صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 163
Like Tree60تشکر

موضوع: بهترین دوربین زیر 200 هزار تومن

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پاناسونیک با لنز LEICA اعتبار داره در غیر اینصورت شاید FUJI گزینه بهتری باشه .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

به نقل از ok118
    من خودم هم سونی رابیشتر دوست دارم به همام دلایلی که خودتان اشاره کردید
    اما یک مشکلی که در عکس های تمام دوربینهای سونی وجود دارد این است که سایه ها را بیش از حد تیره و سیاه میکند یعنی تضاد بین نقاط تیره و روشن خیلی زیاد است مثلا اگر شما از یک درخت در هوای آفتابی عکس بگیرید شاخ و برگ درخت را سبز و سیاه نشان میدهد و یا اگر از کسی که زیر نور آفتاب ایستاده عکس بگیرید چشم ها و گردن که در سایه هستند خیلی تیره میشوند
    ودوم اینکه در فضا های سر پوشیده و خانه که نور کمتر است رنگ ها خیلی اشباع و پر رنگ می شوند مثلا رنگ لباسی که قرمز است به سرخی می زند یا رنگ موهای قهوه ای به سیاه تبدیل می شود و این به این دلیل است که اصولا دوربین های سونی خوش آب و رنگ تر از دوربین های کانن عکس می گیرند
    با مراجعه به سایت های ریوویو و مقایسه عکس های کنون و سونی خودتان متوجه می شوید
    درود بر شما

بسیار متناقض صحبت فرمودید ... ابتدا کلی سونی رو خار و کور کردید ! :) و سپس اومدید عکس های سونی رو خوش آب و رنگ تر از کانن جلوه دادید و تازه به مرجع نامعلومی هم استناد کردید ... لذا بنده صحبت هارو تکه تکه کرده و به این از هم گسیختگی ، به شکل کیس به کیس پاسخ میدم :

اما یک مشکلی که در عکس های تمام دوربینهای سونی وجود دارد این است که ...
    به خدا اینجوریا هم نیست . ضعیف ترین دوربین سونی هم هرگز اینچنین ظاهر نمیشه ! میدونم که از قصد اینو ننوشتین و خطابتون به دیگر دوربین های گرونتر سونی نبوده چون دوربین های سونی در هر رده ای که وارد بشن (چه کامپکت و چه حرفه ای) واقعا چیزی نسبت به رقبا کم نمی ذارن و اینجور نقد کردن ، یه کم بی انصافیه .

اصولا دوربین های سونی خوش آب و رنگ تر از دوربین های کانن عکس می گیرند ... با مراجعه به سایت های ریوویو و مقایسه عکس های کنون و سونی خودتان متوجه می شوید
    :) دوستانه باید بگم که این نظر ، جدا از این که کاملا برندی و غیر حرفه ایه ، از اعتبار فنی هم بهره ای نداره و امیدوارم ازین پس مواضع فنی تری اتخاذ کنین . در ضمن هر سایتی اگه برای خودش ذره ای اعتبار قائل باشه ، به این شکل برندی صحبت نمیکنه و هیچ وقت نمیاد بگه کانن بهتر از سونی یا سونی بهتر کاننه ! به شخصه هرگاه دیدم که سایت معتبری میخواد چند دوربین (نه برند) رو مقایسه کنه ، هنگام پایان حتی اگه دوربینی واقعا بهتر باشه نمیاد بگه این بده یا اون خوبه و عباراتی مثل it's a solid choice رو در وصف دوربین برنده بکار میبره .

امیدوارم صحبت های بنده رو فقط پای نقد گذاشته و از دید فنی به عرایض اینجانب نگاه کنید :biggrin: . و اما سوالتون :

ولی در مورد رفع مشکل سونی ( تصحیح از سوی پسر پارسی: w310 ) حرفی نزدید
    بنده به شخصه این مشکل رو در این دوربین به این حد ندیدم ولی اگه در سطحی که فرمودید باشه ، به پردازشگر و به تنظیمات اتومات ربط داره . در واقع اگه تنظیمات را دستی کنید ، زیاده روی در سایه ها و رنگ از بین میره . اما مشکل جدیدی بوجود میاد ... با این کار مطمئن باشید که کیفیت تصاویر از انچه در قبل بوده ، بدتر هم میشه چون شما تنظیم دستی خاصی در این سطح در اختیار ندارید و تصاویری که بدون پردازش ثانویه ی رنگ گرفته میشه ، جالب از آب در نمیاد . اگه بخوام بصورت عام صحبت کنم ... در این سطح به دلیل قدرت نه چندان بالای سنسور ، کمپانی به تنظیماتی روی میاره که به عقیده ی من "پردازش مصنوعی" نامیده میشه و اینجوری تصاویر رو از لحاظ کنتراست ، روشنایی و وضوح اصلاح میکنه . در این رده ، پردازشگر کاری با عکس میکنه که من اونو "نقاشی" می نامم نه پردازش و اصلاح عکس ( مثل همون کاری که تو اصفهان یا شیراز با آثار تاریخی میکنن ! به جای اینکه ترمیم کنن ، از نو میسازن ! ) . این حرکت با توجه سیاست شرکت ، در برخی کمپانی ها زیاد و در برخی کمتر به نظر میرسه . (توضیح : این توضیحات تنها بررسی شخصی این جانب به صورت عام می باشد و هرگز به برند و مدلی خاص اطلاق نشده است .)

Ali_Reza
    یکی از دوستان ما که مهندس عمران هست٬ برای مستند کردن پروژه هایی که کار میکنه نیاز به یه دوربین داره. فقط نمی خواد بودجه ای بیشتر از 200 هزار تومان برای این کار اختصاص بده. حالا به نظر شما تا 200 هزار تومان دوربین خوبی برای استفاده تو پروژه های عمرانی پیدا میشه یا باید بهش فشار بیاریم بیشتر خرج کنه ؟
    بنده اخیرا زیاد وارد بحث هایی که مربوط به پیشنهاد مدله نمیشم اما چون جوابی به سوالتون ندیدم ، صلاح بر پاسخگویی دیدم . دقیقا اشاره نفرمودید که دوستتون چه گرایشی میخونه ، اما در کل پیشنهاد من یه سوپر زومه . با بودجه ی 200 تومن ، سوپر زومی جز fuji z80 برای پیشنهاد ندارم . با این حال به نظرم کمی افزایش بودجه داده و canon sx130 رو خریداری کنین .

پی نوشت : اساتید من ... چرا اخیرا صحبت های برندی در تاپیک ها با تذکر به نویسنده اصلاح نمیشه ؟ یادمه روز نخست حضورم در فروم به این دلیل که گفته بودم کاش nex-5 ژاپنی بود ، چه جوری عزیزان با تمامیت قوا سعی در تصحیح نظر غلط من کردن . کجاست اون روحیه ی زیباتون؟

همه جانبه قربانتان
    پسر کوچک پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Wednesday 30 March 2011 در ساعت 23:51 دلیل: غلط نگارشی
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام و درود

با 200 هزار تومان الان دوربین خوب تو بازار چیه؟
    یه زوم بالا اگه تو این قسمت هست و یه زوم معمولی معرفی کنید

ممنون و بدرود

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

در مورد سونی اونطور که من متوجه شدم . تو یه قیمت خاص اکثر برندهای معروف کیفیتهای تقریبا یکانی دارن . تو قیمتهای ارزون به علت بالا بودن نویز و پایین بودن کنتراست واقعی و خیلی چیزها در سطح پایین هستند و رفتار برندها برای این قضیه متفاوته . سونی برای اینکه بتونه این موضوع رو حل کنه میاد با بالا بردن مصنوعی کنتراست و تنالیته رنگها جلوه عکس رو بیشتر میکنه . اتفاقا خیلی هم خوبه چون در نهایت طرف از عکسی که گرفته خوشش میاد ولی در مورد دوربینهای با کیفیت تر با جایگزینی کیفیت واقعی این قضیه کمتر میشه که تو رده حرفه ای دیگه یه همچین مسئله ای وجود نداره.
    زیر 200 تومن چه سونی چه کنون یا پاناسونیک و الیمپوس خیلی دوربینهای قابل قبولی ندارن شاید همون فوجی گزینه مناسبتری باشه (البته فقط اونایی مود EXR دارن )
    Walkman و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    دوربین بدی در این قیمت نیست. البته اینطور که مشخصه هیچ تنظیمات دستی نداره. اگر به تنظیمات دستی احتیاج دارید به نظرم بهتره برید سراغ SX130.
    فقط از بودجه شما کمی بیشتره.
    این دوربین رو من دیدم مشخصاتش خوبه. شما تایید می کنید برای خرید .

اما قیمتش کمی بالاست حدود 290 هزار تومان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام و درود

با 200 هزار تومان الان دوربین خوب تو بازار چیه؟
    یه زوم بالا اگه تو این قسمت هست و یه زوم معمولی معرفی کنید

ممنون و بدرود
    اگر کیفیت براتون اولویت داره Fuji F200fd گزینه بسیار خوبیه. حدود 180 هزار تومان. سنسور بزرگ و زوم 5x.

اگر زوم اولویت داره Fujifilm FinePix F70EXR (حدود 160 هزار تومان با 10x زوم) یا Fujifilm FinePix T200 (حدود 220 هزار تومان با 10x زوم).
    اگر هم میتونید بیشتر هزینه کنید Canon PowerShot SX130 IS گزینه خوبیه (حدود 270 هزار تومان با 12x زوم).

Fuji F200fd واقعا دوربین خوبیه.

كاربر جديد Online آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام

ظاهر این دوربین FinePix XP30 GPS‎ چشم منو گرفتمیخوام یکی برای خودم بخرم ! (با اینکه یه نیم حرفه ای سونی خانودگی داریم و یه a800 هم برای جایی که کار میکنم خریدم ولی ...)

نمون عکس و مشخصات

با 220 آیا گزینه مناسبی هست و کیفیت خوبی داره؟

ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Online نمایش پست ها
    سلام

ظاهر این دوربین FinePix XP30 GPS‎ چشم منو گرفتمیخوام یکی برای خودم بخرم ! (با اینکه یه نیم حرفه ای سونی خانودگی داریم و یه a800 هم برای جایی که کار میکنم خریدم ولی ...)

نمون عکس و مشخصات

با 220 آیا گزینه مناسبی هست و کیفیت خوبی داره؟

ممنون
    دوست عزیز بهتر بود اول پست های قبلی را مطالعه میکردید با این حال اگه یه ریویو می خواهید
    http://dpreview.com/reviews/Q311wate...pactgrouptest/
    شما باید ابتدا کارکرد خود را مد نظر داشته باشید آیا دوربین ضد اب و ضد ضربه و... به کار شما می آید ضد ضربه بودن که صد البته به کار می آید اگر این قابلیت ها برایتان مهم است و بودجه ی شما همین مقدار است قطعا انتخاب خوبی است چون برندهای پاناسونیک،المپیوس،سونی و دیگر برند ها هم از این دست دوربین ها دارند که قیمت خیلی بالاتری دارند و ممکن است gpsهم نداشته باشند
    موفق و پیروز باشید
    Online تشکر می‌کند.

كاربر جديد Online آواتار ها
    تشکر کرده
    9

حالا الان بهترین دوربین تو این رنج قیمت چیه؟
    برای امور شخصی خودمو طبیعت گردی میخوام

كاربر جديد poloton7 آواتار ها
    تشکر کرده
    12

سلام-
    من دوربین دیجیتال می خواهم توی همین قیمت البته اگر تا 20هزار تومان بالاتر مشکلی نیست فقط چیزی برایم مهم است
    1-کیفیت عکس عالی داشته باشد
    2-فیلمبرداری HD داشته باشد(منظورم فیلمبرداری خوبی داشته باشد)
    3-برای من تنظیمات دستی و زوم مهم نیست
    متشکر
    همیشه یک چیزی برای یادگیری وجود دارد

صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین