صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree1تشکر

موضوع: مشكلات تكنيكي در دوربينهاي نيكون و برخورد نمايندگي

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

Unhappy مشكلات تكنيكي در دوربينهاي نيكون و برخورد نمايندگي

در چند مدل از دوربينهاي نيكون مشكلاتي تكنيكي پيدا شده كه در سايت نيكون اعلام شده است و اعلام گرديده كه چون مشكل از جانب سازنده بوده در صورت بروز خرابي حتي پس از دوره گارانتي مشكل برطرف مي شود يا اگر خود كاربر قبلا مشكل را خودش با پرداخت هزينه رفع كرده است هزينه را به او بر مي گردانند.
    از نگاه اول اين كار نيكون بسيار قابل تقدير است كه براي رضايت مشتريان خود اينقدر اهميت قائل است و به حق آنان احترام مي گذارد. ولي از نگاه ديگر براي ما ايراني ها كه دراينجا هيچ نمايندگي رسمي و قابل اعتمادي نداريم اين مشكلات ميتواند فاجعه باشد.

چيزهايي كه تا كنون مطرح شده است :
    1- سوختن سنسور در دوربين هاي نيكون مدل 5700, 3100 و SQ كه خوشبختانه همگي از رده خارج شده اند و براي خريد در بازار موجود نيستند. ولي خريد كنندگان قبلي آنها چه؟
    خود من نيكون 5700 دارم كه هفته گذشته بعد از 7000 و خرده اي عكس همين بلا سرش آمد و بدون هيچ دليلي سنسورش سوخت. ابتدا به نمايندگي ها زنگ زدم و گفتم كه چنين مشكلي پيش آمده و در سايت نيكون چنين فراخواني شده . خيلي راحت گفتند كه نيكون چنين سرويسي به ما نمي دهد كه ما به شما بدهيم! به تعميرگاه مركزي دوربين رفتم (كه آنها هم خود را نمايندگي تعميرات نيكون در ايران ميدانند)، آنها ضمن تكذيب اين كه بايد دوربين را رايگان تعمير كنند، (البته من چنين انتظاري نداشتم و رفته بودم پولش را بدهم تعمير كنند) گفتند چندماهي است كه نيكون ما را تحريم كرده و قطعه نمي دهد و بايد منتظر بمانيد تا كي قطعه دوربين شما بيايد و در قبال مبلغي بين 150 تا 200 هزار تومان دوربين را تعمير كنيم!
    http://www.nikon.com.sg/pagearticle.php?pageid=44

2- دومين مشكل در باتري دوربينهاي مختلفي است كه از باتري EN-EL3 استفاده مي كنند مانند دوربين هاي D70, D70s, D50, D100. باتريهايي كه با شماره سريال 44AX, 46AX, 47AX, 48AX, 49AX, 4AAX, 4BAX, 4CAX, 51AX, 53AX or 54AX. شروع مي شوند مشكلي دارند كه در استفاده ممكن است بيش از حد داغ شده و باعث دفرمه شدن محل قرارگيري باتري يا حتي آتش گرفتن پلاستيك اين ناحيه شوند كه اين سري باتريها اعلام شده كه رايگان تعويض مي شود. :
    http://www.nikon.com.sg/pagearticle.php?pageid=49

3- مشكل سوم هم در دوربينهاي D70، D2H و F55 ممكن است مشكلاتي پيش بيايد كه در D70 ممكن است هنگام كار با كامپكت فلش در حال چشمك زدن چراغ نوشتن اطلاعات دوربين هنگ كند و يا با وجود شارژ بودن باتري ديگر دوربين روشن نشود. در D2h هم ممكن است سيستم نورسنجي خراب شود يا اتوفوكوس دوربين از كار بيفتد و ديگر فوكوس نكند! اين مشكلات هم اعلام شده رايگان تعمير و قطعاتي تعويض مي شود كه خودتان بخوانيد:
    http://www.nikon.com.sg/pagearticle.php?pageid=62

در ايران فقط دعا كنيد مشكلي براي دوربيننتان پيش نيايد و يا اصلا دوربينهايي اينچنيني را كه نقص رايجي در آنها شناسايي شده نخريد. چون عملا با پيش آمد مشكل متحمل خسارت و ضرر زيادي مي شويد.
    ضمنا من خواهش مي كنم از نمايندگي هاي مثلا رسمي اين دوربينها در ايران بفرمايند وظيفه آنها پس چيست؟ به غير از گرانتر فروختن دوربين و گرفتن هزينه بيشتر از مصرف كننده بي بضاعت ايراني به عنوان گارانتي و خدمات!!
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Saturday 19 August 2006 در ساعت 07:55
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: مشكلات تكنيكي در دوربينهاي نيكون

سلام ...

مطلب غم انگیزی بود جناب شهبازی، ولی متاسفانه اینجا ایران است! من پارسال یه فلش دیسک کینگ استون خریدم با گارانتی 3 ساله، وقتی آوردم خونه دیدم تقریبا نصف حافظش کار نمی کنه. وقتی بردم گارانتی گفتن ما می تونیم عوضش کنیم ولی اینها هم ریمارک هستن و همه همینطورن، و وقتی به مغازه مراجعه کردم گفتن خودمون هم میدونیم تقلبیه و خراب، پس هم نمی گیریم، می خواستی نخری، و بعد که اعتراض کردم با تهدید از مغازه فرستادنم بیرون!

و چند روز بعد یکی از دوستان یه کارت گرافیک Ati گرفت که اون هم تقلبی در اومد و وقتی به فروشنده گفتم اون هم گفت می دونم، دوستت می خواست تشخیص بده نخره!

با این اوصاف چه انتظاری از گارانتی دوربین دارید؟! و فقط باید تاسف خورد که این خدمات حتی تو کشورهایی مثل عراق (و احتمالا به زودی افغانستان!) ارائه میشه ولی در ایران شما باید به دنبال کسی باشید که با دوبرابر پول سنسورتون رو تعویض کنه و من بعد از یک سال هنوز نتونستم هود پلاستیکی دوربین S2 رو پیدا کنم!
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

پس با این تفاسیر خرید نیکون رو توصیه نمیکنید؟
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من هم خيلي متاسفم كه در اين كشور اكثر شركتهايي كه بدون استثنا واژه نمايندگي رسمي را به يدك مي كشند ( البته چه وضعيت نمايندگي آنها درست باشه مثل نيكو نگرش و يا لغو شده باشه مثل آفومار و يا .... ) هيچگونه تعهدي نسبت به مشتريان ندارند و حتي همان خدماتي را كه شركتهاي اصلي مجاني نيز ارائه مي دهند اينها منكرش هستند.

نمي دانم اونايي كه شركتهاي به اصطلاح نماينده رسمي ماركهاي معتبر در ايران را مديريت ميكنند چيكار ميكنند كه شركت كنون در كشوري مثل عراق جنگ زده در سايت خودش نماينده اش را معرفي مي كنه ولي اسم آفومار را حذف مي كنه و خريدار ايراني براي استفاده از آن بايستي به كشور هاي همسايه مراجعه كنه.

بهر حال براي خودمان متاسفم كه بايستي جيب صاحبان هموطن شركتهاي به اصطلاح نماينده رسمي و انحصاري را به بهترين نحو ممكن پر كنيم و در قبل آن براي استفاده از خدمات كه حق مسلم خريدار است مجبور باشيم به كشورهاي همسايه مراجعه كنيم و يا از آن چشم بپوشيم.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

مشکل BGLOD یا هنگ کردن دوربین دی 70 در سریهای اول با سریال 40xxxxx امکان بروز دارد که شامل تعدادی از دوربینهای تولید شده در سال 2004 است.
    در دوربین های دی 50 و دی70 اس تاکنون مشکلی گزارش نشده.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

درباره نيكون واقعيت اين است كه كالايي در ليست فوق موجود نيست تا نگراني در موردش وجود داشته باشد، مشكل باطري ها مربوط به سري اول باطري ها بوده كه الان قاعدتاٌ در دسترس نيستند (سريال نامبر رسما براي رفع هر گونه نگراني اعلام شده است). در مورد دوربين ها يا باطري هاي ديگر هم هكان طور كه آقاي شهبازي گفتند اصلا موجود نيستند تا بتوان آن ها را خريد.

اين طور مسائل دامنگير سري اول ساخت خيلي از كالا ها ميشود، مثل اين لنز كانون:

http://www.usa.canon.com/consumer/co...&modelid=11922

يا اگر خاطرتان باشد مشكل فوكوس در دوربين10D كه بسيار بحث انگيز بود در زمان خودش.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بله. اين مطلب را نگفتم كه بگويم نيكون دچار مشكل است. چنين مشكلاتي طبيعي است و در تمام برندها موجود است. حرف اصلي در برخورد نمايندگيها و خدماتي است كه به مشتريان ارائه نمي دهند!.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

1- باطري دوربين بنده من هم از همون هايي هست كه اعلام شده مشكل دارند ولي هنوز من كاري انجام نداده ام. نمي دانم نمايندگي مربوطه اين تعويض باطري را انجام مي دهد يا نه. فعلا كه مشكلي هم با اين باطري نداشته ام و به قول يكي از دوستان دعا مي كنم كه مشكلي هم پيش نيايد.
    2- قصد اصلي ام از ارسال اين پاسخ اين بود كه فكر نمي كنيد بهتر باشد نامه اي، طوماري، رنجنامه اي، شكوايه اي، چيزي به هر حال تهيه كنيم و با ارسال آن به وزارت صنايع يا هر جاي مربوطه از آنان بخواهيم فكري به حال نمايندگي ها بكنند؟ چنين نامه اي را براي كمپاني هايي كه نمايندگي اعطا مي كنند نيز مي توان ارسال كرد و در آن با انتقاد از خدمات اين نمايندگي ها از آنان خواست براي اعطاي نمايندگي در ايران حساب جداگانه اي باز كنند؟
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar
    پس با این تفاسیر خرید نیکون رو توصیه نمیکنید؟
    چه نتيجه گيري منطقي اي!!!!
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman
    1- باطري دوربين بنده من هم از همون هايي هست كه اعلام شده مشكل دارند ولي هنوز من كاري انجام نداده ام. نمي دانم نمايندگي مربوطه اين تعويض باطري را انجام مي دهد يا نه. فعلا كه مشكلي هم با اين باطري نداشته ام و به قول يكي از دوستان دعا مي كنم كه مشكلي هم پيش نيايد.
    2- قصد اصلي ام از ارسال اين پاسخ اين بود كه فكر نمي كنيد بهتر باشد نامه اي، طوماري، رنجنامه اي، شكوايه اي، چيزي به هر حال تهيه كنيم و با ارسال آن به وزارت صنايع يا هر جاي مربوطه از آنان بخواهيم فكري به حال نمايندگي ها بكنند؟ چنين نامه اي را براي كمپاني هايي كه نمايندگي اعطا مي كنند نيز مي توان ارسال كرد و در آن با انتقاد از خدمات اين نمايندگي ها از آنان خواست براي اعطاي نمايندگي در ايران حساب جداگانه اي باز كنند؟
    مشكل خيلي بزرگتر از اينا است حتي اگر دولت هم بخواد نميشه چون شركت هاي كنون ، نيكون و فوجي ....
    ايران رو تحريم كردن دوربين و قطعات هم با مشكل مي شه تهيه كرد چه برسه به خدومات پس از فروش و ...
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین