صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: در موقع خرید دوربین چه چیزهایی تحویل بگیرم؟

كاربر جديد sfatemi2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض در موقع خرید دوربین چه چیزهایی تحویل بگیرم؟

سلام به همه دوستان.
    در روزهای آینده قصد خرید یک دوربین SLR دارم. (به احتمال زیاد Nikon D70s)
    1.میخواستم بپرسم در هنگام خرید با پرداخت مبلغ مربوط به Nikon D70s چه چیزهایی باید تحویل بگیرم؟ (مثل بنددوربین- باتری- شارژر باتری- کاتولوگ- کارت گارانتی- سیمهای اتصال و USB - هود لنز؟؟؟)
    ممنون میشم اگر دقیقآ راهنماییم کنید که با پرداخت 850000 تومان هزینه کیت چه چیزهایی باید تحویل گیرم؟

2. علاوه بر دوربین و اجزای همراه چه قطعاتی را باید در همان ابتدا خریداری کنم؟ (مثل کارت حافظه- کیف؟؟؟)

از راهنمایی شما پیشاپیش ممنونم.
    ویرایش توسط sfatemi2002 : Tuesday 16 January 2007 در ساعت 16:29

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: در موقع خرید دوربین چه چیزهایی تحویل بگیرم؟

سلام...

اول اینکه در هر بسته و پک یک سری لوازم وجود دارد ، که در User Manual او و در صفحه ی ابتدایی درج شده. و شما با مراجعه به اون میتونید متوجه بشید که در این پک چه چیزهایی وجود داره.این کاتالوگ همراه تمامی دوربین ها هست از این نظر مشکل گشاست ، درباره ی اینکه چیا همراهش هست که گفتم ، اما ممکن بعضی از پک ها یکسری چیزها رو اضافه یا کم داشته باشند که به صورت ستاره دار در کاتالوگ درج میشه و در پایین توضیح میده که توی کدام پک ها این لوازم وجود داره.

اما مموری کارت مهم ترین وسیله ای است که باید همراه دوربین خریداری بشه ، بقیه وسایل جانبی نبودشون اشکالی نداره ولی مموری کارت نبودش مساوی با عکس نگرفتن ، چون مدیایی ندارید که عکس رو روش ذخیره کنید.

بنده یک ساعت دیگه لیست لوازم همراه دی 70 رو براتون مینویسم.....
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Wednesday 17 January 2007 در ساعت 22:10
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام...

در پک نیکون D70s علاوه بر بدنه این وسایل وجود دارد...

Rechargeable Li-ion battery EN-EL3a
    Quick Charger MH-18a, Video cable
    USB Cable UC-E4
    Strap, Body cap
    Eyepiece Cap DK-5
    Rubber Eyecup DK-20
    LCD monitor cover BM-5
    PictureProject CD-ROM
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    0

آقای قبادی ممنون از راهنماییتون.

1. من یک کارت DV RS-MMC 1GB دارم که روی دوربین قبلیم (Crative PC-Cam 900) بوده. آیا میتونم از همون برای نیکون استفاده کنم یا ضرورتآ باید کارت دیگه ای بخرم؟
    در صورتیکه باید کارت دیگه ای بخرم چه کارتی رو توصیه میکنید؟

2. در مورد فیلترها هم اگر لطف کنید توضیح مختصری بدید خیلی ممنون میشم. چون شنیدم همراه دوربین یک سری فیلتر هم باید تهیه کرد. دقیقآ چه فیلترهایی رو باید بخرم- چقدر هزینه اضافه میشه- و نخریدن اونها در ابتدا چه ایرادی خواهد داشت؟

3. در مورد لنز کیت 18-70: آیا این لنز رو با دوربین باید تحویل بگیرم؟ (جزو پک دوربین است یا اینکه یک item جدا محسوب میشه و مستقل خریداری میشه؟)

باز هم ممنون.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

1-كارت حافظه D70s از نوع CF يا Micro Drive بايد باشد و كارتهاي MMC بهاين دوربين نمي خورد.
    2-در ابتدا اگز يك فيلتر UV بخريد براي محافظت از لنز و نيز حذف اشعه ماورابنفش در نور خورشيد مناسب است و قيمت زيادي ندارد. احتمالا زير 15 هزار تومان، اگر دوستان م يدانند دقيق بگويند.
    3- اين لنز جزو كيت D70s است.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

در مرود سئوال اولتون باید عرض کنم اگه سی اف هست خوب میتونید استفاده کنید ولی اگه اس دی یا هر نوع کارت دیگه ای هست بهش نمیخوره و در واقع کارتی باید باشه که به اسلات دوربین بخوره که برای این دوربین سی اف هست.
    در مورد نوع کارت تو سایت دی پی ریویو نوشته نتایج مختلف رو با کارتهای مختلف که هر کدوم میزان حافظه مشخص و سرعت رید و رایت خاصی دارن بهترین نتیجه رو هم با یه برند خواص ذکر کرده ، اما انگار کارت ترنسند خیلی جواب داده و کارت خوبی از با در اومده ، من خودم بشخصه کینگستون ، سندیسک و لکسر داشتم و دارم و فوقالعاده راضی هستم از سرعتشون من خودمم میخوام بخرم احتمال زیاد یا یه ترنسند میخرم یا یه سندیسک اولترا تو .

نه فیلتر یه وسیله جانبی حساب میشه و در واقع برای کار هنری و فنی هستش شاید 100 سال هم عکاسی کنید بنظرتون نیازی به فیلتر پیدا نکنید ممکنه هم نه زمینه کاریتون طوری باشه که بخواید فیلتر بخرید من خودم معتقدم فیلترها بهتر از فیلترهایی که توسط فتوشاپ هست خواسته رو براورده میکنه ، اما میتونید یه یو وی تیه کنید برای کاهش نورهای غیر ضروری و همینطور محافظت از عدسی لنز .

اگه دوربین رو با کیت لنز بخرید خوب لنز توشه اما اگه بدنه خالی بخری باید لنز رو جدا بخرید.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خريد فيلتر اگر برند خوبي باشد و مشكلي به وجود نياورد بد نيست. اما به علت كيفيت پايين فيلترها، توصيه ميشود در مرحله خريد اوليه فيلتر را نخريد، مخصوصاً كه اين لنز هود مناسبي دارد و جنبه محافظت فيزيكي چندان لازم به نظر نمي آيد.
    لا اقل من حاضر نشدم يك تكه شيشه بي نام و نشان را جلوي همچين لنزي كه كوتينگ و ساختش به عهده نيكون بوده بچسبانم.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    14101

سلام....

خوشبختانه دوستان زحمت کشیدند و پاسخ سوالات شما رو دادند ، اما به فکر مموری های مارک ترنسند هم باشید ، با قیمت های نسبتا پایین کیفیت مطلوبی دارند ( البته نه در حد لکسار و سن دیسک ) اما از گینکستون های موجود در بازار بسیار مناسبتر هستند .2 گیگ سرعت بالا 54 هزار تومان قیمت دارند و 1گیگ 28 هزار تومان
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    0

ممنون از همه دوستان بابت پاسخهای کامل و مفیدی که ارائه نمودند.
    اینجا واقعآ مکان مناسبی ست برای یادگرفتن.

تشکر کرده
    0

دوستان با سلام:
    در یکی دو روز آینده برای خرید اقدام خواهم کرد. چند سوال:

1.به نظر شما برای تست دوربین به تنهایی میتوانم اقدام کنم یا بهتر است کسی که تجربه بیشتری دارد همراهم باشد؟

2. اوریجینال و آکبند بودن باتری به نظر خیلی مهم است و در تالارهای گفتگو مواردی را مشاهده نمودم که دوستان از باتری خود گله داشتند و این فرضیه که باتریهای آکبند بعضآ از جعبه خارج شده و مستقل فروخته میشود نگرانی مرا بیشتر کرده است. چطور میتوان اوریجینال و نو بودن باتری را تشخیص داد؟

3. به نظر شما برای Nikon D70s کدامیک از انواع کیف Lowepro مناسب تر است؟ (اضافه شدن لنز در آینده نزدیک بعید است. کیفی میخواهم که بدنه و لنز 18-70 و بقیه لوازم کیت را در خود جای دهد). کجا را برای خرید کیف پیشنهاد میکنید و مبلغ آن حدودآ چقدر خواهد بود؟

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین