با سلام
در گذشته از ویندوز XP استفاده میکردم و درایور پرینتر رو از CD نصب میکردم و با استفاده از نرم افزار مربوطه عکسها رو چاپ میکردم. اما الان که از ویندوز ویستا استفاده میکنم به مجرد اتصال پرینتر به کامپیوتر ویندوز خودش پرینتر رو میشناسه و درایورش رو نصب میکنه و به هیچ وجه نمیتونم نرم افزاری که قبلا استفاده میکردم رو نصب کنم. در سایت hp هم فقط نوشته بود برای نصب پرینتر روی ویستا احتیاجی به نرم افزار ندارید. حالا من چند تا عکس با این شرایط چاپ کردم اما کیفیتشون به اندازه گذشته نیست. چون پروفایل رنگ پرینتر رو نداشتم و در اینترنت هم پیداش نکردم برای چاپ عکسها در فتوشاپ CS3 در قسمت Color Handling گزینه Printer Manages Colors رو انتخاب کردم و در قسمت Printing Preference هم گزینه ICM handled by Printer رو انتخاب کردم. آیا به نظر شما میتونم حالتی بهتر از تنظیمات فوق داشته باشم؟
سوال دیگر اینکه در گذشته در حین چاپ عکس، نرم افزار قدیمی نشون میداد کارتریج ها چقدرشون خالیه. در ویستا از کجا میتونم اینو بفهمم؟
یه سوال دیگه هم اینکه آیا با این پرینتر میتونم عکس تمام صفحه (بدون حاشیه سفید در اطراف عکس) چاپ کنم؟
و در نهایت اینکه وقتی یک کارتریج تمام میشه یا به دلیل عدم استفاده طولانی مدت کیفیتشو از دست میده، بهتره یه نوشو خرید یا میشه همون قبلی رو شارژ کرد؟ الآن قیمت شارژ و قیمت خرید کارتریج رنگی پرینتر من چقدره؟
خیلی خیلی متشکرم

hp 5550 deskjet color printer