صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Dsc-r1 يا Dmc-fz50

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

پیش فرض Dsc-r1 يا Dmc-fz50

سلام.
    من ميخواهم يك دوربين بخرم منتها از بين دو دوربين Panasonic FZ50 و Sony R1 نميدونم كدومشو انتخاب كنم اگه ممكنه دوستان منو راهنمايي كنن. ممنون.:)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Dsc-r1 يا Dmc-fz50

سلام...

بار ها و بار ها این سوال پرسیده شده است...

اما سوال شما را باید با سوال پاسخ داد ...

کاربرد شما چیست؟بودجه شما چقدر است ؟ تسلط شما چقدر است؟ اولین دوربین دیجیتال شماست ؟ خواسته هایتان از دوربین چیست؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim496 نمایش پست ها
    سلام.
    من ميخواهم يك دوربين بخرم منتها از بين دو دوربين Panasonic FZ50 و Sony R1 نميدونم كدومشو انتخاب كنم اگه ممكنه دوستان منو راهنمايي كنن. ممنون.:)
    سلام
    - اگر به لنز واید علاقه دارید ( اونهم 24 م.م) R1 و اگه به زوم بالا احتیاج دارید, FZ50. ( زوم R1 برابر 5X و زوم FZ50 برابر 12X است)
    - اگر عکاسی در محیطهای کم نور و شب برایتان مهمتر است R1 (چون نویز فوق العاده کمی دارد و حتی ایزوی 800 آن نیز قابل استفاده است و حالت Bulb برای شاتر هم دارد) واگر بیشتر در روز و نور کافی عکاسی میکنید FZ50.
    - کارت حافظه FZ50 از نوع SD و کارت R1 هم از نوع CF وهم MS-Duo میباشد.
    - سنسور R1 از نوع CMOS ولی سنسور FZ50 از نوع CCD است, اندازه سنسور R1 نیز تقریبا" 8 برابر سنسور FZ50 است که این خود, یکی از دلایل نویز کمتر آن است.

** در کل هر دو, دوربینهای خوشدست و پرفروشی هستند, هرچند که باید اعتراف کرد کیفیت عکس R1 بسیار بهتر است, ولی شما با پولی که برای R1 میپردازید, میتوانید یکی از بهترین SLRها را بگیرید( وحتی با پولی که برای FZ50 میدهید)
    قیمت FZ50 در حدود 570 و R1 نزدیک 790 میباشد.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام...

بار ها و بار ها این سوال پرسیده شده است...

اما سوال شما را باید با سوال پاسخ داد ...

کاربرد شما چیست؟بودجه شما چقدر است ؟ تسلط شما چقدر است؟ اولین دوربین دیجیتال شماست ؟ خواسته هایتان از دوربین چیست؟
    سلام.
    بنده بيشتر از 800000 تومن نميتونم بابت دوربين هزينه كنم اون هم نه به خاطر بودجه بلكه چون من با دوربينهاي حرفه اي كار نكردم به همين خاطر خريد دوربينهاي خيلي گرون واسه من پوت دور ريختنه.البته من يك دوربين در حد نيمه حرفه اي ميخام ولي slr نه.دوربين بنده سوني h1 بود كه البته فروختمش.

تشکر کرده
    14101

سلام....

خوب حالا بهتر میشه راهنمایی کرد...

هرچند با بودجه ی شما میشه به راحتی یک DSLR خرید ،اماوقتی نیازی ندارید چرا پیشنهاد بدهیم ؟

خوب شما با این بوجه میتوانید به سراغ R1 بروید ، این دوربین شاهکار سونی در لایک ها است و بهترین دوربین در این مورد ، اما لنز این دوربین و زوم آن شاید شما را که H1 داشته اید راضی نکند ، به نظر بنده اگر شما به سراغ H9 یا H7 بروید بسیار جذاب تر خواهد بود با زوم 15 ایکس و رزلوشن خوب و امکانات دیگر....هرچند R1 هنوز هم بهترین است اما تنها به خاطر سنسور و نویز کم باید آن را شاهکار دانست...تکنولوژی این دوربین چند سال عقب است و قیمت هم کمی بالا است.احتمالا شما برای مموری و دیگر لوازم نیازی به هزینه کردن ندارید و از لوازم دوربین قبلی استفاده خواهید کرد.اما در این رنچ قیمت علاوه بر سونی R1 & H7 & H9 میتوانید به سراغ Canon S3IS , S5IS , Panasonic Fz 8 , Olympus SP 550UZ بروید....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

آقاي قبادي ممنون از شما به خاطر راهنماييتون.
    در ضمن ميشه بپرسم نظر شما در مورد Panasonic FZ50 چيه؟
    اگه قبول زحمت كنيد و كمي در مورد امكانات و ويژگيهاي اين دوربين واسه من بگيد ممنون ميشم.

تشکر کرده
    14101

سلام...

والله این دوربین مدت هاست معرفی شده ( به نظر 1 سال و نیم ) اما در کل دوربین قابل توجه ای است ، در مورد قیمت به نظرم در حدود 420 هزار تومان باشد ( دقیق نیست ) .

مشخصات اون رو که مرور میکنیم بر روی کاغذ موارد خوبی میبینیم ، مثل سنسور 10.1 مگاپیکسل ( که تمام نیاز شما را رفع میکند و شاید هم زیاد باشد )( یک موضوعی که در این مورد قابل ذکر است این است که هر چه مگاپیکسل بالاتر میرود و اندازه ی سنسور یکسان باقی میماند بعث میشود رفتار نویزی دوربین بدتر بشود )

لنز 32 - 420 با 12 ایکس زوم دیجیتال و 2 ایکس دیجیتال که با ادغام با اپتیکال تبدیل به 24 ایکس میشود. امکان فوکوس با حلقه ی رینگ ، F2.8 - F3.7 که بسیار خوب است . ایزو 80 تا 3200 که بسیار عالی است ، سرعت شاتر 60 ثانیه تا 1/2000 که این هم خوب است . امکان نصب فلاش خارجی ، لزره گیر بسیار عالی پاناسونیک ، مد های عکاسی بسیار خوب و کاربردی ، مانیتور 2 اینج با رزلوشن بالا ، امکان فیلمبرداری با 848 x 480 (16:9), 30 / 10 fps که بسیا رخوب است . امکان عکاسی با فرمت RAW .

در کل دوربین خوبی است و اگر به قیمت مناسب رسیده باشد مورد خوبی است.

بدنه تقریبا همان ساختار بدنه های پاناسونیک را دارد و نسبتا خوش دست است.

در مقابل سونی به نظرم در چند مورد ضعیف تر است و از همه مهم تر نویز است که سونی یکه تاز بی چون و چرای لایک هاست ( با R1 البته )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    8302

سلام...

والله این دوربین مدت هاست معرفی شده ( به نظر 1 سال و نیم ) اما در کل دوربین قابل توجه ای است ، در مورد قیمت به نظرم در حدود 420 هزار تومان باشد ( دقیق نیست ) .
    سلام
    کاوه جان!! تو سر مال مردم نزن, قیمتش حدود 570 تومنه!!! اگر 420 بود که من با کله میرفتم میخریدم. :rolleyes:
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    14101

سلام...

اِ اِ اِ چه گرون...؟؟؟

این دوربین هنوز افت قیمت نداشته ؟ خیلی وقت پیش همین قیمت بود !! فکر نمیکردم این قیمت باشه . خوب شد گفتم دقیق نیست هااااا:biggrin:

من زیاد قیمت ها ی پاناسونیک تو دستم نیست....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    8302

سلام...

اِ اِ اِ چه گرون...؟؟؟

این دوربین هنوز افت قیمت نداشته ؟ خیلی وقت پیش همین قیمت بود !! فکر نمیکردم این قیمت باشه . خوب شد گفتم دقیق نیست هااااا:biggrin:

من زیاد قیمت ها ی پاناسونیک تو دستم نیست....
    سلام
    قبلا" که بالای 650 بود!!
    وحيد قديري راد

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین