صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree22تشکر

موضوع: با 1 تا 1.5 ملیون SLR+ لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

پیش فرض با 1 تا 1.5 ملیون SLR+ لنز

سلام.
    با حدود 1 تا 1.5 ملیون به نظر شما چی بگیرم بهتره (بدنه +لنز)
    . برای کارهای خبری و مستند و عکاسی صنعتی و عکاسی تئاتر.
    بین canon و nikon بودنشم هنوز شک دارم البته شخصا canon رو ترجیه میدم.
    ممنون از راهنماییتون.

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

پیش فرض پاسخ: با 1 تا 1.5 ملیون SLR+ لنز

سلام
    مشابه این تاپیک و سوالی که شما عنوان کردید در فروم هست اما :
    انتخاب من برای شما
    دوربین : بدنه Canon Eos 450d حدود 600 هزار
    لنز : همه کاره 200 -18 canon با لرزه گیر ( is ) حدود 600 هزار

که بازهم هرکدوم از این دو رو میتونید در تاپیک مربوط به خودش مطالعه کنید , البته دوستان دیگر بهتر میتونند راهنمایی تون کنند
    pArsi تشکر می‌کند.
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط tanhatanha نمایش پست ها
    سلام
    مشابه این تاپیک و سوالی که شما عنوان کردید در فروم هست اما :
    انتخاب من برای شما
    دوربین : بدنه Canon Eos 450d حدود 600 هزار
    لنز : همه کاره 200 -18 canon با لرزه گیر ( is ) حدود 600 هزار

که بازهم هرکدوم از این دو رو میتونید در تاپیک مربوط به خودش مطالعه کنید , البته دوستان دیگر بهتر میتونند راهنمایی تون کنند
    ممنون از جوابتون ولی به نظرم 450d برای کارهای خبری اصلا مناسب نیست همین طور برای عکاسی تئاتر و همین طور خریدن لنز 600 هزار تومنی برای 450 زیادیه.
    اگر بخام بدنه 600 تومنی بخرم با لنز کیتش عکاسی میکنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام،
    با در نظر گرفتن نوع کاربرد شما، نیکون D90 به همراه لنز کیت (18-105 VR) می تواند انتخاب مناسبی باشد (قیمت حدود 1200) که در مورد آن مطالب فراوان در سایت موجود است و دوستان اطلاعات دقیقی در مورد آن ارائه کرده اند.
    pArsi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط pArsi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ولی به نظرم 450d برای کارهای خبری اصلا مناسب نیست همین طور برای عکاسی تئاتر و همین طور خریدن لنز 600 هزار تومنی برای 450 زیادیه.
    اگر بخام بدنه 600 تومنی بخرم با لنز کیتش عکاسی میکنم.
    برای عکاسی خبری و تئاتر چه مشخصه ای را نیاز دارید که فکر میکنید 450D جوابگوی ان نیست؟ در مورد زیادی بودن این لنز برای دوربین هم اگر توضیح بفرمایید موجب تنویر افکار است.
    FarhadBahramii، farhad44، partow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    برای عکاسی خبری و تئاتر چه مشخصه ای را نیاز دارید که فکر میکنید 450D جوابگوی ان نیست؟ در مورد زیادی بودن این لنز برای دوربین هم اگر توضیح بفرمایید موجب تنویر افکار است.
    البته خودتون که بهتر میدونید نیاز به توضیحات ناقص من نیست واسه عکاسی خبری سرعت شاتر بالا لازمه و عکاسی تئاتر هم مهمتر از همه ایزو بالاس .
    میدونی به نظرم معقول نیست که واسه 450 600 تومن لنز بخرم چون توی قدم بعدی باید به فکر عوض کردن بدنه بیفتم نه لنز !!! اگر میخواستم 450 بخرم از لنز روی کیتش استفاده میکردم و سر و ته قضیه با 600-700 به هم میومد. وقتی 1.5 میخام پول بی زبون رو خرج کنم باید یه چیز خوب بگیرم نه از رده 400d و 450d و d60و d50
    :cool:

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط semiari نمایش پست ها
    با سلام،
    با در نظر گرفتن نوع کاربرد شما، نیکون D90 به همراه لنز کیت (18-105 VR) می تواند انتخاب مناسبی باشد (قیمت حدود 1200) که در مورد آن مطالب فراوان در سایت موجود است و دوستان اطلاعات دقیقی در مورد آن ارائه کرده اند.
    این d90 هم به شدت منو قلقلک میکنه اما احساسم ( هیچ دلیل منطقی ندارم) اینه که canon بهتره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوست عزيزم پارسي جون چند تا نكته

1 اينكه فروم را كه كامل بخوني بحث هاي خوبي داره و كامل ميتوني تصميم بگيري توي بحث هاي همه چيز درباره 450D - 40ِD - D90 و مقايسه اينها با هم

2- (اين نظر شخصي است ) بين سنسورهاي دوربين هاي حرفه اي 4و5 ميليون توماني و سنسورهاي دوربين هاي ساده اي مثل 450D‌ تفاوت آنقدر وحشتناك نيست كه دلت را بزنه وبا يك كمي ويرايش ميشه عكس هاي خوبي تهيه كرد كسي زياد متوجه نشه با چه دوربيني است من دوستي دارم كه با 300D هنوز عكس ميگيره انگشت به دهن مي مونيم ما:biggrin:

3- به نظر من لنز مهم تر است و اصلا عيب نيست اگر يك لنز 1 ميليون توماني روي بدنه 500-600 بندازي همينطوري كه خيلي از بچه هاي فروم اينكار را مي كنن

4- خود من 450ِD را دوست نداشتم بخاطر اينكه توي دستم قشنگ جا نمي گرفت ولي 40D و D90 وافعا عالي بودن

پيشنهاد منم ِD90 است با لنز كيت 18-105 و يك لنز 50 f1.8 يعني همين ستي كه آقاي امير توكلي خريدن توي عكسهاي خبري لنز 18-105 لنز شارپ و ارزوني است و توي تئاتر هم لنز 50 لنز سريعي است كه فكر كنم كمك خوبي بهت بكنه

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

البته خودتون که بهتر میدونید نیاز به توضیحات ناقص من نیست واسه عکاسی خبری سرعت شاتر بالا لازمه و عکاسی تئاتر هم مهمتر از همه ایزو بالاس .
    میدونی به نظرم معقول نیست که واسه 450 600 تومن لنز بخرم چون توی قدم بعدی باید به فکر عوض کردن بدنه بیفتم نه لنز !!! اگر میخواستم 450 بخرم از لنز روی کیتش استفاده میکردم و سر و ته قضیه با 600-700 به هم میومد. وقتی 1.5 میخام پول بی زبون رو خرج کنم باید یه چیز خوب بگیرم نه از رده 400d و 450d و d60و d50
    سلام؛
    شكي نيست كه دوربين كم نويزتر قابليت انعطاف بيشتري را در اختيار عكاس مي‌ذاره. اما آيا همه چيز توي عكاسي تئاتر به نويز خلاصه ميشه. شما اگه تاپيكهاي مربوط به انتخاب لنز براي عكاسي تئاتر رو تا آخر نگاه كنيد مي‌بينيد كه با دوربينهاي CCD عكسهاي بسياري خوبي گرفته شده. اما با استفاده از لنزهاي سريعتر

مثلا شما براي همين 450d مي تونيد از لنزهاي پرايم
    24 F1.4
    35 F1.4
    50 F1.4
    85 F1.8
    استفاده كنيد و نسبت به همون لنز كيتي كه گفتيد حداقل 2 تا 3 استاپ ايزو را كم كنيد يا سرعت شاتر را بالا ببريد. توي لنزهاي زوم هم كه 24-70 F2.8 و 70-200 F2.8 فوق‌العده هستند.
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست من
    من اول تصورم اين بود كه ميخواهيد به مسائل ديگري اشاره كنيد كه در عكاسي خبري، مثلا موثر است و 450D در آن زمينه ها ضعف دارد.
    ولي رفيق...سرعت شاتر اين دوربين كاملا براي عكاسي خبري كافي است...از لحاظ ايزو هم،من فكر نمي كنم اصولا عكسهاي ايزوهاي بالاي 1600 خيلي بدرد بخور از آب در بيان...مگر اينكه قصد هزينه بالاي 3 ميليون تومان فقط براي بدنه را داشته باشيد.
    به نظر من، شما به دنبال يك بدنه به اصطلاح حرفه اي مي گرديد كه خوب، بحثش جداست.
    وگرنه رفيق، دوستان اين فروم سالهاست به 350D لنزهاي 2 ميليوني مي بندند و تصاوير حيرت انگيزي ثبت مي كنند.
    اتفاقا بستن لنزهاي خوب به بدنه هاي ارزان قيمت تر و قابل قبول، توصيه اي است كه اكثرا در اين فروم به علاقه مندان عكاسي مي شود...يعني با سطح بودجه شما، خريدن يك بدنه گران قيمت تر به همراه يك لنز متوسط، خروجي به مراتب ضعيف تري خواهد داشت...باور كنيد!
    حالا يك سوال...شما قرار است شغل عكاس خبري داشته باشيد؟ يا فقط موضوع علاقه است؟
    Ali Shadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین