نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree4تشکر
  • 1 Post By ehsan+
  • 1 Post By ehsan+
  • 1 Post By Herati
  • 1 Post By behnam 007

موضوع: Fuji F550 یا Canon SX220 لطفا پیشنهاد بدید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض Fuji F550 یا Canon SX220 لطفا پیشنهاد بدید

دوستان متخصص لطفا راهنمایی کنند
    از بین دو دوربین f550 فوجی و sx220 کنون کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید.

اینو میدونم که با بالا رفتن رزولوشن و ثابت ماندن اندازه سنسور، نویز به شدت افزایش پیدا می کنه.
    اندازه سنسور f550 کمی بزرگتره ( 6.4x4.8mm vs 6.2x4.6mm) به نظر شما این تفاوت اندازه در مقابل 16 مگاپیکسلی بودن f550 نسبت به 12 مگاپیکسلی sx220 کافی هست؟
    اگه کافی نیست، می تونیم با اعمال تنظیماتی مثل کاهش رزولوشن در منوی دوربین، کیفیت رو بالا ببریم؟
    و یا تکنولوژی EXR در f550 نسبت به تکنولوژی DIGIG4 در sx220 قابل قیاس هست؟

دوستانی که عکسهای گرفته شده این دو دوربینو بررسی کردند کدوم بهتره؟
    البته اگه g12 زوم بیشتر و اندازه کوچیکتری داشت، اونو انتخاب می کردم (سنسور g12 حدود 50% از sx220 بزرگتره)

راستی در مورد عمر باطری f550 اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید و آیا f550 باطری قلمی می خوره یا نه (sx220 تعداد 210 عکس، g12 تعداد 370 عکس)

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    فوجی f550 به علت داشتن gps باید با 230 کنون مقایسه کنید و f500 که gps نداره با 220 کنون
    اما فوجی f550 دارای فرمت raw می باشد که مورد مهمی هست.
    پردازنده digig4 در کنون یکی از نقاط قوت آن هست و اما با تکنولوژی exr فوجی فرق دارد در این تکنولوژی مثلا در مود sn اندازه پیکسلها 2 برابر شده و عکس 8 مگاپیکسلی با نویز کمتر میگیرد برای اطلاعات بیشتر میتونی یه سر به سایت فوجی بزنی .
    f550 باطری لیتیوم داره که در کاتولوگ اون در سایت فوجی کامل توضیح داده.
    Miri تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام خدمت آقا احسان، ممنون از راهنمایی شما.
    اطلاعات جدید بنده : عمر باطری f550 , f500 فوجی تعداد 300 عکس هست.
    فرق f550 با f500 فقط در gps نیست بلکه f550 نسبت به اون قابلیت ذخیره فرمت RAW و سرعت عکسبرداری تا 5 عکس بیشتر در ثانیه رو داره (f550 تعداد 8 عکس بر ثانیه)

برای من RAW و gps و سرعت عکسبرداری بیشتر مهم نیست، و فقط کیفیت عکس مهم هست،

حالا شما f500 یا sx220 رو پیشنهاد می کنید؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    هردو دوربینهای خوبی هستند اما من f500 فوجی رو بیشتر می پسندم چون با قیمت کمتر امکانات مساوی ودر برخی موارد بالاتر از کنون داره اما از همه مهمتر مود exr که عکسهای کم نویز میگیره.اگه بتونی 550 رو بگیری بهتره چون فرمت raw داره که بعدا تو فتوشاپ میتونی تنظیمات نور و ... رو تغییر بدی(اگه حوصله داری)و عکسهای با کیفیت بهتر بدست بیاری اما همون 500 هم خوبه.
    .Mohamad. تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    من با کانن 220 کار نکردم ولی دقیقا کانن 210 وفوجی 550و500 رو با هم مقایسه کردم
    فوجی 500 و 550 با به غیر از جی پی اس و فرمت راو دیگه هیچ تفاوتی نداره
    ولی کانن 210 در مقابل فوجی از نظر شارپنس و نویز وفیلمبرداری ضعیف تر است وفوجی سر تر است
    البته یادتون نره فوجی فیلمبرداری 80 فریم در ثانیه رو در 640=480 داره
    در کل هر کدام فوجی ها رو بگیرید بد نمی بینید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوست عزیز من هم چند هفته پیش در انتخاب بین یکی از این 2 دوربین شک داشتم. و بعداز کلی تحقیق کانن sx230 رو خریدم. یکی از دوستانم هم فوجی 550 رو خرید. با هردوی این دوربین ها کار کردم. از نظر خوش دستی فوجی خیلی بهتر از کانن است. کانن مثل ماهی از دست سر میخوره! ولی کیفیت و شارپنس عکس های کانن بسیار بهتر است. بعد از مقایسه عکسهای فوجی و کانن با هم در شرایط نرمال به این نتیجه رسیدم که عکسهای فوجی کمی تاریک است. در کل پیشنهاد من کانن است و صد البته مدل sx230 چون تفاوت قیمت اون با sx220 خیلی کمه ولی در عوض GPS داره که در ایران عزیز ما غیرفعاله!
    .Mohamad. تشکر می‌کند.