نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: دوربین دیجیتال دولنزی کداک

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

پیش فرض دوربین دیجیتال دولنزی کداک

A big, brilliant 2.5-inch, high-resolution LCD screen;
    The exclusive KODAK Color Science image processing chip for phenomenal image quality with rich color, accurate skin tones, low noise and precise exposure;
    Automatic red-eye reduction, on-camera cropping, picture blur alert and auto picture rotation;
    In-camera distortion correction to compensate for ultra-wide angle fish-eye effects, which can be turned on or off;
    Twenty-two scene modes plus three color modes, helping snap shooters capture the best possible shot with the least possible effort;
    The Photo Frame Dock 2, which provides one-touch picture transfer to a connected computer while keeping the cameras’ high-capacity lithium-ion battery charged and ready to go, and which can play video and photo ‘slideshows’ on the camera’s high-resolution LCD screen;
    And 32 megabytes (MB) of internal memory, plus a SD card slot for additional storage.

این دوربین گویا بطور رسمی در سال ۲۰۰۶ به بازار معرفی شده. عمده تفاوتش در استفاده از تکنولوژی دولنزی هست که کداک بنام خودش ثبت کرده. حالا کمپانی های دیگه بهش رسیده بودند و استفاده نکردند به کنار ولی برای من این قضیه خیلی جالب بود. آرش هم قبلن چیزایی درباره اش گفته بود اما فکر کردم بد نیست یه تاپیک جداگانه برای همچین دوربین و تکنولوژی ای باز بشه. شاید بعدها دوربینهای دیگه ای با این مشخصات به بازار اومدند.
    خواهش می کنم کسانی که اطلاعات بیشتری دارند در اختیار ما بگذارند. مچکر.
    M.Behtash

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: دوربین دیجیتال دولنزی کداک

خيلي نميشه به اين قضيه تکنولوژي گفت
    در واقع 2 تا دوربين در يکي مونتاژ شده چون دو تا لنز و سنسور کاملا از هم مستقل عمل ميکنند
    يک لنز زوم و ديگري وايد

کداک در تبليغات اين مدل بيشتر از همه خانمها را نشانه رفته

اگر از دو لنز و سنسور در ثبت يک تصوير استفاده ميشد ... مشابه چشم، آنوقت ...
    (Common Principles of Image Acquisition Systems and Biological Vision )
    ویرایش توسط bf  : Friday 17 March 2006 در ساعت 15:10

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

گفته ميشه سيستم بينايي انسان اجزا فوق العاده اي نداره (مثلا از نظر عدسي چشم و ...) اما پردازش بسيار هوشمندي داره که باعث ميشه عملکرد فوق العاده اي از نظر کيفيت تصوير براي انواع ما به همراه داشته باشه
    اتفاقا سيستم بينايي انسان حتي بدون در نظر گرفتن پردازش مغز، نيز بسيار خارق العاده و پيشرفته است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اتفاقا سيستم بينايي انسان حتي بدون در نظر گرفتن پردازش مغز، نيز بسيار خارق العاده و پيشرفته است.
    جناب دکتر روشن، شکي در مورد خارقالعادگي سيستم بينايي انسان، در هر سطحي، وجود ندارد
    همچنين هوشمندي و پردازش نيز تنها در مغز خلاصه نميشود، بلکه هوشمندي در ساختار، نحوه اتصالات و ارتباطات نيز وجود دارد
    نمونه بارز آن سيستم عصبي انسان است ...
    خود ايده دو چشم، قبل از اينکه به نکات مرتبط با پردازش اطلاعات آن نگاه کنيم، ميتوانيم آنرا يک هوش ساختاري بدانيم، بنابراين انتقاد شما کاملا به جاست که در آن جمله بايد روي عنوان خصوصيات ساختاري تاکيد بيشتري ميکردم

اما مرجع آن حرف من اين پاراگراف بود:
    Despitethe poor peripheral components, humanvision achieves a spectacular level of overall performance. Much of the power of the system must be in the properties of the system, and these system properties are what we have set out to explore.
    Multiple Capture Single Image with a CMOS Sensor

Brian Wandell1,2, Peter Catrysse1, Jeffrey DiCarlo1, D. Yang1 and Abbas El Gamal1
    Electrical Engineering1 and Psychology2 Departments
    Jordan Hall, Building 420
    Stanford University
    Stanford, CA 94305
    ویرایش توسط bf  : Friday 17 March 2006 در ساعت 15:10

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بلکه هوشمندي در ساختار، نحوه اتصالات و ارتباطات نيز وجود دارد
    متوجه نميشوم. منظورتان، ساختار چشم است يا مغز؟ در ساختار چشم هوشمندي وجود دارد؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

بله، اشاره به اين موضوع داشتم که منظور تنها قدرت پردازش مرکزي، براي مثال مشابه يک cpu در کامپيوتر يا کرتکس در مغز نبوده
    با توجه به آن مراجع، ساختار سيستم بينايي هم داراي خصوصياتي است که در پردازش اطلاعات و نتيجه نهايي تاثير به سزا داشته، شناخت و به کارگيري يا تقليد اين خصوصيات مي تواند به ارتقا عملکرد مصنوعات ساخت ما بينجامد
    مانند ايده استفاده از دو نمونه براي توليد يک تصوير حتي جدا از اينکه در مغز چه گونه پردازشي بر روي اين اطلاعات صورت ميگيرد
    يا اينکه چشم تنها از يک نوع گيرنده استفاده نميکند
    ...
    ویرایش توسط bf  : Friday 17 March 2006 در ساعت 15:00

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوستان ببخشيد!
    اين تاپيك در مورد چشم انسان بود يا...!!؟؟
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

انتقاد شما به جاست،
    اولين چيزي که با ديدن اين دوربين در بنرهاي تبليغاتي سايتها به فکر من رسيد اين بود که دو لنز چه فايده اي دارد و بعد از آن که در معرفي هاي اوليه فهميدم دو سنسور دارد بيشتر کنجکاو شدم ...
    قسمتي از مطالب خودم را خلاصه کردم، همچنين پس از خاتمه بحث اگر جناب روشن صلاح بدانند ميتوان اين بحث را به عنوان ديگري منتقل کرده يا پاک نمود
    ویرایش توسط bf  : Friday 17 March 2006 در ساعت 15:12