صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: MiniDVسراب يا واقعيت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض MiniDVسراب يا واقعيت

با سلام مجدد به همه دوستان

موقعي كه تصميم به خريد دوربين فيلم برداري ميني دي وي گرفتم خيلي خوشحال بودم كه ميتوانم فيلم را
    به كامپيوتر منتقل و اديت كنم ولي بعد از تلاش بسيار و شايد كمبود اطلاعات بنده اينكار خيلي به سختي انجام ميشد
    ابتدا با پورت يو اس بي كار ميكردم و تصاوير كيفيت خوبي نداشت حالا از پورت دي وي استفاده ميكنم واز اينكه با فرمت Dv Avi ميتوانم با سرعت بالا و كيفيت خوب فيلم را به كامپيوتر منتقل كنم راضي هستم اما مشكلات از اينجا
    تازه شروع ميشوند
    براي كپچر و اديت از ويندوز مووي ميكر استفاده ميكنم و وقتي فيلم را به كليپهاي متعدد تقسيم ميكنم هم كيفيت
    تصاوير پايين ميايد وهم اينكه ناگهان پيغام خطاي ويندوز ظاهر ميشود و كار قطع ميشود تازه اگر هم كار را به آخر برسانم يك مشكل ديگر اينست كه موقع تبديل فرمت فيلم بايد ساعتها منتظر باشم
    سوال من اينست كه آيا بقيه دوستان هم چنين مشكلاتي دارند و آيا واقعا" مي ارزد اينهمه وقت صرف اينكار كرد
    به هر حال من تا حدودي مايوس شده ام

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

این مشکل ربطی به miniDV بودن یا سایر فرمت های دوربین ندارد. با هر فرمتی که کار کنید همین مراحل را برای کپچر و ویرایش باید طی نمایید.
    سرعت پردازنده و کیفیت کارت گرافیک کامپیوتر نقش مهمی در این موضوع دارد. نرم افزار کپچر دیگری مثل Adobe Primier یا Ulead Media Studio یا Pinacle Studio استفاده نمایید. شاید مشکل قطع شدن و اینها حل شود.
    در مورد سرعت تبدیل فرمتها نیز هیچ کس جز کامپیوتر شما تقصیر ندارد. سرعت بالای اجزا، رم کافی و کارت گرافیک مناسب برای این کارها که توان محاسباتی و عملیاتی بسیار سنگینی را می طلبد مورد نیاز است.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

همونطور که جناب شهبازی فرمودند از برنامه های حرفه ای تر استفاده کنید .
    آخر کار فیلمتون رو به چه فرمتی تبدیل میکنید ؟برای حفظ کیفیت حتما روی DVD رایت کنید یعنی با فرمت Mpeg2
    instagram: niazch

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

Talking

با سلام
    من یه دوربین سونی HC15E دارم همین مشکل رو با هاش داشتم اما با پرت USB با نرم افزار imag mixer می تونم 10دقیقه 10دقیقه کپچر کنم فکر می کنم اگر از پرت i.LINK استفاده کنیم نتیجه بهتری با این نرم افزار بگیریم
    من به دلیل مشغولیت فراوان وقت این کار رو نداشتم اگر نتیجه رضایت بخش داشت به ما هم یه اطلاع بدهید لطفا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question مشكل كارت كپچر

با سلام
    من يك كارت دارم ولي اسمش رونمي دونم روش نوشته
    vcd producerpro
    .نمي دونم ماركش چيه لطفا راهنمايي كنيد.
    درضمن هنگاميكه فيلم را روي سي دي ميآورم در تلويزيون داراي كيفيت بدي است (شطرنجي ميشود) چه بايد بكنم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Talking 1

سلام :

سوال من اينست كه آيا بقيه دوستان هم چنين مشكلاتي دارند و آيا واقعا" مي ارزد اينهمه وقت صرف اينكار كرد
    به هر حال من تا حدودي مايوس شده ام
    ا- بله شاید بیشتر از این
    شما یک نکته رو فراموش کردیدکه انتقال اطلاعات از دوربین به هارد ان هم با کارت فایر وایر 100% بهتر از تبدیل با کارتهای ارزان ومتوسط بازا است در اصل فایر وایر برای نقل وانتقال اطلاعات ویدیوی دیجیتال طراحی شده است و افت پیکسل وافت کیفیت در تصویر نسبت به انتقال انالوگ به دیجیتال بسیار کمتر است <نسبت هزینه نیز همچنین> در ضمن انتقال تصویر در حد کیفیت. 720*576 است
    یعنی D V D
    ویرایش توسط ninja : Tuesday 1 November 2005 در ساعت 21:21
    مجتبی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

کيفيت تصوير حاصل از کابل 1394 و خروجي dv دوربينها بسيار عالي است و ويژگي ديگر سرعت انجام کار کپچر است
    فقط همواره از فرمت استاندارد dvd استفاده کنيد
    و نکته ديگر که در سوال اوليه بود ... تغييرات را تا انجا که ممکن است به توسط نرم افزارهايي اعمال کنيد که نياز به کدگشايي و کد کردن مجدد رشته تصويري نداشته باشند در مورد ميکس لااقل اين امر کاملا ممکن است

همچنين اگر فيلم رو روي cd بياوريدو آنرا تبديل به vcd کنيد به دليل کاهش رزلوشن تصوير کيفيت را از دست مي دهيد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض 2

نقل قول نوشته اصلی توسط digiman

براي كپچر و اديت از ويندوز مووي ميكر استفاده ميكنم و وقتي فيلم را به كليپهاي متعدد تقسيم ميكنم هم كيفيت
    تصاوير پايين ميايد وهم اينكه ناگهان پيغام خطاي ويندوز ظاهر ميشود و كار قطع ميشود

2- برای کپچر و تبدیل از پریمیر و مووی میکر 2 و PowerDirector استفاده کنید
    در مورد خطا توجه کنید که سیستم جدول پارتیشن FAT -16 * FAT - 32 توانای ادرس دهی
    به فایل های بیش از 4 گیگابایت را ندارد برای این منظور از سیستم فایل NTFS استفاده کنید
    ان تی اف اس توانای ادرس دهی به 4 ترابایت را دارد !
    درایوی که ویندوز نصب است در صورت کم بودن فضا نیز پیغام خطا میدهد
    برای رفع این مشکل ابتدا در دسک تاپ روی My Computer راست کلیک کنید
    My Computer --->R - MOUSE --> PROPERTIES --> ADVANCED --> PERFORMANCE > --> SETTINGS -->ADVANCED --> VIRTUAL MEMORY >>>> CHANGE
    ودر جدولها حداقل 384 مگابایت در درای C: است میتوانید در پارتیشن دیگر باظرفیت بالاتر قرار دهید مقدار 900مگابایت مناسب است
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 5.jpg‏ (25.5 کیلو بایت, 174 بازدید)
    ویرایش توسط ninja : Tuesday 1 November 2005 در ساعت 21:22
    مجتبی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Talking 3

نقل قول نوشته اصلی توسط digiman
    مشكل ديگر اينست كه موقع تبديل فرمت فيلم بايد ساعتها منتظر باشم

3- سخت افزار خود را ارتقا دهید اولین قطعه رم است هارد سریال ای تی ای (سا تا) سی پی یو
    وداشتن یک دی وی دی رایتر نیز با توجه به پایین امدن قیمت تقریبا مورد نیاز است
    میتوانید از فرمت های دیگر در مووی میکر 2 مانند WMVمثال تصویر
    استفاده کنید
    برای تبدیل به MPEG-1 و MPEG -2 میتوانید از نرمافزار Nero Express 6.3.1.23 و Nero Express 7 استفاده کنید بسیار سریعتر از مووی میکر وشاید پریمیر حتما امتحان کنید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 4.jpg‏ (48.7 کیلو بایت, 177 بازدید)
    ویرایش توسط ninja : Tuesday 1 November 2005 در ساعت 21:23
    مجتبی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط bf

همچنين اگر فيلم رو روي cd بياوريدو آنرا تبديل به vcd کنيد به دليل کاهش رزلوشن تصوير کيفيت را از دست مي دهيد
    من با NERO 6.3.1.23 فرمت WMV رو تبدیل به وی سی دی کردم نتیجه رضایت بخش وکیفیت خوب بود
    مجتبی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین