نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مصرف باتري S1 Is

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض مصرف باتري S1 Is

دوربين S1 Is با يكبار شارژ باتري ( 2300 جديد ) چند عكس با فلاش ميتواند بگيرد؟

يكي از دوستان جديدا اين دوربين را خريده و ميگه كه حدود 30 عكس با فلاش با يكبار شارژ باتري 2300 سوني ميگيرد. اين موضوع طبيعي است؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

پیش فرض پاسخ: مصرف باتري S1 Is

باتری يا شارژرش مشکل داره.
    a610

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب روشن عزيز! باسلام،
    الف ـ همانطور كه مي‌دانيد، S1IS (به نوشته دفترچه راهنماي آن و در شرايط تست استاندارد Canon براي اين مدل) با LCD روشن 550 عكس با باتري 2300mAh استاندارد مي‌گيرد كه در يك‌چهارم آنها فلاش به كار رفته‌باشد. نيز مي‌دانيد كه مصرف دوربينهاي ديجيتال صرفنظر از فلاش زدن، بسيار بالا است و در غالب آنها اگر ما اصلاً فلاش نزنيم، تعداد عكسها 2 برابر حالت تمام‌فلاش نمي‌شود. بنابراين اگر دوست شما اصلاً از فلاش استفاده نكند، بعيد است تعداد عكسهايش با همين باتريها و در شرايط مشابه به 60 برسد. اما بهتر است ابتدا ايشان اين تست را درست با شرايط تست سازنده (هر 4 عكس، يكي با فلاش) انجام بدهند تا وضعيت باتريهايشان دقيقاً روشن شود.
    ب ـ نتيجه تست استاندارد هرچه باشد، 30 عكسي كه گفتيد، خيلي با شرايط طبيعي فاصله دارد. بنابراين بهتر است پاسخ پرسشهاي زير را از ايشان بخواهيد :
    1- شارژرشان از چه مارك و مدلي است و آن را به چه قيمتي خريده‌اند؟
    2- نرخ جرياني كه شارژر در هر ساعت از باتريها عبور مي‌دهد، چقدر است؟ آيا شارژر مجهز به سيستم خودكار قطع جريان پس از شارژ كامل باتريها هست؟
    3- باتريهاي Sony را به چه قيمتي خريده‌اند؟
    ج ـ ضمناً آزمايشهاي زير را حتماً انجام دهند :
    1- باتريهايي مطمئن و آزموده كه با شارژري آزموده شارژ شده‌اند، از دوستي قرض گرفته و تست دوربين خود را (طبق شرايط مندرج در راهنماي دوربين) با آنها تكرار كنند.
    2- اگر نتيجه آزمون فوق مطلوب بود،دوربين مشكلي ندارد و ابتدا بايد باتريها را با يك شارژر مطمئن و آزموده شارژ و تست را تكرار نمايند.
    3- اگر آزمايش بند 2 نيز به نتيجه مطلوبي رسيد، باتريها هم سالمند. بنابراين يك سري باتري معتبر و آزموده را با شارژر خود كاملاً شارژ نموده و آزمايش را دوباره انجام دهند.
    لطفاً ما را از نتيجه بي‌خبر نگذاريد. به هر حال هرچه در اين زمينه تجربه شود، كم خواهد بود.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

ممنون دوستان. عين اين توصيه ها را به دوستم منتقل خواهم كرد تا ببينم نتيجه چه خواهد شد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    من همين دوربين را دارم و از باتري هاي 2100 هم استفاده مي كنم
    بايد بگم كه اين دوربين به خاطر موتور زومش مصرف باتري بالايي هنگام زوم داره و تستي كه توي دفترچه آمده فكر مي كنم به ازاي هرعكس در 5 ثانيه محاسبه شده در حاليكه به طور عادي هر عكس معمولا براي من حدود 30 تا 40 ثانيه وقت مي گيره كه اين موضوع هم بر مصرف تاثير مي گذاره
    نكته ديگه اينه كه من ( البته فكر مي كنم ) احساس ميكنم با استفاده زياد از باتري هاي شارژي كم كم ظرفيت شارژ اونا كاهش پيدا مي كنه پس بايد ديد عمر باتري هاش چقدره
    همچنين باتري هاي شارژ شده در صورت عدم استفاده بعد از مدتي دشارژ مي شن كه اين موضوع گرچه به نظر كم اهميت مياد ولي به تجربه من نقش مهمي در قدرت باتري داره
    سعيد متعبد
    آنالوگ: canon AE1
    normal lens 50mm & wide lens 28mm
    دیجیتال: Canon S1IS
    http://saeedmoteabbed.blogspot.com

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    ممنون دوستان. عين اين توصيه ها را به دوستم منتقل خواهم كرد تا ببينم نتيجه چه خواهد شد.
    سلام ...

البته من S2 دارم با باطری 2300، تعداد دقیق عکسها رو تست نکردم ولی با باطریهای سونی که تقریبا بیش از 50 عکس بدون فلاش باهاشون گرفته بودم بیشتر از 30 عکس با فلاش هم گرفتم و باز هم باطری تموم نشده.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من واقعا از خوندن این نتایج متعجب شدم.من S1is دارم و از باطری 2100 سونی استفاده می کنم.توی یه مراسم جشن با یک بار شارژ کامل،250 عکس که همگی بلا استثنا با فلاش بود گرفتم.کلا زیاد از باطریم آمار گرفتم.مطمئنم اگه بگم که با یه بار شارژ باطری موفق شدم 640 عکس بگیرم باورتون نمیشه!بله 640 عکس که همگی با قدرت میانگین فلاش بوده!یعنی همه با فلاش بوده.ولی Lcd خاموش و فاصله بین هر دو عکس حدود 6 ثانیه!