نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree8تشکر
  • 2 Post By farhad44
  • 2 Post By farhad44
  • 4 Post By Delbaz

موضوع: Canon PowerShot SX100 IS بهتره یا Samsung NV10

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

پیش فرض Canon PowerShot SX100 IS بهتره یا Samsung NV10

Canon PowerShot SX100 IS بهتره یا Samsung NV10 دوستان من خودم تو سایت dpreview مقایسه دو دوربین رو دیدم 1 سری برتری SX100 IS داشت و یكسری Samsung NV10
    شما كدوم رو پیشنهاد میكنیم برای من اندازه مهم نیست كارایی مهمه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon PowerShot SX100 IS بهتره یا Samsung NV10

سلام

سامسونگ سنسور بزرگتری دارد و باتری لیتیوم و شارژر دارد اما زوم پایینی دارد، لرزشگير ندارد، فوكوس دستي ندارد، تقدم شاتر و ديافراگم ندارد، رنج فوكوس نرمالش 80 سانتيمتر و مكرو اش 4 سانتيمتر است كه اصلا خوب نيست و ويو فايند هم ندارد ( البته اين يكي را SX 100 هم ندارد !).

پيشنهاد مي كنم در بررسي خط به خطتتان دوربين Canon A650 IS را هم بگنجانید. به نتایج جالبی خواهید رسید
    Delbaz و shabab تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

فرهاد جان ممنون
    فقط 1 سوال تقدم شاتر و دیافراگم یعنی چی و به چه درد میخوره و اینکه اصطلاح انگلیسیشون چی مثلا وقتی بخوام تو سایتی مثل dpreview مشخصات رو بخونم کدون گزینه مریوط یه دو اصطلاح بالا میشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    فرهاد جان ممنون
    فقط 1 سوال تقدم شاتر و دیافراگم یعنی چی و به چه درد میخوره و اینکه اصطلاح انگلیسیشون چی مثلا وقتی بخوام تو سایتی مثل dpreview مشخصات رو بخونم کدون گزینه مریوط یه دو اصطلاح بالا میشه
    دوست عزيز
    تقدم شاتر و تقدم ديافراگم دو قابليت تشخيص يا نورسنجي نيمه خودکار در دوربين هستند. در اولي شما سرعت دوربين را خودتان به صورت دستي وارد مي‌کنيد و خود دوربين ديافراگم مناسب با نور محيط و سرعت انتخاب را تنظيم مي‌کند. در دومي هم به همين ترتيب ديافراگم را خودتان انتخاب مي‌کنيد. اين قابليت‌ها با نام Shutter priority و Aperture priority در دوربين‌هاي ديجيتال شناخته مي‌شوند و در سايت هاي انگليسي در چارت معرفي هر دوربين روبروي آن نوشته شده است Yes يا No. که نشاندهنده اين است که اين قابليت را دارند يا ندارند.

ضمنا نکته اي ديگر به توضيحات فرهاد عزيز اضافه مي‌کنم اين است که سنسور يا همان حسگر دوربين در مدل سامسونگي که فرموديد بزرگتر است که علاوه بر کيفيت روي نويز آن نيز تاثير مي‌گذارد. يعني کيفيت بالاتر رفته و نويز کمتر مي‌شود.

اگر بين اين دو دوربين فقط مي‌خواهيد انتخاب کنيد، پيشنهاد من براي کاربران تازه‌کار سامسونگ و براي کاربران سطح متوسط کانن است.

ضمنا بد نيست نگاهي به اين جدول نيز بيندازيد:

کد:
    http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/compare/1656-1653-1298-1896.html
    امير ياري

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

اول از هردو شما تشکر میکنم
    ولی فرهاد جان nv10 لرزشگیر داره. مجهز به سیستم ASR سایت dpreview سوتی داده تو لینک زیر که من رفته بودم برای مقایسه 3 مدل رده nv10 لرزشگیر نداره

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=samsung_nv8%2Csamsung_nv10%2Ccanon_sx100is&show=all
    ولی تو صفحه توضیحات nv10 درستش کرده زده داره

کد:
    http://www.dpreview.com/news/0607/06070302samsungnv10.asp
    درهر صورت این Advanced Shake Reduction یا سیستم ASR لرزشگیز هست یا نه
    سایت سامسونگ درمورد این سیستم زده

The ASR technology prevents the degradation of image clarity and colour common to flash photography. With ASR the effects of camera shake are reduced in lower light conditions. You can even take well exposed, sharper pictures in low light without using a flash at all. It guarantees brighter and more natural pictures

معنی چی من نفهمیدم
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 21 July 2008 در ساعت 17:29

تشکر کرده
    13937

سلام

1- لطفا تاپیك زیر رو بخونید و زین پس رعایت بفرمایید :

http://www.akkasee.com/forum/showthr...0158#post90158

2- بله حق با شماست لرزشگیر دارد. البته در همان ریویویی كه شما لینكش را گذاشته اید گفته شده است كه لرزشگیرش خیلی كارآمد نیست.

3- همان طور كه جناب یاری فرمودند علی الاصول در شرایط مساوی سنسور بزرگتر باید خروجی بهتر و نویز كمتری داشته باشد ولی این شرایط برای رقابت مساوی نیست و آنچه از ریویو بر می آید نویز این دوربین در ایزوهای بالا زیاد است.

4- انشا الله به گوش اسپانسر محترم سایت عكاسی نرسد ولی قیافه ی این NV-10 نیز بد جوری توی ذوق می زند.

5- من كماكان به A650 و حتا A720 در مقابل NV-10 رای می دهم ( فردا روزی هم اگر خواستید بفروشید كنن رو مثل پیكان ازتون خواهند خرید :biggrin: )
    Rofougaran و امیر یاری تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

Cool پاسخ: Canon PowerShot SX100 IS بهتره یا Samsung NV10

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    canon powershot sx100 is بهتره یا samsung nv10 دوستان من خودم تو سایت dpreview مقایسه دو دوربین رو دیدم 1 سری برتری sx100 is داشت و یكسری samsung nv10
    شما كدوم رو پیشنهاد میكنیم برای من اندازه مهم نیست كارایی مهمه

باسلام

دوست عزیزمن شما كانن را با سامسونگ اصلا مقایسه نكنید كانن شركتی با سابقه و برگزیده میباشد وسامسونگ نمیتواند با آن رقابت داشته باشد.دوست عزیز كاننی که شما انتخاب کرده اید دستگاه بسیار عالی میباشد ولنز خیلی قوی دارد در ضمن امکانات کاملی را هم دارد واین دستگاه میتواند خواسته های شما را تعمین کند و مطمعن باشید از این انتخاب پشیمان نخواهید شد .درضمن دوست عزیز من با ثابقه 27 سال تعمیرات وبا شناخت کامل نسبت بتمام مارکها این نظر را مدهم .

موفق باشید
    ویرایش توسط MATRIX/B : Monday 21 July 2008 در ساعت 20:58 دلیل: اصلاح نگارش

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط matrix/b نمایش پست ها
    باسلام

دوست عزیزمن شما كانن را با سامسونگ اصلا مقایسه نكنید كانن شركتی با سابقه و برگزیده میباشد وسامسونگ نمیتواند با آن رقابت داشته باشد.دوست عزیز كاننی که شما انتخاب کرده اید دستگاه بسیار عالی میباشد ولنز خیلی قوی دارد در ضمن امکانات کاملی را هم دارد واین دستگاه میتواند خواسته های شما را تعمین کند و مطمعن باشید از این انتخاب پشیمان نخواهید شد .درضمن دوست عزیز من با ثابقه 27 سال تعمیرات وبا شناخت کامل نسبت بتمام مارکها این نظر را مدهم .

موفق باشید
    جناب متريكس

ضمن تشكر از شما بابت شركت در بحث ها اولا خواهش مي كنم در نگارش خود دقت بيشتري به عمل بياوريد و از بدون غلط بودن متن خود قبل از ارسال مطمئن شويد.

در ثاني خوشبختانه دوستان ما در اين فوروم عادت ندارند حرفي را بدون دليل و مدرك معتبر بپذيرند و عباراتي مثل لنز قوي و دستگاه بسيار عالي و امكانات كامل از ديد كاربران اين فوروم عبارات علمي و قانع كننده اي به شمار نمي آيند.

با تشكر

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب من حدود چند ماهی میشه که برای یکی از آشنا ها دوربین
    a650 is
    رو خریدم و به نظرم واقعا یک دوربین فوق العاده است. کیفیت بسیار مطلوب و اندازه عکس کاملا مناسب و دارای جرئیات خوب
    به نظرم تمام مشخصات خوب رو برای یک دوربین خانگی داراست

ارزش فکر کردن رو داره
    shabab، farhad44، FoadKhanlar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.