صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree12تشکر

موضوع: سیاه شدن تصویر دوربینS2IS

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پیش فرض سیاه شدن تصویر دوربینS2IS

سلام
    دوربین من s2is جدیدا بعضی وقتها تصویرش میره (سیاه میشه) ولی علامتهای دیگه هستند . در این حالت پنجره فوکوس هست ولی ok نمیده و رنگش همونطور زرد میمونه . برای اینکه تصویر بیاد باید دوربینو روشن خاموش کنم.
    از اساتید کسی میتونه کمکم کنه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: سیاه شدن تصویر دوربینS2IS

دوست عزیز
    باید یک خبر بد بهتون بدم
    سنسور دوربین شما در حال سوختن است
    دوربین من هم دقیقا همین حالت را داشت و پس از مدتی بطور کل دیگر عکس نگرفت
    چون من دوربین را خیلی دوست داشتم بردم سنسورش را عوض کردم که نود و پنج هزار تومان شد و متاسفانه کیفیت قدیم را ندارد بنابراین اگر همین بلا بر سر دوربینتان آمد فقط به عنوان دکور از آن استفاده کنید!!!:(
    Queen تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alirsj آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    سلام
    دوربین من s2is جدیدا بعضی وقتها تصویرش میره (سیاه میشه) ولی علامتهای دیگه هستند . در این حالت پنجره فوکوس هست ولی ok نمیده و رنگش همونطور زرد میمونه . برای اینکه تصویر بیاد باید دوربینو روشن خاموش کنم.
    از اساتید کسی میتونه کمکم کنه؟

با سلام

مشکل سیاه شدن تصویر در Canon S2IS کاملا رفع شد

در بعضی از سایت هایی که در مورد دوربین عکاسی مطالبی منتشر میکنند افرادی هستند که برای رفع عیب و تعویض CCD مبالغ هنگفتی از 50000 تومان تا همین 95000 تومان که در پست قبلی اشاره شد از خلق الله میگیرند ، در صورتیکه این مشکل به راحتی قابل حله و حتی خود سایت Canon نیز این مطلب رو نمیدونه.
    بنده خودم مشکل سیاه شدن تصویر رو در دوربینم داشتم ، با گشتن یک روز کامل در وب سایت ها ، بالاخره
    در سایت Flickr پیدا کردم و مراحل زیر رو روی دوربینم عمل کردم و بالاخره تصویر نمایان شد.

و حالا نحوه رفع عیب :

1 - دوربین را روشن کنید
    2 - مد دوربین رو در حالت TV قرار دهید
    3 - سرعت را روی 15 قرار دهید
    4 - شاتر را فشار داده و عکس بگیرید
    5 - قبل از 15 ثانیه ( ترجیحا در 7 ثانیه) در محفظه باطری را باز کنید
    6 - دو باره دوربین را روشن کنید
    اگر برای بار اول درست نشد خسته نشید . حتی اگر شده تا 10 بار این کار رو انجام بدید
    دوربین من در ششمین بار درست شد .
    موفق باشید
    Queen، mreza1001، partow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط alirsj نمایش پست ها
    و حالا نحوه رفع عیب :

1 - دوربین را روشن کنید
    3 - ......................

روی A75 که نشد. حالا شما ببینید که چه مدت کارتتون را راه میندازه شاید دوباره اینجوری شد. من که یه S1IS داشتم آخرش مجبور شدم 90 بدم درستش کنن.نمیدونم چرا کانن (مدل های قدیمی) مشکل ccd زیاد به هم میزنه.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

ضمن خوشامدگویی و تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربه هایتان

نقل قول نوشته اصلی توسط alirsj نمایش پست ها
    ...
    حتی خود سایت Canon نیز این مطلب رو نمیدونه.
    بنده خودم مشکل سیاه شدن تصویر رو در دوربینم داشتم ، با گشتن یک روز کامل در وب سایت ها ، بالاخره
    در سایت Flickr پیدا کردم و مراحل زیر رو روی دوربینم عمل کردم و بالاخره تصویر نمایان شد.

و حالا نحوه رفع عیب :

1 - دوربین را روشن کنید
    3 - سرعت را روی 15 قرار دهید
    4 - شاتر را فشار داده و عکس بگیرید
    5 - قبل از 15 ثانیه ( ترجیحا در 7 ثانیه) در محفظه باطری را باز کنید
    6 - دو باره دوربین را روشن کنید
    اگر برای بار اول درست نشد خسته نشید . حتی اگر شده تا 10 بار این کار رو انجام بدید
    دوربین من در ششمین بار درست شد .
    موفق باشید
    خلاصه این فرآیند این است که شما دوربین را در زمانی که شاترش باز است و لنزش بیرون است و در حال ثبت ... برق سیستم را قطع می کنید و این اتفاق برای چند مرتبه تکرار میشود.

اگر دوربینتان مدلش بسیار قدیمی شده و به هر حال "سنگ مفت,گنجشک مفت" است, هر راهی را میتوانید امتحان کنید, اگر نه با چنین کارهایی احتمال اینکه یک ایراد دیگر هم به دوربین اضافه شود و کلا ً فاتحه اش خوانده شود, بیشتر است.

:)
    Queen، reza77، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

ضمن خوشامدگویی و تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربه هایتان

خلاصه این فرآیند این است که شما دوربین را در زمانی که شاترش باز است و لنزش بیرون است و در حال ثبت ... برق سیستم را قطع می کنید و این اتفاق برای چند مرتبه تکرار میشود.

اگر دوربینتان مدلش بسیار قدیمی شده و به هر حال "سنگ مفت,گنجشک مفت" است, هر راهی را میتوانید امتحان کنید, اگر نه با چنین کارهایی احتمال اینکه یک ایراد دیگر هم به دوربین اضافه شود و کلا ً فاتحه اش خوانده شود, بیشتر است.

:)

با سلام و احترام
    ممنون از استقبال گرمتان
    به عرض سروران گرامی میرساند

اولا : دوربینی که از سال 85 تاکنون بیش از 50000 عکس گرفته ، قیمتش به عنوان یه دوربین دست دوم چقدر میتونه باشه که بنده باید 95000 تومن برای تعمیرش بدم .

ثانیا : به قول دوستمون vrojak تازه بعد از تعمیر تصویرش مثل قبلش نیست . درصورتیکه با نصب قطعه جدید و نو باید به خوبی جواب بده .

ثالثا : شما حدس میزنید که با این کار مشکل بعدی به وجود میاد و قطعا یقین به فرمایشتون ندارید .

رابعا : مشکل دوربین بنده قبل از انجام این کار به این صورت بود که وقتی اونو روشن میکردم ، تمام آیکونهای صفحه نمایش ظاهر میشد ولی تصویری وجود نداشت وLCD و Finder کاملا سیاه بود .
    شاتر و فلاش کار میکردند و حتی در کامپیوتر نیز تصویر سیاه بود . بنده این بحث را در تمام سایت های ایرانی و خارجی دنبال کردم و همگی به اتفاق مثل همینجا اعلام میکردند CCD سوخته و بعضی ها هم میگفتند دیافراگم بسته است و عکس و تفصیلات هم برای این کار گذاشته بودند ولی از آنجا که
    عاقبت جوینده ، یابنده بود ، راه حل رو پیدا کردم و مشکل من حل شد . الان بعد از درست شدن حدودا بیست تا عکس گرفتم که هیچکدوم از نظر کیفیت با عکس های قبلی فرقی نداشت و حجمش هم مثل گذشته بود .
    ضمنا بنده آماده شده بودم ، با در نظر گرفتن مطالب سایت ها و با توجه به تجربه در تعمیر تجهیزات صوتی تصویری ، دست به کار بشم و CCD اونو بازکنم و یکی بخرم و نصب کنم اما مطلب اخیر باعث شد این راه رو هم امتحان کنم .

در هر صورت بنده احساس وظیفه کردم تا تجربیاتم رو در اختیار دیگران قرار بدم .
    خیرپیش
    Mashhadi Vahid و mreza1001 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    0

سلام
    چنانچه دوستان عزیز زبان انگلیسی رو کمی بلد هستند میتونند برای تایید عرایض بنده به سایت زیر سر بزنن
    در این سایت افرادی که موفق شده اند با این ترفند دوباره تصویر رو به صفحه نمایش دوربین S2IS خودشون که
    سیاه شده بود برگردونن ، موفقیتشون رو توضیح دادن.

http://www.fixya.com/support/t295396...2_black_screen

با آرزوی موفقیت
    خیرپیش
    خدایا چنان کن ، سرانجـام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

تشکر کرده
    263

من برای دوربین به تعمیرگاه مرکزی تماس گرفتم به من گفتند این مشکل برای این دوربین زیاد پیش میاد. علتشم احتمال زیاد گیر کردن دریچه دیافراگمه که باید عوض شه و خرجش هم حدود 30-40 تومنه. البته هنوز فرصت نکردم ببرم بدم درستش کنن. این موردی رو هم که این دوست عزیز گفتند انجام میدم ببینم چی میشه. اگه دزست بشه که خیلی عالیه.این دوربینها دوربینای خوبین و ارزش تعمیر دارن چون دوربینی با این امکانات حداقل 300 پولشه

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    من برای دوربین به تعمیرگاه مرکزی تماس گرفتم به من گفتند این مشکل برای این دوربین زیاد پیش میاد. علتشم احتمال زیاد گیر کردن دریچه دیافراگمه که باید عوض شه و خرجش هم حدود 30-40 تومنه. البته هنوز فرصت نکردم ببرم بدم درستش کنن. این موردی رو هم که این دوست عزیز گفتند انجام میدم ببینم چی میشه. اگه دزست بشه که خیلی عالیه.این دوربینها دوربینای خوبین و ارزش تعمیر دارن چون دوربینی با این امکانات حداقل 300 پولشه
    درصورتیکه مشکل از دیافراگم باشه ، میتونید با توجه به تصویر زیر اونو تشخیص بدید .

میشه به این صورت هم عمل کنید لنز دوربینتون رو به طرف خودتون بگیرید ، چشمتون به دیافراگم باشه ، همینطور که دیافراگم رو نگاه میکنید ، دوربین رو روشن کنید ، اگه جایی که دیافراگم باز میشه ، انعکاس نور روی یک عدسی کوچک رو دیدید ، یعنی دیافراگم باز میشه . حتی اگه نور یه چراغ قوه رو به طرف دیافراگم کم و زیاد کنید باز شدن و بسته شدن چیزی مثل مردمک چشم رو مشاهده میکنید .

این هم عکس

bahri-d تشکر می‌کند.
    خدایا چنان کن ، سرانجـام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

تشکر کرده
    263

بالاخره دوربینمو دادم تعمیر (تعمیزگاه مرکزی) کلا دیافراگمو عوض کردن . هزینشم شد 52 هزار تومن

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین