صفحه 197 از 213 نخستنخست ... 97 147 187 193 194 195 196 197 198 199 200 201 207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    باتریو ک‌بردم عوض کرد ی بسته جدید داد بهم.
    این باتری جدیدارو گذاشتم رفرش کنه ولی انگار ن انگار ک دارن رفرش میشن.تو ۴ ساعت حتی ی خونه از شارط کارخونش کم نشده.
    چکار کنم بذارم شارژ شه بعد رفرش کنم؟؟؟

این شارژ قطره ای رو متوجه نشدم
    شارژ قطره ای یعنی وقتی باتری کامل شارژ شد شارزر فرایند شارژ رو متوقف میکنه یعنی دیگه به باتری ولتاز و جریان زیاد نمیده و 1/4 و لتاژ و جریانی رو میده که در حال شارژ میداد اینطوری باتری به صورت 100% شارژ میشه کاری که اکثر شارزر های معمولی نمیتونن انجام بدن

اونی هم که شما میگی رفرش نمیشه طبیعیه اون باتری های کاملا شارژن و رفرش شدندشون شاید 12 ساعت یا بیشتر هم طول بکشه من باتری های پر 2700 میلی آمپری رو میذارم برای رفرش 12 ساعت طول میکشه تا خالی بشه بخاطر همین از وصیله ای مثل چراغ قوه برای خالی کردن باتری ها استفاده میکنم بعد میزنم به شارژر و رفرششون میکنم همون لحظه رفرش میشن و فرایند شارز شروع میشه.

یه چیزی هم که من تو کاتالوگ دیدم این بود که باتری های داراری مشکل شارزن وقتی به شارژر وصل میشن چشمک میزنن که خوده سازنده میگه باید سه چهار بار باتری ها رو از جاشون برداری و بذاری تا شارژ بشن.
    ویرایش توسط sina-sarhadi : Friday 24 October 2014 در ساعت 15:26

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط sina-sarhadi نمایش پست ها
    شارژ قطره ای یعنی وقتی باتری کامل شارژ شد شارزر فرایند شارژ رو متوقف میکنه یعنی دیگه به باتری ولتاز و جریان زیاد نمیده و 1/4 و لتاژ و جریانی رو میده که در حال شارژ میداد اینطوری باتری به صورت 100% شارژ میشه کاری که اکثر شارزر های معمولی نمیتونن انجام بدن

اونی هم که شما میگی رفرش نمیشه طبیعیه اون باتری های کاملا شارژن و رفرش شدندشون شاید 12 ساعت یا بیشتر هم طول بکشه من باتری های پر 2700 میلی آمپری رو میذارم برای رفرش 12 ساعت طول میکشه تا خالی بشه بخاطر همین از وصیله ای مثل چراغ قوه برای خالی کردن باتری ها استفاده میکنم بعد میزنم به شارژر و رفرششون میکنم همون لحظه رفرش میشن و فرایند شارز شروع میشه.

یه چیزی هم که من تو کاتالوگ دیدم این بود که باتری های داراری مشکل شارزن وقتی به شارژر وصل میشن چشمک میزنن که خوده سازنده میگه باید سه چهار بار باتری ها رو از جاشون برداری و بذاری تا شارژ بشن.
    نکته های خوبی گفتی...سپاس

الان سوالی که دارم وقتی با ۰۹۰۷ شارژ میکنی. وقتی شارژ۱۰۰٪ بشه صفحه خاموش میشه ولی‌۳تا خونه باتریارو نشون میده. درسته؟
    ک باید باتریارو از شارژ دراورد .درسته؟
    حالا این شارژ قطره ای‌دقیقا قبل این خاموشی صفحه هست یا بعدش؟ اگه بعد از خاموشیه صفحه هست ٬باتری ۲۵۰۰ رو اگه زیر ۱.۳۰ ساعت شارژ کرد از شارژ درش نیارم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نکته های خوبی گفتی...سپاس

الان سوالی که دارم وقتی با ۰۹۰۷ شارژ میکنی. وقتی شارژ۱۰۰٪ بشه صفحه خاموش میشه ولی‌۳تا خونه باتریارو نشون میده. درسته؟
    ک باید باتریارو از شارژ دراورد .درسته؟
    حالا این شارژ قطره ای‌دقیقا قبل این خاموشی صفحه هست یا بعدش؟ اگه بعد از خاموشیه صفحه هست ٬باتری ۲۵۰۰ رو اگه زیر ۱.۳۰ ساعت شارژ کرد از شارژ درش نیارم؟
    وقتی شارز 100% بشه صفحه آبی خاموش میشه و خونه های باتری هم ثابت میشن و همون سه تایی که میبینید.تو این وضعیت میشه باتری ها رو در آورد
    شارژ قطره ای دقیقا بعد از خاموشی شروع میشه و تا زمان تایمر که همون یک ساعت و نیمه ادامه داره میتونید در نیارد تا شارژ باتری گامل بشه (یعنی فرایند الکترون گیری همچنان ادامه پیدا کنه) و هم میتونید در بیارید چون ولتاز باتری به حد نساب رسیده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط sina-sarhadi نمایش پست ها
    وقتی شارز 100% بشه صفحه آبی خاموش میشه و خونه های باتری هم ثابت میشن و همون سه تایی که میبینید.تو این وضعیت میشه باتری ها رو در آورد
    شارژ قطره ای دقیقا بعد از خاموشی شروع میشه و تا زمان تایمر که همون یک ساعت و نیمه ادامه داره میتونید در نیارد تا شارژ باتری گامل بشه (یعنی فرایند الکترون گیری همچنان ادامه پیدا کنه) و هم میتونید در بیارید چون ولتاز باتری به حد نساب رسیده.

باتری جدیدا رو ک زدم به شارژ زمان شارژش شد 1:15 یا 20دیقه. که باتریام یکم داغ شده بودن. درشون اوردم.
    برای باتریایی که زیر این شارژ میشن بنظر در نیارم تا قطره ای بشه تا به این تایم برسه. درسته؟؟؟ (صدمه که نمیخوره به باتری اینطوری؟؟؟)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

باتری جدیدا رو ک زدم به شارژ زمان شارژش شد 1:15 یا 20دیقه. که باتریام یکم داغ شده بودن. درشون اوردم.
    برای باتریایی که زیر این شارژ میشن بنظر در نیارم تا قطره ای بشه تا به این تایم برسه. درسته؟؟؟ (صدمه که نمیخوره به باتری اینطوری؟؟؟)
    باتری های CFL معمولا داغ میشن باتری های کملیون اصلا داغ نمیشن خوده داغ شدنم مسئله زیاد مهمی نیست چون این شارزر به دمای خاصی برسه فرایند شارژ رو قطع میکنه
    در کل باتری ها 5 ساعت هم تو شارزر بمونن صدمه ای نمیبینن چون دیگه شارژ نمیشن و برعکس خالی هم میشن بهتره بعد از 1:40 دقیقه در بیارید مطمئن تره.

اینجا رو ببینید:
    http://www.camelion.ir/index.php?opt...195&Itemid=107

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان من یه سواله فنی دارم
    من اخیرا باطریه کملیون 2500mA always ready خریدم همینکه انداختم باهاش فیلمبرداری کنم(canon power shot sx160) بعد 27 ثانیه اون علامت نارنجیه بالاش اومد بعد یه روشن خاموش کردم علامته رفت بعد اینکه ده تا عکس گرفتم باز اومد باز روشن خاموش کردم اینبارم رفت دیگه امتحان نکردم میخوام ببینم شارژ اولیش تو همون حد بوده یا مشکل از دوربینه؟
    یه چیز دیگه...شارژر مناسب واسه این باطریا چیه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط من نیمام نمایش پست ها
    من اخیرا باطریه کملیون 2500mA always ready خریدم همینکه انداختم باهاش فیلمبرداری کنم(canon power shot sx160) بعد 27 ثانیه اون علامت نارنجیه بالاش اومد بعد یه روشن خاموش کردم علامته رفت بعد اینکه ده تا عکس گرفتم باز اومد باز روشن خاموش کردم اینبارم رفت دیگه امتحان نکردم میخوام ببینم شارژ اولیش تو همون حد بوده یا مشکل از دوربینه؟
    معمولا این نوع باتری ها خودشون یکم شارژ دارن مگر اینکه یکسال از تاریخ تولیدشون گذشته باشه.
    کلا باید شارژ اولیه بشن و وقتی هم که شارژ اولیه بشن باز هم حداکثر ظرفیت اسمی خودشون رو ندارن مثلا از 2500 میلی آمر شاید 1500 میلی آمر داشته باشن بخاطر همین بعد از چند بار شارژ و دشارژ به ظرفیت اصلی خودشون میرسن
    یکی از شارزر های درست و درمون رو همین سازنده همین باتری هایی که خریدین داره یعنی همون کملیون سعی کنید همین مارک و تهیه کنید
    ویرایش توسط sina-sarhadi : Monday 3 November 2014 در ساعت 18:25
    msh2200 و من نیمام تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

درود
    منم حنیف هستم مزاح
    خیر این عادی نیست چون این باطری در شارژ اولیه حدود 80 % شارژ دارد ولی معمولا بعد از 3 الی 4 بار شارژ به بالاترین حد توان خود خواهند رسید ( البته منظور بنده باطری کملیون است )
    شما برای اطمینان از سلامت باطری یک بار کاملا آن را شارژ کنید و دوباره امتحان کنید به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد
    موفق و پیروز باشید
    msh2200 و من نیمام تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    دو نکته هم در مورد باطری های شارژی قلمی هست که باید بهشون توجه داشته باشید
    1- دمای باطری
    2- عملکرد دوربین در تشخیص میزان شارژ باقیمانده

دمای باطری و یا دمایی که باطری در آن کار می کنه در میزان شارژ تاثیر مستقیم داره!
    مثلا اگر در دمای پایین اقدام به عکاسی کنید ممکنه خیلی سریع باطری دوربین خالی بشه و بعد با گذاشتن باطریها در دمای معتدل دوباره شارژ بشه به راحتی کار کنه!

در خصوص عملکرد دوربین، دوربین با استفاده از روشهای خاص خودشون تشخیص می دهند چقدر ظرفیت باطری باقی مانده و معمولا برای اینکار مصرف Real time را در نظر می گیرند! لذا برای فیلم برداری که معمولا مصرف بالاتر هست، ممکنه دوربین تشخیص بده نیاز به تعویض باطری داره ولی برای عکاسی بعد از چند دقیقه روشن کردن مجدد باطری مشکلی پیش نیاد!
    البته همانطور که دوستان اشاره فرمودند بهتره سیکل شارژ و دشارژ باطری ها را نزدیک 3 الی 5 بار انجام بدید ببینید مشکل همچنان وجود داره یا نه!
    البته نوع شارژ هم خیلی مهمه!
    و در پایان لازم به ذکر است: زمانی که باطری الارم باطری می دهد بهتره برای شارژ مجدد آن اقدام کنید چون ممکنه خالی کردن بیش از اندازه باطری مشکلاتی را برای باطری ها ایجاد کند (بخصوص باطری های NI-MH)
    Iman.sh، hanif azizzadeh، sina-sarhadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام
    یه سوال دیگه
    پشت شارژر یه جدولی زده که مدت زمانه لازم برای شارژ شدنو نوشته
    اما زیرشم اومده اطلاعاتی در مورد آمپرو... شارژر تحت عنوان Dc نوشته که با توجه به اون اطلاعات زمان لازم واسه شارژ شدن چیزی حدوده دو برابره عدده ذکر شده تو جدوله
    حالا باید از کدومش پیروی کرد؟