم چیز خوبی است:
    زیر 2 میلیون تومان است و در کلاس FX1 تولید شده. فقط به جای 3ccd از 3cmos استفاده می کند. همین یک میلیون تومانی ارزانترش می کند. گرچه Lux بالایی دارد ، اما شاید با بودجه ات سازگار باشد. (هووز در ایران ندیدمش)
    هر سه دوربین HDV هستند.
    اگر می توانی برای این دوربینها هزینه کنی که چه بهتر ، اما اگر دوربینی می خواهی که به درد کارت بخورد نمی توانی با 600 هزار تومان چیزی پیدا کنی. دست دوم هم در این قیمت پیدا نمی کنی. پیشهاد می کنم اگر نمی خواهی بیشتر هزینه کنی ، یا یک سه پایه خوب بخر (در حد دوربینت) که مشکل تکان ها حذغ شود . (سه پایه های LIBEC برای دوربینت بد نیست و در ایران هم نمایندگی دارد.) یا برای هر فیلمت یک دوربین در حد روزی 15 هزار تومان اجاره کن. (pd170 بد نیست)
    ویرایش توسط EditorIR : Wednesday 21 February 2007 در ساعت 00:00