صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 213
Like Tree127تشکر

موضوع: انواع کاغذ پرینت

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض انواع کاغذ پرینت

با سلام
    من در مورد کاغذ پرینت تجربه ای ندارم....پس بخاطر اینکه تجربه کسب کنم این تاپیک رو باز میکنم که هر کس در مورد کار با کاغذ های مختلف تجربه داره بنویسه(البته با اجازه ی بزرگترها)
    لطفا قیمت هم ذکر کنید
    ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام
    اول از همه تجربه ی کوچیکی رو میگم که امیدوارم بدرد مبتدیانی مثل من بخوره(البته اینجا همه ماشالا استادن)
    من یه بسته کاغذ inktec گرفتم 7000 تومن و یه بسته کاغذ کونیکا 5500تومن...اختلاف نسبتا زیادی تو چاپ رنگ سیاه دیدم..که تو inktec رنگ سیاه کاملا سیاه ولی تو کونیکا بور بود...
    از دوستان تقاضا می کنم کوچیکترین تجربه ها رو هم بگن.
    ممنون!!!!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

راستی این 260 گرم و 70 گرم و heavy و اینا یعنی چی من دقیقا نمی دونم میشه یه نفر روشنم کنه؟؟؟؟
    ممنون

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

با سلام. اول باید بگویم که شما وزن کاغذ را فرمودید که 260 یا 70 گرم است که هر چه قدر که قطر کاغذ بیشتر باشد وزن آن بیشتر و اغلب کیفیت چاپ بر روی آن نیز بالاتر خواهد بود. من خودم با چندین کاغذ کار کردم اما درمورد بهترین چاپ باید بگویم که بهترین چاپ را میتوان بر روی کاغذ عکس همان مارک پرینتر داشت. مثلا پرینتر من اپسون است ( CX 3200 5760 dpi) و کاغذ عکس کنون(بهترین نوع) چاپ کردم اما کیفیت مطلوب را بدست نیاوردم. ولی وقتی که کاغذ عکس اپسون را خریدم به بهترین کیفیت (عالی) دست یافتم. دلیل این امر اینست که شرکتهای مختلف پرینتر تکنولوژی های مختلفی برای چاپ دارند. مثلا پرینترهای کنون از تکنولوژی بابل جت استفاده میکنند که بهترین چاپ را میتوان بر روی کاغذ عکس خود کنون(بهترین نوع) داشت.
    yaghoobi و moriss تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

جناب نجفی عزیز، همان طور که دوستمون فرمودند وزن کاغذ معیاری برای قطر کاغذ، تعداد لایه های تشکیل دهنده ی آن و تا حدودی کیفیت کاغذ است و با واحد گرم بر متر مربع سنجیده می شود. مثلا در مورد کاغذهای 260 گرمی، هر متر مربع از این کاغذها 260 گرم وزن دارد.
    من پرینتر Canon i9950 دارم و تا به حال بهترین نتیجه را با کاغذ های کانن و در درجه بعد کاغذهای کونیکا مینولتا به دست آورده ام. کاغذهای ایلفورد سری Smooth pearl را هم امتحان کرده ام، با این که بافت زیبایی دارند، اما از نظر وضوح تصویر و کنتراست، در مورد پرینتر من به پای کاغذهای کانن نمی رسند و رنگ سیاه در آن ها بور می شود. مارک های دیگر را هنوز امتحان نکرده ام.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام وممنون اقای کهنسال عزیز!
    میشه یه کم در مورد بافت کاغذ ها توضیح بدید...ایا انواع مختلفی دارن؟؟برای چه کاری استفاده میشن؟؟؟میشه بپسم شما روشون چی چاپ کردید؟؟؟
    ممنون...

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

جناب نجفی، این سوالات آخرتان کمی سخت شد، به طوری که متاسفانه از حیطه ی اطلاعات من خارج است. تا آن جایی که من می دانم، آخرین لایه ی کاغذهای عکاسی (Finish) که تصویر توسط جوهر روی آن لایه چاپ می شود، می تواند صاف و براق یا گلاسه، نیمه گلاسه، مات و یا ابریشمی باشد. معمولا وضوح و کنتراست تصویر در انواع گلاسه بیشتر است، اما عده ای انعکاس نور را درمورد این کاغذها ایراد می دانند، مثلا در خصوص عکس های نمایشگاهی ممکن است این موضوع نا مناسب باشد. کاغذهای مات، صاف ولی غیر براق هستند. کاغذهای ابریشمی نیز دارای سطوح دون دون و تا حدودی براق می باشند، به طوری که در اثر انعکاس نور، ذرات براق ، ظریف و زیبایی در سطح کاغذ دیده می شود. عکس هایی هم که من چاپ کرده ام، شامل همه چیز می شود: طبیعت، پرتره و ...
    من در مورد فناوری تولید کاغذها و انواع کامل آن ها اطلاعی ندارم. اگر این آرش خان عاشوری نیا را گیر بیاورید، اطلاعات مفیدی به چنگ می آورید!
    amiryara تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

با سلام
    اقا ارش عاشوری نیا میشه لطف کرده و یه توضیح نسبتا مفصل در مورد بافت کاغذها و اینکه چه جایی خوبه از انواعش استفاده بشه بدید؟؟
    ممنون

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

قبلا تا حدودی در مورد کاغذها صحبت شده....
    ولی اینکه کدوم کاغذ چه جایی کاربرد داره؟
    مهمترین مساله در انتخاب کاغذ سلیقه شماست.... از لحاظ بافت کاغذ... اما از نظر رنگ بندی و دوام باید توجه کنید به پرینتری که استفاده میکنید ... تجربه کنید که پرینتر شما با چه نوع کاغذهایی خوب کار میکنه و رنگ بندی و احیانا دوام رنگ مناسبی داره...
    شاید راه ساده تست دوام پرینت چسباندن عکس کنار پنجره بدون هیچ روکشی باشه...(بدون قاب و یا لمینیت)
    کاغذهای نامرقوب عموما به ماه نمیکشه که رنگها میپره اما کاغذهای خوب باید بیشتر از چند سال دوام داشته باشن...

اما بافت کاغذ؟
    همونطوری که گفتم انتخاب بافت کاغذ عموما سلیقه ای هستش... عموما هرچی گرم کاغذ بالاتر باشه.... جنس بهتر و عمر رنگ روی کاغذ هم بیشتر خواهد بود....
    شخصا کاغذ های گلاسه رو نمیپسندم.... ولی کشف جالبی کردم... برای کنتاکت زدن عکسها برای مشتری(مخصوصا کارهای صنعتی) از همه کاغذها بهتره... چون حس میکنن عکسها براقه! ولی موفع تحویل کار ترجیحا اینگونه نباشه بهتره...
    کاغذهای ابریشمی جزو جذاب ترین کاغذها هستن... و برق روی کاغذ با برق ابلهانه کاغذ گلاسه فرق میکنه... و به نوعی میتونم بگم به عکسها جلا میده...
    این بین کاغذ دیگه ای هم وجود داره که از کداک دیدم و استفاده میکنم.... کاغذ ساتین که کاملا مات هست و بافت و برق کاغذهای ابریشمی رو هم نداره... من شخصا این کاغذ رو دوست دارم...
    مدلهای دیگه ای از قبیل نیمه مات و .... اینها هم وجود داره که عموما کاغذهای با گرم های پایین هستن و گاهی حتی دو رو هستن و برای ساخت جزوات و رزومه ها استفاده میشن... و یا برای جلد سی دی و پرینت های روزمره....

نکته دیگه ای که میتونه مهم باشه.... کاغذهایی هستن که ضد آب هستن... و واقعا هستن! اما طبق تجربه ای که داشتم اونایی که ضد آب نیستن عموما دوام رنگ بیشتری دارن...البته در صورتی که دسمالی نشن!

و این بین کاغذهای بک لایت ... شفاف... ووو .... وجود دارن ... که بعضی از اونها مثل کاغذ فروبو کاغذهای جذابی هستن...

و یا مثلا Fine Art ایلفورد که مثل کاغذهای بافت دار برای نقاشی آبرنگ میمونه و برای بعضی مصارف میشه تصاویر جادویی رو باهاش پرینت گرفت
    yaghoobi، platoali، Afshin.Prt و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام و تشکر از توضیحات خوبتون..
    می خواستم بپرسم عکسهای پرتره روی کاغذ ابریشمی خوب در میاد؟؟
    بعد اینکه گفتید برای تست بدون قاب مگه شیشه ی قاب تاپیری رو موندگاری عکس داره؟؟؟
    باز هم تشکر از اینکه وقت گذاشتید!!!
    ممنون

صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین