نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree2تشکر
  • 2 Post By amirnaderi

موضوع: نکته در مورد استفاده مموری کارت های XD

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

Exclamation نکته در مورد استفاده مموری کارت های XD

زمانی که دوربین المپیوس خود راکه فقط کارت XD-Picture card پشتیبانی می کرد را خردیم، مدتی بعد یه کارت ریدر هم خریدم تا عکس هایم را با کارت ریدر به کامپیوتر منتقل کنم، ولی بعد از یکی دو بارقرار دادن کارت در کارت ریدر دیگر مموری کارتم قابل استفاده نبود، یعنی زمانی که آن را در کارت ریدر قرار می دادم، قادر نبود آن را باز کند و ویندوز پیغام می داد که باید کارت فرمت شود، و وقتی آن را تایید می کردم شروع به فرمت می کرد و در آخرین مراحل فرمت کردن پیغام می داد که کارت قابل فرمت کردن نیست
    حتی با خود دوربین هم فرمت نمی شد (دوربین شروع به فرمت کردن می کرد و در آخرین مراحل پیغام Card Error می داد)
    ابتدا فکر کردم به خاطر استفاده از کارت ریدر با کیفیت پایین (چینی) کارت دچار مشکل شده:(
    کلی تمای با این ور اون ور گرفتم و چندین روزدر اینتر نت در سایت های دیگر (فروم های عکاسی دیگر ) به تحقیق در مورد مشکلم و دانلود نرم افزار های مختلف recovery و تعمیر مموری کارت ها پرداختم.
    این قضیه برای چند ماه پیش است هدفم از ایجاد این تاپیک اشتراک تجربیاتم با دیگر دوستان است

با خواندم فروم های دیگر متوجه شدم مشکل من را کاربرهای دیگری که از کارت های XD-Picture card (در دوربین های فوجی و المپیوس) را داشته اند حتی کسانی که یکبار این کارت ها را در کارت ریدر ن لپ تاپ خودشان قرار داده اند (که مثلا کارت ریدر با کیفیت است) دیگر کارتشان از کار افتاده است و تمام عکس هایشان غیر قابل دسترس شده اند.

این کارت های XD-Picture card به طور کلی خیلی حساس تر از کارت های SD هستند وباید با مراقبت بیشتری با آنها کار کرد و ایمن ترین را انتقال عکس از آنها همان استفاده از کابل و دوربین است .
    کارت SD دوربین دیگری را بارها در همان کارت ریدر چینی استفاده کردم بودن هیچ مشکلی!!

آنقدر نرم افزار های مختلف Recovery دانلود کردم و مسایل فنی و تجربیات دیگران را پیگیری کردم که فکر می کنم الان مجموعه ای از چندین نرم افزار خوب بازیابی را دارم، یکی از آنها را که دیگر منتشر نمی شد (با وجود رایگان بودن) ولی دیگر کابران نتایج خوبی از آن گرفته بودند (طبق توصیه هایشان) را با مکاتبه با شرکت مزبور و به کمک آنها به دست آوردم.
    اگر از دوستان کسی نیاز به این چنین نرم افرار هایی دارند بفرمایند تا لینک دانلود آن در اختیار قرار دهم و یا خود نرم افزارها را جایی آپلود کنم.

توصیه اینکه با توجه به تجربه خودم و دیگر کابران کارت XD خود را در هیچ کارت ریدری قرار ندهید.

البته در نهایت نه کارتم درست شد و نه عکس هایم بازیابی شدند (چون در ابتدا هول هولی کارت را فرمت کردم هم با ویندوز و هم با دوربین). تعدادی از عکس هایم از نمونه اجناسی بود برای فروش بودند و دیگر در دسترس نبودند و کلی به زحمت افتادم تا عکس های مشابه برای مشتری ام ارسال کنم.

استاندارد کارت های XD را فوجی و المپیوس تدوین کرده اند و خودشان آن را در دوربین هایشان استفاده می کنند ولی گویا خودشان مشکلاتی را احساس کرده اند که مثلا المپیوس در دروبین های جدید خودش از کارت های miniSD پشتیبانی می کند.
    کارت های XD نسبت به SD ها قیمت بالاتری دارند و سازندگان آنها زیاد متنوع نیستد و قابلیت پانارومای دوربین های المپیوس فقط با استفاده از کارت های XD المپیوس فعال می شود!
    sankar و M@hdi تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    64

پیش فرض پاسخ: نکته در مورد استفاده مموری کارت های XD

با سلام
    والا من حدود 6-7 ساله از این کارت استفاده میکنم اما خدا رو شکر تا حالا به چنین مشکلی بر نخوردم , هم از کارت ریدر استفاده کردم هم از لب تاپ
    این که از دوربین عکس رو انتقال بدیم هم دردسرای خودشو داره...
    شما مطمئن هستین که مموری تون اصلی هست؟؟
    اما از تجربه شما هم باید استفاده کرد
    با تشکر و تبریک سال نو

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ: نکته در مورد استفاده مموری کارت های XD

نقل قول نوشته اصلی توسط sankar نمایش پست ها
    با سلام
    والا من حدود 6-7 ساله از این کارت استفاده میکنم اما خدا رو شکر تا حالا به چنین مشکلی بر نخوردم , هم از کارت ریدر استفاده کردم هم از لب تاپ
    این که از دوربین عکس رو انتقال بدیم هم دردسرای خودشو داره...
    شما مطمئن هستین که مموری تون اصلی هست؟؟
    اما از تجربه شما هم باید استفاده کرد
    با تشکر و تبریک سال نو
    سال نو شما هم مبارک و ان شا ا... عکس های خوبی در سال نو بگیرید
    بله، مموری ام را از فروشگاه قابل اعتمادی خریدیم (اگه اصل نبود پانارومای دوربین فعال نمی شد)و در ثانی مموری دوم را که خریدم از لحاض بسته بندی و دیگر مشخصات مثل هم هستند و دومی هلوگرام شرکت وارد کننده را نیز دارد.
    این مموری های که بازار کمی دارند غیر اصلشان در بازار کمتر پخش می شود.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات