صفحه 1196 از 1201 نخستنخست ... 196 696 1096 1146 1186 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,951 تا 11,960 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

سپاس از شما
    اگه بخوایم از جهت کیفیت فقط عکس (فیلم اصلا مهم نیست) این دو بدنه رو در ژانر هایی که عرض کردم مقایسه کنیم کدوم رو بهتر میبینید؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Sayah نمایش پست ها
    سپاس از شما
    اگه بخوایم از جهت کیفیت فقط عکس (فیلم اصلا مهم نیست) این دو بدنه رو در ژانر هایی که عرض کردم مقایسه کنیم کدوم رو بهتر میبینید؟
    تفاوت خاصی ندارن فقط دوربین نیکون فیلتر پایین گذر یا low-pass رو نداره که باعث میشه شارپنس عکس ها بیشتر باشه و برای چاپ سایز عکس بزرگتری داره. در مقابل در عکس های معماری که الگوی مشخصی داشته باشن ممکنه با ایراد moire مواجه بشید.

از طرف دیگه قیمت دوربین ۴۰۰۰دی کنون پایین تر هست و خب بالطبع فاکتور قیمت مهم ترین عامل در انتخاب خواهد بود.
    N.Sayah تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

به یک مقاله برخوردم در مورد مهاجرت از دوربین‌های DSLR به بدون آینه
    اگر قصد خرید دوربین DSLR دارید بدنیست این مقاله مفید بخونین.
    داخل مقاله، اطلاعات خیلی خوبی هم در مورد لنزها و تنظیمات دوربین داده.
    Babak Borhani، obsidiyan و Protiar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

سپاس از پاسخ های خوبتون
    ممنون میشم در مورد لنز 18-55 میلی متر DC III که روی کانن 4000D هست توضیح بدید و اینکه بفرمایید دارای فوکوس دستی هست یا خیر؟
    همچنین اینکه این دوربین دارای حالت عکاسی تقدم دیافراگم و تقدم شاتر هست یا خیر؟
    در نهایت در همین محدوده قیمتی چه دوربینی رو غیر از 4000D پیشنهاد میدید؟
    راستی ماونت پلاستیکی لنز روی دوربین دردسر ساز نمیشه؟
    سپاس و درود فراوان بر شما

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سپاس از پاسخ های خوبتون
    ممنون میشم در مورد لنز 18-55 میلی متر DC III که روی کانن 4000D هست توضیح بدید و اینکه بفرمایید دارای فوکوس دستی هست یا خیر؟
    همچنین اینکه این دوربین دارای حالت عکاسی تقدم دیافراگم و تقدم شاتر هست یا خیر؟
    در نهایت در همین محدوده قیمتی چه دوربینی رو غیر از 4000D پیشنهاد میدید؟
    راستی ماونت پلاستیکی لنز روی دوربین دردسر ساز نمیشه؟
    سپاس و درود فراوان بر شما
    بله فوکوس دستی داره و کیفیت خروجی اش هم تقاوت عمده ای با بقیه ۱۸-۵۵ ها نداره. برای عکاسی منظره و معماری ترجیحا باید به فکر ۱۰-۱۸ باشید
    بله این حالت هارو داره
    دوربین آکبند که هیچ ولی اگر اهل خرید دست دوم باشید شاید دوربین های رده سه رقمی کنون رو بشه با این قیمت خرید که تفاوت اصلی شون در فیلمبرداری خواهد بود.
    خیر دردسر ساز نمیشه مگر اینکه لنز های سنگین و بزرگ رو با بی احتیاطی استفاده کنید.
    obsidiyan و N.Sayah تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

در مورد لنز معنی DC رو متوجه نشدم،البته خیلی جستجو کردم و فقط در یک مطلب کوتاه در سایت نیکون گفته بود که برای کنترل نرمی یا خشنی مثلا نور های خارج از محدوده فوکوس استفاده میشه که اینطور برداشت کردم که مربوط به میزان نمایش دایره وار نور لامپ ها در خارج از فوکوس استفاده میشه،و بیشتر از این توضیحی پیدا نکردم،لطفا اصلاح بفرمایید؟
    لرزشگیر هم فکر میکنم نداره و فقط در لنز های IS یک لرزشگیر جزئی قرار داده شده،درسته؟
    به این خاطر که قراره ان شاء الله در آینده نزدیک دوربین به فول فریم تبدیل بشه قصد دارم فعلا از همین لنز کیت استفاده کنم و حتما برای دوربین بعدی از لنز 10-18 استفاده میکنم
    کمال تشکر رو از شما دوست عزیز دارم

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

در مورد لنز معنی DC رو متوجه نشدم،البته خیلی جستجو کردم و فقط در یک مطلب کوتاه در سایت نیکون گفته بود که برای کنترل نرمی یا خشنی مثلا نور های خارج از محدوده فوکوس استفاده میشه که اینطور برداشت کردم که مربوط به میزان نمایش دایره وار نور لامپ ها در خارج از فوکوس استفاده میشه،و بیشتر از این توضیحی پیدا نکردم...لرزشگیر هم فکر میکنم نداره و فقط در لنز های IS یک لرزشگیر جزئی قرار داده شده،درسته؟
    درود...

تا جناب توسلی نازنین زحمت می کشند و پاسخ بهتری می دهند،بنده جسارت می کنم تا پاسخ شما را در این یک فقره بدهم..

ببینید این مطلبی که در مورد DC در تارنمای نیکون مطالعه کرده اید،کاملا متفاوت از آن چیزی است که در مورد لنز کنون صادق است..در مورد نیکون،مثلا لنز های
    AI AF DC-Nikkor 105 mm f / 2 D و یا AI AF DC-Nikkor 135 mm f / 2 D را در نظر بگیرید..در این نوع لنزها که بصورت اختصاصی برای گرفتن عکس از پرتره ساخته شده اند،شما می توانید بوکه متفاوتی در پس زمینه و حتی گاه در پیش زمینه،هنگامی که سوژه فوکوس اصلی شماست تولید کنید..به اصطلاح عمل defocus control را انجام می دهید..بنابراین پس زمینه یا پیش زمینه خارج از فوکوس متفاوتی در هربار عکس گرفتن می توانید بدست آورید.با این کار دست شما برای انتخاب عکسی از مابین عکس های گرفته شده با بوکه متفاوت که پرتره در آن است،باانجام شدن عمل افزایش و یا کاهش تدریجی بلور شدن یا تاری پس زمینه و حتی پیش زمینه،باز خواهد بود..جالب اینجاست که این نوع لنزها هنوز تولید می شوند و حتی برای بدنه D850 نیز توصیه شده اند:
    https://www.nikon-image.com/products...m_lens.html#a1

در مورد کنون اما حکایت DC کاملا متفاوت است..در اینجا مطلب بود و نبود تثبیت کننده تصویر یا همان image stabilizer است..لنز 55-18 ورژن های متفاوتی دارد که مثلا نوع IS آن دارای تثبیت کننده تصویری است و جدیدتر است..نوع DC این لنز قدیمی تر است و فاقد خاصیت تثبیت کنندگی تصویری که به گفته کنون می تواند تا چهار استاپ سرعت شاتر، لرزه گیر باشد..
    البته تفاوت این دو لنز DC و IS فقط در مورد داشتن یا نداشتن لرزه گیر نیست..بنده زمانی که با بدنه 400d عکاسی می کردم،از همان ورژن DC استفاده می کردم..پس از آن به لنز
    Sigma 17-70 کوچ کردم که اپتیک بهتری داشت..پس از آن نسبت به تهیه ورژن IS اقدام کردم که اپتیک بهتری نسبت به همان لنز سیگما داشت..بنابراین نه تنها کیفیت اپتیک لنز بهبود پیدا کرده،بلکه تثبیت کنندگی تصویر هم به این لنز افزوده شده است..
    پس به زبان ساده تر،اگر عکاسی با دست بیشتر مدنظر شماست،انتخاب لنز IS توصیه می شود..اگر عکاسی با سه پایه مدنظر شماست،انتخاب DC توصیه می شود..

بدرود تا درودی دیگربار
    DELL، SHOK53، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

در مورد لنز معنی DC رو متوجه نشدم،البته خیلی جستجو کردم و فقط در یک مطلب کوتاه در سایت نیکون گفته بود که برای کنترل نرمی یا خشنی مثلا نور های خارج از محدوده فوکوس استفاده میشه که اینطور برداشت کردم که مربوط به میزان نمایش دایره وار نور لامپ ها در خارج از فوکوس استفاده میشه،و بیشتر از این توضیحی پیدا نکردم،لطفا اصلاح بفرمایید؟
    لرزشگیر هم فکر میکنم نداره و فقط در لنز های IS یک لرزشگیر جزئی قرار داده شده،درسته؟
    به این خاطر که قراره ان شاء الله در آینده نزدیک دوربین به فول فریم تبدیل بشه قصد دارم فعلا از همین لنز کیت استفاده کنم و حتما برای دوربین بعدی از لنز 10-18 استفاده میکنم
    کمال تشکر رو از شما دوست عزیز دارم
    آنچه جناب اسفندیار گرامی فرمودن بسیار جامع و کامل بود و تجربه ای بسیار گرانبها محسوب میشه که میتونید ازش استفاده کنید

فقط من عرض کنم که ۱۸-۵۵ نسخه STM تا ۴ استاپ لرزشگیر فعال داره و خروجی اش در طی چند روزی که من یکی ازش داشتم راضی کننده بود.

برای دوربین فول فریم نمیتونید از ۱۰-۱۸ استفاده کنید.

اگر فقط بنای استفاده از لنز کیت رو دارید پیشنهاد می کنم از ۱۸-۱۳۵ نسخه STM یا ۱۸-۵۵ نسخه STM استفاده کنید.
    SHOK53، obsidiyan و N.Sayah تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

دوستان تا رنج ۶ تومن دنبال یه dslr واسه شروع عکاسی هستم.با دوربین دست دوم هم مشکلی ندارم.
    نتیجه ای که خودم گرفتم d5300 به همراه لنز ۱۸-۱۴۰ afs هست اما در مورد کنون هم راهنمایی میخوام که با لنز ۱۸-۱۳۵ بهترین بادی که میتونم بخرم چی هست؟و ایا نسبت به اون محموعه نیکون انتخاب بهتری هست لنز ۱۸-۱۳۵ با یه بادی که شما معرفی میکنید؟

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

دوستان مدتی ست میخوام بین دو دوربین فول فریم eos6d markii و 5d mark iv انتخاب کنم.همه سایتها و نقد وبررسی ها رو زیر و رو کردم.یه سایتی زده بود که فیلمهای 6d mark ii کمی نحوه.از اونطرف قیمت 5dm4 حدود ۷۰ درصد گرونتر 6dm2هست.عکاسی شغلم نیست ولی سبک عکاسیم عکاسیم اجتماعی و پرتره های محیطی هست و عکاسی کاندید و کودکان.فیلم کوتاه هم می سازم.حالا موندم کدوم ارزش خریدش بیشتره به نسبت قیمت و کارایی؟
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way