صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 140
Like Tree282تشکر

موضوع: FUJIFILM X-T2

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من تاحالا جز zack arias و چند تا عکاس پرتره توی فروم ها هيچ حرفه اي رو نديدم که دوربين اصليش ميررور لس باشه
    سونی با اين همه پيشرفتی که کرده هنوز دوربين اول عکاس های حرفه اي که با سوژه های متحرک سر و کار دارن نيست فوجی که جای خود داره

تو شرايط عادی هيچ کدوم از دوربين های موجود در بازار از نظر کيفيت عکس تفاوتی که به راحتی قابل تشخيص باشه ندارند
    مثلاً با ايزو 100 عکس های دوربين 5 دی سری اول من با 5 دی 4 که الان دارم نداره که فقط با ديدن عکس بشه گفت کدوم عکس با کدوم دوربين گرفته شده

در مورد لنز اينجوری نيست به راحتی ميشه گفت کدوم عکس با 85 art گرفته شده کدوم با 85 1.8

تفاوت بادی ها بيشتر در فکوس و ايزو و امکانات جانبيه

5Dm4 از خیلی جهات به این تعاریف نزدیکتره منتها مقاومتش در برابر گرد و غبار و باران کمه و همچنین از نظر سختافزاری داخلی طاقت بالایی نداره
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    من تاحالا جز zack arias و چند تا عکاس پرتره توی فروم ها هيچ حرفه اي رو نديدم که دوربين اصليش ميررور لس باشه
    سونی با اين همه پيشرفتی که کرده هنوز دوربين اول عکاس های حرفه اي که با سوژه های متحرک سر و کار دارن نيست فوجی که جای خود داره

تو شرايط عادی هيچ کدوم از دوربين های موجود در بازار از نظر کيفيت عکس تفاوتی که به راحتی قابل تشخيص باشه ندارند
    مثلاً با ايزو 100 عکس های دوربين 5 دی سری اول من با 5 دی 4 که الان دارم نداره که فقط با ديدن عکس بشه گفت کدوم عکس با کدوم دوربين گرفته شده

در مورد لنز اينجوری نيست به راحتی ميشه گفت کدوم عکس با 85 art گرفته شده کدوم با 85 1.8

تفاوت بادی ها بيشتر در فکوس و ايزو و امکانات جانبيه

خوب طبیعتا تا تعداد استفاده کنندگان یک سبک جدید زیاد بشه زمان میبره مثلا من خودم یادمه که تا سالها بعد از پیدایش دیجیتال تعداد کمی عکاس حرفه ای کارشون رو از دوربینهای مدیوم فرمت و لارج فرمت آنالوگ و در میان خبرنگارها EOS 1 کانن به دیجیتال تغییر داده بودن و این یک واقعیته که دوربین پرو میرورلس کاملا داستان جدیدیه که به سرعت همه گیر میشه همچنین برای آژانس های خبری در همه دنیا پس از سالها انباشت وسایل کانن و نیکون واقعا سخته تغییر ، من پیشنهاد میکنم از لحاظ سرعت فکوس شما دوربینهای جدید از جمله سونی A9 و همین X-T2 رو تست کنید. در ضمن عکاسان حرفه ای فوجی رو اینجا میتونید پیدا کنید و جالب اینکه زک جزوشون نیست! FUJIFILM X-Photographers Online Gallery
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    783

سلام، من قبل از XT2، کراپ کنون بعد فول فریم کنون و بعد Nikon D750 داشتم، XT2 دوربین بسیار خوبیه و با تحقیق و بررسی زیاد خریدم، ولی نمیشه گفت در حد D5 و 1DX، درسته تعداد فریم بالایی داره ولی مشکلی که EVF ها دارند بحث Blackout است که تو عکاسی ورزشی تاثیر زیادی داره. البته مثل اینکه سونی تو A9 کلا Blackout حذف کرده و فوجی هم تو دوربین جدیدش H1 قراره این مشکل حل کنه. مشکل دیگه میرورلس ها تو عکاسی شب و بخصوص آسمان شبه. ولی خوبی های زیادی هم دارند مثل فوکوس دقیق و با پوشش زیاد کادر،‌ کوچکی و سبکی بدنه، دیدن خروجی نهایی عکس از لحاظ نورسنجی و وایت بالانس قبل از گرفتن عکس در EVF و سازگاری خیلی خوب با لنزهای دستی برای فوکوس و نورسنجی، من خودم بیشتر از لنزهای سامیانگ استفاده میکنم و دوربین ایزو و سرعت را اتوماتیک براساس دیاف لنز تنظیم میکنه.
    البته فکر کنم با این پیشرفت میرورلس ها و تکنولوژی، آینده عکاسی در دست میرورلس ها باشد.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط soltaani نمایش پست ها
    سلام، من قبل از XT2، کراپ کنون بعد فول فریم کنون و بعد Nikon D750 داشتم، XT2 دوربین بسیار خوبیه و با تحقیق و بررسی زیاد خریدم، ولی نمیشه گفت در حد D5 و 1DX، درسته تعداد فریم بالایی داره ولی مشکلی که EVF ها دارند بحث Blackout است که تو عکاسی ورزشی تاثیر زیادی داره. البته مثل اینکه سونی تو A9 کلا Blackout حذف کرده و فوجی هم تو دوربین جدیدش H1 قراره این مشکل حل کنه. مشکل دیگه میرورلس ها تو عکاسی شب و بخصوص آسمان شبه. ولی خوبی های زیادی هم دارند مثل فوکوس دقیق و با پوشش زیاد کادر،‌ کوچکی و سبکی بدنه، دیدن خروجی نهایی عکس از لحاظ نورسنجی و وایت بالانس قبل از گرفتن عکس در EVF و سازگاری خیلی خوب با لنزهای دستی برای فوکوس و نورسنجی، من خودم بیشتر از لنزهای سامیانگ استفاده میکنم و دوربین ایزو و سرعت را اتوماتیک براساس دیاف لنز تنظیم میکنه.
    البته فکر کنم با این پیشرفت میرورلس ها و تکنولوژی، آینده عکاسی در دست میرورلس ها باشد.
    مشکلتون برای آسمان شب چیه؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    783

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    مشکلتون برای آسمان شب چیه؟
    سلام، در محیط خارج از شهر در تاریکی مطلق بیابان و شب، هم فوکوس برای بینهایت سخته و هم EVF تصویر با نویز زیاد نشان میده که کادربندی سخت میکنه.

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط soltaani نمایش پست ها
    سلام، در محیط خارج از شهر در تاریکی مطلق بیابان و شب، هم فوکوس برای بینهایت سخته و هم EVF تصویر با نویز زیاد نشان میده که کادربندی سخت میکنه.
    ایا اکسپوژر پریویوو رو خاموش کردید و همچنان مشکل دارید؟ در این صورت راهی ندارید جز استفاده از فایندر اپتیکال و اگر این کار رو نکردید به نظر با انجامش مشکلتون حل بشه
    soltaani و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خیلی از عکاسی خوشم میاد دوست دارم عکسهای با کیفیت با جزییات بلا بگیرم. از همه چیزهم عکس میگیرم .صد اب بودن دوربین برام مهم نیست .فیلم برداری هم مهم نیست بین xt1 -xt2-xt20 کدوم گزینه بهتری هست.کیفیت عکس برام خیلی مهمه .ویا اگه گزینه دیگری هست لطفا راهنمای بفرماید .ممنون میشم.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط احمدک نمایش پست ها
    خیلی از عکاسی خوشم میاد دوست دارم عکسهای با کیفیت با جزییات بلا بگیرم. از همه چیزهم عکس میگیرم .صد اب بودن دوربین برام مهم نیست .فیلم برداری هم مهم نیست بین xt1 -xt2-xt20 کدوم گزینه بهتری هست.کیفیت عکس برام خیلی مهمه .ویا اگه گزینه دیگری هست لطفا راهنمای بفرماید .ممنون میشم.
    کیفیت تصویر X-T1 با X-T2 متفاوت است. اولی سنسور 16 مگاپیکسل و دومی 24.3 مگاپیکسل دارند. ضمن این‌که پردازشگر X-T2 پیشرفته‌تر است و نسل جدید سنسورها و پردازشگر فوجی به شمار می‌آیند. بنابراین خروجی متفاوتی دارند.
    اما X-T2 با X-T20 در خروجی هیچ فرقی ندارند. سنسور و پردازشگر هر دو یکی‌ست. تفاوت در بدنه‌ی مستحکم‌تر و ضدآب X-T2 و بزرگ‌تر بودن چشمی، و همچنین امکانات بیشتری‌ست که این بدنه دارد. اما از لحاظ خروجی عکس هیچ تفاوتی ندارند.
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 17 January 2018 در ساعت 17:31
    yaghoobi، KHAKSAR و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بازم سلام ببخشید من زیاد سوال میکنم. خوب با راهنمایی شما از فوجی xt20رو انتخاب کردم ولی از قبل دو انتخاب دیگه هم بهم پیشنهاد شده بود یکی پنتاکس pkکه اونم کراب 1.5 ودیگری سونی a7که اونم فول فریم. واز اونجا که من حرفه ای نیستم میتونم با فول فریم استفاده خوب وعکس با کیفیت داشته باشم .ومیگن پنتاکس kpهم خروجی خیلی خوبی داره در ضمن لنزهای اون نسبت به بقیه ارزونترند چون حسگر لرزشگیر داره. لنزاش بدون لرزشگیر وارزونند .حالا از اساتید محترم تقاضا دارم کمک کنند که کدم یکی از لحاظ کیفیت عکس ودوام برای شرایط من بهتر هستند .من کشاورز وتو شهرستان لب مرز عراق زندگی میکنم وقبلا دی600 داشتم حالا شاتر ش نمیزنه نمی دونم چرا .حالا nx200سامسونگ استفاده میکنم .
    ببخشین اگ زیاد شد.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    کیفیت تصویر X-T1 با X-T2 متفاوت است. اولی سنسور 16 مگاپیکسل و دومی 24.3 مگاپیکسل دارند. ضمن این‌که پردازشگر X-T2 پیشرفته‌تر است و نسل جدید سنسورها و پردازشگر فوجی به شمار می‌آیند. بنابراین خروجی متفاوتی دارند.
    اما X-T2 با X-T20 در خروجی هیچ فرقی ندارند. سنسور و پردازشگر هر دو یکی‌ست. تفاوت در بدنه‌ی مستحکم‌تر و ضدآب X-T2 و بزرگ‌تر بودن چشمی، و همچنین امکانات بیشتری‌ست که این بدنه دارد. اما از لحاظ خروجی عکس هیچ تفاوتی ندارند.

دوربین پنتاکس دوربین خوبی‌ست با بدنه‌ای مستحکم و خروجی مطلوب. اما شاید بعدها برای فروش آن دچار مشکل شوید. چون در ایران در بورس نیست و خریداران کم‌تری دارد. در مورد سونی هم a7 دوربین بسیار خوبی‌ست. البته حداقل a7 II که برخی اشکالات سری پیشین در آن برطرف شده. دوربینی فول‌فریم با کیفیت بسیار مطلوب. البته بسیار گران‌تر و لنزهای گران‌تر نیز. اگر پولش را دارید گزینه‌ی مطلوبی‌ست. و دارای امکانات بهینه برای فیلم‌برداری.
    ولی X-T20 هم از لحاظ خروجی بسیار ارزشمنداست، به ویژه از لحاظ لنزهای ارزشمند فوجی.
    دیگر تصمیم با شماست و کسی جای شما نمی‌تواند تصمیم بگیرد.

در ضمن اگر در مورد هرکدام سوال دارید در تاپیک مربوط همان مطرح‌کنید. و به احتمال زیاد جواب سوال‌هاتون رو در پست‌های پیشین پیدا خواهید‌نمود. و یا اگر در مورد کلیات دوربین‌های بدون آینه سوال دارید و مقایسه‌ها آن‌هادر تاپیک دوربین‌های بدون آینه.
    این تاپیک فقط در مورد X-T2 است.
    yaghoobi و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین