نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree56تشکر
  • 9 Post By hosein60
  • 6 Post By kiavash
  • 6 Post By amir.komeily
  • 3 Post By Captan
  • 1 Post By photographِer
  • 4 Post By Captan
  • 2 Post By farshadziba
  • 15 Post By Majix
  • 10 Post By Majix

موضوع: Canon EOS RP

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

پیش فرض Canon EOS RP

دوربین جدید فول فریم بدون اینه کنون معرفی شد.
    EOS RP با قیمت بسیار رقابتی 1299 دلار برای بدنه با تبدیل مانت EF و گریپ و با لنز 24-105 RF به قیمت 2199 دلار .
    aa.jpg
    ddd.jpg
    ssd.jpg
    dddd.jpg
    رزولیشن 26 مگاپیکسل
    ایزو 100 تا 40000
    وزن 485 گرم
    فیلم برداری 4K 25 فریم 8 بیت

مرجع : https://www.theverge.com/2019/2/13/1...g-release-date
    DELL، usef، Nima Sadigh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیش فرض Canon EOS RP

https://www.usa.canon.com/internet/p...rorless/eos-rp
    جدید عضو خانواده میرورلس فول فریم کنون برپایه مانت rf بانام eos RP معرفی شد. این دوربین باتاکیدبرابعادکوچک با۲۶ مگاپیکسل و درگاههای بلوتوث و وای فای و سرعت عکاسی پیاپی۵ فریم برثانیه باقیمت۱۳۰۰ دلار عرضه شده است. لرزشگیر داخلی همچنان دراین دوربین نیز توسط کنون قرار داده نشده است.

https://m.dpreview.com/articles/1575...e-canon-eos-rp
    915313CF-BB76-43E3-A15D-62F7168BB0EF.jpeg1DA2EF3D-C4B9-4808-8EC5-D91933E7B877.pngB4757787-3793-4B48-AAD7-C45A3FBBABDC.jpeg71BA3CF4-62C7-404C-B337-505AB07E35E3.jpeg55354B91-8EB8-4FE0-9581-B98B8879ACA5.jpeg5B69B0B9-80C0-4549-A8CB-C313E8077C92.jpeg

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

پیش فرض Canon EOS RP

دوربین فول‌فریم ۱۳۰۰ دلاری canon معرفی شد.

canon.jpg

canon2.jpg

canon3.jpg

canon4.jpg

screenshot-www.usa.canon.com-2019.02.15-14-45-01.png
    yaghoobi، Nima Sadigh، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

واقع این چه وضع طراحیه ؟؟ شکل یکپارچه لنز ها و در نتیجه جاگیری بسیار بد دست ها در هنگام کار از مشکلات این نوع طراحی هستند طراحی دو یا سه مرحله ای که محل اتصال قطر کمتری نسبت به وسط و انتهای لنز دارد تا حدودی این نوع مشکلات را حل میکرد البته به دلیل ابعاد ماونت در این محصولات جدید شاید با آن روش هم مشکل حل نمیشد. یک زمانی از خوب یا بد بودن هندلینگ صحبت میشد الان دیگه باید گفت فاکتوری به اسم هندلینگ اصلا وجود نداره.

eosdddd.jpg
    KHAKSAR، saber.pix و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

قیمت واقعا پایینی داره.
    امکانات کمی بیشتر از 6دی مارک 2

نکته جالب اضافه شدن تشخیص چشم در فوکوس هست.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    قیمت واقعا پایینی داره.
    امکانات کمی بیشتر از 6دی مارک 2

نکته جالب اضافه شدن تشخیص چشم در فوکوس هست.
    دو شرکت کنون و نیکون با بی میلی و بی علاقگی به این راه ادامه میدهند شخصا معتقدم اگر سنسورهایی با عدد پیکسلی بالا به بازار نمی آمدند تا ده سال دیگر هم این دو شرکت وارد بحث بدون آینه نمی شدند این سنسور ها هم کارایی slr را زیر سوال برد بویژه در بحث لرزش و هم بیش از 90 درصد لنز های این دو شرکت را از رده خارج کرد رفتار این دو شرکت در بحث بدون آینه مانند شخصی است که از روی ناچاری به سمت شغلی رفته باشه آن ظرافتی که در slr داشتند در بدون اینه هایشان دیده نمی شود تنها سعی میکنند راحت ترین روش را برای خلاص شدن از هر مشکلی انتخاب کند و نتیجه اش میشود همین لنز های زمخت و عدم هم خوانی با بدنه و تبلیغات سطحی در مورد اعداد f پایین برای توجیح این وضعیت.

مشکل دوم شان کار نکردن و عقب بودن روی فناوری های نرم افزاری است که در تست ها بخوبی دیده شده چون در slr به آن احتیاجی نداشتند و بعد از ورود به این سیستم جدید با خلاء آن روبرو شده اند مثل همین تشخیص چشم در فوکوس که اینروز ها خیلی مطرح شده نمونه هایی که این دو شرکت نشان داند به نوعی عوام‌ فریبی و بازی با کلمات است مخصوصا چیزی که نیکون با آپدیت جدید به Z7 اضافه کرد در ویدیویی که خود نیکون منتشر کرده شخصی خبر دار در 2 متری دوربین ایستاده تا روی چشمش فوکوس EyeAF انجام شود و این سوال به ذهن بیننده میرسه که در چنین حالتی اصلا چه نیازی به تشخیص چشم داریم با استفاده از تک نقطه فوکوس یا حتی تشخیص چهره که دست کم از 2009 در دوربین های کامپکت هم بوده میتوان مشکل را حل کرد ، معروف شدن این قابلیت روی سوژه ای متحرکی بود که عکاس هیچ کنترولی روی آنها نداشت نه شخصی که خبر دار ایستاده تا ازش عکس گرفته بشه.
    DELL، obsidiyan، havokh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد farshadziba آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها
    دو شرکت کنون و نیکون با بی میلی و بی علاقگی به این راه ادامه میدهند شخصا معتقدم اگر سنسورهایی با عدد پیکسلی بالا به بازار نمی آمدند تا ده سال دیگر هم این دو شرکت وارد بحث بدون آینه نمی شدند این سنسور ها هم کارایی slr را زیر سوال برد بویژه در بحث لرزش و هم بیش از 90 درصد لنز های این دو شرکت را از رده خارج کرد رفتار این دو شرکت در بحث بدون آینه مانند شخصی است که از روی ناچاری به سمت شغلی رفته باشه آن ظرافتی که در slr داشتند در بدون اینه هایشان دیده نمی شود تنها سعی میکنند راحت ترین روش را برای خلاص شدن از هر مشکلی انتخاب کند و نتیجه اش میشود همین لنز های زمخت و عدم هم خوانی با بدنه و تبلیغات سطحی در مورد اعداد f پایین برای توجیح این وضعیت.

مشکل دوم شان کار نکردن و عقب بودن روی فناوری های نرم افزاری است که در تست ها بخوبی دیده شده چون در slr به آن احتیاجی نداشتند و بعد از ورود به این سیستم جدید با خلاء آن روبرو شده اند مثل همین تشخیص چشم در فوکوس که اینروز ها خیلی مطرح شده نمونه هایی که این دو شرکت نشان داند به نوعی عوام‌ فریبی و بازی با کلمات است مخصوصا چیزی که نیکون با آپدیت جدید به Z7 اضافه کرد در ویدیویی که خود نیکون منتشر کرده شخصی خبر دار در 2 متری دوربین ایستاده تا روی چشمش فوکوس EyeAF انجام شود و این سوال به ذهن بیننده میرسه که در چنین حالتی اصلا چه نیازی به تشخیص چشم داریم با استفاده از تک نقطه فوکوس یا حتی تشخیص چهره که دست کم از 2009 در دوربین های کامپکت هم بوده میتوان مشکل را حل کرد ، معروف شدن این قابلیت روی سوژه ای متحرکی بود که عکاس هیچ کنترولی روی آنها نداشت نه شخصی که خبر دار ایستاده تا ازش عکس گرفته بشه.
    تجربه ی کار با سونی a7r ii دارم. سونی تو این بخش خیلی خوب کار کرده. سوژه های متحرک رو به خوبی تشخیص میده مخصوصا قسمت فکوس رو چشم
    کانن و نیکون به نظرم اول راهن. منم توقعات زیادی داشتم چون قرار نیست با بدونه اینه های بقیه شرکتها در چند سال قبل رقابت کنن. باید محصولاتشون قابل رقابت با زمان حال بود. اما کم کم به نظرم بهتر میشن.
    obsidiyan و Captan تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من اين دوربين رو گرفتم تا بجای 6 دی 1 به عنوان دوربين دوم استفاده کنم
    بر خلاف انتظار خيلی دوربين خوبيه
    تو دست راحته من حتی گريپ کوچيک رو هم نگرفتم ، فکوس خيلی خوب شده حتی 85 1.8 روی 1.8 شارپنس خوبی داره
    بيشترين پيشرفت روی حالت سروو به چشم مياد ، تشخيص چهره هم خوب عمل ميکنه , تعداد عکس های با مشکل فکوس خيلی کمتر از 5 دی 3 بود و من کل مراسم رو با اين دوربين عکاسی کردم

چند تا ايراد که به چشمم اومد:
    حالت باز پخش عکس روی ويزور رو نميشه غير فعال کرد (بايد کلاً غير فعال بشه ) من مجبور شدم کلاً غير فعالش کنم که برای عکاسی پشت سر هم جلو ديد رو نگيره

دوم 1 مموری کارت که مشخصه
    باتری تقريباً 1/3 باتری های معموليه سری 5 دی 6 دی
    کنترل ها کلاً جابجا شده و خيلی کار ها رو با يک دکمه نميشه انجام داد و چند تا منو بايد عوض کرد مثل اينه که برند عوض کرديد و بايد از اول کار کردن با دوربين رو ياد بگيريد

من از سيستم فکوس خيلی خوشم اومد ، کمی بهتر از 5 دی 3 اما تقريباً کل صفحه رو کاور ميکنه
    با لنز های مثل 85 1.8 وزن کمه دوربين بيشتر به چشم مياد

به نظر من EOS R برتری زيادی نداره که ارزش 70-80% هزينه بيشتر رو داشته باشه
    مگر اينکه کنون سری جديد بزنه که امکانات حرفه اي تر در حد 5D4 داشته باشه
    Babak Borhani، Kourosh Kahal، usef و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

بدنه دوم رو هم گرفتم و در 2 تا عروسی ازشون استفاده کردم
    فکوس خيلی خوبه و چون بيشتر کادر رو پوشش ميده نيازی به ريکامپوز نيست
    قبلاً فقط وقتی سوژه در حال حرکت بود از حالت سرو استفاده ميکردم اما الان با خيال راحت موقع پرتره هم ازش استفاده ميکنم و وقتی عمق ميدان کمه ديگه نگران از فکوس خارج شدن به خاطر لرزش دست يا تنفس نيستم
    جابجا کردن فکوس با شصت و تاچ اسکرين هم خيلی راحته و کمبود جوی استيک اصلاً به چشم نمياد

قبلاً با باطری های سری 5 دی 6 دی 1 روز کامل رو با يک باطری عکاسی ميکردم که تقريباً ميشد 1000 عکس با هر بادی, اما با اين 3 تا باطری لازمه

من از اداپتور استفاده ميکنم و هيچ لنز rf ندارم ، هيچ کدوم از لنز ها نياز به ميکرو ادجاستمنت نداشتن تا حالا

يک ايرادی جديداً به نظرم اومده اينه که وقتی lcd رو باز ميکنيد کاملن 180 درجه باز نميشه و يکم هنوز به سمت داخل زاويه داره
    وقتی که بخواهيد عمودی از بالا به سمت پايين مثل عکاسی غذا عکس بگيريد بايد موقع کادر بندی دقت کنيد که خط ها کج نباشه
    yaghoobi، shabab، usef و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    بدنه دوم رو هم گرفتم و در 2 تا عروسی ازشون استفاده کردم
    فکوس خيلی خوبه و چون بيشتر کادر رو پوشش ميده نيازی به ريکامپوز نيست
    قبلاً فقط وقتی سوژه در حال حرکت بود از حالت سرو استفاده ميکردم اما الان با خيال راحت موقع پرتره هم ازش استفاده ميکنم و وقتی عمق ميدان کمه ديگه نگران از فکوس خارج شدن به خاطر لرزش دست يا تنفس نيستم
    جابجا کردن فکوس با شصت و تاچ اسکرين هم خيلی راحته و کمبود جوی استيک اصلاً به چشم نمياد

قبلاً با باطری های سری 5 دی 6 دی 1 روز کامل رو با يک باطری عکاسی ميکردم که تقريباً ميشد 1000 عکس با هر بادی, اما با اين 3 تا باطری لازمه

من از اداپتور استفاده ميکنم و هيچ لنز rf ندارم ، هيچ کدوم از لنز ها نياز به ميکرو ادجاستمنت نداشتن تا حالا

يک ايرادی جديداً به نظرم اومده اينه که وقتی lcd رو باز ميکنيد کاملن 180 درجه باز نميشه و يکم هنوز به سمت داخل زاويه داره
    وقتی که بخواهيد عمودی از بالا به سمت پايين مثل عکاسی غذا عکس بگيريد بايد موقع کادر بندی دقت کنيد که خط ها کج نباشه
    سلام مبارکتون باشه و ان شاء الله سالهای سال در مراسم عروسی و شادی ازشون استفاده کنید. این مدل با مدل آر خیلی تفاوت داره ؟ منظورم از نظر مواردی که زحمت بررسی اش را کشیدید هست .