صفحه 217 از 366 نخستنخست ... 117 167 207 213 214 215 216 217 218 219 220 221 227 267 317 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,161 تا 2,170 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

مواردی که در سه پایه مهم است
    1 کیفیت ساخت بدنه(کربن یا آلومینیوم)
    2 میزان ثبات در شرایط مختلف
    3 میزان زمان کاهش لرزش
    4 وزن
    5 حداکثر ارتفاع
    6 حداقل ارتفاع برای ماکرو
    7 حداقل ارتفاع جمع شده
    9 تعداد پایه
    10 مکانیزم قفل
    11 مکانیزم باز شدن پایه ها(درجه های مختلف پایه قفل میشود)
    12 مکانیزم محور
    13 قابلیت افقی و عمودی شدن
    14 اتصال هد به دلخواه
    15 سرعت عملکرد و تغییر وضعیت
    16 وزن قابل تحمل
    17 نوع اتصال به زمین
    18 خدمات پس از فروش

این تازه مواردیست که به ذهنم رسید و تازه هد هم مواردی جداگانه دارد

مدل زیر سه پایه 3 میلیون و هد 2 میلیون قیمت دارد
    5 میلیون ناقابل
    ballheads.jpg
    astro-trac-setup-view2.jpg
    reallyrightstuff-ballheads2.jpg
    Really-right-stuff-tripod-review-1-of-1-3.jpg
    Really-right-stuff-tripod-review-1-of-1-2.jpg
    Chicago-Winter-Photography-1-of-1.jpg
    ویرایش توسط siosha : Wednesday 20 August 2014 در ساعت 20:31
    Nima Sadigh، M.Rahimizadeh، ata_m3 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    خیلی جالبه که بعضی از سه پایه ها و تک پایه ها از دوربین ها و لنز ها هم گرون تر هستن.
    گاهی فکر میکنم اخه مگه یک سه پایه قراره چیکار کنه که انقدر گرون شده.

خوشحال میشم اگه دوستان ویژگی های یک سه پایه حرفه ای رو بهم بگن.

من این سه پایه ولوبون 200 رو مدتی پیش خریدم 50 هزار تومن!
    در حقیقت این 50 تومن اضافه ی پولی بود که واسه لنز کنار گذاشته بودم. گفتم یک سه پایه هم بگیرم.
    یک و نیک کیلو دوربین و لنز هم سوار میکنم روش
    از ماه و ستاره و حیاط وحش و .... هم عکس میندازم
    تعادلش خوبه
    فقط به خاطر سبکیش کمان نکنم توی اب یا توی باد تحملش زیاد باشه که اون موقع هم میشه با یک ابتکار ثابتش کرد که تکون نخوره.
    توی حالت عادی با اینکه سبکه واقعا تکون نداره
    تا سی چهل سانت هم حمع میشه و خیلی سبکه
    تا تقریبا یک متر و نیم هم بلند میشه

فکر میکنم الان نزدیک شصت هفتاد تومن باشه

ممنون میشم اگه بگین تفاوت ها و این همه اختلاف قیمت ها واسه چیه؟
    فایل پیوست 60790
    سه پایه شما بیشتر مناسب دوربین های کامپکت است.
    سه پایه های حرفه ای تر:
    1- تعادل و استحکام بیشتری دارند: پایه های سه پایه شما به دلیل رابط های بین پایه ها و میله وسطی زیاد باز نمی شوند و نتیجتاً تعادل آن نسبتاً راحت به هم می خورد و با یک تماس یا ضربه کوچک دوربین به زمین می افتد (دوربین کامپکت من روی سه پایه ای مانند مال شما به زمین خورد و خراب شد)
    2-سه پایه شما هد ساده و با تنظیمات کمی دارد و تنظیم دقیق و ثابت و محکم با آن ممکن نیست و مکانیزم های مخصوص مثلاً برای عکاسی پانوراما را ندارد . سه پایه های حرفه ای تر قابلیت تعویض هد دارند و می توان هد های مخصوص مثل پانوهد یا بال هد های مختلف یا هد های جوی استیکی روی آن سوار کرد.
    3- پایه های و سازه و مفصل بندی سه پایه شما بسیار ضعیف است و استحکام کافی را ندارد و با تماس دست با دوربین هم تنظیم دقیق دوربین به هم می خورد و هم دوربین به لرزش می افتد.
    4- سه پایه شما قابلیت نزدیک شده زیاد به زمین را ندارد که برای بسیاری از حالات عکاسی از منظره گرفته تا ماکرو مورد نیاز می شود.
    5- وزن کمی را تحمل می کند
    و ....
    برای مقایسه لازم است با یک سه پایه حرفه ای تر کار کنید تا تفاوت ها را بهتر متوجه شوید.
    البته سه پایه های بسیار ارزان قیمتی هم هستند که برای کارها خاص کاملاً مناسب هستند من از همین مارک ولبون یک سه پایه مدل CX 460 Mini دارم که برای عکاسی ماکرو عالی است و آن را 30 هزار تومان خریده ام.
    ارادت

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

Damping
    میتونید در لینک بالا فرمول هایی که در محاسبه استفاده میشه رو ببینید و خودتون متوجه بشید چقدر کاهش این عدد برای تولید کننده سخته
    Damped_spring.gif
    roshan1200 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

سه پایه شما بیشتر مناسب دوربین های کامپکت است.
    سه پایه های حرفه ای تر:
    1- تعادل و استحکام بیشتری دارند: پایه های سه پایه شما به دلیل رابط های بین پایه ها و میله وسطی زیاد باز نمی شوند و نتیجتاً تعادل آن نسبتاً راحت به هم می خورد و با یک تماس یا ضربه کوچک دوربین به زمین می افتد (دوربین کامپکت من روی سه پایه ای مانند مال شما به زمین خورد و خراب شد)
    2-سه پایه شما هد ساده و با تنظیمات کمی دارد و تنظیم دقیق و ثابت و محکم با آن ممکن نیست و مکانیزم های مخصوص مثلاً برای عکاسی پانوراما را ندارد . سه پایه های حرفه ای تر قابلیت تعویض هد دارند و می توان هد های مخصوص مثل پانوهد یا بال هد های مختلف یا هد های جوی استیکی روی آن سوار کرد.
    3- پایه های و سازه و مفصل بندی سه پایه شما بسیار ضعیف است و استحکام کافی را ندارد و با تماس دست با دوربین هم تنظیم دقیق دوربین به هم می خورد و هم دوربین به لرزش می افتد.
    4- سه پایه شما قابلیت نزدیک شده زیاد به زمین را ندارد که برای بسیاری از حالات عکاسی از منظره گرفته تا ماکرو مورد نیاز می شود.
    5- وزن کمی را تحمل می کند
    و ....
    برای مقایسه لازم است با یک سه پایه حرفه ای تر کار کنید تا تفاوت ها را بهتر متوجه شوید.
    البته سه پایه های بسیار ارزان قیمتی هم هستند که برای کارها خاص کاملاً مناسب هستند من از همین مارک ولبون یک سه پایه مدل CX 460 Mini دارم که برای عکاسی ماکرو عالی است و آن را 30 هزار تومان خریده ام.
    ارادت
    خیلی ممنونم از توضیحات شما داریوش عزیز
    حالا بهتر متوحه فاصله بین سه پایه حرفه ای و اماتور شدم.

دو تا عیب من توی سه پایه خودم دیدم که بهش اشاره کردین اما اونچه از همه مهمتره سبکیش هست. که البته میشه با کمی ابتکار وزنش رو تا چند کیلو هم بالا برد
    اما این سبکی باعث میشه زمان عکاسی که دوربین به سه پایه متصل هست، دوربین لرزش داشته باشه.
    به همین خاطر من همیشه از ریموت کنترل به همراه سه پایه استفاده میکنم.

با باقی مسائلش مشکلی ندارم. مثلا خیلی خیلی راحت تنظیم میشه. بست محکمی داره و به هر جهت راحت چرخونده میشه.

اما به نظر من بهترین چیزی که این سه پایه عرضه میکنه ارزان بودنشه
    اپه جایی از بین رفت
    اگه به سرقت رفت
    اگه جا موند یا به هر دلیل خراب شد ادم دیگه دلش نمیسوزه. پرتش میده و یکی دیگه میگیره.

از راهنماییتون باز هم ممنونم.من سعی میکنمسه پایه رو کمی سنگین کنم با یک روش ابتکاری. عکس هاش رو هم نشون شما میدم. همچنین مشغول ساخت یک جای لنز با فوم 8 لایه و چرم و دوخت هستم که وقتی اماده شد روش طراحیش رو توی فروم میزارم.
    فوم و چرم و بندهای این جای لنز بسیار مقاوم تر از لنز های توی بازار هست و قیمتش فوم 8 لایه و بند و روکش چرم ضد اب تنها 10 هزار تومن با من تموم شد. این در حالیه که یک کاور لنز با فوم 2 لایه و پارچه کشی عادی برای لنز 500 میلیمتری نزدیک صد و چند هزار تومنه! اونم تازه اگه گیر بیاد.

فکر میکنم توی زمینه ی عکاسی گاهی باید ابتکاراتی انجام داد.درباره این سه پایه هم همین فکر رو میکنم
    Mehrdad-PL، ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

دوستان بنظرتون یک سه پابه ارزان قیمت مثل t660ex برای دوربین بریدج canon sx 50 جوابگو هست ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

بله
    snow patrol تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    من تا بحال با سه پایه های حرفه ای کار نکردم. بدنبال تجربه تلخی که از خرید سه پایه ازران(بر خلاف عادت همیشگی) داشتم، قصدم بر آن شد که تا500-600 ت هزینه کنم. با گشتی در تاپیک و بازار به این نتیجه رسیدم که اگر تمایل به استفاده از مانفروتو را داشته باشم با این مبالغ کاری نمیتوان از پیش برد!! لذا ناچارا بودجه را تا حدود 1ت افزایش خواهم داد البته با هد.
    مجددا تکرار میکنم که تابحال هیچ تجربه خاصی با این برند و هد های آن نداشتم. مدل های 190xprob و 055xprob را در بازار دیدم که با توجه به اختلاف قیمت ناچیز، بنظرم 055 خیلی بهتر بود.
    و همچنین یکی 2تا هد من جمله 322. خوب کار با هدهای جوی استیکی خیلی راحته ولی ظاهرا معایبی من جمله عدم تنظیم برای پانوراما داره.. نمیدونم در عمل باید چه انتخابی داشته باشم!!
    با توجه به نیاز به عکاسی منظره و آسمان شب، دوربین و لنز معمولی نهایتا 2ک.گ و همچنین بودجه، پیشنهاد دوستان چیست؟
    تفاوت سری آلومینیومی با کربنی در عمل؟
    پیشاپیش سپاس

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    من تا بحال با سه پایه های حرفه ای کار نکردم. بدنبال تجربه تلخی که از خرید سه پایه ازران(بر خلاف عادت همیشگی) داشتم، قصدم بر آن شد که تا500-600 ت هزینه کنم. با گشتی در تاپیک و بازار به این نتیجه رسیدم که اگر تمایل به استفاده از مانفروتو را داشته باشم با این مبالغ کاری نمیتوان از پیش برد!! لذا ناچارا بودجه را تا حدود 1ت افزایش خواهم داد البته با هد.
    مجددا تکرار میکنم که تابحال هیچ تجربه خاصی با این برند و هد های آن نداشتم. مدل های 190xprob و 055xprob را در بازار دیدم که با توجه به اختلاف قیمت ناچیز، بنظرم 055 خیلی بهتر بود.
    و همچنین یکی 2تا هد من جمله 322. خوب کار با هدهای جوی استیکی خیلی راحته ولی ظاهرا معایبی من جمله عدم تنظیم برای پانوراما داره.. نمیدونم در عمل باید چه انتخابی داشته باشم!!
    با توجه به نیاز به عکاسی منظره و آسمان شب، دوربین و لنز معمولی نهایتا 2ک.گ و همچنین بودجه، پیشنهاد دوستان چیست؟
    تفاوت سری آلومینیومی با کربنی در عمل؟
    پیشاپیش سپاس
    اگر از پس خرید کربن(1200 -1500) بر می آیید شک نکنید خیلی بهتر است
    055 سنگینه و برای حمل سخته تره و پیشنهاد همه است
    در مورد هد اول باید در مورد سه پایه تصمیم بگیرید بعد هد
    ata_m3 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    اگر از پس خرید کربن(1200 -1500) بر می آیید شک نکنید خیلی بهتر است
    055 سنگینه و برای حمل سخته تره و پیشنهاد همه است
    در مورد هد اول باید در مورد سه پایه تصمیم بگیرید بعد هد
    ممنونم از شما
    حقیقتش این قیمت ها خیر. التبه سوال من هم همین بود که چرا بهتره؟
    من هم نظرم سمت 055 بود البته در آن 2مدلی که از نزدیک دیدم.
    و در مورد هد، چرا؟ مگه این هد ها برای سه پایه های مختلف قابل استفاده نیست؟ یا بجهت قیمت میفرمائید؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

قیمت و اندازه هد باید با سه پایه همخوان باشد
    ولی همه هدها با سه پایه سازگارند
    کربن هم سبک تره هم لرزش کمتری دارد(بطور محسوس)
    S_Mahdi تشکر می‌کند.