صفحه 7 از 32 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

vahidshah
    Guest

ممنون دوستان درباره دفترچه هم اره قصدم تنبلی نبود که شمارو واسه جواب بیشتر اذیت بدم.چون تو دوربین قبلیم و اکثر دوربینها با زدن جهت بالا و به راحتی هیستوگرامونشون میده و این نمیداد فکر میکردم شاید به توجه به انتری لول بودن شماره یکه نیکون اصلا اینو نذارن که به 5100 بذارن!!که بعد دیدم باید اول اون قابلیت از منو فعال بشه که تو دوربین قبلیم نبود.درباره شارپنس یا سچورشن و...بیشتر شکم اینبود شاید نخان بذارن اون قابلیتو!!
    شرمنده!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    قطعا باید داشته باشه چون مدل قبل ترش (D3100) این امکانات رو داره
    الان داشتم dp رو نگاه میکردم دیدم داره

Optics & Focus
    Autofocus
    Contrast Detect (sensor)
    Phase Detect
    Multi-area
    Selective single-point
    Tracking
    Single
    Continuous
    Face Detection
    Live View
    ممنون ، یعنی خوتون هم که 3100 دارید توی فیلم از Phase Detect استفاده میکنید ؟
    اگر اره سرعتش و دقتش چه جوری هست یعنی توی فیلم با سوژهه نسبتا سریع قابل قبول هست ؟
    ben163s تشکر می‌کند.

vahidshah
    Guest

بعداز تست های فراوان!
    نقد و نظر خودم
    درباره دینامیک رنج دوربین که دی ایکس او وسایتها اشاره هم کرده بودن میتونم بگم خیلی خوبه و فراتر از انتظارم بود
    اما سافت بودن عکسها توخروجی جی پی جی مشهوده
    بعد بارها تومحیط های مختلف خروجی راو و جی پی چی گرفتم و بعد از یکم شارپ تر کردن راو و مقایسه توکراپ100% متوجه سافت بودن جی پی جی شدم البته شارپنس رو در راوهاحدی زیاد نمیکردم که بیخودی اضافه باشه و دیتیل نداشته باشه.منظورم شارپ بودن معقول هست
    بعد از تنظیمات جی پی جی دوربین درجه شارپنس رو بالا بردم و باز با خروجی های راو ازمایش ومقایسه کردم.و نتیجه خیلی خوب بود
    و توعکسها ی رواو واقعلا کیفیت خوبه همونطور که دی پریو هم اشاره کرده کیفیت خروجی راو و جی پی جی ازهم فاصله داره. برعکس 600 کنن که امتیاز نزدیک داده به خروجی های راو و جی پی جیش و پردازندش تنظیم بهتری اعمال میکنه
    البته به خروجی راو این امتیاز کمی بیشتری نسبت به 600 دداده
    با اعمال شارپنس به پردازنده دوربین این مشکل خیلی حل میشه یا تقریبا حل میشه و عکس تقریبا در حدی میشه که راو رو شارپتر کردین و جی پی چی ذخیره شده
    درباره رفتار نویز هم بنظرمن خوبه و اما فکرکنم در حد ادعا و امتیاز دی ایکس او نباشه تو ایزو های بالا مثلا3200 و اگه نور خوب باشه درسته که اسمون نویزی نمی افته و عکس زود ثبت میشه و سنسور زیاد فعال نمیمونه واسه عکس که نویز ایجادشه . اما تو جزیات افت مشاهده میشه مثل جزیات چمن یا همچین بافت های درهم که البته رفتار طبیعی هست

من یه فیلتر حنثی یو وی هم گرفته بودم واسه محافظت شیشه لنز که همونطور که اعضا هم اشاره کرده بودن باعث افت کیفیت بود و نمیدونستم و سافت میکرد بعد که دقیقا باشرایط یکسان با و بدون یو وی از صحنه ای عکس گرفتم و کراپ کردم دیدم ازه و سافت میکنه.البته مال من ارزون بود حتما مارک های بهتر رفتار خوبی دارن

درباره سرعت فوکووس که عالیه و فوکوس در حالت لایو ویو معمولیه و مثل 600 یا550 که قبلا امتحان کردمه منکه فعلا رفتار متفاوتی ندیدم
    بقیه چیزا مثل خانایی ال سیدی یا کیفیتش تو نور افتاب ، منو ها ،کیفیت ساخت ،باطری و... خوبه و چیز بد و خاصی وجود نداره در حد خودشه یا یهتر
    ویرایش توسط vahidshah : Friday 17 August 2012 در ساعت 17:04 دلیل: اضافه کردن مطلب درباره فیلتر
    t_tanhayam، hoper و ben163s تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

واقعا دینامیک رنج این دوربین خوبه
    من اینجا قبلا تو این شرایط نوری با دوربین های دیگه عکس انداختم و سایه ها و نور شدید ثبت شده
    امااین خیلی متفاوته

ben163s تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    واقعا دینامیک رنج این دوربین خوبه
    من اینجا قبلا تو این شرایط نوری با دوربین های دیگه عکس انداختم و سایه ها و نور شدید ثبت شده
    امااین خیلی متفاوته

سلام اگر امکان دارد عکس هائی که با دوربین های مشابه گرفته اید برای مقایسه بگذارید؟ چون به نظر من در این عکس میزان تغییرات روشنائی به اندازه ای نیست که دوربین های مشابه نتوانند ثبت کنند (داینامیک رنج دوربین های مشابه کم و بیش حدود 11 استاپ است)
    سپاس و ارادت
    ben163s تشکر می‌کند.

vahidshah
    Guest

دوربین های مشابه هم ثبت میکنن اما اندازه جزیات و تو روشنایی و تاریکی متفاوته و کمتر بود قبلا
    والا عکسایی که قبلا با یه کامپکت و اس ال ار قبلیم از اینجا گرفته بودم موجود نیستو موقع سوختن لپتاپم به فنا رفتن
    ایشالا جاهایی که با چند دوربیین مختلف رفتیم و از شرایط مشابهی عکس گرفتیم سعی میکنم بذارم
    Dariush Chegini و ben163s تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

دی 3200 کلا براکتینگ نداره؟
    3100 چطور؟
    ben163s تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    دی 3200 کلا براکتینگ نداره؟
    3100 چطور؟
    D3100 کلن براکتینگ نداره !
    D5100 این قابلیت رو داره .
    vahidshah و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

از دوستانی که D3200 دارن سوالی داشتم که آیا تنظیمات ISO وسرعت شاتر در حالت فیلم برداری در دوربینشون دستی هست یا اتومات ؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

آیا این دوربین جی پی اس هم داره؟
    ben163s تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 32 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین