صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree22تشکر

موضوع: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پیش فرض لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

سلام
    قصد دارم يك دوربين فيلمبرداري حداكثر تا 400 هزار تومان تهيه كنم
    هيچ برند خاصي را مد نظر ندارم و هر كدام كيفيت بهتري ارائه دهد به آن فكر خواهم كرد.
    ولي شنيدم كيفيت هندي كمهاي سوني بهتر از رقبايش ميباشد و چون قبلا يك هندي كم HI8 سوني داشتم اگر بتوانم سوني بخرم با ان خيلي راحتتر خواهم بود.

يكي دو سوال هم برايم بوجود امده

اول اينكه من فكر ميكردم براي تبديل فيلمهاي mini dv به cd يا dvd حتما احتياج به يك كپچر خوب ميباشد
    اما در اين سايت ديدم كه دوستان ادعا كردند كه اگر كامپيوتر پورت i.link داشته باشد نيازي به كپچر نيست آيا اين مورد را تاييد ميكنيد؟ ضمنا قيمت كاست minidv چقدر است و چند ساعت ميتوان روي ان فيلم گرفت؟

يكي دو تن از دوستانم ميگفتند كه با دوربينهاي DVD حداكثر تا نيم ساعت ميشود فيلمبرداري كرد اما بازهم در اين سايت ديدم كه دوستان گفتند بين 90 تا 210 دقيقه شايد هم بيشتر ميتوان فيلمبرداري كرد
    كداميك از اين دو نظر صحيح ميباشد

اما شرايطي كه دارم
    دوربين را براي ثبت لحظات جشنهاي خانوادگي ، مسافرتها و ... ميخواهم
    حرفه اي نيستم و آماتور اماتورم
    كل هزينه اي كه براي خريد دوربين كنار گذاشتم 600 هزار تومان ميباشد كه 200 هزار تومان ان بابت خريد يك دوربين مدل A كنون خرج خواهد شد ميماند 400 هزار تومان ديگر آيا با اين هزينه ميتوانم يك هندي كم مناسب تهيه كنم

خواهش ميكنم راهنمايي كنيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پیش فرض پاسخ: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

دوستان در قسمت عكاسي خيلي سريعتر به داد آدم ميرسن.
    از بچه هاي بخش فيلمبرداري كسي منو راهنمايي نميكنه؟ :(

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم يك هندي كم مناسب تا 400 الي 500 هزار تومان بخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin نمایش پست ها
    دوستان در قسمت عكاسي خيلي سريعتر به داد آدم ميرسن.
    از بچه هاي بخش فيلمبرداري كسي منو راهنمايي نميكنه؟ :(
    بله متاسفانه سوال هفته ي پيش بنده هم كماكان بي جواب مانده است
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا m_shr آواتار ها
    تشکر کرده
    18

سلام
    هيچ برند خاصي را مد نظر ندارم و هر كدام كيفيت بهتري ارائه دهد به آن فكر خواهم كرد.
    ولي شنيدم كيفيت هندي كمهاي سوني بهتر از رقبايش ميباشد و چون قبلا يك هندي كم HI8 سوني داشتم اگر بتوانم سوني بخرم با ان خيلي راحتتر خواهم بود.

اول اينكه من فكر ميكردم براي تبديل فيلمهاي mini dv به cd يا dvd حتما احتياج به يك كپچر خوب ميباشد
    اما در اين سايت ديدم كه دوستان ادعا كردند كه اگر كامپيوتر پورت i.link داشته باشد نيازي به كپچر نيست آيا اين مورد را تاييد ميكنيد؟ ضمنا قيمت كاست minidv چقدر است و چند ساعت ميتوان روي ان فيلم گرفت؟

يكي دو تن از دوستانم ميگفتند كه با دوربينهاي DVD حداكثر تا نيم ساعت ميشود فيلمبرداري كرد اما بازهم در اين سايت ديدم كه دوستان گفتند بين 90 تا 210 دقيقه شايد هم بيشتر ميتوان فيلمبرداري كرد

اما شرايطي كه دارم
    كل هزينه اي كه براي خريد دوربين كنار گذاشتم 600 هزار تومان ميباشد كه 200 هزار تومان ان بابت خريد يك دوربين مدل A كنون خرج خواهد شد ميماند 400 هزار تومان ديگر آيا با اين هزينه ميتوانم يك هندي كم مناسب تهيه كنم

دوست عزيز مدل هارد دار سوني عاليه و مدل tr82 بسيار كيفيت خوبي داره و قيمتش 595 توان با گارانتي بازرگان و مدت 15 ساعت فيلمبرداري ميكنه و60 گيگ هارد داره صداي دالبي 5 كاناله و كلي امكانات ديگه يه سري به سايتهاي معتبر بزن حتما خوشت مياد.
    DR.shahin تشکر می‌کند.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

ولي شنيدم كيفيت هندي كمهاي سوني بهتر از رقبايش ميباشد
    در قیمت مساوی فکر نمی کنم چنین چیزی را بتوان بطور کلی تائید کرد. ولی از لحاظ کیفیت ساخت سونی اعتبار خاص خود را دارد.
    بله با پورت ILink هم می توان با کیفیت بسیار خوب (در حد کپچرهای با کیفیت) فیلم را کپچر کرد. کاست مینی دی وی حدود 2500 تومان است و بین 45 تا 90 دقیقه در مدهای SP و LP می توان روی آنها فیلمبرداری کرد.
    در DVD ها هم بستگی به کیفیتی که در دوربین برای فیلمبرداری انتخاب می‌کنید دارد . در بالاترین کیفیت حدود همان نیم ساعت است و در فشردگی های بیشتر و کیفیت پایین تر طبعا زمان بیشتری می توان فیلم گرفت که من دقیقا نمی دانم و در دوربین های مختلف فرق دارد.
    ميماند 400 هزار تومان ديگر آيا با اين هزينه ميتوانم يك هندي كم مناسب تهيه كنم
    از لحاظ کیفیت دوربین های هندی کم را به دو رده 3CCD و تک CCD و نیز توجه به سایز سنسور تصویر می توان تقسیم کرد. از لحاظ فرمت به MiniDV, miniDVD, DVD و HD. ترکیب‌های فراوانی از این فرمت ها و کیفیت ها به اضافه امکانات دوربین در بازار وجود دارد. الان انتخاب بهینه (کیفیت+امکانات+قیمت) خرید یک دوربین 3ِِCCD با فرمت miniDV است. دوربین های HD در کیفیت مشابه قیمت بسیار بالاتری دارند و دوربین های DVD یا miniDVD هم دردسرهای خاص خود و گران بودن مدیا و هم چنین گران بودن نسبت به کیفیت مشابه miniDV را دارند.
    در این میان 3CCDهای پاناسونیک مانند GS300/320/180/ و نیز دوربین های سونی با لنز Vario tesar /Vario sonar مانند HC96 کیفیت های مناسب و قیمت های جذابی دارند. در بین هارد دارها نیز مدهای SR سونی و JVC را به عنوان پیشتاز بازار داریم که به نظرم JVC555 جذابترین کیفیت و قیمت را دارد .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام
    از اطلاعات شما متشكرم بسيار مفيد بود.

اگر درست متوجه منظور شما شده باشم كيفيت minidv را نسبت به قيمت آن برتر از كيفيت دوربينهاي هارد دار و DVD در همان رنج قيمت ميدانيد
    من چون فكر ميكردم براي minidv احتياج به يك كپچر خوب دارم اصلا به اين مدل فكر نميكردم اما با توجه به اينكه شما ميفرماييد با پورت Ilink ميتوان براحتي و با بالاترين كيفيت فيلم را به cd يا dvd تبديل كرد ، تصور ميكنم بهترين گزينه براي من خواهد بود.

خواهش ميكنم نظرتون رو درباره Sony DCR-HC48 يا Sony DCR-HC38 در بين دوربينهاي minidv و

Sony DCR-SR42 در بين دوربينهاي هارد دار بفرماييد.

در آخر ميتونم نظر شخصي خودتون رو بپرسم كه در بين دوربينهاي Minidv و دوربينهاي هارد دار با توجه به بودجه بنده كدام مارك و مدل را صلاح ميدانيد خريداري كنم خواهش ميكنم اگر قيمت نسبي هم داريد بفرماييد. ( قيمت بسيار برايم مهم است و هرچه كمتر باشد بهتر است با اين شرط كه با خريد يك دوربين ارزانتر تفاوت چشمگيري در كيفيت بوجود نياد)

يك سوال هم برايم بوجود امده با انكه قيمت دوربيني مثله HC96 از HC48 بالاتر است چرا زوم اپتيكال و ديجيتال ان بسيار پايينتر از
    HC48 ميباشد؟
    آيا اين اعداد و ارقام بر روي دوربينهاي ارزان قيمت واقعي نيست يا قابل استفاده نميباشد؟

متشكرم
    شاهين
    ویرایش توسط DR.shahin : Thursday 17 April 2008 در ساعت 16:36

كاربر آشنا m_shr آواتار ها
    تشکر کرده
    18

سلام
    از اطلاعات شما متشكرم بسيار مفيد بود.

اگر درست متوجه منظور شما شده باشم كيفيت minidv را نسبت به قيمت آن برتر از كيفيت دوربينهاي هارد دار و DVD در همان رنج قيمت ميدانيد
    من چون فكر ميكردم براي minidv احتياج به يك كپچر خوب دارم اصلا به اين مدل فكر نميكردم اما با توجه به اينكه شما ميفرماييد با پورت Ilink ميتوان براحتي و با بالاترين كيفيت فيلم را به cd يا dvd تبديل كرد ، تصور ميكنم بهترين گزينه براي من خواهد بود.

خواهش ميكنم نظرتون رو درباره Sony DCR-HC48 يا Sony DCR-HC38 در بين دوربينهاي minidv و

Sony DCR-SR42 در بين دوربينهاي هارد دار بفرماييد.

در آخر ميتونم نظر شخصي خودتون رو بپرسم كه در بين دوربينهاي Minidv و دوربينهاي هارد دار با توجه به بودجه بنده كدام مارك و مدل را صلاح ميدانيد خريداري كنم خواهش ميكنم اگر قيمت نسبي هم داريد بفرماييد. ( قيمت بسيار برايم مهم است و هرچه كمتر باشد بهتر است با اين شرط كه با خريد يك دوربين ارزانتر تفاوت چشمگيري در كيفيت بوجود نياد)

يك سوال هم برايم بوجود امده با انكه قيمت دوربيني مثله HC96 از HC48 بالاتر است چرا زوم اپتيكال و ديجيتال ان بسيار پايينتر از
    HC48 ميباشد؟
    آيا اين اعداد و ارقام بر روي دوربينهاي ارزان قيمت واقعي نيست يا قابل استفاده نميباشد؟

متشكرم
    شاهين
    دوست عزيز من چون خودم مدل هارد دارم و باهاش كار كردم ازش راضيم ولي شما اگه بودجش رو داري از سري HDسوني بخر و فكر نكم ازش پشمون بشي بازم نظر اساتسد ميتونه راهنما باشه
    DR.shahin تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دکتر شاهین عزیز کیفیت mini DV بالاتر است ولی پس از این که شما فشرده و به دی‌وی‌دی تبدیلش کردید، کیفیت همانی می‌شود که در دوربین‌های مجهز به هارد دیسک موجود است

مزیت عمده Mini DV‌این است که شما اگر خیال ادیت کردن کار خود را داشته باشید، در نهایت خروجی بسیار خوبی خواهید داشت. اما یک فایل mpeg (که دوربین‌های مجهز به هارد ذخیره می‌کنند) که قبلاً فشرده شده‌است. از ویرایش لطمه جدی خواهد دید.

البته من از ویدیو چیز زیادی نمی‌دانم و هرچه اطلاعات دارم از لطف جناب شهبازی، آقای کیوانی، یاسر عزیز و فرزام گل است.
    Kaveh Ghobadi، Farzam53 و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

والا قصد داشتم يك كنون S5 بخرم تا با آن هم عكس بگيرم و هم فيلمبرداري كنم.
    حتي براي خريد هم به جمهوري رفتم اما يك حسي بهم گفت بذار بيشتر تحقيق كني.
    تا آن زمان با اين سايت اشنا نبودم وقتي ديدم كه يك فروم اختصاصي عكاسي وجود دارد بسيار خوشحال شدم كه ميتوانم براي تمامي سوالاتم پاسخ پيدا كنم.
    جناب قبادي و اقا فرهاد عزيز گفتند كه دوربين فيلمبرداري را مجزا بخر و دوربين عكاسي هم A720 كنون رو بخر كه جواب كار بنده را كه يك فوق اماتور هستم ، ميدهد.

جناب m_shr عزيز من هم دوست دارم بهترين مدل موجود در بازار را كه بهترين كيفيت را دارد خريداري كنم اما محدوديت مالي دارم و بيشتر از 400 الي 500 هزار تومان نميتوانم براي دوربين فيلمبرداري هزينه كنم.
    به همين دليل منتظر ميشينم تا اساتيد اين بخش كه جناب Amir A از انها نام بردند ، بر بنده منت گذاشته و نظرات خود را تايپ كنند تا بتوانم بهترين انتخاب را با بودجه محدود خود داشته باشم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام

اما شرايطي كه دارم

سلام
    در سایت دیجی کالا میتوانید بر اساس قیمت، برند،رزولوشن عکاسی ،مدیا و چند مورد دیگر سرچ کنید.
    بقیه موارد را جناب شهبازی فرمودند.
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    فرزام

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین