صفحه 50 از 62 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

درود
    لیستی از لنزهای غیر cine مجهز به رینگ دیافراگم کسی سراغ دارد؟

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

The Blackmagic Pocket Cinema Camera features a built in SD card recorder. With the amazingly fast read/write capabilities of SDXC and SDHC cards you can record digital film quality images to a memory card that’s smaller than a postage stamp! The camera creates 12-bit lossless compressed CinemaDNG and 10-bit ProRes 422 (HQ) files that are way beyond broadcast standards! When using ProRes you can record for more than 50 minutes on a 64GB SD card at 24 frames per second and swapping cards takes just seconds!
    دوستان،
    به نظرتون دوربین Black Magic چطور میتونه روی SD Card فایل های حجیم RAW بدون وقفه زمانی ضبط کنه؟؟
    در حالی که دوربین های Canon از ضبط RAW در مدت زمان طولانی عاجزند! و تقصیر رو به گردن سرعت SD کارت ها میندازن.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

کدوم مدلش منظورتونه مدل ۲.۵ و۴k فکرمیکنم رويssd
    مدل پاکت روی sd. ضبط میکنه
    ویرایش توسط drmottaghizade : Friday 25 July 2014 در ساعت 13:06
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    کدوم مدلش منظورتونه مدل ۲.۵ و۴k فکرمیکنم رويssd
    مدل پاکت روی sd. ضبط میکنه
    بله همون مدل Pocket منظورم هست.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

بنظرتون اگه بين فول فريم و كيفيت بيت ريت
    گيركرده باشيد كدوم رو انتخاب ميكنيد؟
    بين٦دي و gh4كدوم برا فيلم كوتاه سازي انتخاب ميكنيد؟؟
    البته الان ٦٠دي دارم وكار عكاسيمو انجام ميدم
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    بنظرتون اگه بين فول فريم و كيفيت بيت ريت
    گيركرده باشيد كدوم رو انتخاب ميكنيد؟
    بين٦دي و gh4كدوم برا فيلم كوتاه سازي انتخاب ميكنيد؟؟
    البته الان ٦٠دي دارم وكار عكاسيمو انجام ميدم
    سلام
    به نظر بنده اگه عمق میدان کم و گستره لنز متنوع و ایزوی بالا براتون مهمه بدون شک کانن 6 دی.
    اما وقتی صحبت از فیلمبرداری باشه هیچ چیز نمیتونه جایگزین دوربین های پاناسونیک بشه هم به خاطر کیفیت فیلمبرداری بسیار بالا هم به خاطر اتوفکوس مناسب در حالت لایو ویو اما تو ایران پیدا کردن تجهیزاتش خیلی آسون نیست.
    البته اساتید اینجا هستند و میتونن صحبت بنده رو اگه ایرادی داره اصلاح کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بنظر من به نوع فیلم، پردازش بعد و مخاطب فیلم بستگی دارد. اگر هزینه توجیه داشته باشد gh4 گزینه بهتری است. دیتیل قابل مقایسه با فول فریمها نیست. نویز هم قابل قبول است.
    ولی اینکه اصلا کیفیت بهتر خروجی اهمیتی دارد یا نه؟! کیفیت تصویر از نظر دیتیل و نویز قسمت کوچکی از کل کار است. بسته به نوع کار و بودجه ممکن است جواب این سوال منفی یا مثبت باشد.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

دوستان سلام

اساتید محترم من یک d5200 خریدم همونطور که می دونید کیفیت عکسش فوق العاده است و کیفیت فیلمبرداریش هم 60 فریم عالی و نرم هست فقط چند روز پیش که در یک مهمانی تولد بودیم بچه ها که مشغول رقصیدن و رفت و آمد بودن مشکل فوکوس داشتم لنزم نیکور 18-105 هست و در فواصل مختلف کانونی مشکل فوکوس داشت و بایستی با یک دست رینگ فوکوس را مرتب تنظیم کنی که یک کار طاقت فرساست!
    البته من یک دوربین G15 هم دارم که همزمان دوستم با آن نیز فیلمبرداری کرده بود که این دوربین کوچکترین مشکل در فوکوس نگه داشتن سوژه های مختلف ثابت و متجرک نداشت و یه جورایی تو ذوقم زده که آیا میشه با dslr ها فیلم برداری خوبی کرد یا نه مطمئنا میشه چون تمام مطالب دوستان در این تاپیک را خواندم
    سوالم اینه آیا با خریدن یک لنز پرایم مثلا 50 میلیمتری 1.4 این مشکل برطرف میشه؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidbaharloo نمایش پست ها
    دوستان سلام

اساتید محترم من یک d5200 خریدم همونطور که می دونید کیفیت عکسش فوق العاده است و کیفیت فیلمبرداریش هم 60 فریم عالی و نرم هست فقط چند روز پیش که در یک مهمانی تولد بودیم بچه ها که مشغول رقصیدن و رفت و آمد بودن مشکل فوکوس داشتم لنزم نیکور 18-105 هست و در فواصل مختلف کانونی مشکل فوکوس داشت و بایستی با یک دست رینگ فوکوس را مرتب تنظیم کنی که یک کار طاقت فرساست!
    البته من یک دوربین G15 هم دارم که همزمان دوستم با آن نیز فیلمبرداری کرده بود که این دوربین کوچکترین مشکل در فوکوس نگه داشتن سوژه های مختلف ثابت و متجرک نداشت و یه جورایی تو ذوقم زده که آیا میشه با dslr ها فیلم برداری خوبی کرد یا نه مطمئنا میشه چون تمام مطالب دوستان در این تاپیک را خواندم

خير مشكل برطرف نمي شود. تازه در اپرچرهاي بازتر و لنز هاي تله، مشكل خارج از فوكوس بودن بيشتر هم مي شود. اين دوربين قابليت فوكوس ممتد حين فيلمبرداري را ندارد. در دوربين G15 به دليل كوچك بودن سنسور، عمق ميدان زياد است و مشكل خارج از فوكوس بودن در حين فيلمبرداري چندان به وجود نمي آيد.
    دوربين هاي DSLR با سنسور هيبريد (مانند 100D، 650D،700D كانن) و دوربين هاي با سنسوار دوال پيكسل (70D كانن) به دليل استفاده از تكنولوژي Phase detection در سنسور دوربين قابليت فوكوس ممتد در حين فيلمبرداري را دارا هستند.
    yaghoobi، lamagra، 47amir و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidbaharloo نمایش پست ها
    دوستان سلام

من فکر میکنم این قبیل دوربینها برای فیلم برداری کنترل شده مناسبند مثل ساخت یه فیلم کوتاه که سکانس به سکانس فیلم برداری میشن نه یه مراسم رقص که آدمها هی عقب جلو میرن
    البته یک سری لنزهای آنالوگ هستن که فکوس بینهایتشون از 6 متری یا 8 متری به بعد شروع من یکیشونو دارم میشه از اون مکان مورد نظر کمی فاصله گرفت لنز رو رو وایدترین حالتش و دیافراگم رو بین 5.6 تا 12 گذاشت و به صورت منوال فیلم برداری کرد اونم در صورت وجود نور مناسب که اینجوری همه تو فکوس باشن در کل فیلمبرداری با این سطح DSLR کار دشواریه
    ولی کسی هم بتونه فیلمبرداری کنه فیلم فوق العاده با کیفیت در میاد که قابل مقایسه با دوربینهای کامپکت مثل همین G15 که دوستمون فرمودن نیست

صفحه 50 از 62 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین