صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: A640 یا S3 Is لطفاً نجاتم بدهید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض A640 یا S3 Is لطفاً نجاتم بدهید

سلام دوستان!
    لطفاً منو از این سردرگمی نجات بدهید!!!
    من اول میخواستم CANON A640 بخرم. بعداًدر سایت www.viewscore.com دیدم A630 رتبه بالاتری داره.
    بعداز کمی جستجو تو اینترنت از Canon S3 IS هم خوشم اومد. ولی A640 ده (10mp) داره و S3 IS شش مگاپیکسل ولی در عوض Optical Zoom بیشتری هم داره (12x) و ساخت ژاپنه ، در ضمن قیمت بالاتری هم نسبت به A640 داره. حالا موندم چیکار کنم.
    در ضمن از Canon EOS 350D با اینکه قیمتی تقریباً دو برابر مدلهای با رو داره هم خوشم میاد ولی نمیدونم به درد من میخوره یا نه!؟ چون من کار حرفه ای نمیخوام بکنم ولی به عکاسی خیلی علاقه دارم و مطمئناً استفاده های زیادی از این دوربین خواهم کرد.
    ممنون از اینکه وقت خودتون رو به من میدهید!!!!!!!

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: A640 یا S3 Is لطفاً نجاتم بدهید

سلام
    فکر نمی کنم با این وضعیت کسی بتونه شما رو نجات بده , من که اولین باره می بینم کسی بین انتخاب a640 یا 350d مردده , این یعنی هیچ ملاک و معیاری برای انتخاب وجود نداره چون این دو دوربین هیچ تناسبی با هم ندارن جز اینکه هر دو دیجیتال هستن و از خانواده کنون ؛ حالا مردد بودن بین a640 و s3is منطقی تره ....
    در کل به نظر من بهتره قبل از هر انتخابی فکر کنید و تصمیم بگیرید که اصلا چه نوع دوربینی برای شما مناسبه , وقتی نوعش تعیین شد , اونوقت دنبال مدل مناسب بگردید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

.......
    موضوع دقیقاًهمینه.! من مثل شما آشنا به عکاسی حرفه ای نیستم. ولی علاقه مندم که باشم. البته این رو هم میدونم که A640 با EOS 350D خیلی فرق میکنه و کارائی های متفاوت داره. حالا اگه میشه منو باشرایطی که در زیر گفتم راهنمائی کنید که A640 با 10mp یا S3IS با 6mp و 12x اپتیکال زوم و..
    یا اینکه برم سراغ یک type دیگه مثل EOS 350D .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط pentium1380 نمایش پست ها
    .......
    موضوع دقیقاًهمینه.! من مثل شما آشنا به عکاسی حرفه ای نیستم. ولی علاقه مندم که باشم. البته این رو هم میدونم که A640 با EOS 350D خیلی فرق میکنه و کارائی های متفاوت داره. حالا اگه میشه منو باشرایطی که در زیر گفتم راهنمائی کنید که A640 با 10mp یا S3IS با 6mp و 12x اپتیکال زوم و..
    یا اینکه برم سراغ یک type دیگه مثل EOS 350D .
    سلام

اگه به طرف SLR ها بروید باید آماده پرداخت مبالغ متعدد برای لنز و فلاش و فیلتر و کیف مخصوص و ..... هم باشید!!

به مگاپیکسل هم اهمیت چندانی ندهید: من خودم اکثر عکسهایم را 2 مگاپیکسل میگیرم!!

به نظر من شروع عکاسی با یک SLR اشتباه است ( حتی اگر پول خریدش را هم داشته باشید!) چون هیچ وقت به تواناییهایش پی نخواهید برد , ولی اگر با یک کامپکت شروع کنید و بعد به سراغ یک SLR-LIKE بروید آنوقت برای کار با یکSLR اشتیاق و کشش لازم را خواهید داشت .
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

اگه به طرف SLR ها بروید باید آماده پرداخت مبالغ متعدد برای لنز و فلاش و فیلتر و کیف مخصوص و ..... هم باشید!!

به مگاپیکسل هم اهمیت چندانی ندهید: من خودم اکثر عکسهایم را 2 مگاپیکسل میگیرم!!

به نظر من شروع عکاسی با یک SLR اشتباه است ( حتی اگر پول خریدش را هم داشته باشید!) چون هیچ وقت به تواناییهایش پی نخواهید برد , ولی اگر با یک کامپکت شروع کنید و بعد به سراغ یک SLR-LIKE بروید آنوقت برای کار با یکSLR اشتیاق و کشش لازم را خواهید داشت .
    سلام دوستان

من یک سوالی برام مطرح شد !!این A640 و S3IS کدوم کامپکته و کدوم SLR-LIKE؟

مرسی

كاربر همراه saeedglx آواتار ها
    تشکر کرده
    26

A640 كامپكته
    S3is Slar-like
    سعيد

CANON A620
    CANON PowertShot S3 IS

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    پیشنهاد خیلی جالبیه
    با یه کامپکت خوب می تونید بسیاری از مسائل رو یاد بگیرید و اگه مشتاق بودید به سمت دوربین های slr یا slr like برید و اگرنه با همون دوربین براحتی می تونید عکاسی و فیلمبرداری کنید و از امکاناتش لذت ببرید ؛ بزرگترین حسن این کار اینه که پله پله و شناخت کامل جلو میرید و در آینده انتخاب های بهتری خواهید داشت. ضمن اینکه از داشتن یه دوربین کامپکت خوب هیچوقت پشیمون نخواهید شد , حتی اگه چندین دوربین slr داشته باشید.
    در بین کامپکت های جدیدی که سنسور بزرگ و قابلیت های زیادی دارن ارزون ترین دوربین a630 کنونه با قیمت دور و بر 250 تومن و سنسور 8 مگاپیکسلی با سایز 1/1.8 و متمایزترین گزینه پاناسونیک Lx2 که یه کامپکت خارق العاده است با سنسور 10 مگاپیکسلی با سایز 1/1.65 و قیمت 410 تومن
    البته انتخاب بهترین گزینه بستگی به نظر و سلیقه و ... شما داره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از دوستانی که منو راهنمائی کردند.

كاربر آشنا darkangel85 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

Question لرزشگیر اپتیکال تصویر چیست؟!

با سلام...
    من هم مانند دوستمان به همین مشکل بر خوردم ، یعنی الان در انتخاب A640 و S3IS مرددم!!!
    من در کاتالوگ canon مشاهده کردم که S3IS مجهز به "لرزشگیر اپتیکال تصویر" میباشد ولی A640 این ویژگی را نداشت در صورتی که Min Shutter هر دو تقریبا یک مقدار است ! میخواستو بدانم که آیا لرزشگیر بستگی به همین سرعت shutter دارد یا کلا یک کارایی جداگانه است؟ (لطفا توضیح دهید)
    در ضمن میخواستم بدانم علت اختلاف قیمت این دو دوربین در zoom میباشد ؟ اگر نه در چیست ؟
    در کل کیفیت عکس کدامیک بهتر است ، البته نه روی سه پایه بلکه با لرزش دست ؟!!! (البته با توجه به CCD size متفاوت دو دوربین)

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: لرزشگیر اپتیکال تصویر چیست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط darkangel85 نمایش پست ها
    با سلام...
    من هم مانند دوستمان به همین مشکل بر خوردم ، یعنی الان در انتخاب A640 و S3IS مرددم!!!
    من در کاتالوگ canon مشاهده کردم که S3IS مجهز به "لرزشگیر اپتیکال تصویر" میباشد ولی A640 این ویژگی را نداشت در صورتی که Min Shutter هر دو تقریبا یک مقدار است ! میخواستو بدانم که آیا لرزشگیر بستگی به همین سرعت shutter دارد یا کلا یک کارایی جداگانه است؟ (لطفا توضیح دهید)
    در ضمن میخواستم بدانم علت اختلاف قیمت این دو دوربین در zoom میباشد ؟ اگر نه در چیست ؟
    در کل کیفیت عکس کدامیک بهتر است ، البته نه روی سه پایه بلکه با لرزش دست ؟!!! (البته با توجه به CCD size متفاوت دو دوربین)
    سلام

-- لرزشگیر اصولا" ربطی به سرعت شاتر ندارد بلکه در نوع اپتیکال آن ( تا جایی که من میدانم) یک یا چند لنز با قابلیت حرکت عمودی ( وبعضا" افقی) قرار دارند که در صورت لرزش دست( مثلا" بصورت یک منحنی سینوسی!!!) لنزهای گفته شده را طوری جابجا میکند ( مثلا" بصورت یک منحنی کسینوسی!!! :biggrin: ) که برآیند و جمع این دو حرکت یکدیگر را خنثی کند ( مثل یک خط افقی!!)

-- علت اختلاف این دو : S3 IS: لرزشگیر+ خوشدست تر بودن+ زوم بالا+فیلمبرداری با میکروفونهای استریو+قابلیت استفاده از لنزها و فیلترهای خاص( نایاب!!) و هود و...(برای خارجی ها!)
    A640: سنسور بزرگتر + مگاپیکسل بالاتر+ابعاد مناسبتر

-- در نور روز ( هوای آزاد) احتمالا" با اختلاف بسیار کمی A640 بهتر است ولی با کم شدن نور و ... S3 IS ( البته حدس بنده است.)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین