نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نظر دوستان در مورد آموزش عکاسی صنعتی با s3 is

كاربر آشنا catboy آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نظر دوستان در مورد آموزش عکاسی صنعتی با s3 is

سلام دوستان
    می خواستم نظر دوستان رو در مورد اینکه من میتونم حداقل در مورد آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی رویcanon s3 is حساب کنم ( فقط آموزش) مثلا : در مورد محدودیت عمق میدانی که کامپکت هایی گنده مثل s3 is و هم رده هایش تو مارک های دیگه دارن. . . با تشکر

تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: نظر دوستان در مورد آموزش عکاسی صنعتی با s3 is

دوستان هیچ نظری . . .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط catboy
    سلام دوستان
    می خواستم نظر دوستان رو در مورد اینکه من میتونم حداقل در مورد آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی رویcanon s3 is حساب کنم ( فقط آموزش) مثلا : در مورد محدودیت عمق میدانی که کامپکت هایی گنده مثل s3 is و هم رده هایش تو مارک های دیگه دارن. . . با تشکر

دوست عزیز

من هم دقیقا یکی از همین همرده های کامپکت های گنده ی مورد نظر شما رو دارم و شاید بزرگترین مشکلاتم باهاش محدودیت عمق میدان، رزولوشن و نویز هست.

به علاوه اینکه در مورد سرعت شاتر، کندی بافر و مسایل دیگه هم یه کمی متفاوت تر از اس ال آر ها عمل میکنن، البته با وجود یوزر های بسیار خبره زشته که من اظهار نظر کنم ولی من اگه جای شما بودم حتما با اس ال آر شروع میکردم.

قیمتها این روز ها فوق العاده شده، من دوربینمو تقریبا یک میلیون پول دادم در حدود دو سال پیش. الان شما با ششصد، هفتصد تومن اس ال آر های نو میتونین بخرین که فوق العاده هستن.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

ببينيد دوربين اس 3 يكي از دوربين هايي است كه به دليل امكانات خوبش، از جمله زوم بالا همراه با لرزش گير، رنگهاي طبيعي، مگاپيكسل رضايتبخش و ... توانسته است جايگاه خوبي را در بين دوربين هايي از اين دست نصيب خود كند.

اما بايد پرسيد كه منظور شما دقيقا از محدوديت عمق ميدان چيست؟ كه لازمه آن، اين است كه بايد سوژه يا سوژه هايتان را مشخص كنيد. و ديگر اينكه باز هم منظور شما از عكاسي صنعتي و تبليغاتي چيست؟ چون عكاسي صنعتي تفاوتهايي با عكاسي تبليغاتي دارد. اينها را به خاطر اين گفتم كه با دادن جواب از سوي شما، شايد مشخص شود كه يك دوربين كامپكت 5 مگاپيكسلي هم كار شما را راه مي اندازد يا برعكس، به يكي از دوربين هاي اس ال آر نسبتا خوب موجود در بازار نياز خواهيد داشت.

به عنوان مثال، با يك دوربين ديجيتال كامپكت 3 مگاپيكسلي، عكسهايي از زوايا و جاهاي مختلف يك هتل بين المللي طي شرايط نوري متفاوت گرفته شد و در بروشوري تبليغاتي با سايز كوچك به چاپ رسيد و نتيجه كار هم قابل قبول بود. اما ممكن است وقتي پاي عكاسي صنعتي به ميان مي آيد، بحث عكسهاي پانوراما هم به ميان كشيده شود كه در اين صورت احتمالا به دوربين بهتري از يك دوربين كامپكت نياز خواهيد داشت.

در ضمن، تا جايي كه من مي دانم در عكاسي تبليغاتي، به جرات مي توان گفت بخشي از كار به عهده دوربين است و بخشي ديگر كار بر روي عكس خام توسط نرم افزارهاي حرفه اي و يك كاربر حرفه اي تر است! اين موضوع را هم در نظر دارشته باشيد.
    صادق طاهری

تشکر کرده
    0

ممنون به خاطر توجه شما . . .
    من دانشجوی گرافیک هستم و چنانچه میدانید عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه های است که نیاز شدید به آموزش تکنیک های عکاسی در آن احساس میشود و من کامپکت s3 is را برای یادگیری تکنیک های عکاسی تبلیغی نه خلق شاهکار یا استفاده مالی مد نظر قرار دادم.
    و عکس تبلیغاتی سه وظیفه مهم دارد که عباتند از :
    1- ا نتقال اطلاعات به مخاطب
    2 - جلب اعتماد مخاطب
    3- جلب توجه مخاطب
    این هم نمونه عکاسی تبلیغاتی ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

فرموديد يادگيري تكنيكهاي عكاسي، خوب پس جواب كاملا روشن و واضح شد! اس3 از لحاظ در اختيار قرار دادن اطلاعات و تجربيات و آموزش دادن شما يك دوربين در حد عالي است. چون من با مدل پايينتر يعني اس 2 كار مي كنم اين را مي گويم.

S3 دوربين خوش دستي است، طراحي و چيدمان دكمه ها خيلي خوب است و به سهولت و با يك دست مي توانيد بيش از نود درصد تنظيمات را انجام دهيد، و مهمتر از همه مد سوپر ماكروي اين دوربين است كه واقعا عالي است!

همانطور كه گفتم، اين دوربين در نور كافي عكسهاي قابل قبولي مي گيرد، نمي گويم عالي چون قابل قبول بودن در عكاسي تبليغاتي با ديگر رشته ها فرق مي كند. خوب در عكاسي تبليغاتي كيفيت، شارپنس و رنگ مقوله هاي مهمي هستند كه اين آخري را مي توان در نرم افزار تا حد زيادي بهبود بخشيد.

شك نكنيد انتخاب خوبي كرده ايد، اما براي اطمينان صددرصد و رضايت كامل از خريد دوربين، سري به سايتهاي مقايسه دوربين هاي ديجيتال بزنيد و S3 را با دوربينهاي همرده خودش مقايسه كنيد. چيزي كه واضح است، زوم بالا، عكاسي پي در پي و فيلمبرداري با صداي استريو، كمتر به درد عكاسي تبليغاتي مي خورد و نهايتا كيفيت عكس براي شما مهم است و همين مسئاله باعث مي شود با تامل بيشتري به انتخاب دوربين بپردازيد. پيشنهاد من اما اين است كه بكي از همين كامپكت ها را بخريد.

اين هم عكسي تجربي كه من با S2 خودم در مد سوپر ماكرو گرفتم.

[IMG]http://i2.*******.com/qwyql4.jpg[/IMG]
    صادق طاهری

تشکر کرده
    0

ممنون از دوستان
    این روز ها گزینه دیگری که فکرم رو به خودش مشغول کرده s9000 fuji هستش . . .
    البته فکر میکنم وسوسه قیمت fuji شدم با واید 28 و تله 300 و 9 megapixel البته رینگ فوکوس و زوم دستی
    و نویز پایین در ایزو های بالا ( با زوم خوبی که داره تقریبا یه جورایی رقیب s3 is شده )
    فکر کنم با توجه به عکاسی تبلیغاتی و داخل استودیو s9000 هم در این رنج قیمت گزینه مناسبی باشه...
    منتظر راهنمایی ها تون هستم . . .