نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: فيلم Asa 1600 و چاپ‌اش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فيلم Iso 1600 و چاپ‌اش

سلام!

من مي‌خواهم براي اولين بار عکاسي ISO 1600 را تجربه کنم و براي اينکار مي‌خواهم يک حلقه فيلم سياه سفيد با حساسيت 1600 بگيرم و با دوربين Minolta XG2 قديمي‌ام تست کنم. اما سوال‌هاي اساسي‌اي دارم
    1) اول از کجا مي‌توانم چنين فيلمي بگيرم؟ فيلمي که قيمت‌اش براي آزمايش و يادگيري زياد گران نباشد و کيفيت نهايي اش هم بد نباشد. من فيلم ‌هاي فوجي را روي اينترنت ديدم اما نمي‌دانم چه چيزي بگيرم و از کجا
    2) اگر فيلم را گرفتم به کدام لابراتوار بدهم تا ظاهر و چاپ‌اش کنم. نظر شما چيست.

توضيح اضافي اينکه با اينکه لنز 120 يا 130 ندارم مي‌خواهم با لنز 50mm ام کمي تجربه عکاسي پرتره در شب (يا نور کم) داشته باشم.

ممنونم مي‌شم اگر راهنمايي کنيد.
    ویرایش توسط raminia : Friday 23 September 2005 در ساعت 22:45
    فوتوبلاگ‌ام: VISIBLE TRACK

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کلا فیلمهای سیاه و سفید بافت خیلی خاصی دارن...
    و هرچی این ایزو بالاتر میره ... بافت و گرین فیلم بیشتر محسوس خواهد بود....
    و حتی چاپ سایز بزرگ این تصاویر هم زیبا خواهد بود...یعنی برخلاف نگاتیو رنگی که مثلا چاپ نگاتیو ایزو 400 در قطع 50*60 بسیار ناخوشایند خواهد بود... اما چاپ نگاتیو سیاه سفید ایزو 3200!!!! به گمان من بسیار جذاب خواهد بود....

http://www.ilford.com/html/us_english/bw.html

یه سری اینجا بزنید....
    گمان میکنم فیلمهای ایلفورد در حساسیت های مختلف رو در لابراتوار آریا بالاتر از میدان هفت تیر پیدا کنید...
    برای چاپ هم از همانجا سراغ بگیرید گمانم چاپ سیاه سفید رو هنوز انجام میدهند....

نکته آخر در مورد دوربین و لنز؟
    مطمئنا برای کار با همچین نگاتیوی لنز نرمال بهترین انتخاب شما خواهد بود.... حتی در نور روز!
    استفاده از نور و کنتراست های جذاب و عمق میدان کوتاه به عکسهای شما جذابیت های وصف ناپذیر خواهد داد....
    موفق باشید
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    کلا فیلمهای سیاه و سفید بافت خیلی خاصی دارن...
    و هرچی این ایزو بالاتر میره ... بافت و گرین فیلم بیشتر محسوس خواهد بود....
    و حتی چاپ سایز بزرگ این تصاویر هم زیبا خواهد بود...یعنی برخلاف نگاتیو رنگی که مثلا چاپ نگاتیو ایزو 400 در قطع 50*60 بسیار ناخوشایند خواهد بود... اما چاپ نگاتیو سیاه سفید ایزو 3200!!!! به گمان من بسیار جذاب خواهد بود....

http://www.ilford.com/html/us_english/bw.html

یه سری اینجا بزنید....
    گمان میکنم فیلمهای ایلفورد در حساسیت های مختلف رو در لابراتوار آریا بالاتر از میدان هفت تیر پیدا کنید...
    برای چاپ هم از همانجا سراغ بگیرید گمانم چاپ سیاه سفید رو هنوز انجام میدهند....

نکته آخر در مورد دوربین و لنز؟
    مطمئنا برای کار با همچین نگاتیوی لنز نرمال بهترین انتخاب شما خواهد بود.... حتی در نور روز!
    استفاده از نور و کنتراست های جذاب و عمق میدان کوتاه به عکسهای شما جذابیت های وصف ناپذیر خواهد داد....
    موفق باشید
    از اطلاعات کامل‌تان خيلي خيلي ممنونم(:

كاربر آشنا Mbayramnejad آواتار ها
    تشکر کرده
    77

خیلی کار جالبیه! موفق باشید...
    من تجربه Iso800 رو توفیلم سیاه و سپید دارم ,اون موقع حساسیت بالاتر رو پیدا نکردم...
    فقط چند تا پیشنهاد, حتما از فیلتر های رنگی (بسته به علاقه و نوع نیاز) استفاده کنید..من برای عکاسی در نور روز با حساسیت 800(در فیلم سیاه سپید) از فیلتر قرمز پر رنگ استفاده میکنم...عاشق کنتراست قووووی و گرین های زیبا و نسبتا درشت هستم!! البته تو نور شب نمیدونم ولی برای پرتره در سیاه و سپید لازمه,

دوم اینکه پیشنهاد میکنم ظهور و چاپ رو یا خودتون انجام بدید یا به دوستان نزدیکتون بسپارید(مطمعانا! خیلی ریسک خرابکاری یا اشتباه کمتر میشه) اگه هم بلد نیستید شاید این فیلم باعث یه امر خیر بشه (مبارکه!!) و شما علاقه پیدا کنین و یاد بگیرید...

(یه نمایشگاه گروهی سه سال پیش با دوستام تو ارمنستان برگزار کردیم,من نگاتیوهای 800ام! رو اندازه 100/70 سانتی چاپ کردم, نمیدونید چی شده بود!! (دهنم آب افتاد!!!!!)
    محسن بایرام نژاد
    www.redbubble.com/people/mohsen

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mbayramnejad
    خیلی کار جالبیه! موفق باشید...
    من تجربه Iso800 رو توفیلم سیاه و سپید دارم ,اون موقع حساسیت بالاتر رو پیدا نکردم...
    فقط چند تا پیشنهاد, حتما از فیلتر های رنگی (بسته به علاقه و نوع نیاز) استفاده کنید..من برای عکاسی در نور روز با حساسیت 800(در فیلم سیاه سپید) از فیلتر قرمز پر رنگ استفاده میکنم...عاشق کنتراست قووووی و گرین های زیبا و نسبتا درشت هستم!! البته تو نور شب نمیدونم ولی برای پرتره در سیاه و سپید لازمه,

دوم اینکه پیشنهاد میکنم ظهور و چاپ رو یا خودتون انجام بدید یا به دوستان نزدیکتون بسپارید(مطمعانا! خیلی ریسک خرابکاری یا اشتباه کمتر میشه) اگه هم بلد نیستید شاید این فیلم باعث یه امر خیر بشه (مبارکه!!) و شما علاقه پیدا کنین و یاد بگیرید...

(یه نمایشگاه گروهی سه سال پیش با دوستام تو ارمنستان برگزار کردیم,من نگاتیوهای 800ام! رو اندازه 100/70 سانتی چاپ کردم, نمیدونید چی شده بود!! (دهنم آب افتاد!!!!!)
    امر خير ....(: اميدوارم... البته الان شديدا گرفتار پايان‌نامه‌ام هستم و فکر نمي‌کنم بتوانم چيز جديدي ياد بگيرم. سعي مي‌کنم(:

به نظر مي‌آيد با اينکارم دنياي جديدي را مي‌توانم تجربه کنم. پيشنهاد اينکار را يکي از دوستان عکاسم داد. به نظر پيشنهاد خوبي مي‌آيد. فقط خودش اينجا نيست که ظاهرش کند امريکاست. :biggrin:

متشکرم(: