صفحه 9 از 32 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

مطمئن هستید آقای دانشمند......

اما در سایت نیکون نوشته.....

With the D3200, manual setting for movie recording is possible (only when exposure mode is set to M). You can set shutter speed and ISO sensitivity before starting recording

یعنی قابلیت تنظیم iso و سرعت شاتر در مد M قبل از فیلم برداری که البته در D5100 و D3100 این قبلیت نبوده .....

شاید شما بر مبنای اون دوربین ها میگین آقای دانشمند.....

ٍ
    D.Daneshmand و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

پس احتمالا نیکون پا روی سیاست های خودش گذاشته!
    قبلا قرار نبود روی این سری دوربین ها همچین امکاناتی قرار بگیره ولی ظاهرا بعد از سنسور 24 مگاپیکسلی دیگه نمیشه به سیاست های قدیم اعتماد کرد!
    پس مستند گفته شده در سایت نیکون ، ما که مُنکر سایت نیستیم
    یا علی!
    MahBaz و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام .دوستان یه سوال داشتم جای پرسیدنشو پیدا نکردم گفتم تو فروم دوربینم بپرسم
    عکاسی Light Painting به دوربین فشار میاره؟
    ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

سلام
    خیر ، سنسور ها در مقابل حساسیت های بالا و نور دهی های طولانی مقاوم طراحی شده اند ، اگر کوچکترین امکانی باشه برای این موارد مطمئن باشید اخطاری داده خواهد شد که خوشبختانه نیست!
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

با سلام دوستان

من حدود دو هفته ای میشه این دوربین رو خریدم، بین این دوربین D5100 و 600D یه مدتی آواره بودم که آخر برای سنسور با رزولوشن بالاتر، علاقه ام به نیکون، Expeed 3 این دوربین رو انتخاب کردم. در کل میتونم بگم که کیفیت عکس بالاتری رو انتظار داشتم، 24 در هر صورت عدد کمی نیست! از اون طرف داشتن همون Retouch توی دوربین و اینکه بعد چند روز که قلق منو ها دستتون اومد خیلی راحتته تنظیماتش ( با اینکه در نظر اول خیلی پیچیده میاد) نقاط قوتشه. همچنین صدای شاتر که تو بعضی دوربین ها رو اعصابه خیلی کم و نرم هستش.
    در مورد نویز زیاد نگران نباشید، با اینکه بیشتر از بقیه دوربین هاست ولی اصلا در حد آزار دهنده ای نیست.

تمام مقایسه ای که کردم با توجه به دوربین قبلی که باهاش عکاسی میکردم (Canon 500D) هستش.

اگر سوال دیگه ای هست در خدمتم.
    vahidshah، m.daneshpayeh، salman9 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    با سلام دوستان

من حدود دو هفته ای میشه این دوربین رو خریدم، بین این دوربین D5100 و 600D یه مدتی آواره بودم که آخر برای سنسور با رزولوشن بالاتر، علاقه ام به نیکون، Expeed 3 این دوربین رو انتخاب کردم. در کل میتونم بگم که کیفیت عکس بالاتری رو انتظار داشتم، 24 در هر صورت عدد کمی نیست! از اون طرف داشتن همون Retouch توی دوربین و اینکه بعد چند روز که قلق منو ها دستتون اومد خیلی راحتته تنظیماتش ( با اینکه در نظر اول خیلی پیچیده میاد) نقاط قوتشه. همچنین صدای شاتر که تو بعضی دوربین ها رو اعصابه خیلی کم و نرم هستش.
    در مورد نویز زیاد نگران نباشید، با اینکه بیشتر از بقیه دوربین هاست ولی اصلا در حد آزار دهنده ای نیست.

تمام مقایسه ای که کردم با توجه به دوربین قبلی که باهاش عکاسی میکردم (Canon 500D) هستش.

اگر سوال دیگه ای هست در خدمتم.
    درود
    مقایسه ای که در مورد نویز و نیز تحلیلی که از کیفیت دوربین ارائه فرمودید (با به پیوند به مگاپیکسل) مردود و اشتباه است . ضمن اینکه بودن یا نبودن ریتاچ در دوربین برای اکثر کاربران حاضر در این انجمن فاکتور تعیین کننده ای نیست (خصوصا در مورد دوستانی که با raw کار می کنند). انشالله که در آینده تحلیل های دقیق تر و مستدل تری را از شما شاهد باشیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    مقایسه ای که در مورد نویز و نیز تحلیلی که از کیفیت دوربین ارائه فرمودید (با به پیوند به مگاپیکسل) مردود و اشتباه است . ضمن اینکه بودن یا نبودن ریتاچ در دوربین برای اکثر کاربران حاضر در این انجمن فاکتور تعیین کننده ای نیست (خصوصا در مورد دوستانی که با raw کار می کنند). انشالله که در آینده تحلیل های دقیق تر و مستدل تری را از شما شاهد باشیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    والا من هر دو Dxo , dpreview رو قبل از خرید خونده بودم، ارجاع هم داده شده بود با مقایسه 600d تو یکی بالاتر یکی پایینتر بود نویزش. منم به نظرم میاد که نویزش یکم زیاده ولی آزار دهنده نیست. تو مقالات هم غیر این چیزی نخوندم.
    در مورد مگاپیکسل، منظورم این نبود که دوربین کیفیت عکسش پایینه ! (حالا بماند تعریف کیفیت) یا اینکه عدد مگاپیکسل بالاتر کیفیت بالاتری ارائه میده، منظور این بود که وقتی عدد بیست و چهار رو میبینی در نظرت کیفیتی میاد که با عکسهایی که من از دوربین خودم دیدم این تصور کیفیت بالا حداقل برای من برآورده نشد. البته لازم به ذکره که من از همون 18-55 خود دوربین استفاده میکنم، که جاهایی خوندم برای این تعداد پیکسل یکم لنز بهتری باید استفاده بشه.
    منوی ریتاچ مسلما چیز مهمی نیست و همه ی کارهایی که تو دوربین میشه کرد رو میشه در فتوشاپ به صورت کاملتری انجام داد، اما بودنش در هر صورت موهبتی هست. علاوه بر اینکه به دلیل Enty level DSLR بودن خیلی از استفاده کننده های این دوربین علاقه ای به استفاده از RAW یا فتوشاپ نداشته باشند.
    با تشکر :)
    salman9 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    والا من هر دو Dxo , dpreview رو قبل از خرید خونده بودم، ارجاع هم داده شده بود با مقایسه 600d تو یکی بالاتر یکی پایینتر بود نویزش. منم به نظرم میاد که نویزش یکم زیاده ولی آزار دهنده نیست. تو مقالات هم غیر این چیزی نخوندم.
    در مورد مگاپیکسل، منظورم این نبود که دوربین کیفیت عکسش پایینه ! (حالا بماند تعریف کیفیت) یا اینکه عدد مگاپیکسل بالاتر کیفیت بالاتری ارائه میده، منظور این بود که وقتی عدد بیست و چهار رو میبینی در نظرت کیفیتی میاد که با عکسهایی که من از دوربین خودم دیدم این تصور کیفیت بالا حداقل برای من برآورده نشد. البته لازم به ذکره که من از همون 18-55 خود دوربین استفاده میکنم، که جاهایی خوندم برای این تعداد پیکسل یکم لنز بهتری باید استفاده بشه.
    منوی ریتاچ مسلما چیز مهمی نیست و همه ی کارهایی که تو دوربین میشه کرد رو میشه در فتوشاپ به صورت کاملتری انجام داد، اما بودنش در هر صورت موهبتی هست. علاوه بر اینکه به دلیل Enty level DSLR بودن خیلی از استفاده کننده های این دوربین علاقه ای به استفاده از RAW یا فتوشاپ نداشته باشند.
    با تشکر :)
    خواهش می کنم . وضعیت نویزی 500D و D3200 آنقدرها متفاوت نیست ؛ هرچند که D3200 اندکی بهتر است . اما در مورد قیاس با 600D ، وضعیت بهتر نویزی D3200 کاملا مشهود است . با مشاهده ی سمپل های خام DP می توانید صحت عرایض بنده را چک کنید .

بحث مگاپیکسل هم به چاپ مربوط است یعنی مگاپیکسل بیشتر باعث می شود که شما با حفظ کیفیت بتوانید در ابعاد بزرگتری چاپ کنید . کیفیت چاپ به عوامل دیگری از جمله شارپنس لنز نیز بستگی دارد و به همین دلیل است که توصیه به استفاده از لنز شارپ تر می شود .

مسئله ای که در میان مخاطب عام به اشتباه رایج گشته این است که رزولوشن بالاتر مساوی است با کیفیت بیشتر ... در صورتی که این مورد دقیقا برعکس است ؛ زیرا مگاپیکسل بیشتر باعث افزایش نویز در تصویر می شود . البته این بدین معنا نیست که دوربینی مانند D3200 با حسگر 24مگاپیکسلی قطعا خروجی بدتری نسبت به یک مدل 14 یا 12 مگاپیکسلی دارد ... زیرا بهبود و توسعه ی تکنولوژی ساخت حسگرها در طول زمان می تواند با افزایش بازدهی ، ضمن کاهش نویز (یا لااقل ثابت نگه داشتن آن در قیاس با مدل های پیشین) ، رزولوشن را افزایش دهد .

در رابطه با بند آخر ؛ مرور زمان و افزایش تجربه ، شما را متوجه منظور من خواهد کرد ... شما کراپ عکس ، رفع کجی کادر ، تنظیم تم رنگی ، گرفتن قرمزی چشم ها و بسیاری دیگر از ریتاچ ها در عکس را با منوی ریتاچ انجام نخواهید داد . ضمن اینکه مواردی که بنده عرض کردم جزو مقدماتی ترین مواردی است که در تمام عکس ها باید رعایت شود و در حال حاضر مقصود من ادیت های سطح بالاتر نیست . شما با همان Jpeg هم اگر بخواهید کار کنید ، حداقل مجبور خواهید شد با Lr عکس را ادیت کنید . این مسیری است که یک هنرجو "باید" طی کند . اگر مقصود چیز دیگری است ، هدف عرایض شما قشر عادی و نه هنرمند می شود که قطعا شامل گفتمان موجود در یک فروم هنری نیست .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Kane، eallymehr و ben163s تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

بنظر منم کیفیت غکسها خوبه گرچه من با لنز18-105 عکاسی میکنم اما کیفیت کلی علاوه بر بحث شارپنس و ملاکهای لنز بکنار کلاخوبه و دینامیک رنج خوبی داره.فکر کنم درمقایسه با 650 یا 600 تو دی پرویو کیفیت عکس جی پی جی کنون امتیازش بالاتر بود و در خروزجی راو 3200 بیشتر
    البته درباره شارپنس بنظر من شارپنس کمه و سافت گرفته میشن من تو تنظیمات شارپنس رو تاحدی بالابردم تا به نتبجه ای که میخام برسم .درباره24مگاپیکسل بودنش هم سنسور بدی نیست اما میشد تو24مگا دیتیل بیشتری نسبت به این ثبت کنه درمقایسه با غولهای 24یا22 یا36مگاپیکسلی دیگه
    البته اینا نظر کلی منه بعد از حدود 3ماه استفاده و ممکنه درمواردی اگه تخصصی تر بسنجم حرف با نکات بالاپایین بیشتری باشه واسه گفتن
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    بنظر منم کیفیت غکسها خوبه گرچه من با لنز18-105 عکاسی میکنم اما کیفیت کلی علاوه بر بحث شارپنس و ملاکهای لنز بکنار کلاخوبه و دینامیک رنج خوبی داره.فکر کنم درمقایسه با 650 یا 600 تو دی پرویو کیفیت عکس جی پی جی کنون امتیازش بالاتر بود و در خروزجی راو 3200 بیشتر
    البته درباره شارپنس بنظر من شارپنس کمه و سافت گرفته میشن من تو تنظیمات شارپنس رو تاحدی بالابردم تا به نتبجه ای که میخام برسم .درباره24مگاپیکسل بودنش هم سنسور بدی نیست اما میشد تو24مگا دیتیل بیشتری نسبت به این ثبت کنه درمقایسه با غولهای 24یا22 یا36مگاپیکسلی دیگه
    البته اینا نظر کلی منه بعد از حدود 3ماه استفاده و ممکنه درمواردی اگه تخصصی تر بسنجم حرف با نکات بالاپایین بیشتری باشه واسه گفتن
    البته دوست عزیز ٬ لنز٬ در شارپنس بیشترین تاثیر رو داره. این سنسور ۲۴ مگاپیکسلی دارای یکی از بالاترین چگالی پیکسل در بین بقیه dslr ها هست ٬ که باعث میشه شارپنس لنز مورد استفاده اهمیت بیشتری پیدا کنه. اون غولهای ۲۴ یا ۳۶ مگاپیکسلی که گفتید همگی فول فریم هستند و چگالی پیکسل خیلی کمتری دارند برای اینکه یک سنسور فول فریم چگالی پیکسل برابری با این سنسور داشته باشه باید حدود ۵۰ مگاپیکسل باشه.( حتی همین دی ۸۰۰ هم با مشکل مشابه دست و پنجه نرم میکنه )
    این دوربین همین جور که خودتون هم گفتید ٬ در عکس های raw خیلی بهتر عمل میکنه ٬ در واقع باید گفت که در عکس raw خودش رو نشون میده و در پردازش jpg ضعیف هست متاسفانه.
    برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیرید و بتوانید از تمام ظرفیت این همه پیکسل اضافه بهره ببرید ٬ باید هم از لنز های شارپ استفاده کنید و هم در حالت raw عکاسی کنید. اگر از سه پایه هم بهره ببرید که چه بهتر.
    مثلا لنزهای پرایم :
    NIKKOR 85mm f/1.8G
    NIKKOR 50mm f/1.8G
    خیلی شارپ هستند .
    ویرایش توسط Kane : Monday 11 February 2013 در ساعت 23:45
    persian.boy و ben163s تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 32 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین