صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree10تشکر

موضوع: حرفه ای ها در مورد خرید این پلاتر نظر بدن!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

Exclamation حرفه ای ها در مورد خرید این پلاتر نظر بدن!

سلام دوستان!
    من می خوام یه پلاتر بخرم و این پلاتر ماده مصرفی (مدیا یا به قول دوستان،کاغذ) مصرفی اش باید حتما ماده ای به نام Self-adhesive Vinyl باشه. (وزن مدیا: 275 g/m2البته یه نمونه دیگه تا 328 g/m2 هم ممکنه وزن داشته باشه. )
    برای مشاهده ی خصوصیات Self-adhesive vinyl به سایت زیر مراجعه کنید:
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...reg_R1002_USEN

1- آیا این مدیا در بازار ایران گیر میاد؟ کجا؟
    2- قیمت هر کارتن (فیلم) اون چقدره؟

در ضمن کار ما طراحی لیبل چسبان هست.که یک نمونه از آن را در شکل زیر می بینید.

badastgah_karnakonid.gif
    عرض چاپ مورد نیاز ما 240 میلیمتر (عرض کاغذ A2)است و همانطور که مشاهده می کنید به کار گرافیکی دقیقی نیاز نداریم. طرح ها از حداکثر 3 رنگ و حداقل 2 رنگ تشکیل شده اند.
    چون کار ما Sign Shop هست ،سایت HP مدلهای Designjet 8000sr ،9000s و 10000s را پیشنهاد می دهد که ظاهرا تو لیست کالاهای تحریمی ایران هست!
    مشاهده ی لینک 8000sr در لینک زیر:
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...8-1153501.html
    خود من ارزونترین پلاتری که تو HP سراغ دارم که مدیای Self-adhesive vinyl رو ساپورت کنه،
    DesignJet Z2100 هست. مشاهده در لینک زیر:
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...9-3204963.html
    در سایت زیراکس (xerox) هم مدل 8254E را پیدا کردم.مشاهده لینک مربوط این پرینتر در لینک زیر:
    http://www.xerox.com/digital-printin...spec-enus.html

حالا دو سوال دیگه از متخصین محترم:
    3-از بین شرکت های HP,canon,Xerox و یا هر شرکت دیگری که خودتون سراغ دارین، مواد مصرفی کدوم یک تو ایران بهتر گیر میاد؟
    4- شما چه مدل پلاتری پیشنهاد می کنید؟ چه مارکی و با چه قیمتی؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض پاسخ: حرفه ای ها در مورد خرید این پلاتر نظر بدن!

یعنی هیشکی بلد نیست؟ یا ....

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

لیبلی را که شما قرار داده اید را معمولا در ایران بوسیه برش شبرنگ ایجاد میکنند و پلات کردن آن مرسوم نیست.
    در مورد مدیا :
    انواع وینیل چسبدار به راحتی در ایران گیر می آید.
    با این حال اگر بیشتر راجع به انواع تابلوهای خود توضیح دهید بیشتر میتوانم راهنماییتان کنم که چه جنسی بیشتر به دردتان میخورد. ولی بطور کلی اگر میخواهید روی وینیل چسب دار عادی چاپ کنید انتخاب شما باید دستگاهی باشد که یکی از انواع جوهر های UV - solvent- mid solvent - eco solvent استفاده کنند که در برند هایی که شما نام برده اید کمتر دیده ام ( یا در ایران مرسوم نیستند) و باید به سراغ برند های حرفه ای رفت. برای دستگاهایی که mid solvent - eco solvent استفاده کنند حدود 20 تا 50میلیون برای solvent ها 30 تا 200 میلیون و برای UV ها 100 الی ؟ میلیون باید هزینه نمایید.
    این دستگاهها هر چه گرانتر میشوند سرعت چاپ و طول عمر چاپ بالاتری را به شما عرضه میکنند.

البته وینیل هایی با پوشش کتد که توسط دستگاههای diy, pigment که با همان برند هایی که نام بردید هم چاپ شود وجود دارد (و براحتی یافت هم میشود) ولی نتیجه دلچسبی از نظر کیفیت و ماندگاری ندارند و برای کارهای حرفه ای توصیه نمیشود.

ضمنا نیاز است شما مشخص نمایید که روزی چند متر کار دارید؟ و برای نتیجه کارتان چقدر عمر مفید نیاز دارید ضمنا کارهایتان پشت نور داردند یا خیر تا بهتر بتوان توضیح داد.
    ویرایش توسط Babak Borhani : Saturday 19 September 2009 در ساعت 03:29
    afshin3a تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

دوست گرامی! بسیار ممنون از راهنماییتون!
    جنسی که خدمتتون عرض کردم،استاندارد های بین الملی توصیه کرده و چون کار ما طراحی لیبل های ایمنی است،نمی توانیم از استاندارد سرپیچی کنیم.پس جنس ماده حتما باید همون وینیل چسبدار باشه.ISO 7010 : Graphical Symbols
    در سایت موتو من پرینتر اختصاصی کار خودم را دیدم ولی نمی دونم از کجا باید تهیه اش کنم.(آدرس و شماره تلفن نمایندگی موتو؟؟؟)لینک زیر را ببینید لطفا:
    http://www.mutoh.be/Sign-Cutting-Plo...page.aspx/2481
    در مورد لیبل ها : ابعاد کاغذ A4 ، بر روی دستگاهها نصب می شوند و چون در محیط های صنعتی کثیف و چرب، شرایط دمایی نامناسب و ... نصب می شوند، باید چسب قوی ای داشته باشند.
    معمولا در زیر نورآفتاب خیلی کم قرار می گیرند و بیشتر مربوط به محیط های بسته است.ماندگاری که هرچه بیشتر،بهتر!(مثلا 2 سال کافیه).
    روزی حداکثر 2 متر چاپ نیاز داریم.در ضمن منظورتون را از "کارهایتان پشت نور داردند"نفهمیدم.؟؟
    اگر منظورتون اینه که Photoluminescent باشه که خیلی بهتره! (یعنی همون شبرنگ).در این صورت مدیای ما میشه: Photoluminescent Self adhesive vinyl.که فکر نکنم این مدیا به راحتی گیر بیاید.
    حالا سوال مهم این است که کدوم برند،اینیل چسبدار را در ایران عرضه می کند، راحت تر گیر میاد ،کیفیت خوب،، نمایندگی معتبر و ارزون؟
    آیا خود موتو این مدیا رو رو برای ایران میفرسته؟
    در ضمن من از شیراز مزاحمتون میشم.

تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin3a نمایش پست ها
    دوست گرامی! بسیار ممنون از راهنماییتون!
    جنسی که خدمتتون عرض کردم،استاندارد های بین الملی توصیه کرده و چون کار ما طراحی لیبل های ایمنی است،نمی توانیم از استاندارد سرپیچی کنیم.پس جنس ماده حتما باید همون وینیل چسبدار باشه.ISO 7010 : Graphical Symbols
    سلام
    باید تشریف ببرید توپخانه به سمت فردوسی انواع فروشگاهها اونجا هستند و میتونید جنس مورد نظر را اونجا پیدا کنید. پیشنهاد من شبرنگ ایرانیان.
    در سایت موتو من پرینتر اختصاصی کار خودم را دیدم ولی نمی دونم از کجا باید تهیه اش کنم.(آدرس و شماره تلفن نمایندگی موتو؟؟؟)لینک زیر را ببینید لطفا:
    http://www.mutoh.be/Sign-Cutting-Plo...page.aspx/2481
    نمایندگی موتو در ایران : 88806016 الی 18 (چون نمایندگی رسمی است گمان نکنم انتشار عمومی شماره اش مشکل داشته باشد )

در مورد لیبل ها : ابعاد کاغذ A4 ، بر روی دستگاهها نصب می شوند و چون در محیط های صنعتی کثیف و چرب، شرایط دمایی نامناسب و ... نصب می شوند، باید چسب قوی ای داشته باشند.
    معمولا در زیر نورآفتاب خیلی کم قرار می گیرند و بیشتر مربوط به محیط های بسته است.ماندگاری که هرچه بیشتر،بهتر!(مثلا 2 سال کافیه).
    اغلب چاپها 2 سال را براحتی دوام می آورند.

روزی حداکثر 2 متر چاپ نیاز داریم.در ضمن منظورتون را از "کارهایتان پشت نور داردند"نفهمیدم.؟؟
    برای روزی کمتر از صد متر کار پیشنهاد 50 میلیون سرمایه گذاری را نمی دهم. میتوانید از کسانی که این خدمات را ارائه میکنند استفاده کنید و بهشان سفارش دهید.
    یعنی پشت آنها مهتابی روشن میکنید تا در تاریکی بهتر دیده شوند یا نه یا اینکه در لایت باکس استفاده میشوند یا فقط نور محیط روشنشان میکند.

اگر منظورتون اینه که Photoluminescent باشه که خیلی بهتره! (یعنی همون شبرنگ).در این صورت مدیای ما میشه: Photoluminescent Self adhesive vinyl.که فکر نکنم این مدیا به راحتی گیر بیاید.
    حالا سوال مهم این است که کدوم برند،اینیل چسبدار را در ایران عرضه می کند، راحت تر گیر میاد ،کیفیت خوب،، نمایندگی معتبر و ارزون؟
    همونجا که عرض کردم بروید به نتیجه میرسید.

آیا خود موتو این مدیا رو رو برای ایران میفرسته؟
    توسط نمایندگی اش بله ولی یقینا قیمتش دود از کله تان بلند خواهد کرد.

در ضمن من از شیراز مزاحمتون میشم.
    در ایران برای طرح هایی که شما دارید و عموما ساده هستنند معمولا از این روش استفاده میشود که طرح ها توسط دستگاه کاتر پلاتر که باقیمتهای 2 تا 10 میلیون عرضه میشود بر روی شبرنگ های استاندارد برش میخورد و بر روی زمینه مورد نظر چسبانده میشود. حتی تابلوهای راهنمایی و رانندگی که از استاندارد بسیار بالایی برخوردار هستند به این ترتیب ساخته میشوند.
    مطلقا میگویم هیچ چاپی را در ایران ندیده ام که کیفیت برچسب استاندارد رنگ شده توسط کارخانه را از نظر کیفیت رنگ و درخشندگی و بخصوص شبرنگ بودن را داشته باشد.

ضمنا دستگاهی هم که لینکش را گذاشته اید دستگاه برش است نه چاپ
    ویرایش توسط Babak Borhani : Sunday 20 September 2009 در ساعت 01:39
    afshin3a تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

Exclamation پاسخ: حرفه ای ها در مورد خرید این پلاتر نظر بدن!

مجددا سلام! من یه سفر کاری برام پیش اومد که نتونستم این چند روز بحث را دنبال کنم.
    قبل از هرچیز لازم می دونم از آقای برهانی به خاطر توضیحات کامل و جامعشون تشکر کنم.(آقای برهانی از اینکه بدون هیچ مزد و منتی، تجربه و علمتون را در اختیار دیگران قرا می دهید، به خود افتخار کنید!)

با توجه به راهنمایی های آقای برهانی با جستجویی که در اینترنت کردم در سایت رولند مناسبترین مدلی که پیدا کردم مدل زیر می باشد:
    VERSACAMM VP-300i 30” eco-SOLVENT™ INKJET PRINTER/CUTTER
    که لینک اطلاعاتش را در زیر آوردم:
    http://www.rolanddga.com/resources/p...i_Brochure.pdf

در سایت موتو هم مدل زیر فکر کنم، مناسبترین مدل از لحاظ قیمت برای شغل ما باشد:

http://www.mutoh.be/eco-solvent-prin...4/page.aspx/53
    این هم لینک اطلاعات کامل این مدل:
    http://www.mutoh.be/01/MyDocuments/v...ch_i2flap_.pdf

فردا هم به نمایندگی هر دو شرکت زنگ می زنم و قیمت را در همینجا ذکر می کنم.

حالا سوال مهم اینست که دوستان کدام مدل را ترجیح می دهند؟ موتو یا رولند؟ (با ذکر دلیل!)
    جوهر و مواد مصرفی کدام شرکت در ایران راحت تر گیر میاد؟
    مواد مصرفی کدام یک گران تر است؟

اگر شرکت و یا برند دیگری سراغ دارید لطفا ذکر کنید.

تشکر کرده
    1253

سلام
    موتو در ایران مشکل خدومات پس از فروش دارد و نمایندگی اش بسیار در این زمینه ضعیف عمل میکند.(حداقل برای من اینطور بوده)
    رولند در زمینه کاتر پلاتر معروف تر است ولی من تابحال خودم نداشته ام و نظری نمی توانم بدهم . بهتر است از شرکت مربوطه اش نشانی کسانی که دارند را بگیرید و از آنها بپرسید.
    ضمنا بهتر است از کسانی بپرسید که بیش از سه سال باشد که با آن دستگاه ها کار میکنند و از نظر سرویس گذرشان به دباغ خانه ! افتاده باشد.
    afshin3a تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

با سلام!
    قیمت دستگاه VP-300 رولند هم 19 میلیون تومان هست. هنوز نمایندگی موتو قیمت دستگاه پلاتر 1024 را ذکر نکرده.
    من امروز رفتم تو بازار یه پلاتر دیدم خیییییییلی ارزون! چینی هست و یه شرکت تو شیراز وارد کننده اون هست.
    قیمت این پلاتر 3 میلیون هست! که مشخصات اونو در زیر آوردم:
    Print Technology Thermal Inkjet, IMT Technology
    Max Printing Size 152cm,60"
    Ink Delivery System Continuous ink system with 500ml refillable reservoirs
    Ink Compatibility All indoor & outdoor inks
    Media Compatibility Compatible with all inkjet media
    Media Handling External automated media take-up&feeder system
    Print Resolution 600*600dpi 300*300dpi
    File Resolution Accepts 600*600dpi or 300*300dpi files
    Interfaces IEEE1284 Bi-tronics ECP PARALLEL
    Processor Power PC
    Buffer Standard 32MB, Extended 64MB
    Power Supply 215-245V,50Hz
    Power Consumption 20W idle,100W typical,150W maximum
    Noise Standby:≤60dBA, Working: ≤72dBA
    Work Environment 15℃-30℃(59℉-86℉)20%-80%RH,non-condensing
    Storage Environment -21℃-60℃(-5℉-140℉)5%-80%RH,non-condensing
    Windows Drivers Windows 98/ME/NT/2000/XP
    Certification CE
    Language English,Chinese
    Standard Print Speeds at 600*600dpi Output in square feet per hour (Square meters per hour) 600*600dpi with 60″
    Mode Pass Resolution Speed(smph)
    Draft mode 3pass 600*600dpi 10.2
    Production mode 4pass 600*600dpi 9.6
    Quality mode 6pass 600*600dpi 7.2
    Photo mode 8pass 600*600dpi 5.9

CW 105kg
    Package Size 277cm×77cm×64cm]

اینم آدرس سایت چینی و مشخصات محصول ذکر شده:
    h++p://www.lecaiprinting.com/en/lc-750a.guige.aspl

فروشنده دستگاه میگه که روش کار این دستگاه پاششی هست(پاشش رنگ) و مالشی نیست.این شرکت خودش تعمیر دستگاه را انجام می دهد و قطعات یدکی اونو هم داره.در ضمن مدیای مورد نظر ما رو هم داره.
    حالا چند نفر تو شیراز هم این دستگاه رو خریدن که من باید از اونها بپرسم. به نظر شما من برای این کارم میارزه این پرینتر رو بخرم؟تکنووژی چاپش جوابگوی ما هست؟
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Thursday 1 October 2009 در ساعت 21:34
    Babak Borhani تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1253

سلام

این خط :
    Ink Compatibility All indoor & outdoor inks
    یعنی اینکه ما اتومبیلی داریم که از تینر 20000 تا مازوت کشتی هرچی توش بریزیم کار میکنه و آخ نمیگه و این کمی مشکوک است.
    بهتر است با کسانی که این دستگاه را دارند تماس بگیرید و نظر آنها را جویا شوید.
    بر خلاف بسیاری من چینی بودن را دلیل بر بد بودن نمی دانم. ولی برای کار شما گمان نمی کنم بدرد بخورد.
    ولی با بهتر است از دارندگان بپرسید. میتوانید شماره شرکت را هم برای من ارسال کنید تا من مشخصات دقیق تری برایتان بگیرم.
    یک سوال با عرض معذرت از این تابلوهایی که میخواهید بسازید آیا تا بحال ساخته اید . و اگر بله با چه روشی ساخته اید .

نکته ! سیستم رنگ مالشی دیگه چیه !
    پلاتر ها همگی پاششی هستند دیگه !
    ویرایش توسط Babak Borhani : Friday 2 October 2009 در ساعت 01:15
    afshin3a تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

جناب اقای برهانی واقعا دیگه دارید ما رو شرمنده می کنید....
    شماره شرکت را هم برای من ارسال کنید تا من مشخصات دقیق تری برایتان بگیرم.
    فکر نکم انتشار عمومی این آدرس مشکلی داشته باشه.چون این شرکت اینترنتو پر کرده از تلبلیغ خودش! کافی است تو گوگل سرچ کنید کاتر پلاتر رولند ....

مدل دستگاه رو هم چین براشون Rename کرده به NT که مخفف Novin talk هست!:biggrin:

یک سوال با عرض معذرت از این تابلوهایی که میخواهید بسازید آیا تا بحال ساخته اید . و اگر بله با چه روشی ساخته اید .
    نه متاسفانه! ما یه شرکت تازه کاریم. و اکثر اطلاعاتی که داریم از اینترنت و محبت های شما (آقای برهانی) است.

نکته ! سیستم رنگ مالشی دیگه چیه !
    پلاتر ها همگی پاششی هستند دیگه !
    نمی دونم والا! اینو فروشنده می گفت!آخه من خودم به چشم خودم دیدم که این پرینتر کارتریج نمی خورد! و فروشنده می گفت شما نیاز به شارژ کارتریج یا تعویض اون ندارین! فقط فکر کنم به صورت فله ای رنگ رو داخل بطری می کنن و دستگاه هم مکش میکنه!!!
    البته فروشنده جوری با اطمینان حرف می زد که لیست آدرس و شماره تلفن چندین مشتری این دستگاه را به من داده.(ظاهرا 100 تایی از این دستگاه را فروخته.)

ولی برای کار شما گمان نمی کنم بدرد بخورد.
    اتفاقا چون این دستگاه مخصوص چاپ Indoor هست(این تو کاتالوگ فارسی دستگاه نوشته شده) و کار ما هم برای محیط داخل ساختمان های کارخانه هاست، فکر می کنم به دردمون بخوره.ظاهرا دستگاه گارانتی هم داره و و قیمتش هم که ارزونه .تا شرکت ما یه سرمایه ای به هم بزنه، فکر کنم این دستگاه به دردمون بخوره.البته به شرطی که کیفتش اونقده بد نباشه که مشتری ها رو فراری بده!!
    حالا اگر شما یه زحمتی بکشید و تماس بگیرید ممنون میشم.
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Friday 2 October 2009 در ساعت 17:38 دلیل: حذف آدرس

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین