نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree6تشکر
  • 1 Post By DorDanI
  • 1 Post By ss_movies
  • 2 Post By behzad_milad
  • 2 Post By iman kh

موضوع: قیمت تمام شده یک صفحه پرینت

lqc
    lqc آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض قیمت تمام شده یک صفحه پرینت

هر چند با توجه به اشباع رنگ و کیفیت انتخابی کاربر مقدار مصرف جوهر متغییر اما شاید بشه متوسط مصرف جوهر در هر a4 رو محاسبه کرد ،قیمت کاغذ مشخص اما استهلاک یک چاپگر نمی دونم، دیعنی عمر یک دستگاه .
    من تا الان از canon ip 5200 استفاده میکردم وقتی کاغذهای کنن کم شد و هیچ کاغذی جای اونا نگرفت ( به لحاظ هماهنگی کاغذ با دستگاه ) ناچار قصد خرید اپسون کردم .
    از کارشناس " سیما انفورماتیک " در مورد هزینه جوهرپرینترهای زیر پرسیدم .
    a2+ 3800با جوهر k3 و 1410 a3+ با جوهر claria
    تصورم از جوهرهای k3 ، کاتریجهای گرونی بود اما ظاهرا اینطور نیست .
    یک کاتریج ( k3 80cc (3800با قیمت 57000 تومان که هر cc اگه برای یک a4 کافی باشه میشه 712 تومان .
    اما در کاتریج معمولی ( دستگاه 1410 ) با ظرفیت 11cc با قیمت 19800 که هر cc میشه 1800 تومان.
    البته قیمت جوهرهای k3 در پرینتر های a3 رو نمی دونم ، ممنون میشم کساییکه با k3 کارکردن تجربیاتشونو بگن واینکه چقدر اختلاف کیفیت با جوهرهای معمولی داره .

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

پیش فرض پاسخ : قیمت تمام شده یک صفحه پرینت

با سلام خدمت شما دوست و استاد گرامی
    اولا مورد صحبت شما بسیار درست واساسی است ولی از لحاظ اینکه ما بخواهیم قیمت تمام شده یک کادر پرینت رو اندازه بگیریم نمیشه فقط به این گزینه هایی که فرمودید اکتفا کرد . مثلا اگه شما هر بار که پرینت رو On و Off می کنید عملیات Head cleaning اتوات وار انجام میشه و خود تا چند در صد از کارتریج رو مصرف می کنه اگه هم که نازل رنگ درست نباشه عکس این قضیه اتفاق می افته.
    از اونجایی که بنده سعادت کار کردن با پرینت کانن رو تابه حال نداشتم در موردش هم اظهار نظر نمی کنم و بحث رو به استادای عزیزم می سپارم ...
    اما با پرینت و پلاتر اپسون تا دلتون بخواد کار کردم و این شرکت قسمتی به نام Printer Job رو در نرم افزارش داره که نمی دونم انحصاریه یا نه که مقدار دقیق مصرف جوهر و متراژ چاپ و دیگر مشخصه های چاپ رو در یه مدت خاص نشون میده که برای کار با پلاتر تا حدود زیادی حیاتیه ...
    و با یه جمع وتفریق ساده می شه نسبت استفاده کارتریج رو به دست آورد و حتی کاغذ.
    با تشکر برای اینکه برای خوندن این مطلب وقت گذاشتید.
    rodentia تشکر می‌کند.
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ : قیمت تمام شده یک صفحه پرینت

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست و استاد گرامی
    اولا مورد صحبت شما بسیار درست واساسی است ولی از لحاظ اینکه ما بخواهیم قیمت تمام شده یک کادر پرینت رو اندازه بگیریم نمیشه فقط به این گزینه هایی که فرمودید اکتفا کرد . مثلا اگه شما هر بار که پرینت رو On و Off می کنید عملیات Head cleaning اتوات وار انجام میشه و خود تا چند در صد از کارتریج رو مصرف می کنه اگه هم که نازل رنگ درست نباشه عکس این قضیه اتفاق می افته.
    از اونجایی که بنده سعادت کار کردن با پرینت کانن رو تابه حال نداشتم در موردش هم اظهار نظر نمی کنم و بحث رو به استادای عزیزم می سپارم ...
    اما با پرینت و پلاتر اپسون تا دلتون بخواد کار کردم و این شرکت قسمتی به نام Printer Job رو در نرم افزارش داره که نمی دونم انحصاریه یا نه که مقدار دقیق مصرف جوهر و متراژ چاپ و دیگر مشخصه های چاپ رو در یه مدت خاص نشون میده که برای کار با پلاتر تا حدود زیادی حیاتیه ...
    و با یه جمع وتفریق ساده می شه نسبت استفاده کارتریج رو به دست آورد و حتی کاغذ.
    با تشکر برای اینکه برای خوندن این مطلب وقت گذاشتید.
    من 2 تا دستگاه 3800 و7800 که k3 هستن را دارم شما برای 80m -3800 حدود 60 هزار تومان و برای 200m -7800 حدود 90 هزار تومان می پردازید و سرچی که من انجام دادم هزینه هر چاپ با 3800 حدود 1.5 دلار و هر چاپ a4 با 7800 حدود 0.5 دلار میشه
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    دوستان کسی میدونه هزینه تمام شده یک برگ پرینت رنگی A4 حدودا چقدر هست؟
    یا سایتی هست که هزینه های چاپ با پرینترهای مختلف رو داشته باشه؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    ببین دوست عزیز قیمت تمام شده بسته به نوع کاغذ قیمت کاغذ کوالیتی چاپ جوهر ارجینال یا لیتری و .... برمیگرده
    البته نوع پرینتر هم خیلی مهم هست تهداد رنگها هم همینتور

سایت هایی مثل کنون حدودی زدن چنتا برگ میتونی چاپ کنی با هر کارتریج ولی همه اینا حدودی هست

مطمعنان قیمت چاپ با پرینتر خیلی خیلی پایینتر از دادن به لابراتوار هست
    اگرم که دستگاه رو کالیبره کنی که کیفیت بهتری هم بدست میاری

شما لان میری 100 سیسی جوهر میخری 5 تومن
    پرینترت هم 6 رنگ باشه میشه 30 تومن
    1 بسته کاغذ 260 گرمی 20 عدد میخری 25 تومن
    شد چه قدر
    55 تومن

حالا شما اگر بدی بیرون برات چاپ کنن تو کمترین حالا این 20 عدد سایز a4 میشه 60 تومن تا همینجا 5 تومن صود کردی

شما اگر کم کم پرینتم بگیری یهنی همه جوهر رو بدی بره برای کلین هد حدود 200 تا میتونی پرینت بگیری اگرم نه حدود 1000 تا پشت سر هم چاپ کنی
    خدودت یه حساب کتاب ساده کنی میفهمی خیلی به صرفه هست
    M.Mobin تشکر می‌کند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها
    مطمعنان قیمت چاپ با پرینتر خیلی خیلی پایینتر از دادن به لابراتوار هست
    با شما مخالفم , برای افراد عادی و استفاده معمولی لابراتوار خیلی به صرفه تر هست , شما اگه هزینه خرید پرینتر , تعمیر , نگهداری و هزینه های جانبی ( کارتریج و ... ) رو در نظر بگیرید می بینید چاپ با پرینتر خیلی هزینه ی بیشتری میبره . در یک صورت گفته شما میتونه درست باشه که تعداد زیادی چاپ داشته باشید و بخواید کنترل دقیقی روی خروجی داشته باشید .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    با شما مخالفم , برای افراد عادی و استفاده معمولی لابراتوار خیلی به صرفه تر هست , شما اگه هزینه خرید پرینتر , تعمیر , نگهداری و هزینه های جانبی ( کارتریج و ... ) رو در نظر بگیرید می بینید چاپ با پرینتر خیلی هزینه ی بیشتری میبره . در یک صورت گفته شما میتونه درست باشه که تعداد زیادی چاپ داشته باشید و بخواید کنترل دقیقی روی خروجی داشته باشید .

خیر ببینید الان شما یک ست کارتریج شارجی + جوهر 100 سیسی پاتون در میاد 100 تومن برای 1000 برگ گافی هست در سال

حالا یه پرینتر کنون 330 تومن 5 رنگ جمها میشه430
    حالا کاخذم در نظر بگیریم میشه حدود برگی 220 تومن که 1000 تاش میشه 220 هزارتومن
    تا اینجا شد 700 هزارتومن

پرینتر موقهیی میره روی تهمیر و نگهداری که از 1 سال گارانتیش بگذره مشکل بد ما ایرانی ها اینه که میخایم از همه چیز 100 سال کار بکشیم تازه میایم پول 100 تا نو دستگاه رو هم میدیم

حالا شما 1000 برگو بدی بیرون میشه 3 ملیون توی اسال
    شما با 700 اصلا نه 1 ملیون تموم کردی کارو سر سالم راحت پرینترو میفروشی میری 1 نو میخری

نتیجه کلی اگر از عمر مفید هر دستگاه استفاده بشه صد درصد میتونه رضایت مشتری رو جلب کنه
    حالا بازم شما فکر میکنی بهتره بره لابراتوار
    راستی هزینه ارسال و دریافت لابراتوار رو هم اگر بگم که هیچی دیگه....

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب مسعود مبین علی سلام
    فاکتور کلی وجود نداره .
    نوع کاغذ متفاوته ، نوع کارتریج ، تانک یا شارژی قیمت مختلفه .
    نوع پرینتر هم همینطور.
    باید همگی قیمت داشته باشه تا محاسبه بشه .
    در مقایسه با لابراتوار هم قیمت لابراتوار خیلی پاینتر و کیفیت کار بهتره . مخصوصا هرچه اندازه عکس بزرگتر باشه بهتر معلوم میشه .
    M.Mobin و M.Meghdari تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    پرینتر های Epson گزارش چاپ رو میدن (حداقل مدل stylus 3880 pro) و میشه محاسبه کرد میزان مصرف جوهر رو برای هر پرینت

و با توجه به عکس و کاغذ میتونه خیلی متغیر باشه

کمترین مصرف برای من کاغذ Epson Glossy بوده و بیشترین مصرف کاغذ Hahnmulle Photo Rag Bright White 310 gr (حدودا 10 برابر برای یک عکس)

کاغذ های Luster هم مصرف معقولی دارن

من log پرینتر خودم رو اینجا میزارم شاید به درد بخوره

log.jpg
    platoali و M.Mobin تشکر می‌کنند.