صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تعویض s1is با s3is منطقیه ؟!!

كاربر آشنا hamid_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    1590

پیش فرض تعویض s1is با s3is منطقیه ؟!!

سلام
    من یک دوربین s1is دارم..تو فکر خرید slr بودم..اما چون فعلا امکانش نیست:( چند روزیه به این فکر افتاده ام که دوربینم رو اگه بشه بفروشم و s3is بگیرم...
    میخواستم بپرسم این کار منطقیه ؟! یعنی می ارزه ؟! و دیگه این که فکر میکنید من دوربینم رو کجا و به چه قیمتی میتونم بفروشم ؟!
    ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: تعویض s1is با s3is منطقیه ؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_kh
    سلام
    من یک دوربین s1is دارم..تو فکر خرید slr بودم..اما چون فعلا امکانش نیست:( چند روزیه به این فکر افتاده ام که دوربینم رو اگه بشه بفروشم و s3is بگیرم...
    میخواستم بپرسم این کار منطقیه ؟! یعنی می ارزه ؟! و دیگه این که فکر میکنید من دوربینم رو کجا و به چه قیمتی میتونم بفروشم ؟!
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    نه دوست عزیز اصلا منطقی نیست.اگر تا یک دوربین جدید بیا بخواهید دوربینتون رو عوض کنید کلاهتون پس معرکه هست.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر آشنا catboy آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام منطقی ترش اینه که slr بخرید و اینکه می فرمایید امکانش نیست رو من یکی کاملا می فهمم به نظر من بهترین راهش اینه که اگه فکر می کنید با صبر کردن می تونید در آینده نزدیک slr تهیه کنید پس بازم صبر کنید اما اگه می دونید وضعیت فرقی نمیکنه پس بهتر همین حالا یه دوربین به روز تر تهیه کنید . . .
    سینا - s3 is canon
    http://www.iranhiv.com سايت رسمي آموزش همگاني ايدز ايران

ايدز را متوقف كنيم و به عهد خود پايبند باشيم (Stop AIDS , keep the promise )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

بحث slr هم شبیه مردهای توی فیلم ها داره میشه که تا شلوارشون دو تا میشه ...

چرا فکر می کنید اینقدر نیاز به داشتن یک دوربین حرفه ای تر دارید؟

نمی دونم شاید دوربین عوض کردن هم مثل موبایل عوض کردن شده!

دوربین های کامپکت واقعا دوربین های خوبی هستند با امکانات فوق العاده عکس های خیلی خوبی هم میشه

باهاشون گرفت.اختلاف کیفیت بین SLR با کامپکت برای کار های روزمره اصلا به حساب نمی یاد.حتی برای کسی که

میخواد کار حرفه ای بکنه بهتره اول بتونه با یک کامپکت عکس بگیره بعد ..
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

به نظر من هم اگه در آینده نزدیک می تونید (و می خواهید) Slr بگیرید که هیچ چی، ولی اگه نه بله منطقیه. چون S3 و S1 تفاوتهای قابل توجهی دارن و الان قیمت S3 هم پایین اومده.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Thumbs down پاسخ: تعویض s1is با s3is منطقیه ؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_kh نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنید

بیین دوست عزیز:

من هم میخواستم دوربین عوض کنم ولی دوربین اس ال آر و لنزی که مد نظر دارم حدود یک و هشتصد آب میخوره.

دوربین فعلی خودم و 2 تا کانورتورشو و رم 1 گیگش خیلی بتونم بفروشم 500 تومن روی همدیگه که تازه اون هم بعیده. به علاوه اینکه الان هم همه کارامو این دوربین به نحو عالی داره انجام میده. فقط چند تا نکته کوچولو:

1: خیلی کم پیش میاد ولی بعضی اوقات به رزلوشن بیشتر احتیاج دارم
    2: باید هی کانورتور باز و بسته کنم
    3: نسبت عرض و طول عکسهام 4 به 3 هست که خیلی دوست داشتم 3 به 2 باشه.
    4: سرعت روشن شدن و کار دوربینم کمه و به همین دلیل بعضی اوقات سوژه از دست میدم.
    5: اگه رنج ایزوی بهتر داشتم خیلی خوب میشد.

همین! حالا به خاطر این چند تا آیتم، حد اقل یک و سیصد سرفیدن کار عاقلانه ایه؟ نه! اگر میلیونر بودم و ب ام و ایکس 5 سوار میشدم و این پول برام اصلا مهم نبود، شاید. این از مورد اس ال آر.

در مورد آپگرید از اس 1 به اس 3 این اتفاق خواهد افتاد: دوربینتو ازت مفت میخرن، باید بری یه دوربین نو با قیمت زیاد بخری به خاطر کمی اختلاف امکانات.
    عین این اشتباه رو قبلا خود من کردم. فوجی 602 رو فروختم و اس 20 خریدم و 350 هزار چوق ضرر کردم. ( همون بدنه و لنز - فقط کمی امکانات بیشتر. عین فرق اس 1 و اس 3 ) به نظر من این یکی هم اصلا نمی ارزه

توصیه دوستانه : از دوربینت استفاده کن، مطمئن هستم بیشتر ما از تمام توانی که دوربینهامون دارن استفاده نمیکنیم. پولها تو جمع کن و بعد از یکی دو سال دیگه که دوربینت هم حسابی قدیمی شد، یه اس ال آر عالی میخری که پنج - شش سال آینده رو برات به سادگی کار کنه. ;)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

البته در مورد تفاوت S1 و S3 یه مقدار باهاتون مخالفم! چون S1 اولا رزولوشن 3.2 مگاپیکسل داره که نسبت به 6 اختلافش کم نیست، و مهمترین ایرادش اینه که لامپ کمکی فوکوس نداره. و یک سری ایرادهای دیگه از جمله کند تر بودن فوکوس و مشکل بیشتر فوکوس توی زوم بالا و ضعیف تر بودن لرزشگیر و مونیتور کوچکتر و ... و البته اینکه پرداخت این مبلغ برای این امکانات به صرفه هست یا نه خوب بستگی به استفاده کاربر داره. به نظر من (و البته برای استفاده خودم) تعویض اس 1 با اس 3 منطقی هست ولی اس 2 با اس 3 نه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Hamid_kh! با سلام،
    حالا ديگر به نظر مي*رسد تبديل S1 به S3 خطا باشد. چون S3 هم از ضعف بزرگي رنج مي*برد كه احتمالاً در نسل بعديش رفع خواهد شد. چه ضعفي؟ نويز قابل توجه در حساسيتهاي بالاتر از 100. به عبارتي هنوز در نور كم از فلاش بي*نياز نيست. اما نگاهي به G7 و نيز Ixus900 Ti كافي است تا بتوان قابليتهاي نسلهاي بعدي از سريهاي S و A را پيش*بيني كرد. بنابراين من صلاح را در صبر كردن تا ارديبهشت 86 مي*دانم. آنوقت S1 را به مدلهايي تبديل كنيد كه واقعاً ارزشش را دارند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

باش تا صبح دولتت بدمد!!S4 که سهله,S9 هم که بیاد,مطمئن باش فرمت RAW نداره و کفشک فلاشHot Shoe هم نخواهد داشت!!!G7 هم بر خلاف G6 ,کهRAW داشت ظاهر شد.بهتره منتظر Pro2 باشی(اگه بیاد)!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

به نظر من هم ُS1 را نگه دار. قابلیتهای خوبی داره. تنها ضعفش همون فوکوس نکردن در محیطهای تاریک هست.
    S3 فقط یک ضعف بزرگ داره. اینه که Remote نداره.
    من با S1 عکسهای خوبی گرفتم.اگه خواستی در این تاپیک بذارم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین