نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree3تشکر
  • 1 Post By amin khan
  • 2 Post By Moty

موضوع: طلوع از مغرب ، کدوم ترکیب رو پیشنهاد میدین؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

پیش فرض طلوع از مغرب ، کدوم ترکیب رو پیشنهاد میدین؟

سلام
    من کاملا آماتورم
    تا الان هم فقط دوربین کامپکت داشتم
    ده دوازده ساله که دوست دارم وارد دنیای عکاسی حیات وحش و پرنده گرافی بشم (و در کنارش گاهی عکاسی منظره و صحنه های واید هم داشته باشم ولی نه اولویت اول )ولی نه با کامپکت میشد نه جیب اجازه میداد

خیلی سرچ کردم و گزینه های زیادی از نیکون و کانن و حتی پنتاکس و ... بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که این ترکیب مرسوم و معمول خیلی خوبه:
    EOS 90D (به جای اینکه 7d 2 بخرم)
    EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM
    EF 100-400mm F4.5-5.6L IS II USM

اما با تحقیق بیشتر به این نتیجه رسیدم که بدون آینه ها هم مخصوصا برای من که به dslr تعلق خاصی ندارم و هیچ تجهیزات خاصی هم ندارم که نگران تطابق پذیریش باشم بد نیست و الان بین ترکیب بالا و پایین مرددم

Sony Alpha a6400 body
    Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm F4 ZA OSS
    Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS E-Mount Lens

که هم ارزونتر درمیاد هم جدیدتر هم در بعضی کاربردها جمع و جورتر و سبکتر و مهمتر از همه اینکه 200 م م بیشتر هم دارم

الان دو تا سوال دارم:
    1- بین دو تا ترکیب بالا کدوم رو پیشنهاد میدین و چرا؟؟؟ ، من هرچی سرچ میکنم عیب خاصی واسه بدون آینه ها نمیتونم پیدا کنم و اکثرا نقدهای احساسی داشتن مث اینکه من تا از منظره یاب تصویر واقعی رو نبینم احساس نمیکنم دارم عکاسی میکنم یا صدای بلند شاتر dslr رو نشنوم یا سنگینیش رو تو دستم حس نکنم یا ... ولی از طرفی خب من کاملا آماتورم و به بزرگان نگاه میکنم وقتی میبینم که بزرگان به این سمت نرفتن یا حتی بعضیاشون رفتن و برگشتن ته دلم خالی میشه

2- در مورد ترکیب دوم یه سوال دارم ، شنیدم که توی دوربین های فول فریم سونی و نیکون برخلاف کانن میشه حالتی رو انتخاب کرد که دوربین تبدیل به کراپدار بشه ، آیا اگه این کار رو بکنیم رزولوشن دوربین هم پایین میاد؟ و دیگه اینکه آیا با اینکار ضریب 1.5 به لنزها میخوره؟؟ چون اگه اینجوریه من به جای Sony Alpha a6400 body یدونه Sony Alpha a7R III body بخرم (و یه لنز واید مخصوص فول فریم هم به جای E 16-70 انتخاب کنم) تا موقع عکاسی پرتره و منظره یه فول فریم در اختیار داشته باشم و هر موقع خواستم 200-600 رو استفاده کنم اونو تبدیل به یه کراپدار بکنم...
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 23 March 2021 در ساعت 20:42
    Moty تشکر می‌کند.
    امین ملکی
    گالری
    فتوبلاگ

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط amin khan نمایش پست ها
    سلام
    من کاملا آماتورم
    تا الان هم فقط دوربین کامپکت داشتم
    ده دوازده ساله که دوست دارم وارد دنیای عکاسی حیات وحش و پرنده گرافی بشم (و در کنارش گاهی عکاسی منظره و صحنه های واید هم داشته باشم ولی نه اولویت اول )ولی نه با کامپکت میشد نه جیب اجازه میداد

خیلی سرچ کردم و گزینه های زیادی از نیکون و کانن و حتی پنتاکس و ... بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که این ترکیب مرسوم و معمول خیلی خوبه:
    EOS 90D (به جای اینکه 7d 2 بخرم)
    EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM
    EF 100-400mm F4.5-5.6L IS II USM

اما با تحقیق بیشتر به این نتیجه رسیدم که بدون آینه ها هم مخصوصا برای من که به dslr تعلق خاصی ندارم و هیچ تجهیزات خاصی هم ندارم که نگران تطابق پذیریش باشم بد نیست و الان بین ترکیب بالا و پایین مرددم

Sony Alpha a6400 body
    Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm F4 ZA OSS
    Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS E-Mount Lens

که هم ارزونتر درمیاد هم جدیدتر هم در بعضی کاربردها جمع و جورتر و سبکتر و مهمتر از همه اینکه 200 م م بیشتر هم دارم

الان دو تا سوال دارم:
    1- بین دو تا ترکیب بالا کدوم رو پیشنهاد میدین و چرا؟؟؟ ، من هرچی سرچ میکنم عیب خاصی واسه بدون آینه ها نمیتونم پیدا کنم و اکثرا نقدهای احساسی داشتن مث اینکه من تا از منظره یاب تصویر واقعی رو نبینم احساس نمیکنم دارم عکاسی میکنم یا صدای بلند شاتر dslr رو نشنوم یا سنگینیش رو تو دستم حس نکنم یا ... ولی از طرفی خب من کاملا آماتورم و به بزرگان نگاه میکنم وقتی میبینم که بزرگان به این سمت نرفتن یا حتی بعضیاشون رفتن و برگشتن ته دلم خالی میشه

2- در مورد ترکیب دوم یه سوال دارم ، شنیدم که توی دوربین های فول فریم سونی و نیکون برخلاف کانن میشه حالتی رو انتخاب کرد که دوربین تبدیل به کراپدار بشه ، آیا اگه این کار رو بکنیم رزولوشن دوربین هم پایین میاد؟ و دیگه اینکه آیا با اینکار ضریب 1.5 به لنزها میخوره؟؟ چون اگه اینجوریه من به جای Sony Alpha a6400 body یدونه Sony Alpha a7R III body بخرم (و یه لنز واید مخصوص فول فریم هم به جای E 16-70 انتخاب کنم) تا موقع عکاسی پرتره و منظره یه فول فریم در اختیار داشته باشم و هر موقع خواستم 200-600 رو استفاده کنم اونو تبدیل به یه کراپدار بکنم...
    درود

ببینید خودتون با دوربین های میرورلس بیشتر ارتباط میگیرید یا دوربین های dslr ، نهایت انتخاب کنید هر کدام را بگیرید کاملا شمارا راضی می کنند ،
    دوربین های میرورلس سبک تر قابل حمل تر و آپشنال تر هستند ، از آن طرف عمر باتری کمتری دارند و خوش دستی دوربین های DSLR را ندارند
    برای عکاسی حیات وحش برای ارگونومی بهتر منظره یاب اپتیکال و عمر باتری بیشتر بنظرم dslr ها گزینه بهتری هستند هرچند با یک گریپ و چند باتری اضافه اون مشکلات بر طرف می شود با هزینه بیشتر البته

نکته مهم تر بنظرم اگر تجربه ای در عکاسی ندارید بهتر است دوربین ها را به همراه یک لنز کیت تهیه کنید اگر دیدید علاقه مندید و زمان برای یادگیری عکاسی دارید و مشتاق به یادگیری هستید سپس به سراغ خرید لنزهای دیگر بروید چرا که لنز های انتخابی شما لنزهای گرانی هستند ، این طوری خیلی ضرر نمی کنید اگر پشیمکان شوید و حداقل یک دوربین خوب برای امور روزمره دارید

در مورد سوال دوم دوربین های فول فریم قابلیت کراپ تصویر را دارند ولی این کراپ به صورت نرم افزاری صورت میگیرد و قاعدتا رزولوشن تصویر کمتر می شود و همان ضریبی که کراپ می شود فاصله کانونی تغییر میکند
    سوالی هست در خدمتم
    amin khan و mohamad.k تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

سلام مجدد
    من توی این مدت رفتم و یه لنز 100-400 کنون و 15-85 خریدم
    الان دنبال دوربین مناسب میگشتم که تقریبا نظر قطعیم این بود که 90d بخرم واسه عکاسی پرنده گرافی و حیات وحش
    ولی یه ویدیو مقایسه ازش دیدم در مقایسه با 7d ii که مردد شدم چون عملکردش ضعیف بود بنظرم
    1- حالا الان از بین 90d و 7d ii دوستان کدوم رو پیشنهاد میدن

2- یه گزینه سوم هم که الان دوباره به سرم زده بدون آینه هاست ، با توجه به اینکه من اون دو تا لنز رو خریدم بنظرتون اگه یه M6 mark2 یا حتی M50 بخرم با توجه به اینکه عکاسی پیاپی بالاتری دارند و تعداد نقاط فوکوسشون بیشتره عملکرد بهتری خواهند داشت؟(من از اول میخواستم بدون آینه بگیرم ولی چون لنز های تله مناسبی هنوز واسش نیومده و خیلی گرونن بیخیال شدم)

3- اینکه بدون آینه تعداد نقاط فوکوسشون مثلا 143 نقطه ست ولی 7d ii فقط 65 نقطه و 90d فقط 45 نقطه ست چقدر تاثیر داره توی عکاسی حیات وحش؟ اینجوری که من میبینم خیلی باید بهتر باشند

4- من اگه بدون آینه بخرم آیا با توجه به اون دو تا لنز اگه از مبدل لنز EF به EF/M استفاده کنم توی کیفیت تاثیر میذاره مبدل؟ اگه آره یعنی چقدر تاثیر منفی داره؟

5- اینکه منظره یاب بدون آینه ها ندارن چقدر تاثیر داره دقیقا ( مث m6 ii ) منظورم اینه که از تو LCD دیدن و عکاسی کردن چه بدی داره مگه؟ و اینکه اون مدلهایی که داره مث M50 آیا دقیقا مث DSLR ها خواهند بود

6- در کل با توجه به پستهای قبل الان به نظرتون من 90d یا 7d mark2 یا M50 یا M6 mark2 بگیرم؟

طولانی شد ممنون میشم اگه یک به یک جواب بدین
    امین ملکی
    گالری
    فتوبلاگ