نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: این اطلاعات برای خرید دوربین مورد نظر شما چه مقدارمفید

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • بد

0 0%
  • متوسط

1 33.33%
  • خوب

2 66.67%
  • عالی

0 0%
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تداخل در کارکرد Ccd ها !

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation تداخل در کارکرد Ccd ها !

یکی از روش های انتخاب دوربین دیجیتال رفتن به سایتهایی است که امکان مقایسه بین دوربین های مختلف را به استفاده کننده میدهد ، من هم حدود سه سال پیش از این روش استفاده کردم، و بلاخره یک دوربین Canon A70 از نمایندگی خریدم آنهم با گارانتی ! . امااز دو ماه پیش که دوربین ام دچار مشکل شد ، فهمیدم با وجود داشتن گارانتی و نامی مانند Canon به دوربین دیجیتال نمیتوان امید بست. همیشه مشتاق بودم که اظهار نظرات در مورد دوربین فقط از جنبه تعریف از یک مارک نباشه و از معایب و نقایص آن نیز سخن به میان بیاد خصوصا از طرف حرفه ای ها.
    به نظر من انچه که در مورد دوربین های دیجیتال از سال 2002 تا کنون اتفاق افتاده است ، این است که مقدار قابل توجه ای از CCD توسط شرکت Sony تولید شده و در بسیاری از تولیدات شرکت های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته است ( از جمله Canon,Nikon,Olympus و غیره)، عیب عمده این نوع CCD ها تحمل کم در مقابل تغییرات حرارت و رطوبت محیط میباشد(الیته متفاوت با مشخصات درج شده در دفترچه های راهنما) ، این خصوصیت باعث خواهد شد که پس از مدتی سیگنالها بطور صحیح از CCD به پروسسور دوربین انتقال داده نشده و تصویر بصورت غیر شفاف و بسیار تار بر روی LCD و حافظه دوربین نمایش و ثبت داده شود. بهر صورت آنچه که واقعیت دارد این است که تعداد بیشماری دوربین دیجیتال با شرایطی که ذکر آن رفت ، هم اکنون نه تنها در بازار آزاد ایران وجود دارد بلکه در نماینده گی های رسمی مارک های معتبر نیز در حال فروش میباشند.پیشنهاد میکنم دوستانی که قصد خرید مدلهای Canon را دارند، قبل از خرید حتما به سایت آسیای Canon با این آدرس مراجعه کنند.
    http://www.canon-asia.com/index.jsp?...enomena_notice تا از آخرین وضعیت دوربین ها ساخت Canon که ملزم به بر طرف نمودن عیب آن بدون هزینه شده ( البته نه در ایران !!) مطلع شوند. دوستان دیگر هم که از مارکهای دیگر استفاده میکنند بد نیست به این آدرس مراجعه کنند تا از گسترش CCD های ساخت شرکت Sony و تاثیر چشمگیر آن بر خلق مصرف کننده آگاه شوند. http://www.dpreview.com/news/0510/05100701sony_ccds.asp
    خلاصه اینکه :همیشه بعنوان یک حرفه ای فقط یک دوربین همراه خودتون نداشته باشید ، خصوصا اگه دیجیتالی باشه.
    ویرایش توسط agheb : Sunday 5 November 2006 در ساعت 15:23