نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمایی کنید برای انتخابkonica minulta 5D یاnikon D50

vahidshah
    Guest

پیش فرض راهنمایی کنید برای انتخابkonica minulta 5D یاnikon D50

من می خواهم یه دوربین حرفه ای بخرم و فکر نمی کنم در اینده بتونم لنز های گرانقیمت برای دوربینم تهیه کنم . حالا بین این دو دوربین nikon D50 و konica minulta 5D موندم. کونیکا لرزه گیر داره و کیفیت عکس هاش هم که خوبه لنز کیتشم 18-70-است که زوم بیشتری نسبت به نیکون داره(نیکون 18-55 d50=) والبته در اینده نیز ازطرف سونی حمایت خواهد شد (تولید لنز و ارتقا دوربین) و نیکون D50 نیز با کیفیت عکس خوب و لنز های متنوع بازار و نام معتبر خودش انتخاب دیگری هست و فکر می کنم قابل اعتماد تر باشه از نظرساخت و کیغیت . البته من در فروم بحث های مربوط به d50 وr1 وeos350c و...خوندم ولی...
    ایا اصلا با توجه به خریده شدن کونیکا توسط سونی 5D تولید میشه؟تو بازار با قیمت قبلی فروخته می شه ؟اگه قیمت رو دارید لطفا بنویسید
    به نظر شما ها کدوم یک از این دوربین ها کیفیت و ارزش بیشتری برای خرید داره لطفا ضعف ها و برتری های دوربین ها رو نسبت به یکدیگه هم بگید
    كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: راهنمایی کنید برای انتخابkonica minulta 5D یاnikon D50

نمیدونم لینک زیر را هم مطالعه فرمودید چون نوشته بودید لینکهای D50 و 350 دی R1 را خوندید.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2368

http://www.dpreview.com/reviews/comp...s350d&show=all
    آریو مینوسپهر

vahidshah
    Guest

خیلی ممنون توی dpreview زیاد خونده بودم ولی این مقایسه رو ندیده بودم
    بحث دوم رو هم یخورده بعد از ارسال پست پیدا کردم
    انگار konica 5d گیر نمی اد ؟ اگه هم گیر بیاد گرونتر من که زنگ زدم عکسباران و نمایندگی کونیکا گفتن نداریم و نخواهیم اورد لطفا راهنمایی کنید

در مورد مترینگ این دوربین هم توضیحاتی بدید.مثلا سیستم نیکون 3d matrix هست یا کنون 35 ناحیه ولی کونیکا 14قطعه این یعنی در فاصله سنجی دقت کونیکا کمتره؟
    انگار کونیکا usb2.0 نداره البته شاید 2 کم سرعت باشه .لنز کیت این دوربین از لحاظ کیفیت متل 18-55 کنون هست!!؟؟
    من با کونیکا A200 خیلی کار کردم در فوکوس و وایت بالانس اتوماتیک مخصوصا توی اتاق کمی مشکل داشت ایا این مشکل در همه کونیکا مینولتا ها وجود داره؟
    اگه قیمت جدیدی از این دوربین دارید لطفا بنویسید
    ویرایش توسط vahidshah : Sunday 21 May 2006 در ساعت 18:31

تشکر کرده
    1796

متاسافنه بنده اطلاعاتی در مورد دوربینهای مینولتا ندارم. شاید 5d رو بخاطر 7d نمیارند.

در مورد usb 2.0 باید بگم که نداره. که البته اگر داشت usb 2.0 کجا سرعتش کمه؟ شاید به FireWire نرسه ولی شما رو از کارت ریدر بینیاز میکنه.

همین که usb 2 داره رو از تو هون لینکی که داده بودم پیدا کردم. بقیه امکانات رو هم اگر تو همون لینک یا سایت dpreview بگردید حتما پیدا میشه.
    آریو مینوسپهر

vahidshah
    Guest

دوربین را در فروشگاه www.digihouse.ir باقیمت 620 هزار تومن پیدا کردم :) .من سایت dpreviewرو زیاد می بینم ولی در این سایت 7d,review کامل داره.اما در سایت dcrpreviewو cameralabs این دوربین کاملا ازمایش شده است.(لنز کیت این دوربین هم کیفیت چندانی ندارد).:cool:
    در مورد usb هم بله انگارusb1.1است ولی نمی دونم چرا در http://www.dcresource.com/reviews/mi...xum_5d-review/ هم نوشته usb2.0 fullspeed(slow)) شاید با اون فول اسپید می خان ادم ناراحت نشه
    از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم :biggrin:

vahidshah
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah
    دوربین را در فروشگاه www.digihouse.ir باقیمت 620 هزار تومن پیدا کردم :) .من سایت dpreviewرو زیاد می بینم ولی در این سایت 7d,review کامل داره.اما در سایت dcrpreviewو cameralabs این دوربین کاملا ازمایش شده است.(لنز کیت این دوربین هم کیفیت چندانی ندارد).:cool:
    در مورد usb هم بله انگارusb1.1است ولی نمی دونم چرا در http://www.dcresource.com/reviews/mi...xum_5d-review/ هم نوشته usb2.0 fullspeed(slow)) شاید با اون فول اسپید می خان ادم ناراحت نشه
    از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم :biggrin:

بالاخره دوربین konicaminulta 5d رو از خانه دیجیتال خریدم از راهنمایی دوستان خیلی ممنون

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah
    بالاخره دوربین konicaminulta 5d رو از خانه دیجیتال خریدم از راهنمایی دوستان خیلی ممنون
    دوربین نو مبارک است. پیشنهاد می کنم در امضای خود املای تجهیزات خود را به صورت زیر اصلاح فرمایید:

Konica Minolta --- Lens

موفق باشید.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    البته اگر داشت usb 2.0 کجا سرعتش کمه؟ شاید به FireWire نرسه ولی شما رو از کارت ریدر بینیاز میکنه.
    سرعت USB 2.0 به ميزان 80 مگا بيت در ثانيه بيشتر از Firewire‌ است.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    1796

البته مثل اینکه حق با شماست. در بعضی جاها نیز عکس آن هم دیدم.

http://66.218.69.11/search/cache?p=u...icp=1&.intl=us
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    البته مثل اینکه حق با شماست. در بعضی جاها نیز عکس آن هم دیدم.

http://66.218.69.11/search/cache?p=u...icp=1&.intl=us

ضمن تاكيد براينكه براي من فقط مهم اينه بفهميم كداميك واقعا سريعتر هست ...

اين سايتي كه شما معرفي كرديد شرايط تست رو دقيقا شرح نداده ، ضمن اينكه بايد ديد نظر سايت ها و منابع معتبر Benchmarking چيست.
    هر چند كه قبول دارم و براي من اصلا عجيب نيست كه سرعت اسمي يك تكنولوژي با شرايط واقعي ، فاصله زيادي داشته باشد و بنابراين اصلا بعيد نيست كه Firewire سريعتر باشد !
    هادی هژیرآذر