صفحه 19 از 36 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان دنبال یک دوربین دم دستی و سبک و جمع جور بودم برای مواقعی که نمیخوام دوربین رو همراه خودم ببرم
    زیاد هم نمیتونم هزینه کنم این چند ماه اخیر خیلی تو خرج افتادم دست و بالم خالیه :D
    پنتاکس Q10 با توجه به لنز کیتش جذاب بنظر میاد و همچنین اندازش
    البته ریویو ها خیلی از سنسور مورد استفادش تعریف نمیکردند!
    سمپل های خوبی هم ازش ندیدم که بشه قضاوت کرد
    حالا سوالی که پیش میاد اینکه همین میرورلس رو تهیه کنم یا یک کامپکت پیشرفته؟
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    دوستان دنبال یک دوربین دم دستی و سبک و جمع جور بودم برای مواقعی که نمیخوام دوربین رو همراه خودم ببرم
    زیاد هم نمیتونم هزینه کنم این چند ماه اخیر خیلی تو خرج افتادم دست و بالم خالیه :D
    سلام

Q10 سه سال پیش معرفی شده است. در زمان خودش هم از نظر کیفیت عکس حرف زیادی برای گفتن نداشت. الان فکر کنم در برابر دوربین گوشی های هوشمند هم کم بیاورد.

دوست عزیز همون طوری که خودتون فرمودید یکی از مسائل اصلی در مورد دوربین دوم سبک بودن و جمع و جور بودن است و مهم تر از آن برای کسی که قبلا تجربه کار با دوربینهای با سنسور های بزرگتر را داشته است اندازه سنسور است. در کنار این دو مورد باید تنوع لنز و تجهیزات جانبی را هم به عنوان یک عامل در انتخابتان در نظر بگیرید.

به عنوان مثال من در زمان تصمیم گیری در وضعیت مشابه شما هر طور حساب کردم نتوانستم با دوربینهای با سایز سنسور کوچکتر از aps-c کنار بیایم. در مرحله بعد انتخابم را با توجه به اندازه دوربین و سبکی آن و همچنین تنوع لوازم جانبی انجام دادم(eos m). یک فاکتور دیگر را هم به عنوان آخرین مورد در تصمیم گیری بد نیست در نظر داشته باشید: راحتی خرید و فروش دوربین و لوازم آن.

از نظر من میررلس ها نسبت به دوربینهای کامپکت پیشرفته دوربینهای مطمئن تری هستند. یک دوربین کامپکت با ورود یک ذره شن می تواند از کار بیفتد. اما در میررلسها شما با تعویض لنز می توانید دوربین جدیدی داشته باشید.
    این مورد را هم در نظر داشته باشد که خیلی از افرادی که میررلسها را به عنوان دوربین دوم خریده اند بعد از چند ماه کل سیستم dslr خود را فروخته اند و به طور کامل با میررلس خود عکاسی می کننند( مثل خودم). البته با توجه به سبک عکاسی شما که حیات وحش است بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد.
    به نظر من اگر با سایز سنسور Q10 و محدودیتهای آن در نور کم و داشتن عمق میدان زیاد مشکلی ندارید دوربینهای گوشی های هوشمند(اندازه سنسور گوشی های جدید با q10 مشابه است) می تواند پاسخگوی خیلی از کارهای عمومی باشد.
    kindlinessangel، obsidiyan و Contax تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

سلام
    یه خبریه که مدتیه میخوام بنویسم اینجا که وقت نشده :

فوجی فیلم یه فروشگاه مرکزی تو طبقه اول مجتمع پایتخت باز کرده که اونجا امکان تست همه دوربینها و لنزهای فوجی هست ! کار قشنگیه .
    nima_7878، obsidiyan و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    سلام
    من از دوربین Canon G7X در کنار 6D استفاده کردم . به نظرم دوربین خوبی با در نظر گرفتن سه عامل کیفیت، قیمت و اندازه می باشد.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من اماتور عکاسی کردم در حد مسافرت و عکس های تکی و دسته جمعی و تصمیم گرفتم به صورت نیمه حرفه ای و ایشالا بعدا تخصصی ادامه بدم
    کلا تحقیق بالخره fuji x a1 (بدون ایینه) را با توجه به بودجه انتخاب کردم ولی متاسفانه دوست بنده موجو.د نداره و canon بیشتر کار میکنه و نیکون و بعضی برند ها
    تو فکرم بود که خب یه اسمارت فون بخرم وبا یه تیر دو نشان بزنم ولی دوربین یه چیز دیگست (به نظر من)
    خب :
    یه دوربین جمع و جور سبک ولی با کیفیت برای مقاصد نیمه حرفه ای(عکاسی طبیعت تا حدی خبر نگاری و اجتماعی و عکاسی در شب)
    بشه تا چند سالی راحت روش حساب کرد و کلا ارزش خرید داشته باشه

خب بودجه حدود 1.7 ملیون دوستان منتظر پیشنهاد هستم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام

چند وقتی هست رفتم تو فکر که یه بدون ایینه یا کامپکت سطح پیشرفته بخرم. الان یه d3200 دارم با دمو دستگاه کامل ولی خب بزرگه و همیشه نمیتونم تو کیفم بذارمش و ببرم اینور اونور! برای همین میخوام در کنار همین (یا شاید هم به کل جایگزین دوربین فعلی) یه دوربین بدون ایینه یا کامپکت پیشرفته بگیرم.
    حدود قیمتی که میخوام خرج کنم 1.5 تومن ه. در مورد مانت های مختلف تحقیق کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. من کلا کرم لنز دارم! خیلی از لنز های آنالوگ استفاده میکنم واسه همین برام مهمه که بتونم با قیمت خوب مبدل مناسب بگیرم برای دوربینم. البته اگه میرورلس بگیرم. ترجیهم هم اینه که چشمی داشته باشه. و همینطور طبقه عرایضم میخوام جمع و جور و سبک باشه که بتونم تو کولم اینور اونور ببرمش. و همچنین دارا بودن فلاش که برام مهمه.
    در مورد کامپکت های پیشرفته هم دیروز Fuji X10 و XQ2 رو دیدم و خیلی خوشم اومد. واسه همین رفتم تو فکرش.
    در کل لطفا راهنمایی کنید که چی مناسبه برام.

پیشاپیش متشکر :)

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs2k نمایش پست ها
    سلام
    من اماتور عکاسی کردم در حد مسافرت و عکس های تکی و دسته جمعی و تصمیم گرفتم به صورت نیمه حرفه ای و ایشالا بعدا تخصصی ادامه بدم
    کلا تحقیق بالخره fuji x a1 (بدون ایینه) را با توجه به بودجه انتخاب کردم ولی متاسفانه دوست بنده موجو.د نداره و canon بیشتر کار میکنه و نیکون و بعضی برند ها
    تو فکرم بود که خب یه اسمارت فون بخرم وبا یه تیر دو نشان بزنم ولی دوربین یه چیز دیگست (به نظر من)
    خب :
    یه دوربین جمع و جور سبک ولی با کیفیت برای مقاصد نیمه حرفه ای(عکاسی طبیعت تا حدی خبر نگاری و اجتماعی و عکاسی در شب)
    بشه تا چند سالی راحت روش حساب کرد و کلا ارزش خرید داشته باشه

خب بودجه حدود 1.7 ملیون دوستان منتظر پیشنهاد هستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط AdiB نمایش پست ها
    با سلام

چند وقتی هست رفتم تو فکر که یه بدون ایینه یا کامپکت سطح پیشرفته بخرم. الان یه d3200 دارم با دمو دستگاه کامل ولی خب بزرگه و همیشه نمیتونم تو کیفم بذارمش و ببرم اینور اونور! برای همین میخوام در کنار همین (یا شاید هم به کل جایگزین دوربین فعلی) یه دوربین بدون ایینه یا کامپکت پیشرفته بگیرم.
    حدود قیمتی که میخوام خرج کنم 1.5 تومن ه. در مورد مانت های مختلف تحقیق کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. من کلا کرم لنز دارم! خیلی از لنز های آنالوگ استفاده میکنم واسه همین برام مهمه که بتونم با قیمت خوب مبدل مناسب بگیرم برای دوربینم. البته اگه میرورلس بگیرم. ترجیهم هم اینه که چشمی داشته باشه. و همینطور طبقه عرایضم میخوام جمع و جور و سبک باشه که بتونم تو کولم اینور اونور ببرمش. و همچنین دارا بودن فلاش که برام مهمه.
    در مورد کامپکت های پیشرفته هم دیروز Fuji X10 و XQ2 رو دیدم و خیلی خوشم اومد. واسه همین رفتم تو فکرش.
    در کل لطفا راهنمایی کنید که چی مناسبه برام.

پیشاپیش متشکر :)
    سلام

در پاسخ به هردو دوست باید عرض کنم دوربین های بدون آینه فوجی بسیار عالی و کارامد هستن ولی مشکل قیمت بالا و گرانی لنزهارو باید در نظر داشت.من هم خودم مدتی درگیر این قضیه بودم و در نهایت رفتم سراغ المپیوس و راضی هستم چون در کنار slr استفاده میکنم و با یک لنز ۱۴-۴۲ برای مصارف عمومی مشکلی ندارم ولی اگه قرار باشه ازش برای عکاسی در شب و حیات وحش و ... استفاده کنم اون موقع مسٔله خرید لنز میاد وسط و لنزهای نایاب این مانت و قیمت های عجیب و غریبش آدم رو نا امید میکنه.بنابراین اگر به دنبال بدون آینه ای هستید که بشه براش به راحتی لنز تهیه کرد بهترین گزینه EOS M هستش.لنزهای خوبی براش معرفی شده و با تبدیل میشه لنزهای مانت EF و EF-S هم روش بست.
    ولی اگه دنبال یه دوربین بدون آینه کلاسیک و با کیفیت هستید با یک لنز نرمال فوجی بهترین گزینه هستش.

موفق باشید
    AdiB تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    سلام

در پاسخ به هردو دوست باید عرض کنم دوربین های بدون آینه فوجی بسیار عالی و کارامد هستن ولی مشکل قیمت بالا و گرانی لنزهارو باید در نظر داشت.من هم خودم مدتی درگیر این قضیه بودم و در نهایت رفتم سراغ المپیوس و راضی هستم چون در کنار slr استفاده میکنم و با یک لنز ۱۴-۴۲ برای مصارف عمومی مشکلی ندارم ولی اگه قرار باشه ازش برای عکاسی در شب و حیات وحش و ... استفاده کنم اون موقع مسٔله خرید لنز میاد وسط و لنزهای نایاب این مانت و قیمت های عجیب و غریبش آدم رو نا امید میکنه.بنابراین اگر به دنبال بدون آینه ای هستید که بشه براش به راحتی لنز تهیه کرد بهترین گزینه EOS M هستش.لنزهای خوبی براش معرفی شده و با تبدیل میشه لنزهای مانت EF و EF-S هم روش بست.
    ولی اگه دنبال یه دوربین بدون آینه کلاسیک و با کیفیت هستید با یک لنز نرمال فوجی بهترین گزینه هستش.

موفق باشید
    میشه در مورد Nex3 و Nex5 هم نظرتون رو بدید؟ میتونم که لنز های سونی یه مقدار گرون هستند ولی شنیدم که ککانورتر های خوبی برای سری NEX سونی هست.
    و همینطور در مورد دوربینی مثل X10 فوجی نظر بدید.

ممنون از راهنماییتون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

میشه در مورد Nex3 و Nex5 هم نظرتون رو بدید؟ میتونم که لنز های سونی یه مقدار گرون هستند ولی شنیدم که ککانورتر های خوبی برای سری NEX سونی هست.

ممنون از راهنماییتون
    XA-1 فوجی فیلم انتخاب خوبیه قیمت هم انگار ۱۶۰۰ است ... تقریبا میشه گفت با توجه به قیمت از همه اونای دیگه که پرسیدین بهتره
    obsidiyan و AdiB تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

ممنون از راهنماییتون
    من تجربه ای از این مدلها ندارم ولی همون طور که قبلا عرض کردم فوجی انتخاب خوبیه به شرط اینکه یا دنبال خرید لنز اضافه نباشید و یا اینکه محدودیت بودجه برای خرید لنز نداشته باشید.
    در مورد سونی های سری nex هم دوستانی که استفاده کردن باید نظر بدن ولی بازهم به اعتقاد من eos m به علت داشتن لنزهای بسیار خوب با قیمت مناسب انتخاب بهتری هستش.

موفق باشید
    Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 19 از 36 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین