نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: CANON 5D يا CANON 30D يا canon400d

كاربر آشنا aseman550 آواتار ها
    تشکر کرده
    139

Wink CANON 5D يا CANON 30D يا canon400d

بنام خدا
    دوستان سلام
    كمتر از يك هفته مي باشد كه با سايت خوب عكاسي آشنا شده ام.
    براي شروع و تبادل تجربيات و بهر بهره برداري از نظرات ارزشمند اساتيد عكاسي موضوع ذيل را مطرح نموده و تقاضا دارم خبرگان فن رهنمود هاي خود را ارايه فرمايند.
    مقدمه :
    1. تقريبا 25 سال است با دوربين ومقوله ي هنر عكاسي آشنا هستم.
    2. دوربين canon AE1 آنالوگ و Nikon f4s داشته ام ( سال 71 قيمت بدنه 185 هزار تومان )
    3. در سازمان بصورت اداري دوربين Nikon f4s - nikon d1 – را عنداللزوم دراختيار دارم.
    4. با دوربين nikon d1 در يكسال خير حدود 3000 فريم گرفته ام.
    5. به كيفيت و عدم نويز در عكس – بدنه حرفه اي – قطع سنسور وسرعت بالا خيلي بها مي دهم.
    6. با توجه به كيفيت بالاي نگاتيو در عكاسي بناي خريد شخصي را بر تهيه دوربين با dpi بالاي 11 مگا پيكسل را گذاشته ام .
    در انتخاب دوربين به3مدل CANON5 d به عنوان اولويت اول و canon 30d , canon 400d, به عنوان اولويت هاي بعدي رسيده ام.
    كه تفاوت قيمتي اولي با بعد ي ها معادل 1.5 تا 1.7 يك ميليون تومان مي باشد.
    CANON5 d با رزولوشن 13 – بدنه حرفه اي – فول فريم – سرعت 8000/1 و... انتخاب اول شده است.
    و canon 30d و canon 400d نيز يكي بخاطر رزولوشن بالاتر و بعدي بخاطر سرعت بالاتر شاتر و بدنه حرفه اي تر مورد انتخاب واقع شده اند.
    با توجه به مقدمه بالا جهت استفاده شخصي خريد كدام دوربين را توصيه مي نماييد.
    ضمنا اگر نظر بر مارك ومدل ديگري داريد كه براي ان دلايل فني و حرفه اي ارايه مي فرماييد سپاسگزار خواهم بود اعلام فرماييد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: CANON 5D يا CANON 30D يا canon400d

دوست عزیز اولین مقوله جیب شما ست.اگر به مقدار متنابهی موجود هست خیلی شک نکنید.در مورد بدنه 30d و 400d بدنه های خوبی هستند هر چند نمیشه ازشون به عنوان چکش استفاده کرد.در هر صورت اگر خرید لنز های متنوع رو هم مد نظر دارید و دو 3 مگا پیکسل چندان برای کار شما اهمیت نداره پیشنهاد می کنم صبر کنید تا جایگزین 30d بیاد.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

amirsooki
    Guest

6. با توجه به كيفيت بالاي نگاتيو در عكاسي بناي خريد شخصي را بر تهيه دوربين با dpi بالاي 11 مگا پيكسل را گذاشته ام .
    در انتخاب دوربين به3مدل CANON5 d به عنوان اولويت اول و canon 30d , canon 400d, به عنوان اولويت هاي بعدي رسيده ام.
    كه تفاوت قيمتي اولي با بعد ي ها معادل 1.5 تا 1.7 يك ميليون تومان مي باشد.
    سلام.
    شما میفرمایید که 11 مگاپیکسل به بالا میخواهید ، که هیچکدام از 400d و 30d نیستند.
    و اینکه کارایی شما از دوربین چیست ؟ یعنی خبرنگارهستید ؟ یا عکاس صنعتی ؟ یا ؟؟ چون کارایی دوربین در انتخاب بسیار مهم است ، مثلا در خبرنگاری ، بدنه 400d رو فراموش کنید ، کافیه که دو بار بخوره به یه مثلا دیوار ... هرچند که گفته اید برای استفاده شخصی میخواهید ، اما باز هم کارایی دوربیبن مهم می باشد.
    من فکر میکنم با توجه به گفته های شما ، اگر مشکل مالی موجود نیست ، یک عدد 5D به کارتان می آید .
    اما 30d نیز دوربینی ست که شما را از خرید خود نا امید نمی کند.

تشکر کرده
    139

پیش فرض پاسخ: CANON 5D يا nikon d200

دوستان عزيز سلام مجدد
    از توجهي كه فرموديد سپاسگزارم.
    نه عكاس صنعتي هستم ونه خبرنگار
    درامدي نيز از مقوله عكاسي ندارم.
    صرفا براي خود و علايقي كه دارم از ويزور دوربين به جهان روبرو نگاه مي نمايم.
    در ابتداي انقلاب با دوربين وعكاسي اشنا شدم ودر دفاع مقدس به ان بيشتر پرداختم و حاصلش چند هزار قطعه عكس مي باشد.
    به علت فعاليت هاي ژورناليستي در ابتداي دهه هفتاد نگاه عميق تري به مقوله عكاسي نموده و در دوره هاي مختلفي شركت نمودم تا مفاهيم كلان عكس وعكاسي را بهتر بشناسم.
    نگاه سال هفتاد موجب اين شد كه نيكون f4s را با هزينه شخصي تهيه نموده و با ان بدنه حرفه اي و كيفيت بالا علاقمندي خود به عكاسي را در كنار امور روزمره ادامه دهم .
    متاسفانه يا خوشبختانه كار با نيكون f4s موجب اين نكته شد كه تا سطح عكاسي دوربين ديجيتال به بالاي اا ميليون مگا پيكسل ارتقا ء پيدا ننمايد دوربين شخصي تهيه ننمايم و اين چارچوب موجب شد بسياري از فرصت هاي شخصي براي عكاسي را از دست بدهم و زيان كردم چون هميشه منتظر بودم كه دوربين با رده بالاتر بيايد و بعد خريد نمايم .
    ولي در ماموريت ها اداري درهرفرصتي دوربين رااز عكاس همراه گرفته و خود عكاسي نموده ام.
    البته براي همكاران جديدم هميشه تعجب بر انگيز بوده كه يك مدير عكاسي هم نمايد وفرصت زياد بگذارد.
    به فروشگاه هاي دوربين كه مراجعه مي نموده و دوربين ها را در دست كه مي گيرم canon 1d يا 1ds mark2 يا Nikon d2 را نسل بعدي f4s مي بينم و سنگيني و لم همان دوربين را دارند.
    اكنون كه مي خواهم خريد شخصي نمايم انتخاب اول canon 5d مي باشد و در دو روز اخير بعد از طرح اين سوال با مطالعه بخش ديگر اين سايت در جمع بندي نظراتي كه مطرح شده بود دوربين Nikon d200 را جايگزين دو دوربين بعدي نمودم.
    درهر نوبت عكاسي كه مي نمايم عكس هاي منتخبم را در قطع 13 در 18 و يكي دو فريم را نير در قطع 20در 30 چاپ مي نمايم و بقيه در ارشيو نگهداري مي شوند ودر روي مونيتور نگاه مي نمايم و حالا كمي از موضع بالاي 11 مگا پيكسل عدول نموده ام.
    اين موضوع را در اينجا مطرح نمودم كه دوستاني كه حرفه اي عكاسي نموده اند كدام انتخاب را خواهند نمود و تصميمي كه ميگيرند به خريد كدام دوربين منتهي مي شود؟
    براي من انتخاب صحيح مهم است ضمنا اگر در اين مشورت به انتخاب دوربين گران برسم هزينه خواهم نمود ولي در بين علاقه به تهيه امكانات بسيار عالي و گرايشي كه به سنگيني و حجم بدنه f4s داشته ام و صحيح بودن دوربيني كه كفايت امور را مي نمايد مانده ام.
    ویرایش توسط aseman550 : Saturday 17 March 2007 در ساعت 11:12 دلیل: تصحيح متن اوليه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

اگر بخواهيد منتظر جانشين 30d باشيد بايد 6-7 ماه صبر كنيد كه البته امكان داره 5d هم با مدل جديد عوض بشه. من به عنوان آماتور از شما كه صاحب تجربه هستيد عذر خواهي ميكنم ولي حتما توجه داريد كه5d فول فريم و30dو 400d با كراپ1.6 است. كه بايد با توجه به نياز شما لنز هاتون رو انتخاب كنيد.كه اين مقوله متفاوت مي باشد.

amirsooki
    Guest

سلام.
    ظاهرا الان تصمیم شما بین 5d و d200 هست .
    به نظر من بین این دو انتخاب ، اگر قیمت مد نظر شما نباشد ، حتما 5D .
    چون یک دوربین بدون نویز ، با کیفیت عالی است و لنز های بسیار عالی برای یک دوربین فول فریم در برند کنون موجود است که هر کدام یک دنیا رویاست .
    اما D200 ، به نظرم بدنه ایست عالی ، اما فکر میکنم برای یک خبرنگار. یعنی اکثر ویژگیهای این دوربین به درد یک فرد معمولی ( منظورم کسی که حرفه عکاسی ندارد ) نمی خورد . همینطور حتی 5D .
    فکر میکنم از خرید 30D پشیمان نمیشوید . چیزی کم ندارد .

تشکر کرده
    139

ARASH E
    اگر بخواهيد منتظر جانشين 30d باشيد بايد 6-7 ماه صبر كنيد كه البته امكان داره 5d هم با مدل جديد عوض بشه. من به عنوان آماتور از شما كه صاحب تجربه هستيد عذر خواهي ميكنم ولي حتما توجه داريد كه5d فول فريم و30dو 400d با كراپ1.6 است. كه بايد با توجه به نياز شما لنز هاتون رو انتخاب كنيد.كه اين مقوله متفاوت مي باشد.
    دوست عزيز سلام
    به خاطر ويژگي هاي عالي f5 از جمله فول فريم بودن ان مي باشد كه انتخاب اول را به ان اختصاص داده ام.
    اتفاقا نظر بر صبر نمودن ندارم .زيرا حاصل صبر كردن براي امدن مدل هاي بالاتر يا تكميلي - تجربه خوبي برايم نبوده است.

amirsooki
    سلام.

ظاهرا الان تصمیم شما بین 5d و d200 هست .
    به نظر من بین این دو انتخاب ، اگر قیمت مد نظر شما نباشد ، حتما 5D .
    چون یک دوربین بدون نویز ، با کیفیت عالی است و لنز های بسیار عالی برای یک دوربین فول فریم در برند کنون موجود است که هر کدام یک دنیا رویاست .
    اما D200 ، به نظرم بدنه ایست عالی ، اما فکر میکنم برای یک خبرنگار. یعنی اکثر ویژگیهای این دوربین به درد یک فرد معمولی ( منظورم کسی که حرفه عکاسی ندارد ) نمی خورد . همینطور حتی 5D .
    فکر میکنم از خرید 30D پشیمان نمیشوید . چیزی کم ندارد
    از رويكرد خوبت براي اعلام نظري كه براي انتخاب دوربين مناسب داده اي سپاسگزارم.
    به عبارتي با تمام ايتم هاي موجود - و اصلاح نظري كه براي انتخاب دوربين هاي بعد از f5 داشتم توصيه جنابعالي خريد دوربين 30 d مي باشد .