صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree45تشکر

موضوع: mirror less یا dslr ؟

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض mirror less یا dslr ؟

سلام
    با وجود دوربینی مانند کانن Eos m که خیلی شبیه کانن 650d می باشد شاید این سوال به ذهن متبادر شود که :
    mirror less یا dslr ؟
    دوستان و اساتیدی که در این زمینه دارای اطلاعات و تجربه هستند در پربارتر شدن این سوال مشارکت فرمایند ...

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام دوستان
    سوالم ناشیانه است یا ...
    صداقت ، بهترین سیاست است.
    Sony Alpha 3000

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

چشمی اپتیکال و مصرف باطری! من که نمیتونم از اینا بگذرم
    ali ka تشکر می‌کند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

ضمنا سرعت بالا تر در فکوس dslr رو هم در نظر بگیرید.
    البته بدون آینه هایی هم هستند که سرعت عمل بالایی دارند اما eos m جزء آنها نیست.
    ali ka و siber تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar-agha نمایش پست ها
    چشمی اپتیکال و مصرف باطری! من که نمیتونم از اینا بگذرم
    البته یک سری چیزها هم با خرید mirrorless به دست خواهیم آورد که برخی از آنها واقعا ارزشمند هستند:

1- سبکی
    2- ابعاد و حجم کوچکتر(راحتی در عکاسی کردن در مناطقی که به دوربین بزرگ! حساس هستند)
    3- قیمت کمتر
    4- نمایش زنده تصویر سنسور: مشاهده تصویر نهایی که دوربین می تواند ثبت نماید به صورت زنده بر روی صفحه نمایش.(فکر می کنم همچین قابلیتی در دهه های قبل شبیه معجزه بوده است!) - قابلیتهایی همچون focus peaking
    5- صدای شاتر کمتر
    6- حذف آیینه و باکس آن: سادگی و ارزانی ساخت و مونتاژ، افزایش قابلیت اطمینان دوربین، دقت بالاتر مونتاژ قطعات و کاهش خطا، کاهش لرزش دوربین، تمیز کردن ساده تر، عکاسی پیاپی سریعتر
    7- دقیقتر بودن سیستم فوکوس contrast detection(که معمولا در میررلس ها به کار می رود) نسبت به سیستم نه چندان دقیق phase detection(که معمولا در dslr ها به کار می رود) و حذف کالیبرایسیون فوکوس بدنه با لنز
    8- قابلیت استفاده از لنزهای قدیمی و همچنین لنزهای برندهای دیگر
    ....

به طور کلی خرید دوربین های میررلس به عکاسانی که از صحنه های ورزشی و پر تحرک عکاسی نمی کنند بسیار توصیه می شود.
    Christ Melikian، OptiX، lamagra و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

این روزها بدون اینه ها کلی پیشرفت کردن ومشکلاتشون رو رفته رفته بطورکامل رفع کردن. ولی تعدادی از دوستان رو دیدم که بازهم میرورلس هاشون رو فروختن وdslr خریدن. میخاستم این سوال رو ازدوستمونarash sh ارش شکوری بپرسم که فک میکنم ازمعدودبچه های فروم باشن که باخیلی از سیستمها کارکردن والان هم که دوباره dslrخریدن، ولی اینجا کلی تر پرسیدم.
    چه دلیلی باعث شد بدون اینه رو کنار بگذاریدارش خان؟
    من به شخصه فک میکنم دراینده نزدیک خبری از dslrها نباشه، گرچه ازلحاظ اندازه هم کوچک شدن بیش ازحدشون روهم دوست ندارم ولی ایا الان استارت کنارگذاشته شدنشون زده شده؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    این روزها بدون اینه ها کلی پیشرفت کردن ومشکلاتشون رو رفته رفته بطورکامل رفع کردن. ولی تعدادی از دوستان رو دیدم که بازهم میرورلس هاشون رو فروختن وdslr خریدن. میخاستم این سوال رو ازدوستمونarash sh ارش شکوری بپرسم که فک میکنم ازمعدودبچه های فروم باشن که باخیلی از سیستمها کارکردن والان هم که دوباره dslrخریدن، ولی اینجا کلی تر پرسیدم.
    من به شخصه فک میکنم دراینده نزدیک خبری از dslrها نباشه، گرچه ازلحاظ اندازه هم کوچک شدن بیش ازحدشون روهم دوست ندارم ولی ایا الان استارت کنارگذاشته شدنشون زده شده؟
    درود بر شما

البته روی صحبت شما با من نبود ولی نظرمو میگم

من از هردو سیستم استفاده میکنم ولی با اس ال ار راحت تر هستم و برای خود من مهمترین دلیل برتری چشمی اپتیکال هستش.نمیخوام از نظر فنی و تکنیکی و کیفیت بررسی کنم فقط از نظر راحتی میگم که با چشمی اپتیکال به مراتب راحت تر هستم و حس بهتری دارم.
    البته از طرفی سبکی میرورلس باعث میشه در سفرهای کوتاه و همراه خانواده که کوله بزرگ اس ال آر به همراه تجهیزاتش نوعی حس حسادت رو در خانمها بیدار میکنه و کمی دست و پاگیر هستش ٬ از اون استفاده کنم ولی هیچ وقت برای یک کار تخصصی نمیتونم باهاش کنار بیام.البته اشکال فنی نمیتونم بگیرم ( هرچند کاستی هایی داره مثل ضعیف بودن باطری و ... ) فقط حس یک کار حرفه ای رو بهم نمیده.یعنی اصلا نمیتونم با یه میرورلس برم برای عکاسی حیات وحش.
    usef، ALI.Barutkub، kiavash و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

البته روی صحبت شما با من نبود ولی نظرمو میگم

من از هردو سیستم استفاده میکنم ولی با اس ال ار راحت تر هستم و برای خود من مهمترین دلیل برتری چشمی اپتیکال هستش.نمیخوام از نظر فنی و تکنیکی و کیفیت بررسی کنم فقط از نظر راحتی میگم که با چشمی اپتیکال به مراتب راحت تر هستم و حس بهتری دارم.
    البته از طرفی سبکی میرورلس باعث میشه در سفرهای کوتاه و همراه خانواده که کوله بزرگ اس ال آر به همراه تجهیزاتش نوعی حس حسادت رو در خانمها بیدار میکنه و کمی دست و پاگیر هستش ٬ از اون استفاده کنم ولی هیچ وقت برای یک کار تخصصی نمیتونم باهاش کنار بیام.البته اشکال فنی نمیتونم بگیرم ( هرچند کاستی هایی داره مثل ضعیف بودن باطری و ... ) فقط حس یک کار حرفه ای رو بهم نمیده.یعنی اصلا نمیتونم با یه میرورلس برم برای عکاسی حیات وحش.
    خوب درمورد حس حرفه ای بودن البته بستگی به مدلی که دارید هم داره.وذهنیتتون.
    ذهنیت رو باید تمرین کنیدکه بتونید تغییرش بدید. گاهی درمورد بدیهی ترین مسائل زندگی حتی فکرهم نمیکردم. ولی راستش بنده شخصا تمرین کردم تا بتونم ذهنیتم رو درگیرکنم. گاهی لازمه جور دیگه ای فک کنیم. درمورد همین موضوع من واقعا تا سال پیش همین موقع به تنها چیزی که فکرمیکردم اپدیت به d820یا df2 v بود، میرورلس که هیچ!
    بااینکه کنون رو دوست داشتم ولی نمیتونستم نیکون رو کنار بگذارم. ولی الان مدام دارم به این فک میکنم که با تغییربرند خیلی چیزها نصیبم میشه. اگه اپدیت معقولی نده نیکون! این تعصبهاوذهنیتها مخربند. باید مدتی به مخالفش فکرکرد تا بتوانیم ذهنیت رو تغییربدیم.
    درمورد حیات وحش که فعلا کمبود لنزوو مشکل برای رسیدن به فوکالهای بالاداره.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من الان سه سیستم با سه اندازه و سایز سنسور دارم. موبایل، میررلس و dslr فول فریم. با اینکه زمان خیلی طولانی از خرید فول فریمم نمی گذرد ولی خوب برای هر موقعیت و مکانی یک سیستم را انتخاب می کنم و از خانه بیرون می روم.
    قبل از خرید میررلس(eos m) کنون کراپ دو رقمی داشتم که با خرید میررلس سریعا بلااستفاده ماند و فروخته شد. در حال حاضر اگر عکاسی جدی در میان باشد فول فریم را خواهم برد ولی در غیر این صورت با توجه به موقعیت، میررلس یا موبایل را همراه می برم. مزیت میررلسم نسبت به موبایلم، لنز اولترا واید آن و همچنین لنز مخصوص پرتره اش است و همچنین کارایی کمی بهتر در نور کم. تفاوت کیفیت تصویر فول فریم و کراپ در حدی هست که هر دو را داشته باشم ولی فکر نمی کنم 6d را زیاد بتوانم تحمل کنم. اکثرا عکسهایم آنقدر جدی نیست و اصولا با توجه به طولانی بودن پیاده روی هایم وزن dslr توجیهی ندارد. البته هیچ چیز جایگزین تجریه نمی شود و من هم همچنان نیاز به تجربه بیشتر دارم.

photo_2017-05-09_23-22-14c.jpg

.... به امید روزی که فول فریمهایی کوچک و ارزان به بازار آیند....
    usef، M-Yousefi، Afshin.Prt و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام اتفاقی تاپیک رو دیدم و برام جالب بود... خوندم تا رسیدم به مخاطب شدن خودم... :)

کیاوش جان اول یه توضیح بدم راجب این تغییر سیستمها که بیشتر بخاطر سلیقه و سرگرمی بوده... بخشی هم بخاطر کار... گاهی کار عکاسی نمیکردم و سیستمهایی برای استفاده شخصیم داشتم مثل فوجی xt1...x100-s-t.. یا کنون eosm 1 که دوباربرگشتم بهش یا eosm 3 ولذت بردم از همشون (بجز این اخری که اصلا حال خوبی نداشتم باهاش ...:)) گاهی برای عکاسی های خبری و مستند، تبلیغاتی یا تخصصی ودینگ بنا به زمانش بدنه هایی رو میگرفتم (7D, d800,d750,5diii,6d) که بعد از اتمام کار یا به دلیل سنگینی مالی یا وزنی گاهی ردشون میکردم...

یه زمانی خیلی سنگ کنونو به سینه میزدم بعد سنگه فوجیو.. این اواخ سنگ نیکونو و الانم فقط سنگ خودمو
    این توضیح کلی..

اما ریزتر که بشیم و خودتون قضاوت کنین هر دوربین برای یه مصرف مشخصه... من با ایفون هم عکاسی مدلینگ کدم و از عکسامم راضی بودم.. ولی برای خودم بودن برا اینکه حال خودم خوش باشه و ازشون لذت ببرم.. اگر فوجیو داشتم جدایه کیفیت فوقوالعادش که خودمم هم ازش لذت میبردم و مطمینم هیچ کجا کم نمیاوردم، اگر زمانی عکاسی ودینگ میکردم و مشتری منو میدید با اون دوربین کوچولوی ظاهر عتیقه مطمینم میگفت این چیه!؟ کما اینکه سر تصویر برداری با 5Diii تازه این مشکل پیش اومد یبار و ادمه اضافه ای که هیچ اطلاع از دوربین نداشت گیر داده بود شما دوربین عکاس اوردی مگر این فیلم میتونه بگیره و کلا داشت مراسمو بهم میریخت!!!

میرورلس عالیه... برای خوده ادم... برای حیات وحش میخاین عکاسی کنین یا برای عروسی عکساتون باید درجه اول برای خودتون باشه... انتظار بیشتر ازش نابجایه. چرا ممکنه بهترین عکس سال حیات وحش ایرانو هم بگیرید یا با لنزهای عالی بهترین عکسها رو از مراسم عروسی ثبت کنید.. ولی اگر حرفتون و تخصصتون این باشه یجا حتما لنگ میمونین و شروع میکنین بد و بیراه گفتن که چرا دوربین از پس فلان ایزو برنمیاد... چرا سرعت فوکوس .... و....
    usef، M-Yousefi، Nima Sadigh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین