نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
Like Tree3تشکر
  • 2 Post By amirnaderi
  • 1 Post By amirnaderi

موضوع: Olympus Sp 570 vs Panasonic FZ28

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض Olympus Sp 570 vs Panasonic FZ28

دیروز یکی از کاربران در پیام خصوصی در مورد این دو مدل دوربین سوال کرد و نظر من را با توجه به این مدتی است با SP 570 کار می کنم، جویا شد. من هم ترجیح دادم جواب را در قالب تاپیک جدید دهم تا هم دیگر کاربران نظر من را بخوانند و همچنین استاتید نظر خود را بیان کنند.
    اما جواب من:
    من خودم هم دقیقا بین این دو مدل (SP 570 و FZ28) دو دل بودم که در نهایت تا آنجا که یادم می آید به دلایل زیر المپیوس را انتخاب کردم

- SP 570 باتری قلمی می خورد که خودش حد اقل برای غیر حرفه ای ها مزیته.
    (منظور از غیر حرفه ای یعنی شامل نیمه حرفا ای های و تمام آماتورها از هر درجه)
    (اخیرا تجربه بدی باتری های خاص
    برای یک مدل از کمپاکت های پاناسونیک داشتم از این قرار که به توصیه مدل یکی از اقوام مدلی از پاناسونیک را خرید (خود دوربین خوبه و عکس هاش راضی کننده)که باتری خاص خود دارد چندی پیش از من خواست برایش باتری یدک بخرم(حدود یک سال از خرید دوربین می گذرد). باتری را از نمایندگی خود پاناسونیک در جمهوری گرفتم (فقط یکی از آنها داشت!!!) و حال وقتی در شارژر قرار می دهم شارژ نمی شود و انگار یه تیکه پلاستیک در شارژر قرار دادی، اصلا هیچ اتفاقی نمی افتد!! و این برای من تجربه شد که همان باتری های قلمی برای ما غیر حرفهای ها صد شرف دارد، با حدود 10 هزار تومان 2 جفت با کیفیتش را می توانی داشته باشی)
    - طراحی بسیار ارگونومیک و خوش دست بودن؛ که هنوزم که با دوربین های دیگه مقایسه می کنم می بینم این طراحی تو این رده تکه و برایم مزیته. جالبه اینکه این طراحی در مدل های SP800و SP800 منقرض شدن!!

- داشتن فرمت خام (که یادم نیست FZ28 دارد یا نه)
    - داشتن ایزوی 64،
    عکس هایی که در این ایزو و در نور روز گرفته می شوند واقعا با کیفیت و با کمترین نویز ممکن از این سری دوربین های هستند و صد البته از FZ28 سر تر هستند
    -داشتن زوم رینگی
    (زمان خرید خیلی جالب بود ولی الان فرقی نداره برام البته زوم کردن با این حالت جالبه هنوزم برام
    و البته زوم رینگی در مدل های بعدی حذف شد، زیرا گزارش هایی در مورد عمل کرد غیر کامل زوم در آمریکا برای این مدل گزارش شده که البته برای ورژن خاصی از دوربین بوده. البته برای من مشکلی نداشته و من راضی بودم)
    - داشتن کفشگ فلاش که FZ28 اینو نداره (که الان برای فرقی ندارد شاید برای شما جذاب باشه)

- و اما در مورد کیفیت عکس ها، تا آنجا که یادم می باید ، زیاد فرقی با هم نداشتند و قابل اغماض بودند. برای کاربری من می که می خوهم در قطع های آلبومی عکس را چاپ کنم هر دو خوب بودند.
    البته عکس هایی از SP 570 دیده بودم که مطمئن بودم که عکس های راضی کننده به من تحویل خواهند داد
    الان هم که با آن کار میکنم عکس های خوبی می گیرم و با زوم بالای آن حتی در حالت اتو از سوژه های دور عکس های شارپ خوبی می گیرد

- نکاتی در مورد SP570:
    لنز آن حساس است منظور قسمتی اسن که هنگام زوم بیرون می آید زیاد محکم نیست و باید با احتیاط با آن کار کرد (که فکر میکنم تمام سوپر زوم ها همین مسئله برایشان صادق است)
    - امکانات نرم افزاری داخلش (مثل قابلیت های گرفتن عکس های پیاپی...) و تنظیمات دستی آن عالی است و می توان عکس های بسیار خوب گرفت.

و در آخر نمی شه انکار کرد که هرچه باشه المپیوس یه دوربین سازه و دروبین های SLR هم تولید می کنه و سال هاست تجربه داره ولی پاناسونیک همه چیز تولید می کنه و چون فقط می خواهد از رقبا عقب نمانی دوربین هم تولید می کند که البته دوربین هایش به نسبت کیفیت خوبی دارند
    ali_ab و persian.boy تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

من برگشتم به انجمن بعد دوری از عکاسی اسه یک سال، دنیا چه بازی ها داره.....
    و الان دارم آخرین پست هامو نگاه می کنم
    دوست دارم به همه کاربرهایی آشنا و دوستان سلام کنم ... :P
    persian.boy تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات